Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyváltás és az önéletrajzom fórum

Munkahelyváltás és az önéletrajzom (beszélgetős fórum)


27. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Hoxás)
2016. okt. 10. 21:56
Nem semmi! :)
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2016. okt. 10. 21:56
Az jó indok.
25. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2016. okt. 10. 21:49
Az hogy el szeretne költözni az tökéletes indok szerintem.
24. hoxás (válaszként erre: 20. - Moonlight13)
2016. okt. 10. 12:50

Nem volt előrelépési lehetőség. Ahogy a főnököm fogalmazott:"sajnálja, de a részvényesek gyerekeié a jövő". Ezt tudomásul vettem, ők meg azt, hogy aznap felmondtam.

Megtehettem, mert az említett interjú jól sikerült, és felvettek. Mivel lakhelyet váltottam, és a másik helyen már vártak, így nem húztuk egymás idejét. :)

23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 19:56
Ha viszonylag könnyen találnak a helyedre embert, akkor szerintem elengednek hamarabb. Ha nagyon speciális a munkaköröd, akkor nehezebb a helyzeted.
2016. okt. 9. 19:48

Olyan sok okos dolgot írtatok!

Nagy segítség volt minden egyes hozzászólás!

Köszi

2016. okt. 9. 16:50

[link]


Olyan hosszú ideje vagy a jelenlegi helyeden, vagy egyedi szerződésed van? Ha külön szerződésed van, gondolom, vezető beosztásban lehetsz, vagy olyan a munkád, amire nem találnak azonnal munkaerőt.

20. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Hoxás)
2016. okt. 9. 16:45
És mit mondtál arra, hogy miért nem szeretnél ott dolgozni? Mert ez lesz a következő kérdés. Ugye azt tudjuk, hogy az előző munkahelyet nem szidjuk...
19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 16:41

Záró dátumot soha nem szoktunk megadni, ha még folyamatos a munkaviszonyod. A cégek sokkal inkább felvesznek olyan embert, akinek most is van munkája. A 3 hónap felmondási időt közös megegyezéssel elvileg le lehetne rövidíteni, ha a munkáltatód hozzájárulna, egyébként tényleg sok lenne kivárni, kivéve, ha egyedi vagy abban, amire pályázol,és mindenképp téged akarnak felvenni.

Ha másik városból pályázol, esetleg a motivációs levélbe be lehet írni, hogy albérletbe fogsz költözni (vagy nem tudom, hogy gondolod a bejárást).

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 408020f45e)
2016. okt. 9. 16:40
Egy ügyes motivációs levél, kész főnyeremény is lehet, egy elrontott meg kész bukás is. De tudod, mindenki más, így én nem vitatkozom, ha akar valaki ír, ha nem, akkor nem, Egy tény,sokan kihangsúlyozzák, hogy írjanak motivációs levelet is, mert abból elég sok kiderülhet a lehetséges munkavállalóról.
17. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 16:01
Milyen mkör ez hogy 3 hónap a felmondási idő ?
16. dogiz
2016. okt. 9. 14:33

Semmi képen ne írd a 3 hónapot, be sem hívunk olyat akire 1 hónapnál többet kell várni. Kilissan (10 hozzászólás) teljesen jó dolgokat írt le, felesleges ismételjem őt.

Különben is a munka törvénykönyv ismer más felmondást is, nem kell 3 hónapot ledolgozd. Egy jó indok és azonnal elengednek.

15. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 14:17
lehet hogy hátrányosabb de ezt tudod teljesíteni, tehát jobb ha beleírod mintha kiválasztanak az adott pozícióra és utána mondod meg, hogy csak 3 hónap múlva kezdhetsz. én úgy fogalmaznám meg, hogy munkahelyet szeretnék váltani ezért és ezért és amennyiben az általam kívánt pozícióra alkalmasnak találnak, a felmondási időm 3 hónap. ebből látják, hogy várni kell és azt is látják hogy egy komoly ember vagy aki betartja a játékszabályokat és nem hűbelebalázs módjára dönt, hanem előbb megkeresi a biztos lehetőséget, utána mond fel. én ezt tenném a helyedben. nálunk egyébként ha komoly a jelentkező (jó én csak gyors és gépíró vagyok) és a szaktudása a munkakör elvégzésére alkalmassá teszi, megvárják. sok sikert neked
2016. okt. 9. 14:11

Szerintem is rákérdeznek, ha van munkahelyed, akkor miért akarod ott hagyni.

Őszinte és igaz válasszal készülj!

13. mmacus (válaszként erre: 12. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 13:13
Sok sikert kívánok! A felmondási idő egy része, vagy akár az egész is elengedhető közös megegyezésnél.
2016. okt. 9. 12:52

Nagyon sokat segitettek! Köszönöm szepen :-)


A 3 honapos felmondási ido az tényleg valós. Ha arra kerul a sor (remélem minél hamarabb :-)) akkor hátha felere le tud menni.


Az nagyon jó otlet, hogy valahova beiron az önéletrajzomba hogy szívesen koltozom, es nem csak beneztem a munkavegzes helyet.


Ha valaki hasonló helyzetben van/volt es van egy kis jo tippje azt nagyon szívesen venném :-)

11. hoxás (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 12:29

Szerintem legyél őszinte.

Anno úgy mentem interjúra, hogy kerek perec elmondtam, hogy van munkahelyem, ahol nem szeretnék tovább dolgozni. ;)

2016. okt. 9. 12:22

Fejvadász cégnél dolgozom.Teljesen jó, ha a jelenlegi munkahely él kezdési dátumot adod meg, és a végét nyitva hagyod.A felmondási időről ilyenkor még felesleges infót adni, ráérsz akkor, ha eljutaz egy személyes interjúig.A motivációs levelet túlmisztifikálják a pályázók, bevallom, én nemigen jutok odáig hogy azt olvasgassam. Főleg, hogy vagy az életrajzban is megadott szakmai infókat írják le újra, vagy "önfényezés", vagyis leírja valaki, hogy ő remekül dolgozik csapatban, terhelhetò, kiválóan kommunikál stb. Ez majd a személyes interjún és a pszichológiai teszten kiderül.

Ha a jelenlegi munkahelyed monjuk Miskolcon van de bp-i állásra pályázol, azt az egy mondatot valóban praktikus leírni hogy szeretnél a fővárosba költözni.Ez után már kevésbé fognak a személyes interjún faggatni, hogy miért akarsz váltani, megspórolod magadnak hogy indokokról kelljen gondolkodni.(Saját életem példája,hogy én nemcsak munkehelyet, szakmát is váltottam embertelen leterheltség, éjszakai-hétvégi munka és ehhez képest kevés fizetés miatt, de nyilván nem ezt mondtam egy állás interjún, hiszen minden munkaadó olyan embert akarfelvenni, aki lelkesen és önként túlórázik,és kész a cégért a belét kidolgozni.)

9. 408020f45e (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 9. 11:55

Én is így gondolom. A motivációs levélben sem kell feltétlenül ecsetelgetni, miért akarsz váltani.

Inkább csak azt körvonalazni, hogy veled ők "megfognák az isten lábát", magyarul, hogy miért akarsz éppen oda menni és ez nekik miért lenne nagyon telitalálat.

2016. okt. 9. 11:43

Én az önéletrajzomban úgy írtam, hogy csak év és hónap, amikor elkezdtem az adott cégnél dolgozni majd kötőjel és vagy az, hogy jelenleg, vagy csak üresen marad.


De sajna nekem az a tapasztalatom, hogy ahova sürgősen kell ember ott még 1 hónapot sem nagyon szeretnek várni..nem ám, hogy 3-at :( persze a munkáltatóval meg lehet beszélni, hogy csökkentse le egy hónapra, vagy legalább a felét engedje el.


Én Pécsről kerestem anno munkát, mielőtt feljöttem Budapestre. Elég nehéz volt, pedig mindig beleírtam, hogy kész vagyok költözni. Aztán végül sikerült.


Sok sikert kívánok! :)

7. gabbbicica (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2016. okt. 9. 11:38

Ja tényleg, ezt még akartam írni, hogy pl. a régi munkahelyemnél is 2 hónap volt a felmondási, de megegyeztünk, hogy egy hónapot elengednek.


Úgyse nagyon szeretik már, ha ott lézengsz még. Nálunk kimodottan volt olyan, aki miután felmondott, több kárt csinált mint használt azalatt az 1 hónap alatt....

6. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 11:36

Szia,


én is vidékről költöztem Budapestre, és ugyanígy hagytam nyitva a végét, ahogy Te. Legkésőbb az interjún úgyis kiderül, amikor megkérdezik, hogy mikor tudsz kezdeni.


Én arra a kérdésre, hogy miért akarok váltani, őszintén elmondtam, hogy nem szeretek már ott élni, és Budapestre szeretnék költözni, amit csak akkor tudok megtenni, ha lesz melóm.


Sok állástól elestem így, mert nem tudtam azonnal kezdeni, de ha hazudok az életrajzban, hogy hol élek, akkor se tudtam volna rögtön kezdeni :S

2016. okt. 9. 10:57
"... év, ... hó... nap óta dolgozok jelenlegi munkahelyemen, ahol a felmondási időm 3 hónap. Közös megegyezés esetén lehet ennél kevesebb is."
4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 10:39
Ja, egyébként a neten sok jó mintát találsz és tanácsot. (meg rosszat is :-)
3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 10:38

Összességében azt szeretik, ha valaki munkahelyről jön, és nem a punnyadásból..

Ez nagyon fontos.


A 3 hónap biztos annyi? Nálunk 1 hónap a felmondási idő. Lehet 3, ha az van a szerződésedben, de azért nézd meg, nehogy rosszul gondold, én eddig mindig 1-el találkoztam..


Ezt a témát meg előbb-utóbb úgyis meg fogja tudni az új cég, akinek ez kizáró ok, oda felesleges elmenni, mert csak a negatív tapasztalatokat szaporítja. Jobb a igazsággal kezdeni. Szerintem.


Én csak azt írnám, hogy xxxx-től a vg Kft-nél dolgozom ürkutakodóként...

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 960220fa6c)
2016. okt. 9. 10:33

Én azt írnám, jelenlegi munkahelyemen x dátumtól dolgozom.

Én nem találom hátránynak, ha tudják , hogy van jelenleg munkahelyed, sőt tudják nem mindenáron akarod az állást, nem kenyérre kell a pénz.


Írj egy motivációs levelet mellé, hogy miért szeretnél PONT NÁLUK képzeled el a jövődet, miért ők az ideális cég a számodra.

2016. okt. 9. 10:10

-Munkahelyvaltas esetén hogy érdemes feltuntetni az adott helyet az önéletrajzban? A kezdes idejez szoktam megadni es egyszerűen nincs befejezo datum. 3 honapos a felmondási idom, ami ugyan nincs feltuntetve de multi révén egy HR-es tuti vagja.

Szóval szerintetek hatrany ilyen szempontból hogy feltuntetem hogy nem mondtam fel? Mert arra gondolok hogy egy cégnek meg 3 hónapot várni egy emberre rengeteg ido.

Jobb lenne ha feltuntetnek egy 3 hónappal kesobbi, zaro idopontot?


-Videki nagyvarosbol palyazok, mert itt már nincs olyan hely ahova szívesen mennék valamint a kornyezetvaltoz miatt is.

Portálok is azzal kezdik, hogy melyik megyebol, varosbol palyazok. Ide például hátrányos ha beirom őszintén hogy nem az adott varosbol vagyok? Nyilván ebből is tudják hogy azonnali kezdes kizarva.


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook