Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Facebook szerepjáték fórum

Facebook szerepjáték (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Facebook szerepjáték

1 2 3
31. Magdalénia (válaszként erre: 29. - 225e968e5f)
2016. okt. 6. 15:15
Én is, de ez csak azt bizonyítja, hogy nem vagyunk tinik. :)
2016. okt. 5. 18:43
Valaki itt írta a sok megosztott bölcseletet, na azokat wcpapírra nyomtatnám, és használnám is.
2016. okt. 5. 18:41
Amúgy nem lesz mindenki facehipnotizált, mint az egyesek vélik. Használom ,ha kedvem van, de napokig is elvagyok nélküle. Sőt ha megszűnne, simán ellenék nélküle.
2016. okt. 5. 18:39
Régen is megtalálták a függőségük tárgyát azok, akik most face függők. És régen is produkálták magukat és figyeltek másokat csak máshogy.
27. e8da813d29 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. okt. 4. 18:32

Kerestem a cikkben azt a "csoportot" (ha már csoportosítasz), amelyik azért osztja meg, hol járt, hogy érezte magát, mik a gondolatai a világról, az életről, mert az ismerősei örülnek ennek, és ennek a csoportnak a tagjai viszont tudnak örülni az ismerőseik örömeinek, vagy osztozni bánatukban.

Nem talaltam ilyen csoportot az írásban, pedig létezik :)

Elég sötéten (nek) látod a világot ...

26. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. okt. 4. 17:34

szerintem ez hulyeseg. aki neten produkalja magat, masnak mutatja, mast mond, az a valo eletben is. aki pedig masokat les, irigyel, hasonlitgat, az net nelkul is ezt csinalja es ettol erzi rosszul magat


pletyi mindig is volt es lesz, manapsag nemcsak szajrol szajra, hanem monitorrol monitorra terjed. szanandobb az, aki a facebookon masokat lesve kesereg, mint az, aki kiteszi az eletet vagy probal ott jobb eletet mutatni, mint amilyen van

2016. okt. 4. 17:13

Ma már sokak szerint az a "trendi", ha valakinek nincs facebookja.

Pedig szerintem sokkal menőbb, ha valaki okosan használja.


A legjobban a cikkben írtaknak a tinik vannak kitéve. Nagyon oda kell figyelni a mai kamaszokra, hogy mit csinálnak a közösségi oldalon, illetve beszélni róla velük, mit éreznek ezzel kapcsolatban. Mert az nem látszik abból, amit posztolnak.

24. Magdalénia (válaszként erre: 22. - Ina87)
2016. okt. 4. 17:07

Még van, de nem biztos, hogy lesz is.

Részemről akár felejthető is, bár jól jön a zárt csoportban egymástól ismereteket szerezni.


Kezdetben jó ötletnek tűnt, de a gyakorlat mást mutat. Kivéve, ha valaki üzleti célra alkalmazza.

23. Magdalénia (válaszként erre: 2. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 17:00

Attól, hogy elrejtjük, még létezik az a jelenség, amit a cikkben olvasunk.

Felnőtt, egyéniségükben kiforrt, felnőtt embereket is érint, nemhogy gyerekeket, fiatalokat.


Nem hülyének, - és idiótának, ahogyan Te állítod - hanem manipulálhatónak állítja be a cikk az embereket és ez valós, milliószámra.

22. ina87
2016. okt. 4. 16:25
na egy vagyok azok közül akik nincs facebookja és nem tudom h ki h van vele de van élet nélküle is.
21. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. okt. 4. 16:09

A képmutatást, a "szuperjól érzem magam!" és a "nézzétek merre, hol és kivel jártam!" sajnos tényleg elharapózott. Ennél már csak a nagy és bölcs mondások, amit mindig egy nagy valaki állítólag mondott, száma a több.

Ha ezeket valaki tényleg komolyan veszi és a sok felturbózott "nekem minden szuper" bejegyzést elhisz, akkor komoly válságba kerülhet.

Ha valaki zokon veszi, hogy csak 13 like-ot kapott a másik meg 256-ot és ez alapján kezdi magát rosszul érezni, az nagyon rossz úton jár.

Sajnos az itteni ismerősök egy jelentős része, talán az utcán is elmegy mellette köszönés nélkül. Miért fontos hát, hogy nekik mi tetszik és mi nem?!

De a mai frusztrált világunkban sokan vannak, akik szeretnének lazábban élni, kicsit kiszakadni a valóságból. A baj akkor van, ha ezt nem játéknak fogják fel.

2016. okt. 4. 15:28
Nekem van "vetítőgép" ismerősöm a facebookon. Mindig kiposztolja, ha étterembe, színházba vagy kirándulni mennek. Érdekes, mert életben meg tök normális nő, nem gondolnám róla, hogy erre a megerősítésre szüksége van. Úgy látszik fontos neki, hogy az ismerősei tudják, hogy jár színházba, kirándulni, meg enni is szokott. :)
19. cel (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. okt. 4. 15:24

Bizonyára van egy réteg, akire a cikkben leírtak a jellemzők, de azt gondolom, az általánosítás hibájába estél. Nem mindenki válik közösségi oldal függővé, jelentsen az akár lajk függőséget is. Kiforrott, egészséges személyiségű embert nem befolyásol, nem stresszel, frusztrál mások, övétől eltérő életszemléletű posztja.

De igen, vannak akikre nagyon is jellemző a cikkben taglalt jelenség. Sajnálom őket, több okból is.

2016. okt. 4. 13:24
Nem irom ki sem az oromomet, (eljegzes, eskuvo, babavaras) sem a banatom ,(szakitas, halaleset, baleset).
17. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. okt. 4. 13:12
Babám ez egy nagyon nagy tévedés ez a cikk;-)
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 12:31
Oké, értem.
15. b598e4912b (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 4. 12:25

szinte minden tini rokonomnak van FB-ja és mivel nekem az általad felsoroltak közül nincs egy sem, így mindegyik megtalál a fészen a "bajaival"

elég nekem egy ilyen felületet kezelni.

2016. okt. 4. 12:25
Nem mindegy, hogy en hasznalom a fb-t, vagy az fb engem.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 12:15
Kétszer ugrottam neki a mondatnak, de nem értem.
12. b598e4912b (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 4. 11:59
sok a tini a családban és elég hogy felületen "vadásznak rám" XD
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 11:53
Csak, egy beállítás kérdése. :)
2016. okt. 4. 11:52

Azért nem mindenki ilyen, bár tényleg vannak olyanok, akiknek az élete nyitott könyv lesz a posztjai alapján. Például, amikor sokszor kiteszi, hogy nem érdeklik a barátok, na pont, hogy érdekli, hiszen, ha nem érdekelné, nem bántották volna meg a lelkét, akkor meg sem említené, mert nem lenne mit.

Pont ilyen, aki a szerelmi (akár házasságon belül is) életét a Face-n éli ki. Milyen szánalmas, amikor egymásnak üzennek, hogy csak őt szereti, csak és csak......A frászt, a külvilágnak üzennének, hogy nem annyira siralmas az életük, mint amennyire bizony az.

A Face oldalon sem kötelező fotókat osztogatni, aki ismer tudja milyen vagyok, milyen a gyerekem, a lakásom, kutyám, macskám sötöbö.


Nem is osztom meg a magánéletem, mert tudom sokan illendőségből nyomják a Like jelet, miközben többen röhögnek, hogy milyen szerencsétlen a posztoló.

Egyébként meg mindenki előtt ott a választási lehetőség kit választ ismerősének, valamint milyen oldalakat kedvel.

A lényeg van egy csomó selejt, Like vadász hazug oldal és van bizony nagyon sok értelmes, érdekes felhasználó.

Rajtunk áll, hogyan döntünk, nyilván mindenki intelligenciája, érdeklődési köre alapján, úgyis sokaknak a másik a hülye, hogy nem osztja a véleményét.

9. b598e4912b (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 4. 11:36
ezek közül nekem egyik sincs!
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 11:24
Face nélkül is tud beszélni, ha van internet. akkor ott a Skype, a Viber, WatsApp, Google csevőgő, és ki tudja még hány lehetőség, ahol nem kell egy közösséghez tartozni, hogy beszéljen, ha akar net közelben.
7. b598e4912b (válaszként erre: 4. - Nikletty)
2016. okt. 4. 11:10

nem szabad általánosítani! Nevelek egy 14 éves lányt is és nem fészbúk függő, persze naponta ránéz, de pl órákig elvan nélküle, könyvet olvas, sétál stb stb

De annyira azért hasznos is az FB, hogy ha nincs pénz a telóján fb üzit akkor is tud írni nekem és ha épp nem velem van, akkor is naponta tudunk beszélgetni!

nem ördögtől való, de tudni kell használni

6. b598e4912b (válaszként erre: 5. - Nikletty)
2016. okt. 4. 11:05
egészséges lelkű felnőtt igyekszik megőrizni a gyermeke lelkének egészségét is :D szerintem
5. nikletty (válaszként erre: 2. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 10:35

mert hülyék az emberek többsége...

hisz ezt csinálják...

kimaradni nem tud kb akinek gyermeke van, mert már ezt is kontrolálni kell, tiltani nem lehet.

Itt is az a kulcs, hogy helyesen kell tudni használni.

2016. okt. 4. 10:33

Szerintem meg igen is aktuális...

Ti éppen nem érint titeket, nagyon helyes.

Viszont szerintem leginkább a mai tinik... de jó pár felnőtt is...

Én is volt hogy irigyekedtem valalkikre jaj... aztán most válnak... mi nem ott éljük a szerelmi életünket...

Igen akinek helyén van a belső értékrendje az tudja ezt kezelni, vagy arra használni amire jó ez a technológia.

De valóban igaz amit leír.

3. b4b1d52444 (válaszként erre: 2. - B598e4912b)
2016. okt. 4. 10:30
Ugyanezen a véleményen vagyok. Személy szerint nem is vagyok fent facebookon és még élek. Sőt! Létezem. A cikk egy baromság.
2016. okt. 4. 09:56

jajj! mióta kötelező fészbúkozni???? és mióta nem lehet megválogatni, hogy miket olvasol? van lehetőséged elrejteni az idióták frusztráló baromságait!!!

nem tetszett a cikk, hülyének állítja be az embereket

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook