Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyámügy - láthatás fórum

Gyámügy - láthatás (beszélgetős fórum)

1 2
54. timoti662 (válaszként erre: 52. - Éva1951)
2018. máj. 1. 07:01

Üdv!

Én 10 éve váltam el a gyerek(12éves) apjától. 8 éve van uj felesége. Most készülök a gyámügyre hogy csökkentsék minimálisra a láthatást, ugyanis 2 hetente 3 napot tölt náluk a gyerek és mikor megérzik az első dolguk alaposan kikérdezni mindenről ami itthon történik,támadási felületet keresve. A nőt anyának kell szolitania és a telefonjába is ugy írták be a névjegyzékbe.

Meg kell köszönnie nekik mindent amit én veszek a gyereknek mondván hogy azt ők vették a gyerektartásbol(amit 1 éve megfeleztetett bírosági uton!).Továbbá azt is meg kell köszönnie hogy ételt adnak neki.

Voltam már feljelentve kiskorú veszélyeztetése miatt. Gyereknek mondják hogy anyád idegbeteg,szellemi fogyatékos megint pert fog inditani hogy nála legyen a gyerek. És ezeket mind a gyereknek mondja. Mi 8 hónapja nem beszéltünk mindent a gyerekkel közvetit. Azt is a lányomtol tudtam meg hogy majd ők mennek Írországba rokonokhoz,én rögtön mentem személyit csináltatni a gyereknek,mert annyira szar anya vagyok! 8 éve soha nem tudom mikor hozza haza láthatásról mert vasárnap akkor indulnak amikor az asszonykának megfelelő az időpont és engem sose tájékoztatnak szóval mindig itthon ülök készenlétben. Engem szapulnak folyamatosan,eddig nem tettem semmit, de most azt látom hogy ez már a gyereknek nagyon terhes dolog,megviseli keményen. Szorong indulás előtt nem lehet hozzá szolni olyan ideges. A tanulmányairol nemis kérdezik. És ezeken kivül 2 szót nem szol hozzá az apja egész láthatás alatt. Az a legszomorubb hogy én tudom hogy csak a pénz miatt akarják hogy velük éljen a gyerek. Gyermekem 4.5-ös átlagú tanulo. Mindent megkap tőlem és a páromtol(nem kinai ruhákat vásárolok neki),az apja egy zoknit nem vett neki soha. Most azzal jött haza a gyerekem hogy apa azt mondta majd menjen nyáron hozzájuk busszal(Kecskemét-Szolnok) egyedül,mert apa oda lesz dolgozni vidéken és hogy addig is találkozzon a feleséggel és annak 12 éves lányával. 6 évvel ezelőtt mikor ott volt a lányom,az apa nevelt lánya ment láthatásra az apjához és odavitték az én lányomat is arra az időre. Mit keresett ott?! És ez szerintük normális! Hozzáteszem ott a kutyáktól ótvaras lett.

Hosszan tudnék még mesélni sajnos. Én mindig a kompromisszumra törekedtem de nem ment.

Szerintetek van esélye a változtatásnak?

2017. ápr. 14. 22:45
Muhaha.
2017. ápr. 14. 10:17

Itt mindenki az apukákat hibáztatja, biztos így van?

Biztos nem a bosszú vezérli az anyát? közben a gyermek szenved.

Az anyák maguknak akarják a nekik ítélt gyermeket és mindent megtesznek, hogy a gyereken keresztül álljanak bosszút, közben nem veszik észre, hogy a gyereküknek ártanak!

Na lehet szidni.......sajnos ezt látom legtöbb esetben. Még annyit nem vagyok érintett.

51. Magdalénia (válaszként erre: 47. - Spigi28)
2016. nov. 1. 22:25

Azt nem értem, ha tisztában vagy vele, hogy egyszer úgyis elviheti a gyereket, - ez általában 3-éves kor - akkor miért nem hagytad a gyereknek, hogy szokja. Egy közös játszótéri séta, hinta, játszóház stb., amikor te is ott vagy. Esetleg pár percre, órára magukra hagytad volna, egyebek...

Ez most sem késő, sőt így kell kezdeni.


Ha három éves és még nem óvoda érett, esetleg kérheted az időpont kitolását, de hátrányos is lehet számodra. Ebben a korban már többnyire szobatiszták, vagy közel vannak hozzá.


Az első alkalmakat meg fogja szenvedni az apja is, a gyerek is és te is, mert nem szoktatok hozzá. Ki akartad zárni az életetekből, pedig nem lehet.

Járhatsz a gyámhatóságra, de csak magadat teszed tönkre és így a gyerek is jobban sérül.

50. massalhangzo (válaszként erre: 47. - Spigi28)
2016. nov. 1. 13:58

3 eves gyerekrol van szo, nem 3 hetesrol, ugye? megertem, hogy felted, es nem akarnal elszakadni tole, de ez van. elvaltatok, az apanak is joga van latni, vele tolteni normalis idot, nem beszelve arrol, hogy a gyereknek is szuksege van az apjara. ha ilyen sokaig eltetek egyutt, gyereket vallaltatok, akkor biztos nem egy rongy ember, te sem maradtal volna vele ennyi evet es nem vallalsz vele gyereket


nem biztos, hogy rosszul lesz az utazastol, ha gyakori, megszokja. mas is tud rajta egy pelenkat cserelni, ne aggod tul

49. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Spigi28)
2016. nov. 1. 13:45
Probald meg. Az ilyen utaztatas amugyse kivitelezheto altalaban gyakorlatilag sem idoben, sem anyagilag.
48. Spigi28 (válaszként erre: 47. - Spigi28)
2016. nov. 1. 13:41
jah és nem bírja az autózást. Nyáron kb 50km-t utaztunk és háromszor álltunk meg hányni, odafelé és visszafelé is....anno én is ilyen voltam. Nem szeretném pl emiatt az utaztatás miatt kéthetente deadalonnal "etetni.
47. Spigi28 (válaszként erre: 46. - 4705d7a6b8)
2016. nov. 1. 13:40
Nem azt akarom, hogy ne lássa, hanem azt,hogy egyelőre ne vigye el. Nem eltiltani akarom vagy ilyesmi hanem valahogy megállapodni abban, hogy MÉG ne elvigye hanem továbbra is csak néhány órát legyenek együtt. A gyerek még nem jár oviba,egyelőre még pelusos, nem hajlandó nagyszülőknél sem aludni, akikről egyébként napközben le se lehet vakarni, csak velem akar aludni, vagy ha nem is velem de csak a saját ágyában. Velem sem hajlandó pl a hálószobában, csak a saját ágya... Mi Bp mellett lakunk 20km-re, az ex Pécstől még lejebb költözött. Tehát nem kivitelezhető a "ha nem tudja megnyugtatni, haza akar jönni stb..."akkor hazahozza, vagy megyek érte.
46. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 44. - Spigi28)
2016. okt. 31. 07:20
nagyon ritkán hoz ilyen döntést a gyámügy. ahhoz súlyos indokok kellenek az apára terhelően. az hgy elváltatok megértem nem jöttetek ki vagy bármi megesik bárkivel de miért nem szeretnéd hogy lássa? persze amíg ilyen pici ne nagyon vigye el de a felügyeleted alatt foglalkozhatna vele nem?
45. Magdalénia (válaszként erre: 44. - Spigi28)
2016. okt. 31. 01:16

Nem vesztesz semmit, ha bemész a gyámügyre.


Nagy a valószínűsége, hogy nem sokra mész, ne táplálj nagy reményeket.

A törvény szerint kell eljárnia a gyámügyesnek is, ők sem korlátozhatják az apa jogait.


Attól, hogy ti veszekedtek, nem a gyámügyre tartozik.

Ha nem alkoholista, kábszeres, vagy pszichés beteg, nem él züllött életet, akkor miért tiltanák tovább a gyerektől?

Sőt, ilyenkor megszűnik az a láthatási állapot, hogy egy légtérben legyetek pár óráig, ami egy feszült állapot és a gyereknek sem túl jó.


Az is lényeges szempont, hogy nem is alakulhat ki normális szülő-gyerek kapcsolat, ha csak látogatható egy gyermek, 3 éves korán túl. Ezt a gyámügy is tudja. Azt is tudják, hogy a szülők szeretik elidegeníteni a gyerektől a másik szülőt és a gyerek legtöbbször ezért sérül, ezért sír és nem akar menni.


A gyereknek arra nincs igénye, amit nem ismer, nem tud. Amikor megismeri az apai körülményeket, akkor fog kiderülni, hogy mennyire érzi jól magát, vagy nem. Ez nem egyik napról a másikra fog megtörténni. Jó pár alkalom kell hozzá.

Mint az ovis beszoktatás. Első napokban sírás, ami természetes, de abba is fog maradni.


Azért írtam korábban, hogy segíts a gyereknek, ne sérüljön. Nem attól sérül, hogy az apjával lesz, hanem az átadás, elválás lesz ismeretlen a számára. Ezt csak Te tudod fokozatosan jól levezényelni, ha jót akarsz a gyereknek, még akkor is, ha abban a pillanatban borzalmasan érzed magad.


Ha pl.akadályoztatva van a szülő, (külföldön dolgozik, beteg stb.) akkor a nagyszülők kaphatják a láthatási jogot, hogy a gyerekkel a kapcsolatuk meg legyen.

Semmiképp nem lehet elvonni a gyereket a törvényes szülőjétől, családjától.


El tudom képzelni, hogy most mennyire kétségbe vagy esve, de sajnos ezt a "keresztet" nem tudod letenni. :(

44. Spigi28 (válaszként erre: 35. - Insecure)
2016. okt. 31. 00:05

Szia

Eltelt már két év. Még meg se született a fiam, már be lett adva a válás :( (nem kérem a kommenteket, hogy minek kellett a gyerek stb...előtte 8 évig voltunk együtt....nem becsúszott gyerek)

Mi van ha bemegyek a gyámügyre, hogy kérem, hogy mondjuk 6 éves korától vihesse csak el...de az "apuka" ebbe nem egyezik bele? Van esély,hogy a gyámügy mellém és a gyerek lelkivilága mellé áll?

43. survivor3 (válaszként erre: 41. - Magdalénia)
2016. okt. 26. 18:40

Igen.

És ott van az Apaszív egyesület is.

2016. okt. 26. 18:36

A leírtakból nem úgy tűnik, hogy sok időt akar tölteni a gyerekkel. Ettől függetlenül mindenkinek meg kell adni a lehetőséget.

Elsősorban a gyermeknek, aztán az apának is.

Soha nem lehet tudni, hogy mi kerekedik ki a dologból.

Aggodalmad érthető, de a gyámügy akár telefonon is segíteni fog, hogy senki ne sérüljön.

2016. okt. 26. 17:55

"Eltévedt apák bolyonganak a jog útvesztőiben, a gyereküket keresve."


[link]

2016. okt. 24. 14:20
Én is bevonzottam ezt a témát ismét az életembe... Apuka gyámüggyel fenyegetőzik. Mert nem engedem, hogy a kitűnő gyerekem iskolaidőben hétköznap nála aludjon. Arra hivatkozik hétvégén nem ér rá. Na de a munkahelyei úgy változnak mint az időjárás, erre nem lehet alapozni. Mondtam neki hogy rendben akkor döntsön a bíróság mert ebből bizony nem engedek, a gyerek látná kárát. Nem tudna úgy teljesíteni. Erre a válasz: Nem kell hogy ügyvéd legyen a gyerek, minek tanul annyit? Ő elhiszi hogy nekem ez tetszik és ebben élem ki magam de 3 év múlva úgyis le fogja sz*rni az iskolát a gyerek. Hát ez aztán a hozzá állás. Önzőség a mindenek felett.... Úgy vinni a gyereket ahogy neki kényelmes. Jegyzem sokszor még az iskolából elhozást is délután 3-kor nem tudja megmondani lesz-e dolga vagy ráér. Neki dolga van... Pénzt keres. (üzletel...) Elegem van, de nagyon
39. csinoska2012 (válaszként erre: 36. - 70e5b68753)
2016. okt. 12. 08:02
4 és fél éves és sosem beszél az apjáról ha megemlitem neki a láthatást annyit mond jó de tovább ne beszéljünk róla.
38. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Spigi28)
2016. okt. 11. 21:12
Kár előre izgulni a hétvégék miatt ahogy írták többen is nagy vszínűséggel nem fog élni a lehetőséggel... Ha olyan apa lenne már most is elvinné és te simán elengednéd vele...
37. Érdekes73 (válaszként erre: 6. - Spigi28)
2016. okt. 11. 21:02
A helyedbe én tojnék "apuka" ( gyámügyes megszólítás ) lelki világára és ha potyán beígérne bármit és nem jönne vinném a gyereket rögtön vmi gyors programra hogy ne érje csalódás. Bármilyen spontán program megteszi akár egy séta a közeli játszótérre. A fenyegetőzést se kell olyan komolyan venni mert ha érdekelné a gyerek igazából lett volna ideje normális kapcsolatot kialakítani vele. Vagyis igazából tojik a gyerekre így kár ennyire a kedvében járni. Sőt teljesen felesleges ha a gyerek még mindig fél tőle...
36. 70e5b68753 (válaszként erre: 34. - Csinoska2012)
2016. okt. 11. 20:16
mennyi idős a kislányod? én is ebben bízok, hogy ahogy nő, úgy okosodik és majd azt mondja neki hagyjál békén apukám....
35. insecure (válaszként erre: 14. - Spigi28)
2016. okt. 11. 19:29
Ha a bírósági szabályozástól eltelt 2 év, kérheted a gyámhatóságtól a kapcsolattartás megváltoztatását, újraszabályozását. Van ilyen eljárás, èlj vele! Gyámhatóságnak meg kell kísérelnie az egyezség létrehozását a felek között, ha nem megy szabályozza vhogy. Ahhoz kérhető szakértő kirendelése. Annak költsége kb 40-50 ezer, végén a "pervesztes" viseli. Ha nem telt el két év, a bírósághoz lehet benyújtani.
34. csinoska2012 (válaszként erre: 33. - 70e5b68753)
2016. okt. 11. 14:40
Mintha az én exemről irtad volna :)annyiból vagyok szerencsés,hogy az én kislányom az nem is hajlandó vele kommunikálni és el sem menni
33. 70e5b68753 (válaszként erre: 32. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 10. 15:27
Már 7 éve nem élek vele. A nők jönnek-mennek az oldalán, a gyerek már meg sem jegyzi őket, mindet úgy hívja hogy az új Kata. De nem változik. Nyilván engem fizikálisan nem bántalmaz, most a gyereket készíti ki ezzel, hogy nem törődik vele, csak amikor olyan kedve van. Mit tudok tenni? Semmit! A fórumindítónak is hasonló kaliberű lehet a gyermeke apja mint az enyém... :(
32. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 31. - 70e5b68753)
2016. okt. 8. 19:51
te jó ég olvastam hogy bánik veled és együtt laktok vagy külön? és nem tudsz tőle valahogy szabadulni? én nem így élek de ez nem számít, teljesen átérzem a helyzetedet. és nem tudod valahogy úgy megoldani hogy menjen el és te szervezhesd a gyermeked életét? egyébként az egyházi suli szerintem nagyon jó.
2016. okt. 8. 18:30
Én abszolút átérzem a helyzeted. Aki normális kapcsolatban élt, az el sem tudja képzelni, milyen egy önző szülő. Engem is ütött vágott, fogamat kiverte, úgy hogy a gyerek a kezemben volt. De a gyereket nézem mindig. Viszont apukával egyszerűen nem lehet beszélni. Sajnos vannak ilyenek, és ez nem is fog változni. Van egy gyereke, időnként eszébe jut, meg az is hogy engem piszkáljon. A gyereknek fáj. Csak azt tudnám aki önző minek vállal gyereket??? Nekem tegnap azt mondta, hogy ne járjon úszni a gyerek, ő ezt nem támogatja (pénzt nem kértem rá) szimplán elvinni nem akarja. Egyházi iskolába járunk, idén lesz első áldozó, erre azt mondta ő nem viszi el misére írassam másik iskolába... Őrjöngtem, de csak magamban. Sajnos vannak ilyenek
2016. okt. 7. 20:10
indíthatsz eljárást a gyámügynél, ahol kérhetsz pszichiáter kirendelését aki esetleg felismeri, hogy a gyereknek ez nem jó, illetve bírósági kerestet is nyújthatsz be láthatás megváltoztatására. de szerintem előbb tegyél egy-két próbát hátha a gyerek és az apja "kijönnek" egymással és problémamentes lesz a láthatás. bár ha 5 hónapos terhesen otthagyott illetve 20-25 percet töltött a gyerekkel amikor 2 órája lett volna nem hiszem hogy nagyon kíváncsi lenne a hétvégékre. lehet, hogy el sem fogja vinni
29. 4975ebdc2f (válaszként erre: 25. - Csinoska2012)
2016. okt. 7. 19:02
Próbáld meg a gyerek érdekét nézni. Tőled vált el a párod. Ha akar a gyerekkel találkozni már jó alap. Neked is könnyebb az életed ha az apja kapcsolatban van a kisfiúval. Nem lehetne pl hogy esténként beszéljenek pár percet neten, úgy hogy lássa is az apját a gyerek. Beszélnek pár mondatot,mesel neki mit csinált az nap . Rajzot mutat a pici vagy mesél neki az apja egy rövid meset úgy hogy közben az öledben ül a gyerek.. Tényleg könnyű elrontani kettejük kapcsolatát egy életre de megéri? Nem!
28. mmacus (válaszként erre: 27. - Mmacus)
2016. okt. 7. 18:25
Ja, nem azért érdekel, mert olyan kis kíváncsi vagyok, hanem mert -valamilyen szinten- érintett:(
27. mmacus (válaszként erre: 1. - Spigi28)
2016. okt. 7. 18:24
Ez engem is nagyon érdekelne, ha megengeded beleolvasok majd, mit írnak a hozzászólók.
26. Magdalénia (válaszként erre: 25. - Csinoska2012)
2016. okt. 7. 17:56

Csak abból tudtam kiindulni, hogy eleve elutasítottad azzal, hogy "elmarad a láthatás".

De ettől ő még lehet egy piszok alak. ;)


Azt mindig meg tudjuk mondani, hogy a másiknak hogyan kellett volna reagálnia. Az a célravezető, ahogyan mi reagálunk az általunk kritizált reakcióra.

25. csinoska2012 (válaszként erre: 24. - Magdalénia)
2016. okt. 7. 17:49
Az emlitett esetre nem így kellett volna reagálni hanem pl.miben tudok segiteni, és nem erre a reakcióra számitottam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook