Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - A citromos víz előnyös hatásai

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

20. sorceress2016-12-04 16:46
Szeretem.

19. lapbarna2016-12-04 16:44
A saját írományodat reklámozod, mint spanyol viaszt?!
Derék!

18. _telihold_2016-10-14 14:52
Ez tényleg így van, önmagában nem elég a c-vitamin tartalma.
(válasz Guruljka 17. hozzászólására)

17. Guruljka2016-09-28 17:17
A citrom C-vitamin-tartalma nem sok.
Ahogyan a többi gyümölcsé sem. Viszont sok egyéb értékes anyagot is tartalmaznak.

Nem kell nekem elhinni, utána lehet keresni.
(válasz dinoszaurusz 12. hozzászólására)

16. hópihe142016-09-28 17:09
Köszi! Semmi különös, minden a régi!
(válasz freddy36 15. hozzászólására)

15. freddy362016-09-28 17:07
Én sem szívószálazok, van üvegem, csak én iszok belőle, leengedem a torkomon, mint egy piás... :D.
Hja...amióta iszom, nekem is már modell akatomnak kéne lennie....

Hogy vagy Hópihém? Azért hiányzol!

14. hópihe142016-09-28 16:47
Én is szoktam inni, amikor el nem felejtem. De nem szívószálazok, csak lehajtom a 3 dl-t, 1x-2x naponta.
Persze, ha fogytam volna tőle, már réges-régen nádszál vékony lennék.

13. freddy362016-09-28 16:15
Én is iszom majd mindennap...fogyást nem tapasztaltam, de nem vagyok éhes, nem gondolok folyton a kajára. A gyomrom is bírja...még.:)
Barátnőm citrom-kúrát szokott csinálni, olyankor ő is szívószállal issza.
Azt írják, lúgosít a citromos víz... lúgosít, nem lúgosít, én szeretem, inkább ezt, mint az agyoncukrozott kólák, gyümölcslevek...

12. dinoszaurusz2016-09-24 16:54
igen igazad van és a C vitamin tartalma sem utolsó de vigyázz, mert a fogzománcot így károsítja, próbáld meg úgy, hogy szívószállal iszod. én egyszer ezt a fogorvosomtól megkérdeztem és ő mondta hogy jó kérdés volt, mert eszi a zománcot és ő mondta a szívószálat

11. hópihe142016-09-23 14:53
* Fussunk neki még egyszer:
Az egy dolog, hogy mit hallott, mit olvasott, és teljesen más dolog, hogy mit mond a szervezete.

No ez így már egészen más! :))
(válasz hópihe14 10. hozzászólására)

10. hópihe142016-09-23 14:51
Valamikor én is elkezdtem rendszeresen, naponta több pohárral is. Kb. 2 hónap után azt éreztem, hogy ha nem hagyom abba, kilyukad a gyomrom.
Azóta már csak esetenként, néhány napig iszom, aztán esetleg több hétre is leállok vele... tehát inkább odafigyelek arra, mint mond a szervezetem, és annak megfelelően.
És mindenkinek ezt tudom mondani. Az egy dolog, hogy hallott, mit olvasott, és teljesen már dolog, hogy mit mond a szervezete.
(válasz demediná 9. hozzászólására)

9. demediná2016-09-23 14:41
Hosszú évek óta iszom, én szeretem. Semmi bajom tőle.

8. Guruljka2016-09-22 20:09
Azért az eredeti (németországi, évekkel ezelőtti) cikk ismeretében mondom, hogy abban nem csak ez a recept szerepelt, hanem a kalóriaszegény diéta is. :D

7. gribedli***2016-09-22 12:11
Nekem nem jön be reggel éhgyomorra a citromos víz, görcsölök tőle. A férjem issza, mert szereti, de ha ránézek, amikor issza, kiráz a hideg!:D

Semmi bajom napközben pl limonádé formájában inkább a citromos vízzel, de szigorúan szívószállal mert tényleg nem jó a fogzománcnak (valójában egyetlen gyümölcs leve se jó ilyen szempontból, mindet szívószállal kell inni, ha jót akarunk).

6. michelle.r2016-09-22 12:04
A legfontosabbat kihagytad: finom!!!!! ;)

Évek óta minden nap megiszom egy másfél literes ásványvizet egy citrom levével. Amikor elfelejtek citromot venni, két teáskanálnyi aszkorbinsavat rakok bele.
Nyáron vagy, hogy két palacknyit is benyakalok.

5. K*kati2016-09-22 11:26
Én évek óta iszom napi szinten. de Én gyömbérrel iszom. kb diónyi gyömbért reszelek le 2 db citromhoz. beleöntöm 1 kancsóba és teleengedem csapvízzel.
fogytam 20-23 kilót de emellett életmódot váltottam mert cukorbeteg lettem.
de nagyon szeretem. szerintem finom. és nem árt a gyomromnak, sőt mióta iszom azóta nem vettem be savcsökkentőt, amit előtte rendszeresen szednem kellett.

4. hópihe142016-09-22 10:29
Azt én sem állítom, hogy fogytam tőle. Az biztos, hogy a gyomornak jó, kellemesen éreztem magam tőle. Igaz, hogy csak 3-4 napig esett jól, utána néhány napot kihagytam... de heteken, hónapokon át nem igazán bírja a gyomrom.

3. Mit-nekem-a-tenger!2016-09-22 09:20
A fogzomanc nem tulsagosan toleralja a sok citromot; ahogy a gyomor nyalkahartyaja sem.
Ezt konnyen lehet ellenorizni. A vizkoves csaptelepet, poharat torolje at tomeny citromlevel.
Azt sem art tudni, hogy a hoerzekeny es vizben oldodik. Egy ido utan nagyon meg lehet tole csomorleni. A tobbi stimmel.

2. bnedora2016-09-22 09:14
Én még gyömbért és mentalevelet is tettem a citromos vízbe, de nagyobb, jótékony (pl. fogyás) hatást nem tapasztaltam. Amúgy, biztosan egészséges.

1. _telihold_2016-09-22 09:08
A citromos vízben alig van kalória, ellenben jótékonyan hat az emésztésre, hidratálja a bőrt és segíti a fogyást is. Érdemes napi rendszeres rutinná tenni a fogyasztását az egészségünk megőrzésének érdekében. A recept nagyon egyszerű és bárki előállíthatja otthon ezt az egészséges italt percek alatt.