Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti savasodás! fórum

Terhesség alatti savasodás! (beszélgetős fórum)


2016. okt. 31. 17:55
tudsz lugosítani pld Zöldápra kivonattal, így megszűnne a savasodásod. ezt a herba házban vagy rossmannban is lehet venni, 1600 Ft 1 doboz. teljesen természetes anyag, semmi gyógyszer. lehetne étellel is lugosítani de elég macerás (sok broccoli, semmi krumpli stb nehezen kivitelezhető étrend) próbáld meg ezt, vagy olvass utána a neten, nagyon sok a lugsító szer és mind "természetbarát"
2016. okt. 19. 17:56
Nálam a gyümölcsök, illetve a paradicsomszósz, ami eddig nagyon betett! :( Pont a jó kis gyümölcsök, amiket így ennék! :) Mi még nem tudjuk mi lesz a neme, bár sokan azt mondják tuti lány! Hát nem nagy az esélye, bár az is igaz, hogy a kisfiammal negyed ennyire nem voltam rosszul! :) Meglátjuk! Gratula a lányokhoz! :) Akkor ikrek gondolom! :)
16. @entt (válaszként erre: 15. - Rencike24)
2016. okt. 19. 17:53
Szerintem idővel el. Nekem is csak a terhesség alatt van gondom egyenlőre. Nálam a paprika és uborka is nagy mumus. 😄 Kórházban is voltam az elején, ott mondták hogy a savasodásért ilyenkor nagyrészt a hormonok a felelősek. Más azt mondja ,azért mert lányaim lesznek, vagyok ilyen "beteg". Hát lehet. Majd kiderül szülés után. 😊
15. Rencike24 (válaszként erre: 14. - @entt)
2016. okt. 19. 17:47
Köszönöm szépen! Nekem gyümölcs semmi, legalább is mióta jobban vagyok vmivel, nem próbálkoztam! A rostos üdítőket fúú, nem kívánom, már az illatuktól is kivagyok! :) Pékárú, tej valóban segít, meg a többszöri evés, kis adagokban. Remélem, ha a várandóság alatt nem is, de utána elmúliiik! :)
14. @entt
2016. okt. 19. 17:42
Szia. 28 hetes kismama vagyok. A 8dik héttől vannak savas panaszaim. A 12 hét után enyhült de teljesen nem múlik el. Ami nekem segít: puffasztott rizs nagyon jó, hideg tej. Az étkezesre is oda figyelek. Semmi citrus féle, mind savas, alma is csak ritkán. Semmi szénsavas, csak sima ásványvíz esetleg gyümölcslé főként körte és barack. Nem eszem fűszereset, vagy nagyon zsírosat. A pékárúk segítenek, gabona félék és tészták is jók. Szinte csak csirkét eszem. Aludni csak a bal oldalamon tudok, akkor nem jön vissza a sav, valamint 2 párna a fejem alá. Legalább 10 cm-el meg kell emelni a fejét, az segít éjszaka elkerülni hogy vissza jöjjön a sav. Azt hiszem kB ennyi. 😊 Ez annyit segít hogy gyógyszert nem kell szednem, persze érzem azért néha hogy ég a nyelőcsövem, akkor eszek valamit. Ja igen, enni sokszor kis adatokban, orvos tanácsolta. Remélem tudtam segíteni. Jobbulást kívánok. 😊
2016. okt. 18. 08:59

Köszönöm a sok segítséget!

Renniet nem próbáltam, azt mondták az kevés lesz nekem! Gaviscont szoktam bevenni, ha nagyon muszáj!

Nekem is Ludea-t írt fel a dokim, de nem váltottam ki!

Talán már jobb vmivel a helyzet! Egy fokkal jobban vagyok! :) Remélem ez csak jobb lesz és nem maradok így végig!

2016. okt. 18. 07:21

Rennie nem segít? Szódabikarbóna?

Nekem refluxom lett a terhesség végére és semmi sem segített. Majd a szülés oldotta meg. Volt az elején gyomorégés, azt pedig diétával oldottam meg. Fűszeres ételeket nem nagyon ettem, inni már csak mentes vizet ittam, gyümölcsök helyett inkább zöldségeket fogyasztottam, kávéról is lemondtam. Édességekről is. A végén ez se volt elég, nem égett a gyomrom de folyamatosan jött vissza a savam, 3 párna se volt elég, lefekvés előtt 2 órával már nem ettem semmit, ittam szódabikarbónát lefekvés előtt. És mégis voltak panaszaim.

A terhességi hízásnál viszont meghálálta magát a diéta, meg azóta is, mást meg se tudok inni a vizen kívül pedig addig nagy gyümölcsleves, üdítős voltam.

2016. okt. 18. 07:12
Én a terhesség 6 hónapját hánytam végig, naponta többször is. Rennie-t szedtem, de semmit nem ért. A doki Ludea-t írt fel, ez gyomorsav csökkentő. 1 hónapos a fiam, de még most is néha be kell vennem, annyi a savam...
10. nefaria (válaszként erre: 1. - Rencike24)
2016. okt. 14. 20:24

Nekem a gyombertea vált be nagyon, illetve nem ettem hagymat paprikat majat fuszerest edeset. Meg nem szabadott tele enni magam :) tobbszor.keveset.

boldog babavarast :)

2016. okt. 14. 15:01
Nekem semmi nem valt be, csak a turelem es ha nem eheztem ki, de nem is ettem tele magam. Azaz csipegetni egesz nap.
2016. okt. 14. 14:38
Köszönöm! :)
2016. okt. 14. 14:01
Bár nem vagyok terhes, de a savam elég durva. Csak az segít, ha: nem iszom kávét, teát, nem eszek fűszeres, zsíros dolgokat, nem eszem banánt, édességet, élesztős ételeket, csak natúr húsokat, zöldségeket és citromos vizet.
2016. okt. 14. 13:42

Az étrenddel elkerülheted a terhesség alatti gyomorégést


A túlzottan fűszeres, zsíros, nehéz ételek nem a kismamák étrendjébe valók. Ellenben a főtt tészták, a főzelékek, párolt zöldségek, gyümölcsök, teljes kiőrlésű péksütemények, a főtt krumpli és főtt tojás fogyasztása sokat javíthatnak a terhesség alatti gyomorégés tünetein.Vörös húsok helyett a szárnyasok és a halak fogyasztása javasolt, de érdemes kerülni a cukrozott ételeket, italokat is épp úgy, mint a tartósítószereket tartalmazó, feldolgozott ételeket.


Nem mindenkinél válik be a tej fogyasztása, mégis sokan vannak, akik esküsznek rá, hogy az esti pohár tej mézzel keverve megszünteti a gyomorégést. Más kismamák este már csak gyümölcsöt, leginkább almát fogyasztanak, de a citromos víz vagy a mézes kamillatea is jó megoldás lehet. A natúr olajos magvak, mint a mandula vagy a kesu elropogtatása szintén segítséget nyújthat a terhesség alatti gyomorégés esetén.

2016. okt. 14. 13:40

Később meg azért lesz kellemetlen, mert nyomja a baba a gyomrodat.


Nekem pár korty tej szokott segíteni - az sem mindig.

2016. okt. 14. 13:12
Sok mindent próbáltam már! A colától kezdve, a gyömbéren át, ropi, keksz, kukorica, citromos víz, salvus víz...Semmi nem vált be! Vagy csak ideig óráig! Gaviscont javasolt a házi dokim! Na az is csak addig jó, amíg a számban van... :( Már csak abban bízom, hogy elmúlik, hogy betöltöttük a 12 hetet! Vagy nincs remény? :)
2016. okt. 14. 13:07
gyomorsavtultenges? keksz, ropi, pattogatott kukorica, olajos magvak, piritos, ketszersult
2016. okt. 14. 13:03
A gyömbért próbáltad már?
2016. okt. 14. 12:47

Sziasztok!


Ezzel kapcsolatosan, várok minden véleményt, tapasztalatot, kinek, mi vált be, elmúlt e? Meddig tartott, stb...


Jelenleg 13 hetes várandós vagyok, a hatodik héttől kezdve vannak nagyon erős tüneteim: egész napi hányinger, többszöri hányás! Azóta javult valamennyit, kb 2 hete...viszont a savasodás még mindig tart...sokszor érzem a gombócot a torkomban és még mindig hányok...már nem minden nap, de ha igen, savat! :(

Már van egy kisfiam, vele semmi ilyen tünetem nem volt! Vele se volt könnyű a kezdet, de elmúlt a 14. hétre...De negyed ennyire nem voltam panaszos!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook