Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Házi gyógyszerkészlet télire fórum

Házi gyógyszerkészlet télire (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Házi gyógyszerkészlet télire

17. f206ecdc8b (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2016. okt. 5. 21:23
Igazad van Ilike. Én sem rajongok a gyógyszerekért.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2016. okt. 1. 12:52
Ja, és nálunk mostanában a gyömbér tea a menő megfázás, torokgyulladás esetére.
15. moonlight13 (válaszként erre: 1. - _pepitamacska_)
2016. okt. 1. 12:50

Soha ne volt külön téli gyógyszerkészletem. Láz- és fájdalomcsillapító egyben, valamint C1000 pezsgőtabletta, egyébként pedig az alap, kötelezően szedett gyógyszereim, ezen kívül sebtapasz, kötszer, fertőtlenítő.

A köptetőket ha szükséges, akkor vásárolok, felbontás után úgysem áll el sokáig.

14. M0ncsa
2016. szept. 30. 09:19

Na, azt hittem, kapok itt nehany jo otletet hazilag elkeszitett "gyogyszerekre".

Erre kiderul, hogy annyi a lenyege, hogy vasaroljuk fel a fel gyogyszertarat... Pfff...


A felsoroltakbol egyedul a lazcsillapitot tartom szuksegesnek (ami egyben fajdalomcsillapito is). Kohogesre, koptetonek baberszirupot vagy landzsas utifu szirupot szoktam fozni itthon, nyugtato kenocsnek meg nincs jobb a sima disznozsirnal...


Ha ezeknel komolyabb gyogyszerre van szukseg, azt ugyis orvos irja fel.

2016. szept. 29. 22:10

Nekem jót tett a gógyszerraktározás:) Én is vásároltam köptetőt, köhögéscsillapítót, vitamint, mindent télre, mert mindig elkapott télen valami arcüreges baj és betegen jobb lett volna a házipatikához nyúlni, mint kimozdulni. Azóta nem volt semmi bajom és a gyógyszertári szemetesben végezték. Állandó allergiagyógyszeren és orrspray-n kívül már csak fájdalomcsillapító, szemcsepp és orrcsepp maradt. Kötszer, fásli, algoflex gél a sérülésekre. Ezek többé-kevésbé használatban vannak.

Gyerek mellett kell köptető, köhögéscsillapító stb. ők soha nem ússzák meg:(

2016. szept. 29. 20:52
Nekem a gyógyszerkészlet télen, ugyanaz, mint a gyógyszerkészlet nyáron. Mindig van itthon fájdalom-,és lázcsillapító, kifejezetten meghűlésre való gyógyszer, gyógytea őrlemények, de van probiotikum, allergia gyógyszer, de van pl. hasfogó is :D.
11. spann
2016. szept. 29. 20:49

"Házi gyógyszerkészlet télire" - ez olyan, mint a befőtt télire.

:-)

10. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2016. szept. 29. 20:24

Nálunk is csak az van, amit rendszeresen szedünk.

Ezen felül tartok még kötszert, ragtapaszt. Gyorstapasz a konyhaszekrényben van, mert általában mindig itt sérülünk meg, nem szeretem vérző ujjal a lakást végigtrappolni, keresgélés közben mindent összekenni :)

9. Cilumiluci (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2016. szept. 29. 20:16
Pontosan így vagyunk ezzel mi is.
2016. szept. 29. 19:47

Én sem spejzolok a gyógyszerekből, csak azok vannak itthon, amik minden nap kellenek, illetve fájdalomcsillapító, meg persze a megmaradt gyógyszerek, amíg szedhetők.

Én inkább recepteket gyűjtök és ha kell, akkor kiváltom.

Szerintem a megfázásra csak orrcsepp és láz és fájdalomcsillapító kell, semmi más. A neocitrál és a hasonló készítmények csak elnyomják a betegséget, hogy utána újult erővel támadjon a vírus.

Ha valamelyikünk megfázik, akkor a fent írtakat alkalmazzuk, mellé gyógyteák (kamilla gőzölni, hársfa köhögésre, stb.), mixtura...köptető. Ha ezek nem használnak, akkor doki.

2016. szept. 29. 16:19
Én készülök a zordabb időre, de inkább multivitaminra költok. Van hogy évekig nem lát a kororvos mert nincs miért. Egy biztos ha valaki elkezdi ne hagyja abba a szedését, mert az immunrendszer azonnal bekrahhol. Majd ha jön a tavasz a sok finom gyümölcsös zöldséggel akkor felejtős a vitamin ásványi anyag kapszula.
2016. szept. 29. 10:48

A cikk alapötlete nagyon jó.

A lényeg: érdemes egy gyűjtődobozban gyűjteni a gyógyszereket (megőrizve a dobozát, a használati utasítást), nem a lakásban itt-ott elpottyanva tartani. Külön gyűjtődobozban tartom azokat, amiket napi/heti rendszerességgel vagy alkalmanként kell szedni, s külön, amiket egy-egy betegség miatt veszünk. Azok dobozára ráírom filccel, hogy mire való.

Van a gyűjtődobozban egy lista, amin a gyógyszer neve mellett ott a lejárata, így nem kell feldúlni a készletet a selejtezés alkalmával, hanem csak kiemelni, ami lejárt.

Ha orvoshoz kell mennem, viszem a listát, hogy mi van otthon, s ha esetleg olyat javasolnának, ami van, azt nem kell megvenni.

Előre én sem veszek semmit, teljesen felesleges. Pl. a lázcsillapító is lejárhat, mire szükség lesz rá. Kisgyerekeseknél más a helyzet, de ott is található jobb megoldás, mint az előre vásárlás.

5. anyuka75 (válaszként erre: 4. - B4b1d52444)
2016. szept. 29. 10:24

Persze, ez a része teljesen jogos. :)


De nálunk pl. nincs olyan, hogy egész télen keresztül nem kell kinyitni egy (kettő, három) köptető szirupot. :)

4. b4b1d52444 (válaszként erre: 3. - Anyuka75)
2016. szept. 29. 10:19

Félreértesz én nem minősítem a cikkírót, meg senkit sem, aki bevásárol gyógyszerből télire, tőlem aztán mindenki azt csinál, amit akar, addig, amíg nem az én pénzemet költi.

Én csak leírtam, hogy én személy szerint nem szoktam feleslegesen gyógyszert venni. De aki vesz, az vegye, engem hidegen hagy.

3. anyuka75 (válaszként erre: 2. - B4b1d52444)
2016. szept. 29. 10:12

Szerintem a cikkírónak van kisgyereke, mert akkor sokkal több minden kell itthonra. Nálunk is mindig van itthon szirup a kicsik miatt.

Meg hát sajnos nincs éjjel-nappali a közelben és nekem nem is könnyű csak úgy elugrani a patikába. Ezek biztos más esetek.


Ami még jó, nálunk van melegíthető meggymagpárna is és hűtőpárna is (a hűtőben) itthon. Mindegyik baromi praktikus, ha baj van.

2016. szept. 29. 09:33

Nem tudom, én nem szeretek több ezer forintot költeni - adott esetben feleslegesen - egy csomó olyan gyógyszerre, amire lehet, hogy alapesetben nem is lesz szükség.

Láz- és fájdalomcsillapító (Al***flex) az mindig van itthon, de ennyi. Hétköznap semmiből nem tart elmenni a patikába hazafele menet, hogyha valamire mégis szükség lenne. Hétvégén meg a legtöbb pláza patikája nyitva van, ha mégis szükség lenne valamire. Miért vegyek meg egy egész üvegnyi köptető szirupot circa 3 ezer forintért, hogyha lehet, hogy egész télen nem lesz rá szükség, aztán dobhatom be a patikában a gyűjtődobozba? Mellkaskenőcs szintén, annyira felesleges előre bespájzoni belőle, hogy azt leírni sem tudom.

Nyilván sebtapasz és sebfertőtlenítő van itthon, meg ugye az alap láz- és fájdalomcsillapító, de ennyi. Feleslegesen nem veszek sem Neo***rant, sem mást. Mert ha nem kell, akkor kidobott pénz az ablakon.

2016. szept. 29. 09:08
Mikor kezd hidegebb lenni és esősre, zimankósra fordul az időjárás, egyre több orrát fújó embert látok a tömegközlekedési eszközökön. Erről mindig eszembe jut, hogy át kell ellenőriztem a nyáron szinte alig érintett gyógyszeres szekrénykémet, hogy legyen mihez nyúlnom, ha nálunk is beüt a krach.

Ugrás a teljes írásra: Házi gyógyszerkészlet télire

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook