Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosítvány - heti hány vezetési órát érdemes? fórum

Jogosítvány - heti hány vezetési órát érdemes? (beszélgetős fórum)


2016. okt. 2. 07:25
köszönöm szépen a válaszokat! Akkor reális a heti 2. :o) Bízom abban, hogy idén meglesz a jogsim...közben sikerült oktatót váltani aki délután 3-tól is oktat du. 5-ig. Mert én 3-tól tudnék menni vagy hétvégente.
13. ina87
2016. szept. 30. 17:27
szerintem minél t9bbet de az attól függ az oktató menyit ajánl
12. Bahama Mama (válaszként erre: 10. - L.Niki18)
2016. szept. 29. 11:05
Én tényleg az voltam, már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem vagy 20-30 pótórám tuti volt. Nem mertem sávot váltani meg ilyenek :D Mondjuk én Bp-en tanultam vezetni, sokszor a 3 sávos Váci úton voltunk amitől én frászt kaptam anno, nem mertem nyomni a gázt, tötyörésztem stb Szóval én tényleg extra béna voltam.
11. vica66 (válaszként erre: 1. - L.Niki18)
2016. szept. 29. 09:32

Ahogy olvasom másutt is, az átlagos a heti 2-szeri oktatás. Ennél sűrűbben szerintem kevés oktatónál lehet vezetni, mert eléggé be vannak táblázva, különösen a nyári időszakban. Én is heti két alkalmat mentem vezetni, alkalmanként 2x45 percet. De én egy online felületen választottam oktatót, lehetett szűrni többek közt időpontok szerint is. Nekem olyan kellett, aki oktat hétvégén is, mert főleg akkor tudtam menni.

Január közepén kezdtem a gyakorlatot, és március végén vizsgáztam. Ebben benne volt a kötelező óraszám + 10 pótóra.

Ha 12 órát még csak a rutinpályán vezettél, akkor lehet, hogy kevés lesz a kötelező óraszám. Azt is figyelembe kell venni, hogy haladsz, mikor leszel "érett" a vizsgára, mikor lesz vizsgaidőpont. Ha hetente kétszer tudsz menni, akkor meglehet még idén a jogsid, szóval ha egyébként elégedett vagy az oktatóval, akkor talán nem érdemes váltani.

Én is előbbre szerettem volna, amikor az egészbe belevágtam, de nem baj, hogy így alakult.

10. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - Bahama Mama)
2016. szept. 29. 08:07
És miből gondolod, hogy "béna" voltál? Szerintem majdnem mindenki annak érzi magát amikor vezetni tanul...többek között én is! :o)
9. Bahama Mama (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2016. szept. 28. 10:38
Igen, összességében az első tanfolyami órától nézve fél év alatt lett meg a jogsim.
8. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - Bahama Mama)
2016. szept. 28. 08:35
Szia! A 3 hónap az csak a vezetésre vonatkozik? Nekem is jó lenne ha legalább heti 3-szor tudnék menni vezetni 2 órát alkalmanként.
2016. szept. 28. 08:25
Sok függ tőled is (meg persze oktatótól, hol vezetsz stb), hogy mennyire vagy ügyes. Én pl nagyon kis béna voltam, sokáig nem éreztem a forgalmat, a kocsit, bizonytalankodtam, ezért pótórákat vettem. Heti 2-3 alkalommal jártam és 3 hónap alatt lett meg a jogsim.
6. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - 937a2a883a)
2016. szept. 28. 08:24
Értem. Most meg kell lennie az 580 km-nek, de biztosan megoldják...! Hát nagyon remélem, hogy meglesz még az idén a jogsim...vagyis hogy eljutok a vizsga időpontig még az éven!
2016. szept. 28. 08:19
Én szeptember elején kezdtem anno a vezetést és a suli miatt heti egyszer (szombaton) vezettem kb 2-3 órát. November elején vizsgáztam. Mondjuk úgy rémlik, hogy nem vezettem le az összes órát, de ebben nem vagyok biztos.
4. L.Niki18 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. szept. 28. 07:53
Oké azt tudom, hogy jogsim akkor lesz ha levizsgázok, de ez így nagyon nehézkesen megy szerintem.
2016. szept. 28. 07:51

Hetente 2x jártam. A gyerekem is, és a barátnője is.

Jogsid meg akkor lesz, miután sikeresen levizsgáztál.

2016. szept. 28. 07:49
Ja és nekem hétköznap délutánonként 3 órától lenne jó az időpont, szóval szerintem még ez sem lenne olyan kései időpont...
2016. szept. 28. 07:46
Sziasztok! Aki megcsinálta már a jogosítványt, egy héten hányszor ment vezetni tanulni? Én hetente 1 maximum 2-szer megyek, mert a délelőtt nekem nem jó, mivel dolgozom (mint sokan mások is). A hétvégém teljesen jó lenne bármelyik időpontban! Így viszont nem tudom, hogy mikorra lesz meg a jogsim...jó lenne ha már télen megszerezném. 12 órát vezettem idáig még csak és rutin pályán. Már oktatót is váltottam, mert neki az volt a problémája, hogy csak délután 15 óráig oktatott otthoni dolgok miatt. Nekem meg el kellett jönnöm így délben a munkahelyemről, azokat az órákat pedig be kell pótolnom...tehát ezért is váltottam oktatót. Nektek is ilyen nehézkesen sikerült időpontot egyeztetni délutánonként az oktatóval? Mit tegyek? Váltsak iskolát esetleg ahol találok olyan oktatót aki hetente legalább 3 vagy 4 alkalommal is elvállal? Van ilyen egyáltalán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook