Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kötelező az ovi? fórum

Mikortól kötelező az ovi? (beszélgetős fórum)


2016. okt. 22. 18:35
úgy tudom 3 évtől de háziorvostól kérhetsz felmentést.
7. lapbarna (válaszként erre: 4. - SophieAnne)
2016. okt. 16. 19:17
Nekem a középsőm december 13-án született, januárban a téli szünet után elkezdte az ovit.
6. andi6020 (válaszként erre: 4. - SophieAnne)
2016. okt. 16. 11:14
Év közben is lehet ovit kezdeni. Ahogy betölti a 3 éves kort.
2016. okt. 16. 10:26
A mi ovinkban az egyik kislány tavaly október közepén töltötte be a 3-at,és November 2.-án már kezdett.A kisebbik fiam meg az idén február 15.-én töltötte be a 3-at és kezdett is mindjárt 1 hét múlva(mert betegek voltak a bátyjával),és a bátyjával egy csoportban van,mert vegyes csoportok vannak.Mi már tavaly májusban beírattuk(előjegyeztettük) a kisebb fiamat!
4. SophieAnne (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. okt. 16. 08:50

Az én középsőm 2017. szeptember 14-én tölti a 3. életévét.

Mi beíratjuk 2017 tavaszán, hogy kezdhessen. Mivel 14 nap miatt nem szeretném, ha jóformán 4 évesen kezdené az ovit.

3. SophieAnne (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. okt. 16. 08:47
Akik az adott év augusztus 31. betöltik a 3. életévet, abban az évben szeptember 1-től ovi kötelesek. Tehát a Te gyermeked hivatalosan jövő szeptember 1-től az. Viszont akik az adott év december 31-ig töltik a 3. életévüket (szeptember-december közötti gyermekek) az adott év szeptemberében óvodába írathatóak, és amennyiben van kapacitás, hely, felveszik őket és kezdhetnek szeptemberben, nem betöltött 3 évesen.
2016. okt. 16. 03:40

3 éves kortól kötelező oviba iratni a gyermeket. biztos azért nem akarják,hogy járjon ,mert sokan vannak.

nem beszoktatás van ,hanem mivel év vesztes a gyermek, vagy a kiscsoportot ,vagy a nagycsoportot fogja 2 x járni.

nem szeretnek az óvónők sok gyerekkel vesződni,inkább az anyuka vigye haza délbe. hogy meg egy szülő dolgozni ha 3 évesen lejárt a gyes?

beiratja az ovoba!!!!!!!!!!


ne hagyd magad,mert fontos a közösség és a tanulás a gyermekeknek ahhoz ,hogy kellőképpen feltudjanak készülni az iskolaérettségre.

sok gyerek nem éri el a szintet,és 8 évesen megy 1. osztályba.

2016. okt. 16. 00:11
Teljes a kavarodás számomra most hogy megy ez a dolog. Lányom szept 30.-án töltötte a 3 évet. Jogszabáj szerint az kezdi szept az ovit aki augusztus 31.-vel be tölti a 3 évet. El mentünk az oviba is megkérdezni még beiratások elött hogy is van ez ahol azt a választ kaptuk hogy ha akarom akkor kezd heti az ovit de ha úgy gondoljuk akkor csak jövőre. Kósza hírek szerint még az idén elkéne kezdenie. Felhívtuk a Magyar áll.kincstárt is de ott nem tudtak felvilágosítást adni védőnő semmit nem mond ezzel kapcsolatban. Most akkor hogy is van? Egész évben beszoktatások vannak ezek szerint?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook