Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Digitális villanyóránál a hétvégi házban lekapcsolható az automata téli időszakra? fórum

Digitális villanyóránál a hétvégi házban lekapcsolható az automata téli időszakra? (tudásbázis kérdés)


13. pista55 (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2016. szept. 20. 23:00
Írtam én olyat, hogy nem volt? Volt, csak a kapcsoló elé húztak egy drótot és nem lehetett lekapcsolni sem meg felkapcsolni sem. Már nincs rajta jó ideje.
12. kristo_f (válaszként erre: 3. - Pista55)
2016. szept. 20. 22:35
Olyat még nem láttam, hogy az éjszakai/vezérelt áramnak ne lett volna automatája. Extrém esetben, akkor a házi elosztótáblán
11. pista55 (válaszként erre: 10. - Bobojj)
2016. szept. 20. 19:53
Természetesen le kell kapcsolni a tűzesetek elkerülése érdekébe is. A vizet is el kell zárni a vízóránál mert a biztosító nem fizet ha azért keletkezik nagyobb kár mert nem tartózkodtunk a lakásban és hosszabb ideig folyt a víz.
10. bobojj (válaszként erre: 7. - 937a2a883a)
2016. szept. 20. 19:24
Természetes,hogy az alapdíjat fizetni kell,nem is emiatt kérdeztem,csak azért,ha úgy sem vagyunk ott akkor ne legyen feszültség alatt a házikó.
9. 937a2a883a (válaszként erre: 8. - Simple)
2016. szept. 20. 16:57
Nekem nem fontos, de köszi. :) Csak azért írtam neki le, hogy van alapdíj, mert lehet úgy gondolja, hogy az óra lekapcsolása után semmit nem fog fizetni, pedig elvileg fog. De más példát nem tudok, tehát gőzöm nincs, hogy ez most úgymond országos vagy csak bizonyos szolgáltatóknál van minden hónapban alapdíj vagy egyáltalán mindenkinek havonta küldik e vagy nem stb...
8. simple (válaszként erre: 7. - 937a2a883a)
2016. szept. 20. 16:36
Nekem ebben az évben is le volt kapcsolva az órám, csak az alapdíjról kaptam csekket minden hónapban. Este meg tudom nézni, mennyi volt pontosan.
2016. szept. 20. 16:28
Igen, le lehet kapcsolni, de az nem egyenlő azzal, hogy nem kell semmit fizetned, ha nem pörög az óra. Egy alapdíj akkor is van. Legalábbis felénk tuti van, mert a nagymamám halála után mi is lekapcsoltuk a házában az órát, de minden hónap kijött egy 1700 ft-os csekk (nem átalány).
2016. szept. 20. 15:36
Köszi a válaszokat!
5. r-iett (válaszként erre: 1. - Bobojj)
2016. szept. 20. 15:01
Azzal ne foglalkozz,hogy eltűnik minden..mert mint egy másik oldalán írták, amint vissza kapcsolod minden ott fog folytatódni ahol abba maradt
2016. szept. 20. 14:40
Persze.
3. pista55 (válaszként erre: 1. - Bobojj)
2016. szept. 20. 14:37
Az automata és a biztosíték az óra után van, ha lekapcsolod nem megy tovább áram. Nálunk ugyan régebben volt olyan, hogy az éjszakai áram automata kapcsolóját is leplombálták, így annak megsértése nélkül nem tudtok lekapcsolni.
2. simple (válaszként erre: 1. - Bobojj)
2016. szept. 20. 12:45
Nem igazán értem a kérdést, de ha a villanyórára gondolsz, az minden további nélkül lekapcsolható, nekem is az van a lakásomban és mikor üres volt én is lekapcsolva tartottam. Mikor kellett áram egyszerűen felkapcsoltam és kész.
2016. szept. 20. 12:15
Digitális villany óránál a hétvégi háznba lekapcsolható az automata téli időszakra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook