Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel kezelhetem a pattanásos, zsíros és egyben száraz arcbőrt? fórum

Mivel kezelhetem a pattanásos, zsíros és egyben száraz arcbőrt? (tudásbázis kérdés)


2021. ápr. 2. 16:38

Este:


0. Babalemosóval langyos, nem forró! vízzel megmosni az arcot. A tisztítás végén jéghidegre állítani a zuhanyt és gyorsan rázuhanyozni az arcra, ettől a bőr bezár, már amikor tiszta.

1. [link]

2. [link]

3. [link]

[link]


(mind kettő jó, ugyanaz)


4. [link]


(Este ezeket egymásra lépésenként 1-4ig, jól elkenni, masszírozni enyhe nyomással, nem gyűrjük a bőrt, sikamlósan kell kenni! Az olajból mehet egy teljes pipetta. Az olajra azért jó krémet kenni, mert belenyomja a bőrbe! Nem csak megül rajta. A szélkrém és a mangó vaj ülni fog az arcon, azt csak este kell és abban aludni. Amúgy az olajat, csak később gondoltam ki, nagyon jól puhít majd.)


Reggel:


0. Ha zuhanyozol, lemoshatod megint az arcod, ha nem akkor nem kell újra megmosni. A sok víz szárít. Sérült bőrt minél kevesebbszer kell víznek kitenni.

1. [link]


2. [link]


[link]


(Mindegy melyik naptej. Mindkettő hypoallergén, illatmentes, láthatatlan, és nem zsíros finish-ű.)


A reggelinek nem kell bonyolultnak lennie, ezért elég 2 lépés. Este van ideje a bőrnek gyógyulni, akkor kell egy jó összetevős alapban tiszta bőrre aludni és reggelre lehúzza a bőrbajt.


Egyébként később majd váltogathatod is, elhagyhatsz dolgokat, aztán amikor megint érzed, hogy kéne valami plusz rákensz. Olyan is lesz, hogy mikor már gyógyult a bőröd pl csak mangó vaj kell fölé, a szélkrém már sok és akkor csak azokat teszed, de a sorrend ez legyen.

2020. ápr. 15. 03:16

Saját tapasztalataimból kiindulva nekem az alábbiak váltak be:

- esténként Bioderma Sensibio arctejet oszlatok el az egész arcomon, majd langyos vizes vattakoronggal áttörlöm

- Clinique géles lemosó (vagy La Roche / Avéne)

- Clinique hámlasztó tonik

- ha nagyon gáz a helyzet heti 2 alkalommal este Foreo

- hidratáló krém, mely nem testes nagyon, inkább gél-krém


Elsősorban a dermokozmetikumok használatát javaslom, amik nem irritálják a bőrt, nem túl illatosítottak. Ezenkívül sok folyadék bevitele (nem cukros löttyök)... Amennyiben nem változik semmi pár hónapon belül, érdemes elmenni egy bőrgyógyászhoz.

2020. márc. 30. 18:02

Tudom ebben a mostani helyzetben nem tudsz elmenni, de majd inkább menj el egy jó kozmetikushoz egy kezelêsre, s aztán kérdezd meg tőle ő mit ajánl neked. :)

Így nem teszel kárt a bőrödben a nem megfelelő kence használatával.

2016. okt. 6. 14:03
Az alkoholmentes tonik nem szarit, de a tonik nem kifejezetten tisztitasra van. Arra a legjobb a micellas viz, mert nem valtoztat a ph/n viszont minden koszt eltuntet. A tonik bezarja a polusokat, annak valo aki miteszeres/pl en. De nem alkoholost, hanem hidratalot hasznalok. Es a krem.
2016. okt. 4. 16:24

:)

én a tonikot mindig inkább tisztításra használtam, ha volt, otthon:)

nyáron púdert használok (bár télen is, mert iszonyat sápadt vagyok); és az valahogy felszívja az izzadságot kb. de valahol meg talán elzárja a pórusokat, fene tudja.

14. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - Ca6273a8a5)
2016. okt. 4. 14:24

És melyik fele? Jobb vagy a bal? :D

Viccen kívül a tonik jó. Télre én is gondolkodom valami krémben. Nyáron melegben semmit nem viselek el az arcomon..

13. ca6273a8a5 (válaszként erre: 12. - 2ab16d5612)
2016. okt. 4. 13:54

csak a felére víz, a másik felére tonik, úgy jó?:)()))))))))))


amúgy én csak hidratáló krémet használok:)

12. 2ab16d5612 (válaszként erre: 10. - Ca6273a8a5)
2016. okt. 4. 12:50

Caak2 a sima víz a zsíros bőrnek nagyjából annyi mint a sz.rnak a pofon..


A tonik meg sokkal jobban szárít. A hidratálók jók a téli időszakra az viszont igaz.

11. 2ab16d5612 (válaszként erre: 8. - Orsibigyu)
2016. okt. 4. 12:48
No itt ezen van a hangsúly. Mindenki a saját tapasztalatát írja le. Nekem ez jó neked az. A foruminditonak megint más
2016. okt. 4. 12:28

vannak olyan tuti kenőcsök,amik már mind a 2-3 problémára megoldást nyújtanak, szerintem. én a szappant mindenképp elkerülném, tonik vagy sima víz, utána jöhet a hidratáló krém valamelyike. főleg most a hideg időszakokban.


nekem pl. felül zsíros, alul, az állrésznél száraz, muszáj hidratáló krémet használni, de abból sem a legdrágábbat vásárlom.

2016. okt. 4. 11:34
köszönöm a válaszokat! én sem használnék szappan nekem is még zsírosabb a böröm töle.
8. orsibigyu (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. okt. 2. 23:51
Nekem nem jott be a dove es hasonlo szappanok. Egyszer volt valami speci novenyi patikabol vett radiros szappan, ami kecsketejes volt. Nem volt csodaszer, de jo volt, turheto tole borom.
7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - Orsibigyu)
2016. okt. 2. 22:20

Hidratáló krémek biztosan jók valakinek. A sima víz meg nem elég.

Nekem nem szárítja jobban mintha nem használnék.


Egyébként a manna ébenfa és sószappanja is nagyon jó volt. Csak én kicsit drágállom

6. 2ab16d5612 (válaszként erre: 3. - Tinacska1995)
2016. okt. 2. 22:15

Igen. És heti egyszer radírozni. Ha nagyon gázos akkor egy tisztító tonik.


Ha nagyon zsíros akkor belülről kell kezdeni vele valamit

5. orsibigyu (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2016. okt. 2. 22:09
A szappantol rancos leszel es megtobb zsir kepzodik, mert pillanatnyilag kiszarad a bor, majd erosebben elkezd zsirosodni, hogy legyozze a szarazsagot.
2016. okt. 2. 22:06
Micellas viz tisztitasra, alkoholmentes tonik, matito hidratalokrem. En evekig kuzdottem a problemaval, de most sikerult megtalalnom a helyes modszert.Csak talald meg milyen markat hasznalsz, mi valik be. Nekem a micellas vizek kozul a garnier, egy avonos valt be. A tonikok kozul egy roman marka gerovital plant hidratalo tonik. Es most epp avon solutions matito nappali kremet hasznalok, ez direkt zsiros borre van. Ezenkivul hasznalok BB/kremet a hibak elfedesere, es igy nem tud piszok hatolni a polusokba, este pedig lemosom. Ez most jo nekem.
3. tinacska1995 (válaszként erre: 2. - 2ab16d5612)
2016. okt. 2. 19:46
sima szappan? mint mondjuk a dove?
2016. okt. 2. 19:44
szappan (külsőleg), és sok folyadék (belsőleg).. részemről per pill ez az ami működik.
2016. okt. 2. 19:43
Pattanásos,zsíros és egyben száraz arcbőre mit lehetne használni ami beválna, és csökkentené ezeket? Jó ha ha valaki tudna segíteni hogy mit érdemes használni ezekre együtt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook