Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költözés miatt több zsák normális ruhámat selejtezném. Mit tegyek? fórum

Költözés miatt több zsák normális ruhámat selejtezném. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

1 2
44. kutymuty (válaszként erre: 43. - Channa*)
2016. okt. 25. 12:50
:) Közben a nagyját elajándékoztam :)
43. Channa* (válaszként erre: 41. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 18:53
Óóóó, sajnálom....
42. Channa* (válaszként erre: 40. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 18:52

Nem. Én nézelődni szoktam ott:D

Én a jófogáson adok el cuccokat. Persze nekem nincs több száz darab felesleges ruhám.

Ha jól vettem észre, akkor 500 Ft az asztal bérleti díj, elég sokan árulnak itt és sokan is nézelődnek, de szerintem sokat itt sem kérhetsz értük.

Én vettem itt farmerszoknyát 500 Ft-ért, játék buszt ezer Ftért, mosdócsapot 4 ezerért, stb.

Ja, meg teljesen új dzsekiket 4 eFt-ért.

2016. szept. 22. 17:54

A jelentkezők nagy száma miatt a Piac-Placc jelentkezés 2016. évre felfüggesztésre került.

Ezt olvastam az újpesti oldalon. Oda akkor nem kell menni...

40. kutymuty (válaszként erre: 39. - Channa*)
2016. szept. 22. 17:46
Gondoltam rá, Te már voltál ott árulni?
2016. szept. 22. 17:43
Az újpesti piacnál is van ilyen lehetőség hétvégente.
38. kutymuty (válaszként erre: 36. - 328e1b30ab)
2016. szept. 22. 17:42
A V..n közel ezer tételt eladtam már, csak pozitív értékeléssel...de tudom milyen meló és nemsoká költözünk, így erre most nincs idő. De azért köszönöm :)
37. kutymuty (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 22. 17:41
Huh, az nekem a város másik vége utáni település, de azért köszi a tippet.
36. 328e1b30ab (válaszként erre: 32. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 17:36
Ez esetben a netes árusítás lenne kisebb munka, mert ki tudja, hányszor kell elmenned és időt töltened a személyes árusítással?
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 17:32
Én A budaörsi virágpiacra szoktam kimenni, eladni 2x voltam. Oda gépkocsival is be lehet állni. Lehet bérelni fedett asztalt is.
34. kutymuty (válaszként erre: 25. - 31bc25d879)
2016. szept. 22. 17:32
Egyetértek! Leírtad a lényeget. Sort kerítek erre a részére is :)
33. kutymuty (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 22. 17:31
Ebben igazad van teljesen!
32. kutymuty (válaszként erre: 29. - 328e1b30ab)
2016. szept. 22. 17:30
Adtam már le hasonló helyre cuccokat, sőt év végén megy pár zsák ide-oda karácsonykor gyűjtőhelyekre. Normális cuccok, amit én is hordanék!!! Sőt szét is szoktam válogatni, férfi-női zsákokra :) Most ezt nagyobb tételben szeretném eladni, és szégyen gyalázat, pénzt is kérnék érte :) eldöntöttem, hogy nem mindent akarok jótékonykodni és elajándékozni, mert ebben is szeretnék az egyensúlyra törekedni. Nem gondolom, hogy probléma, ha nem ingyen adom, bár ki tudja mit hoz a sors :)
31. kutymuty (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 22. 17:26
Köszi a tippet, bp-i piac érdekel kizárólag. Régen árultam a Pecsában, szerettem és tényleg fillérekért adtam mindent, csak az volt a gond, hogy alig láttam a fogyást, nagy része ment haza. Pedig jó cuccok voltak, csak épp olyan forgalom/idő stb volt, hogy ennyi ment el :)
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 16:54

Én voltam piacon árulni. Ne hidd, hogy jobb lesz, mint a használt ruhásokkal a tapasztalatod. Mindenki ingyen akar, mindent. Piac, így ledegradálják, hogy vacak, add olcsóbban.

Adtam el új 20 ezer Ft-os bőrcipőt, 1.200-ért. 200 ezer Ft-os sosem hordott 2 éves kabátot 22.000,- Ft-ért.

A piac öröméért megyek, szeretek nézelődni. Pólók, blúzok, nadrágok ezer forint alatt mennek el, de inkább 500 alatt.


Meg kell fizetned a helypénzt, akkor is, ha egy darabot nem sikerül eladnod, és a szabadidőd.


Azért kérdeztem hol élsz, mert ha az ország másik részén, akkor hiába mondok neked egy Bp-i piacot.


Ha, Te is szereted a piacot, próbálkozz, de nagyon egyedinek kell annak a ruhának lenni, amiért többet adnak, pont azért, amit írtam, tele van a város, gondolom az ország legtöbb helye is, jó minőségű használt ruhákkal és van ahol új cipőkkel is.

29. 328e1b30ab (válaszként erre: 26. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 15:48

Tedd, amit jónak látsz.

Az általam említett adománybolt arról szól, hogy te leadod, és ott kis összegért megvehetik a vékonyabb pénztárcájú emberek. Hiszen a rászorulóknak is szükségük van csinos ruhákra, hiszen nem csak hajléktalanokról beszélünk, akiknek megfagyás ellen kellhet valami meleg gúnya. Nem tukmálom természetesen, csak szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy a rászorulás sokféle lehet, sajnos.


De egyben, energia befektetése nélkül nem hiszem, hogy bárki adna pénzt értük.

2016. szept. 22. 15:27
Úgy gondolom a rászoruló is szeretne csinosan öltözni, esetleg egy állásinterjúra menni csinosan, vagy a gyereke a színházba az osztállyal stb.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Kutymuty)
2016. szept. 22. 15:25
Hol élsz (laksz)?
2016. szept. 22. 15:21

Egy nagyon nagy elhatározás miatt csinálom. Rend kívül belül. A ruhák rendben vannak, csak amit már egy ideje nem hordok, azt adnám tovább. Lentebbi hozzászólásra reagálnék: rendszeresen adományozok is, ez nálunk természetes, itt helyben van is ahova viszünk jó állapotú és jó minőségű ruhákat, nem sűrűn, de azért évente egyszer-kétszer. Csakhogy amikről most beszélek, inkább olyan cuccok, amit már tényleg sajnálnék, meg a rászorulóknak csini felsőket és szoknyákat szerintem felesleges, ők a jó minőségű de praktikus darabokat keresik, nem rövid csini felsőket, amikben fázik a derekuk...sok jó ötlet jött, és nem az a cél, hogy munka nélkül kérjek érte pénzt, csak mivel több száz tételről van szó és dolgozó nőként már nem fér bele egyesével felpakolni hirdető oldalakra, egy köztes megoldást kerestem :) Régebben feltettem ide-oda, aki szintén csinálja, tisztában van vele, mekkora energia kell ahhoz, hogy mindent lemérj, lefényképezz, feltölts, leírást adj, válaszolj a kérdésekre, utána egyeztess, postázz vagy várd a többszáz tétel vevőit egy megbeszélt helyen.....

Piacra hova lenne szerintetek értelme, tudtok ajánlani, ismertek lehetőségeket? Mert valami ótvaros helyre nem szívesen vinném őket :) :)

2016. szept. 21. 18:02

Még mindig azt mondom, hogy én ajándékoznám, adományoznám a helyedben. Ha ennyire nem szánsz rá időt és energiát akkor marad ez.

Szerintem nem fogsz érte tízezreket kapni (vagy de?) tehát én pár ezerért nem görcsölnék. Hidd el sokan használnák és örömet okoznál a szegényebb embereknek.

Ki tudja mikor szorulsz te is mások segítségére...gondolj erre és legyél jószívű és segítőkész:)

2016. szept. 21. 13:34
Ha annyira jó cuccok, miért selejtezel?
2016. szept. 21. 13:21
vöröskereszt, segélyszolgálat, egyebek.
22. jooeva
2016. szept. 21. 12:15
Én a fb-on adok el sok mindent, vannak minden településnek ilyen adok-veszek csoportja, az helyben van eleve, nincs postaköltség. Úgy szoktam, hogy pl. felsők 1 képen, 500Ft/db, aztán külön mondjuk farmerek 1 képen 100Ft/db.....
21. reset (válaszként erre: 9. - Kutymuty)
2016. szept. 21. 11:42

Olyan áron kell feltenni, hogy megérje elvinni nekik az összeset. Egyszer eladtam kb 10 szoknyát nagyon olcsón és még egy csokit is kaptam, mert kevésnek érezte a vevő az árat :). Arra gondoltam, hogy egyébként a szekrényben álltak volna ezek a ruhák (abból sincs az embernek plusz pénze), ráadásul senki nem használta őket. Tök jó érzés volt, hogy most valaki talán szeretni és hordani fogja őket.


A kevésbé érdekes ruhákat, vagy amit nincs kedvem feltölteni, adományboltban szoktam leadni.

2016. szept. 21. 11:27
Nem csapi, www.cseriti.hu-t, bocs.
2016. szept. 21. 11:26
Hívd fel a www.csapi.hu-t. Elmennek érte.
2016. szept. 21. 09:54
Vidd ki egy piaci napon bérelj egy asztalt, és amit el tudsz adni az már nyereség,ha nem akarsz töltögetni ajándékozni jótékonykodni.Egy napot megér ha kiviszed,és azonnal van pénzed belőle!!
2016. szept. 21. 09:42
Meg akarsz szabadulni a ruháidtól, de igazából semmit sem szeretnél tenni érte. Minden ötletet kizártál. Nem hiszem, hogy nagyon akad több. Az emberek kidobni, eladni (neten, vásárban, személyesen), elajándékozni szokták. Te egyikre sem vagy vevő, mert vagy sok munkával jár vagy nincs belőle pénzed vagy... Akkor az a tanácsom, hogy ezentúl ne vegyél ennyi ruhát vagy szanáld ki sűrűbben és nem lesz ilyen problémád.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2016. szept. 21. 07:19
Jótékonykodni nem akar, csak meló nélkül pénzhez jutni.
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Kutymuty)
2016. szept. 20. 21:49

Ha tényleg olyan sok, akkor vannak olyanok, amiket soha nem akarsz már felveni, ezeket a környéken lévő valamelyik templomba vidd el, ők tudják ki a rászoruló.

Azokat tartsd meg, amelyeket tényleg szeretsz, de nem akarodmár hordani, ezeket néha-néha rakd fel valahova, vagy a baráti körödnek csinálj turis napot belőlük.

Ha eddig nem adtad el őket, nem is fogod igazán, mert ragaszkodsz hozzájuk a lelked mélyén.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook