Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A diétás étrendet (laktózmentes) tartó bölcsődék biztosítják a gyerekeknek a mentes ételt? fórum

A diétás étrendet (laktózmentes) tartó bölcsődék biztosítják a gyerekeknek a mentes ételt? (tudásbázis kérdés)


24. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Gigi_ke)
2016. okt. 12. 20:27

Uristen. Ilyen NINCS! Allj a sarkadra, margarinos kenyeret nemhogy egesz nap, hanem egyaltalan nem kellene ennie egy kisgyereknek... orvosi igazolassal JAR az allergenmentes etrend, oldjak meg. Nalunk is az ovi konyhajan foznek, a gyerekem glutenmentesen van, azt is kap.

Jo, ez kulfold, de ahogy elnezem, Mo-n is hasonloak az eloirasok.

23. Eszterkee (válaszként erre: 22. - Gigi_ke)
2016. okt. 12. 11:29

Olvasd el ezt a cikket:

[link]


Bár itt óvódáról írnak, nem tudom, hogy ugyanez vonatkozik-e a bölcsikre is, de valószínűleg igen. Először fordulj a fenntartóhoz, ha nem vezet az sem rövid időn belül megfelelő megoldáshoz, akkor érdemes tovább menni és az Alapvető Jogok Biztosának jelezni a problémát.

2016. okt. 12. 08:30

Előzetesen azt a választ kaptuk h nincs dietetikus az intézményben ezért nem tudjak biztosítani neki bevinni meg nem lehet mert nem tudja elkülönítve tarolni.

Patt helyzet .

Egész nap vajas kenyeret eszik a gyerek.

2016. okt. 11. 20:53

KÖSZÖNÖM a válaszokat.

A kérdéses bölcsődében saját konyha van, nem viszik hanem főzi az ételt.

Papirom van a fiam betegségéről.Folyamatosan kontrollált táplálékintoleranciája van, a bölcsődében ennek ellenére azt állitják, hogy ők nem készitenek ilyen beteg gyereknek ételt vagy főzik amit a többinek csak tej nélkül vagy vigyek én, ugy hogy én rohangálok vele.

Jelzem 3 gyewrekem van , tehát az "én rohangálok vele" nem igazán férne bele az életembe reggelente amikor örülök ha mind beér ahova kell reggelente és a hajam se hullik ki közbe :D

Ma voltunk a gasztron, tovább kel tratani a tejmentes étrendet.

Holnap akarok menni a vezetőhöz áttárgyalni a dologt, és szerettem volna ha van valami a kezemben amire hivatkozhatok! Mert ez nem normális és én is ugy hallottam, hogy biztositaniuk kell. Önkormányzati fenntartású a bölcsöde, megyeszékhelyen élek, ha esetleg elutasitanak mehetek az önkormányzathoz szerintetek mint fenntartóhoz?

Mert a gyerek non stop margarinos kenyeret eszik reggel tizoraikor uzsonnakor, mert mondván a többiek kajaja nem jo neki ők meg nem tudnak mást adni, de ezt is ugy hogy en viszem a margarint.

Kisfiuról van szó, aki amugy jo étvágyó, és ugy jár haza hogy egész estig csak eszik mert annyira kiéhezik.

És igenis lehet tejmentes étrendben is jokat főzni, mi az egész család miatta esszuk ugy ahogy neki jo mert megterhelő volt annyi félét főzni, és rizs vagy szja termékekkel tejjel tejszinnel készitek mindent, és finom. Nem igaz hogy margarinos kenxyeret kell egyen szegényke :(

20. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 11. 20:34

Úgy látom, ez egy évvel később volt, mint ahogy mi bölcsibe mentünk.

Legalább az utókornak nagyobb szerencséje lesz, remélhetőleg.

19. Ludi.
2016. okt. 11. 20:14
Szia! Kisfiam tejallergiás, (2 éves) tejmentes diétát kell tartani a bölcsiben is. Vittem az orvostól igazolást, és kapja a tejmentes ételt.
2016. okt. 11. 19:48

Menza rendelet (37/2014. (IV.30.) EMMI rendelet)

2014 első felében nyilvánosságra hozták a menza rendelet tervezetét, mely kötelezi a közétkeztetőket egészséges alapanyagok használatára, kevés só, cukor és zsiradék tartalmú étrend összeállítására. Emellett kötelezővé teszi diétás étrend biztosítását azoknak a gyerekeknek, akiknek szakorvos által igazoltan speciális diétát kell tartania, tehát minden ételallergiásnak, intoleranciásnak, cukorbetegnek, vagy lisztérzékenynek, esetleg halmozott problémával rendelkezőknek.


Részletek: [link]

17. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 16. - Channa*)
2016. okt. 11. 19:37
Ja, csak kicsit sokba került ez a téves ételallergia-diagnózis :) Mindegy, már nem érdekel...
16. Channa* (válaszként erre: 14. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 11. 19:34

A legjobb ami történhetett:DDD

Rossz lenne mindenkinek ha tényleg ételallergiás lenne.

15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - Channa*)
2016. okt. 11. 19:33
Már 5 éves. 2 évesen járt bölcsibe, ez akkor történt.
14. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. okt. 11. 19:32

A bölcsiben helyben főztek, oda semmit, még egy szelet süteményt sem lehetett bevinni. A Sodexo-t találtam egyedül, akik diétásat is főztek, de azt mondták, egy ovis adagot nem visznek ki sehova.

De a legnagyobb "poén", hogy fél év múlva kiderült, nem is ételallergiás a fiam.... De ez már egy másik történet :)

13. Channa* (válaszként erre: 12. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 11. 19:32

Ja, tényleg!:DDDD

Mióta is jár bölcsibe a kicsi? 2 éve?

Szerintem már évek óta biztosítani kell a diétás ételt a szülő kérésére. A bölcsi hibázott...

12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. okt. 11. 19:30
Hát Debrecen...:)
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 11. 19:27

14 évvel ezelőtt a sógornőm kislányának a Heim Pál Kórház ajánlásával, a József Attila lakótelepen biztosítottak speciális diétát.


Másik óvodában is tapasztaltam, hogy a gyereknek a szülei vitték be az ebédet. Ezt nem írom le melyik, nehogy bajuk legyen belőle.

10. globus (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. okt. 11. 19:02
Most már igen, hiszen viszonylag friss rendelet kötelezi őket, de néhány évvel ezelőtt még volt zűrzavar.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 11. 18:57

Hol történik ez?

Itt Pesten néhány adagot is kiszállít a cég. Ez nem probléma, max. az, ha nem rendelik meg tőlük, mert nem tartják fontosnak?

Ez a bölcsi hibája, nem a kajás vállalaté....

8. b4b1d52444 (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 11. 18:47
Ez Magyarország... Szomorú.
7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - B4b1d52444)
2016. okt. 11. 18:30

Igen, nekem azt mondták, hogy nem tudják biztosítani, én pedig nem vihetek be neki kaját.

Ezért 50 valahányezer forintért magánbölcsibe járt, plusz még én szaladgáltam az ebédjével minden nap, mert 1 adagot nem szállított ki a kajás cég.

6. b4b1d52444 (válaszként erre: 5. - Pengő Gyöngyi)
2016. okt. 11. 18:28
Pfffffffff az igen... Ételallergiás gyerek meg ne járjon bölcsibe, mi? Ezt az arcátlanságot.
2016. okt. 11. 18:25
Nekünk nem biztosították 3 évvel ezelőtt, ezért családi napközibe járt a gyerekem. Azért nem álltam a sarkamra (mert én is úgy tudtam, hogy biztosítaniuk kell), mert az egész bölcsi nem tetszett, a gyerekem rettegett ott, egy betondzsungel volt az egész.
2016. okt. 11. 18:16

Igen!

Szólni kell és akkor diétás ételt visznek neki.

2016. okt. 11. 18:07
Biztosítania kell. Kolléganőm kisfiánál liszt, tojás, tejmentes diétát kellett biztosítani - ne is kérdezd, szegény sokszor majd kettéroppant, mire kitalálta mit ad neki enni - de nem volt gond. A bölcsi és később az ovi is megfelelt étkeztetés terén ezeknek a szempontoknak.
2016. okt. 11. 17:21

[link]

Rendelet alapján elvileg igen. Kérdezz rá a bölcsiben.

2016. okt. 11. 16:42
Diétás étrendet (laktóz mentes) tartó bölcsis gyerekek szülei! A Bölcsi biztosítja a gyereketeknek a mentes ételt? Vagy nektek kell vinni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook