Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek lenézendő, ha valaki dolgozik? fórum

Szerintetek lenézendő, ha valaki dolgozik? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2016. okt. 16. 10:05
Hát igen, HA lenne otthon munka, ami meg is lenne fizetne és nem kellene beledögleni,akkor én is mennék haza. És itt nem arra gondolok, hogy feltétlen annyit keressem, mint itt kint, de minimum annyit, hogy meg lehessen élni belőle, bem az, hogy megy a hónap végi számolgatás.(tehát kifizetem az albérletet,, befizetem a számlákat és veszek kaját és még akkor is marad valamennyi, teszem fel 20 ezer forint. Elég sok szakmára igaz, hogy alul vannak fizetve, semmi tisztelet nincs irányukba. Pedig nagyon fontos lenne!
61. unom (válaszként erre: 60. - C73db520ef)
2016. okt. 15. 19:05
Kövessük Egyiptom példáját?
2016. okt. 15. 19:02
Viszont osszessegeben eves szinten igen szep osszeget utalnak haza.
59. unom (válaszként erre: 56. - Főnix01)
2016. okt. 15. 18:15
Aki külföldön dolgozik nem sokat segít az ország helyzetén, akár van diplomája, akár nincs.
58. c73db520ef (válaszként erre: 56. - Főnix01)
2016. okt. 15. 18:13
Ahogy anno mondtak: ha nem * a paraszt, nincs mit az urnak enni.
2016. okt. 15. 18:10
miért lenne???mondjuk jobb pénzt keresni mint dolgozni..:)
2016. okt. 13. 23:27

Nem lemézendő. Ez csak szerintem egy átmeneti állapot nálad. Jól megtanulod a nyelvet és tpvább léphetsz. Az, hogy a diplomától lesz valaki ember... Mindenki csak főnök akar lenni. Lassan nem lesz olyan otthon, aki a kenyeret megsüsse, amit a diplomások fogyasztanak. Semmibe nézik otthon sokan a szakmunkát. Pedig erre épül az egész társadalom, sokkal nagyobb megbecsülés járna érte.

Mellesleg nekem sincs diplomám. Szakmám van. És ebben is dolgozok kint.

Legyél büszke magadra, hogy 21 évesen bevállaltad és talpon maradtál és építed a jövődet!!! Rosszindulatú emberek mindig is lesznek.

55. 3d787b167a (válaszként erre: 53. - Insecure)
2016. okt. 13. 21:49
Bántott valaki?
54. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Insecure)
2016. okt. 13. 21:05
Ne karatézz velem, maradj a fórumkérdésnél.
53. insecure (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2016. okt. 13. 20:27
Valamivel karbantarthatnád az elméd. A te korodban.
2016. okt. 13. 20:19
Lehet, örülnél, ha 60 körül nem lenne más gondod, mint nekem?
51. fincsi5 (válaszként erre: 40. - Insecure)
2016. okt. 13. 19:59
mert gondolod, érdekel?
50. csikil4ny (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 19:41

A saját életedért te vagy a felelős: ha úgy érzed, hogy egyetemet akarsz végezni, akkor küzdj az álmaidért. Ha meg nem akarsz tovább tanulni, akkor is küzdj az álmaidért. :) Senki másnak nem kell elszámolj az életeddel, csak saját magadnak!


Ebben a helyzetben nem vagy egyedül: nagyon sok volt tanítványom így kezdte a felnőtt életét, az a meglátásom, hogy aki a kétkezi munkában megállja a helyét, az megállja bárhol, aki meg nem, az egyetemi diplomával sem.

2016. okt. 13. 18:59
Nem.
48. M0ncsa (válaszként erre: 47. - Unom)
2016. okt. 13. 18:14
Igy van, nem elengedhetetlen. Mo-n nagyon jol kerestem a kis erettsegimmel, a kutyat nem erdekelte, van-e diplomam. Itt meg kutyaba se vettek nelkule :) Mondjuk a fizetesem meg mindig alig a fele a magyarorszaginak, de nem erdekel, azt csinalom, amit imadok, gyakorlatilag a munkam a hobbim ;)
47. unom
2016. okt. 13. 17:38

Az egyetem nagy segítség, ha valaki jobban fizető munkát akar.

Ez nem jelenti azt, hogy elengedhetetlen.

Ismerek olyan 30 körüli férfit, aki 16 évesen hagyta ott az iskolát. Ma annyit keres, teljesen legálisan, hogy a felével szerintem legtöbbünk kiegyezne, és nagyon örülne neki.

Mert azzal, hogy az iskolát abbahagyta, a tanulást nem, és a tudása ma rengeteget ér a piacon.

46. M0ncsa (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2016. okt. 13. 17:31
En el lettem volna nelkule, de Szlovenia nem Magyarorszag, es hogy elerjem ugyanazt a szinvonalat (a munka erdekessege meg a fizetes szempontjabol), muszaj volt papirt szereznem. Mas kerdes, hogy ugy vegeztem el a sulit, hogy kozel sem szakadtam bele, ugyhogy nem a kepessegekkel volt a baj ;))
45. ina87
2016. okt. 13. 17:04
hogy szokták mondani nem a munka a szégyen,aki pedig ezt a felfogást nem így gondolja annál nem tudom h mi hozhat elő,nem lehet mindenki igazgató jó helyen az más dolog h az ember persze mindég előbbre szeretne jutni gondolom te sem fogsz öröké mosogatni de soktól hallatom akinek diplomája van és külföldön mosogató vagy takarító,szóval egy biztos a munka sosem szégyellni való és szerintem ezt a nagyanyáink is tudták...
44. Magdalénia (válaszként erre: 43. - Massalhangzo)
2016. okt. 13. 16:12

Én is így gondolom.


Ha itt mosogatna azon az egyetemi menzán, ahol a rokonai tanulnak, másképp gondolná ő is.

2016. okt. 13. 16:02

jo provokalo kerdes sajat onigazolasra egy jo nagy hazugsaggal :D


miert nezne le a csalad, hogy nem tanul, hiszen tudjak, hogy nem vettek fel az egyetemre. kiveve, ha azt hazudta, hogy o inkabb mosogat angliaban a sajat labain, minthogy egyetemre menjen, akkor meg igaza van a csaladnak


rogton mindenki szulok penzen bulizo egyetemista lesz, aki tanul? :D


onmagaban klassz kimenni, nyelvet tanulni es melozni, ha mar nem vettek fel, kesobb nekifutni ismet, csak ez a kerdes hulyeseg

42. unom (válaszként erre: 41. - Specially)
2016. okt. 13. 15:27

Tőled idézek: "Sok diplomás életképtelen egyedül a tapasztalata,talpraesettsége egyenlő a nullával pedig egy munkahelyre nemcsak a papír kell."

Miért lenne lenézendő, ha valaki asztalos? Ezt miből szűrted le?

Nekem az nem tetszik, hogy itt páran úgy beszélnek, mintha csak a mosogatás lenne munka, és egy leendő karrier alapja, aki meg tanul, az kb. hülye lesz.

41. Specially (válaszként erre: 34. - Unom)
2016. okt. 13. 15:21

Nem hiszem,hogy mondta ezt vki én legalábbis biztos nem erre gondoltam:)


Nekem nincs gyerekem de azért láttam már mikor a szülő olyan irányba tereli a gyereket amerre az nem akar menni,az olyan jó dolog csak mert diploma?

És ha az én fiam egy ezermester asztalos lenne tele pénzzel mert szívből csinálja akkor az baj vagy lenézendő?

40. insecure (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2016. okt. 13. 15:17
Belenéztem a naplódba, és úgy döntöttem, nem állok le érdemben vitatkozni olyannal aki szerint a Grace klinika valóságos, illetőleg számottevő esemény az életében egy új felmosó érkezése.
39. Specially (válaszként erre: 38. - Túrógombócka)
2016. okt. 13. 15:15

Irigylem azokat akik már 18 évesen érzik mit akarnak csinálni:)

Munkát mindig találni a hivatás már más kérdés.Szívvel lélekkel csinálni vmit diplomával vagy anélkül.

38. túrógombócka (válaszként erre: 1. - KingInTheNorth)
2016. okt. 13. 14:57

nekem azzal sincs bajom, ha valaki egész életében takarításból vagy mosogatásból él.

persze azért az nem baj, ha kitanul az ember valami szakmát, ami legalább egy kicsit érdekli. :)

37. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Insecure)
2016. okt. 13. 14:54

Miért lenne "agyatlan"?! Nyelvet tanul, és ha az megy, feljebb jut. Van itt olyan, aki majdnem így kezdte, ma már kávézóban dolgozik. Ahhoz kellett egy nyelvtudás, agyaska!

Úgy beszélsz mint a rokonai.

2016. okt. 13. 14:28

Az én páromnak is van diplomája,irodában dolgozik és esténként angolt tanít.

De volt,hogy hétvégente elment egy vágodába melózni ahol kacsát és libát vágtak.

Szerintem Ő az a fajta ember aki tudja,hogy honnan jött és nem vág fel :)

2016. okt. 13. 14:23

Végülis akinek nincs olyan ambíciója, hogy olyan állást szeretne, amihez diploma kell, az ne tanuljon. De ezzel csak leszűkíti a lehetőségeit. Diplomás elvállalhat olyan állást is, amihez kell, meg olyat is, amihez nem kell, ha úgy tartja kedve. Ez viszont fordítva nem igaz, mert akinek meg nincs, az nem vállalhat el olyan állást, amihez kell.


Plusz rengeteg "életképtelen" diplomás mellett ott van rengeteg életképtelen diploma nélküli is, így azt gondolom, hogy beállítottság kérdése, a munkaszeretet az munkaszeretet. Moncsa írta jól. Egy ideig elvolt nélküle, de aztán csak érezte, hogy azért érdemes továbbtanulni is.

34. unom
2016. okt. 13. 14:06

Tehát a tanulás életképtelenné tesz.

Azért kíváncsi lennék, akik ezt írják a gyerekeiket is így nevelték?

33. Specially (válaszként erre: 32. - Insecure)
2016. okt. 13. 13:40
Dehogy utáljuk.Több munkatársam tanuló jelenleg is nem ez a lényeg ez jó dolog es becsülendő de mellette nem vetik meg a munkát és főleg nem nézik le azokat akik másképp élik az életük. Tök mindegy,hogy diplomás vagy sem ne legyen lenéző,lekezelő az nem épp arról árulkodik,hogy mennyire nagy ember.Az ilyeneket akkor se tudom tisztelni ha 3 diplomája van mert nincs miért.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook