Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya befogadása fórum

Kutya befogadása (beszélgetős fórum)


13. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 12. - Shanalyl)
2016. okt. 14. 19:49
igen, általában idősebb kutyákat adnak le én is remélem, hogy találok egy kutyust amelyikkel kölcsönös a szimpi. 2 hét múlva el is kezdek nézegetni mert addigra kicsit több időm lesz. szerintem jól "el lesz" itt nálunk a kertben és jókat lehet majd vele sétálni is
12. Shanalyl (válaszként erre: 11. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 14. 08:58
Akkor biztos ők lesznek a neked valók, el vannak látva boldog nyugdíjas évekre vágyókkal. :) Remélem, megtaláljátok egymást.
11. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 10. - Shanalyl)
2016. okt. 13. 20:57
köszi az ötletet, meg fogom nézni. valószínűleg ők jobban is tudják, hogy melyik kutya milyen "személyiségű" és így tudnak majd ajánlani. nekem kezdő kutyásként egy nagyon nyugis békés kis "öreglány" lenne a legjobb akinek viszont így szép öregkort tudnánk biztosítani
2016. okt. 10. 12:08
Ajánlom akkor a Német Juhászkutya Fajtamentés-t, facen fenn vannak. Ők biztos megmondják, melyik kutyájuk lenne neked megfelelő. Így neked is jó, mert nem zsákbakutyát kapsz, nekik is, mert az egyik védencük végre gazdisodik és persze egy harmadik félnek is, mert minden gazdisodó kutya helyére kb 10 másik vár a sorban, h bekerülhessen hozzájuk.
9. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 7. - Massalhangzo)
2016. okt. 9. 19:12
igen biztos, hogy fogunk olyan kutyust találni akivel kölcsönös a szimpátia és a mi életritmusunk mellett sokkal jobb lesz egy idősebb kutyának mint egy picinek aki azért sokkal jobban igényli az emberek társaságát. igen ivartalanítva vannak, de én (mivel én is nő vagyok) valahogy mindig jobban kijöttem az ismerőseim lány kutyájával mint a fiúkkal. a férjemnek meg szerencsére abból a szempontból "mindegy" hogy azt mondta az a lényeg, hogy nekem melyik tetszik majd mert én fogok vele többet foglalkozni. hát remélem, hogy találok majd egy klassz "barátnőt"
8. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 6. - Simple)
2016. okt. 9. 19:07
remélem, hogy jól ki fogunk majd jönni egymással és neki is megfelel majd az a helyzet, hogy hétköznap nagyrészt egyedül lesz, de gondolom itt a kertben nem fog unatkozni. hétvégén meg majd elvisszük sétálni mert vannak klassz kutyasétáltató helyek itt a közelben. minden esetre szeretni azt nagyon fogjuk az biztos
7. massalhangzo (válaszként erre: 5. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 9. 18:22
a menhelyi kutyakat ivartalanitjak, egy kannal se lenne tobb gond. sok befogadott, felnott vagy mar idosebb kutya sokkal kezelhetobb es halasabb, mint egy pici. ha elmesz menhelyre, ugyis egymasra talaltok majd a megfelelo kutyussal, szamitani fog, hogyan jottok ki egymassal
6. simple (válaszként erre: 4. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 9. 18:19
Így van, a szukák könnyebben kezelhetőek általában. Nagyon szép gondolat, hiszen az idősebb kutyákat nem akarja már elvinni senki. Egyébként ne félj, van néhány alapszabály amit ha betartasz, nem lesz nehézséged a kutyatartással, pláne egy németjuhásszal azért elég egyszerű az élet. :)
5. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 3. - Klaudia20)
2016. okt. 9. 18:11
köszi a tanácsot. mindenképpen lány kutyára gondoltam mert ők sokkal szelídebbek (gondolom) mint a kan. most kezdek komolyabban utána nézni a kutyusoknak. hát szeretet az van nálunk bőven az biztos és a másik azért is lenne jobb (amellett hogy így egy elhagyott kutyán tudnánk segíteni) mert a kicsi reggeltől este 6-ig általában egyedül lenne itthon hétköznap ami szerintem nagyon nem lenne kölyökkutyusnak, a nagy pedig azért már nem annyira aktív
4. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 2. - Simple)
2016. okt. 9. 18:06
igen én azért gondolkozom a befogadáson, mert rjta vagyok több németjuhászos lapon az fb-n és ott sokszor kiposztolnak idősebb 7-8-10 éves kutyákat akik már nem kellenek és szeretnék egy ilyen kutyán segíteni. persze mindenképpen lányra gondoltam, mert azért kezdő kutyásként egy kant nem mernék elhozni főleg nem németjuhászt, szerintem a lányok sokkal szelídebbek.
2016. okt. 9. 14:56

Jó ötlet. Nekünk is németjuhászunk van, de még kicsi (4 hónapos lesz).

Annyi hogy szerintem azért képezd ki magad kutyanevelésből, és hogyan tudod leggyorsabban kialakítani a kitődést, mert az Mindennek az alapja.

Nehezebb egy felnőtt kutyával ilyen szempontból, mert ugye nem tudjuk milyen körülmények között nevelkedett, mitől fél, mire lesz ideges, mit szeret. Szóval óvatosan, türelmesen kell hozzáállni míg nem szoktok egymáshoz. És persze szeretni kell nagyon ❤

A kicsink pl tisztára felidegesíti magát ha fütyülünk neki (így cuppogva hívjuk fel a figyelmét), szóval ezt nyilván senki nem tudja, így ha fütyülnél neki, akkor neked megy, ugat, morog. Valszeg túl éles neki a hang.

Na ez elég veszélyes lehet egy felnőtt, idegen kutyusnál.


De legalább a rosszaságokbol kimaradsz 😊

2. simple (válaszként erre: 1. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 9. 14:35
Nagyon jó ötlet! :) Én is tervezek ugyanígy majd mégegyet. Németjuhsázom van, de ő nem befogadott, tenyésztőtöl van. Szeretnék majd mellé mégegyet befogadni is.
2016. okt. 9. 14:33
sziasztok most költöztünk kertesbe 3 hónapja és minden vágyam egy németjuhász. eredetileg kiskutyát szerettem volna de látom a neten, hogy nagyon sok az idősebb németjuhász akit kiraktak, vagy leadtak mert nem kellett és arra gondoltam sokat segítenék egy ilyen kutyán ha befogadnám. vannak e ilyen tapasztalataitok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook