Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhatja a hosszabb menstruációs ciklust? fórum

Mi okozhatja a hosszabb menstruációs ciklust? (tudásbázis kérdés)


3. 6f26b4d1ae (válaszként erre: 1. - Lilike91)
2016. szept. 21. 16:48

Nekem meg szülés után lerövidült. Aminek annyira nem örülök. Viszont nekem kisebb pajzsmirigy alulműködést látott a doki a véreredményemen.

Régebben 28-32 naposak voltak.

Pár éve meg 24-26 napos lett.

Semmi egyebet nem találtak, a pajzsmirigy eltérésem olyan kicsi, hogy nem igényel kezelést. Magától is rendeződhet azt mondták, szóval várok és megnézetem pár hónap múlva újra.

De ha kérsz egy teljes vérképet a háziorvostól, akkor abból is sok minden kiderülhet.

2. re11
2016. szept. 21. 15:41
A 31-33 napos ciklus még teljesen normális, sőt a 35 napos is belefér. Nem kell tankönyv szerinti 28 napos legyen mindenkinek. A szülés okozta ezt a változást, megtörténik másnál is, van, akinek lerövidül.
2016. szept. 21. 15:26

Sziasztok!


Lassan két éve született meg a kisfiam. Azóta a ciklusom még nem állt vissza rendesen.

Ez azt jelenti, hogy a korábban 27-28 napra érkező Miku már inkább 31-33 napra érkezik.

Márciusban voltam rákszűrésen, akkor még a szoptatás nem túl régi befejeződése miatt nem foglalkoztunk vele jobban. Így, fél év távlatából nem érzem, hogy rendeződne a dolog. Volt, hogy "rendes" ciklusok követték egymást, de az utóbbi kettő megint 30 napon túli...

Október közepén megyek majd orvoshoz (addig szabin lesz vagy ő vagy én külföldön)...


Az érdekelne, hogy akinek hosszabbak a ciklusai, ott mi van a háttérben? Pajzsmirigy? vagy IR? vagy...??


Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook