Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » BB krém vagy púder? Melyiket részesíted előnyben? fórum

BB krém vagy púder? Melyiket részesíted előnyben? (tudásbázis kérdés)


2016. okt. 2. 14:45
én a púdert!
26. agis
2016. szept. 30. 10:56
Alapozo plusz puder.
2016. szept. 30. 08:40
Bobbi Brown BB krém, igaz szívom a fogam, mikor ki kell fizetni, de nekem most ez a legtutibb.
2016. szept. 29. 20:49
Se egyik, se másik a favorit most a Max Factor egyik alapozója.
23. vacsa
2016. szept. 28. 19:05
Arckrém, plussz bb krém. Púder soha.
22. Zsú1965 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2016. szept. 28. 15:02

Csak másolom:


"Az angol "Blemish Balm" kifejezésből eredeztethető, ami szabad fordításban "hibajavító balzsamot" jelent. A BB krémek megjelenése forradalmi dolog a szépségápolás világában, hiszen színezett nappali krémek eddig is léteztek, viszont olyan kozmetikumok nem, melyek alapozóként, sminkalapként és bőrápoló, bőrtónusjavító krémként is megállják a helyüket.


Születésük szinte véletlen: orvosok, sebészek a lézeres beavatkozások utáni hegek kezelésére használtak először ilyen balzsamot, később pedig rájöttek szépítő hatására, és arra, hogy mennyi problémás bőrű hölgy számára nyújthat szuper megoldást a "hibajavító" alapozó. Távolkeleten indult el először az őrület, s most hozzánk is elért az alapozónál jóval könnyebb textúrájú BB krémek forradalma. Nem szabad megfelegkezni a BB-k másik nagy előnyéről sem: 90%-uk napvédő faktorra turbózott, így nem csak üde, de káros környezeti hatások által védett bőrt kapunk."

2016. szept. 28. 10:31
Asse tudom mi az a BB krém.
2016. szept. 28. 09:36
BB krém (Garnier) évek óta használom nem is érzem, hogy az arcomon van,teljesen természetes hatása van, nyáron is lehellet könnyű.
2016. szept. 27. 22:05
BB krémet
18. gribedli*** (válaszként erre: 15. - NomNom)
2016. szept. 27. 21:50

Én sem tartom magam bányarémnek, hanem ellenkezőleg, a városi levegő olyan koszos, hogy úgy érzem mintha bányában lennék! Nem merem ennek kitenni a bőrömet, ezért kell egy első védelmi vonal, ami egy lehelletnyi smink, de pl ha itthon vagyok, nem teszek semmit, sem akkor, ha csak kimegyek a kertbe mert nincs por, és szmog.


A sminket este lemossuk és a dzsuva legalább nem jutott beljebb. Amúgy tényleg azon van a hangsúly, hogy lehelletnyi, egy kis púder nem fed annyira mint a vakolat, egy áttetsző, nagyon természetes hatást keltő valami, senki nem mondaná, hogy úgy néz ki egy kicsit kipúderezett nő, mintha vakolat lenne, a kendőző hatása is minimális. De tudjuk, szép bőrnek nem kell smink (védelem igen).


Persze, ha valaki primer+alapozó+púdert használ, arra igen, mondhatjuk, hogy vakolat. Szíve joga, nekem ez alkalmi kategória.

17. gribedli*** (válaszként erre: 10. - B598e4912b)
2016. szept. 27. 21:37

Érdekes, nekem 3 különböző országban mondta kozmetikus, hogy a púder nem okoz pattanásokat, sőt, a lehető legártatlanabb dolog. Csak nem a benne lévő párnácskát kell használni, hanem azt kivenni, és mindig egy tiszta vattakorongot használni minden egyes púderezéskor. Az ilyen párnácskák felfogják a bacikat a bőrről, utána meg visszatesszük a dobozába és az egész púder tele lesz velük. Jobb esetben van ilyen elválasztó műanyag izé a púder és a párna között, de ettől még a párnában szaporodnak.


Szóval ez inkább higiéné kérdése és van, akinek erre nem érzékeny a bőre, így akár koszos szivacstól sem fog kipattogni, de akinek meg igen, az hajlamos lesz azt hinni, hogy a púder a ludas.


Meg nem mindegy, hogy kőpúderről van szó vagy por alakú alapozó, az utóbbi igen, eltömítheti a pórusokat mert olajos komponens is van benne

16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Szöszicica32)
2016. szept. 27. 21:28

Nyáron nem kell BB krém, csak nagyon száraz bőrűeknek jó, így jobb választás a púder mert nem hagyja elpárologni a nedvességet a bőrből, így hidratáltabb marad, de nem is tömi el a pórusokat, hanem csak a felszínen marad, így nem jut be a kosz.


Télen simán elbírja a bőr a BB-krémet, sőt, szépen védi a hidegtől. Akinek nagyon zsíros, vagy problémás vegyes bőre van, azoknak télen is jól jöhet inkább a púder, és alkalmakra meg alapozóként a BB-krém.


Lényeg, hogy nem kell egymásra pakolgatni több terméket, minél egyszerűbb legyen, pl ha használ valaki BB-t, az alá nem kell a szokásos hidratáló, mert ez már eleve egy hidratáló szóval

1: arclemosó (tej vagy zselé, vagy kinek mi)

2: tonik

3: BB-krém


Sokak talán azért tartják nehéznek mert tesznek alá hidratálót (vagy nem a bőrtípusnak megfelelő BB-krém)

15. NomNom (válaszként erre: 7. - Szöszicica32)
2016. szept. 27. 19:52
Nem púderezek, az még rosszabb. Nagyon tágak sajnos a pórusaim. Hidratálok amennyire lehet, egyébként nem tartom magam olyan bányarémnek, hogy ne mehessek utcára vakolat nélkül.
2016. szept. 27. 17:57
Igazából egyiket sem használom. Krémet is csak hébe-hóba.
13. b598e4912b (válaszként erre: 11. - Szöszicica32)
2016. szept. 27. 17:26

nem alapozok :)

fabulon mattosító arcrém zsíros bőrre lime kivonattal és E-vitainnal

12. szöszicica32 (válaszként erre: 9. - Globus)
2016. szept. 27. 17:25
Nekem nem szaritja a borom. Csak nem jo hogy folyik.
11. szöszicica32 (válaszként erre: 10. - B598e4912b)
2016. szept. 27. 17:23
Milyen mattositot hasznalsz? Akkor alapozot csak? Az a mattosito?
10. b598e4912b (válaszként erre: 2. - Globus)
2016. szept. 27. 17:20

szintén :)

nekem vízhiányos, apró pórusú bőröm van, zsíros mint állat és fénylik, mint egy diszkógömb :(

nappalra mattosító krém vagy Ilcsi almás-citromos hidratáló, éjszakára csak Ilcsi

a púderre azt mondta a kozmetikusom csak akkor, ha a pici mitesszereim mellé óriás pattanásokat is szeretnék.

9. globus (válaszként erre: 3. - Szöszicica32)
2016. szept. 27. 17:19
Egyiket sem. Nem színezett hidratálót, most például Helia D-t, ettől nem viszket a bőröm, jól felszívódik, pótol nedvességet. Mondják, hogy BB krémben is benne vannak ezek a pozitív hatóanyagok, mégis viszkettem tőle, száraznak éreztem. Próbáltam vizes kézzel felvinni, többféle márkát, nem jött be.
8. szöszicica32 (válaszként erre: 4. - Ella89)
2016. szept. 27. 17:17
Ugye hogy folyos? Azert lasabb. De amugy szeretem ha raerek vele kenegetni. De a kopuder sokkal gyorsabb.
7. szöszicica32 (válaszként erre: 6. - NomNom)
2016. szept. 27. 17:15
Persze szinezet. De akkor egyebkent puderezel? Buliba BB hetkoznap puder?
6. NomNom (válaszként erre: 3. - Szöszicica32)
2016. szept. 27. 17:10

Lehet, hogy hidratál de valamilyen pigmentanyag csak van benne amitől színezett.

Ha bulizni megyek akkor használok csak ilyesmit, BB krémet vagy jó minőségű alapozót, olyat ami pl. vitaminos.

5. NomNom (válaszként erre: 2. - Globus)
2016. szept. 27. 17:08
Detto.
2016. szept. 27. 17:02
A Garnier olajmentes BB krémjét használom. Igaz, hogy folyik és kell vele vigyázni, de kevésbé fénylik tőle a bőröm és nincs annyi pattanásom, mint egyébként.
3. szöszicica32 (válaszként erre: 2. - Globus)
2016. szept. 27. 17:01
De a BB hidratal is. Akkor a krem meg pudert hasznalyz?
2016. szept. 27. 16:59
Nem tudom. Használtam BB krémet és CC krémet is, mindkettővel úgy néztem ki, mint egy múmia :D Szeretem, ha szellőznek a pórusaim - sima hidratálókrém.
2016. szept. 27. 16:56

Szeretem a BB kremeket a Garniernek is van nagyon jo de sokkal hamarab el lehet keszulni ha csak egy pudert dobok fel.

Ti melyiket szeretitek?jobban?

Van kedvenc BB kremetek? Kedven puderetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook