Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első osztályosok kirándulása! fórum

Első osztályosok kirándulása! (beszélgetős fórum)


1 2
35. zsanci79 (válaszként erre: 34. - Hmkati)
2016. szept. 27. 12:03

Hát ezt azért nem hiszem el, hogy ez ilyen fekete vagy fehér.

Ott az epilepszia játszott közre, nyilván volt egy felelősségnyilatkozat, vagy milyen betegségben szenved, gyógyszerek, stb. nyilatkozatok amiket alá kell mindig írni ilyen kirándulások előtt. Itt valami ilyesmiről szól.

De ne röhögtess már, hogy 30 gyerek elmegy kirándulni, és csak úgy vannak a vakvilágba, mert senki nem felel értük!!!! Vagy elmegy két szülő is a kirándulásra és azok felelnek mindenkiért??? És a nyári táborok??? Ott is csak vannak???

Áhh, ez nem így van, és nem is életszerű. De tudom megírta a zujasag.....

34. Hmkati (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2016. szept. 27. 11:48
igen, újság is megírta!
33. trapiti (válaszként erre: 32. - Hmkati)
2016. szept. 27. 11:42
Ez komoly???? Szerintem addig felel amíg az ő felügyelete alatt van, mindegy hogy kiránduláson vagy az iskola épületében. Ilyen alapon sehova nem szabadna elengedni a gyereket a tanárokkal :(
32. Hmkati (válaszként erre: 19. - 408020f45e)
2016. szept. 27. 11:33
Nem mehet a szülö? Ezzel csak az a gond, hogy a tanár csak addig felel a gyerekért még az iskola kapuján belül van. Ezt bíróság mondta ki egy konkrét ügy kapcsán. Az epilepsziás gyermek a strandon rosszul lett, meghalt.
31. 388b941089 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2016. szept. 24. 16:00
Persze, ha közben kötetlenebb a program, akkor biztos èlveznèk. A muzeumok kozott viszont van olyan, amit elveznek.
30. Channa* (válaszként erre: 29. - 388b941089)
2016. szept. 23. 21:41

Nem hiszem:D

Egyébként a kirándulásokon játék is szokott lenni, és az ún. nevezetesség nézegetés sem olyan, mint egy tanóra.

És érdekli a gyerekeket, ha hiszitek hanem.

Az én környezetemben a legtöbb gyereket igen.

Attól, hogy megnéznek néhány múzeumot, és egyebeket, még játszanak és gyerekek maradnak, ahogy amellett is, hogy megtanulnak írni, olvasni és számolni.


Ennyi erővel suliba se kellene járatni a gyerekeket, mert inkább játszanak, nem? Erre sokkal több idejük megy el, mint az évi 2 nap osztálykirándulás.

29. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. szept. 23. 20:15

Jajj ne csináld már te is😃😃😃 egy ekkora gyerek rohangaljon a szabadban, jatszoteren, erdoben, ismerje meg az allatokat, gyujtson gesztenyet, lovaskocsikazzon es hasonlok. Egy ekkora gyereknek total stressz napi x orat vegigulnie egesznap, ne kelljen mar egy kirandulast is vegigszenvednie feszelyezve. (Viselkedni kell, nem rohangalhat stb)

Iden nyaron mikor nyaralni voltunk, elvittem a nagylanyomat es a baratnojet a varos nevezetessegeit vegignezni kisvonattal ott ahol voltunk es most lattam rajtuk eloszor h tenyleg erdekelte oket, a vegen kikerdeztem toluk miket lattunk, tobbre emlekeztek mint en xddd


Minden gyerek utalja a nevezetessegeket vegignezi, egy hateves meg fel sem fogja.

28. 388b941089 (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2016. szept. 23. 20:06

A varos nevezetessegei elsosoknek?! XDD hat ez komoly. Jatszoterre, mezore, csuszdaparkba kell oket vinni, ez kesz xddd


Mi a franc amugy az az oncelu kirandulas?! Hol tanitasz es hany eveseket?!

27. plavalaguna (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2016. szept. 22. 21:22

ne hülyéskedj már. Nem küld a KLIK a kirándulásokra embert. Sőt, már az intézményvezető se kérdezi ki a gyerekeket, mi volt konkrétan a kiránduláson.


megjegyzem hál az égnek. Csúnya lenne, ha mindenki így csinálná, ahogy mondod.

26. zsanci79 (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2016. szept. 21. 08:33

Azért, mert te tanár vagy, attól függetlenül ez még így volt, ha nem hiszed el akkor is, nem pedig szezon-fazon keverés, KLIK ide vagy oda. Engedd meg, hogy ezt jobban tudjam! Egy szülő se ment.

Szerencsére ez egy elég liberális iskola, nyilván megoldották, pedig a mi oszifőnk is 40 éve tanít, imádjuk. Az ilyen fajta vaskalapos hozzáállás, mint a tiéd, ami a hozzászólásaidból süt, szerencsére távol áll tőle, neked sem ártana kicsit lazulni.


Nyilván fognak menni majd az általad megjelölt kirándulásokra is, mikor már lesz értelme. Mert itt még nincs értelme, ugyanis semmire nem fog emlékezni ebből az időszakból, múzeumok területén. Bőven elég az a sok megemlékezés, amiket tartanak a suliban, igyekeznek érthetően előadni ezeket nekik.

25. trapiti (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 22:31
Azt azért ne mondd már hogy a KLIK elmegy a kirándulásra hogy a srácok a műemlékeket tanulmányozzák vagy fociznak a kiránduláson...
24. 408020f45e (válaszként erre: 23. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 22:19
ne keverjük
23. 408020f45e (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2016. szept. 20. 22:18
Nézd, én nem akarok ezen vitatkozni, de alsósokat nem szoktak 3 naposra elvinni, hacsak nem "Erdei iskolá"-ról van szó. De nyilvaán nem mentek szülők is. Lehet ironikusan válaszolgatni, de vannak szabályok, amiket nemcsak az intézményvezető ellenőriz, hanem a KLIK. Szóval most is azt mondom, nekeverjük a szezont a fazonnal.
22. zsanci79 (válaszként erre: 19. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 22:05
Akkor a mi tanitonenink nagyon elvetemult lehet, hogy kepes volt oncelu 3 napos kirandulasra vinni a gyerkocoket tanitasi napokon 😀😀😀😀
21. Channa* (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2016. szept. 20. 20:21
Persze, hogy fontos!
20. trapiti (válaszként erre: 19. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 20:16
OK. Tudom, hogy nem cél hogy a gyerek úgy tanuljon hogy közben jól is érzi magát.
19. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2016. szept. 20. 20:10

Bocsi, de nem akarom ismételni magam. A tanulmányi kirándulásnak konkrét célja kell, hogy legyen.(valamilyen természetismereti jelenség megfigyelése, közlekedés, állat és növényvilág stb)Ezt tanulási időben teszik meg, órakeret terhére.

Az öncélú kirándulás pedig azt jelenti, hogy pusztán a csapat egy közös programját jelenti, azért, hogy jól érezzék magukat. (játék, bográcsolás stb.)Ezt pedig kizárólag szabadidőben, őszi-téli-tavaszi szünetben vagy hétvégén. Van olyan iskola, ahol a tanulmányi kirándulásra szülők nem is mehetnek, hanem a gyerekeket a tanítók és a pedagógiai asszisztensek kisérik el. Mivel ez az iskolai oktatás és nevelés részét képezi.

18. 408020f45e (válaszként erre: 3. - B4b1d52444)
2016. szept. 20. 19:58

Akár a hasadat is foghatod a nevetéstől, akkor is legelőször a megye legnagyobb városába vinném őket.

Megismerkedhetnek a közlekedéssel, a jelzőlámpákkal, villamos vagy trolin utazással, metróval vagy ami van. És igen! Vannak olyan középületek és múzeumok (ma már remek foglalkozásokat tartanak kérésre), vagy planetárium, amik remek kikapcsolódást jelenthetnek kicsiknek. Meglehetősen tájékozatlan vagy a korosztályt illetően, ha te ezen nevetni tudsz. Én viszont 40 éve tanítok.

17. massalhangzo (válaszként erre: 9. - Feketepolos)
2016. szept. 20. 16:34
szerintem ott kovetik el a tanarok a hibat, hogy nem a gyerekek erdeklodesenek megfeleloen mutatjak be a nevezetessegeket vagy egyebeket. meg lehet fogni a figyelmuket, raadasul orokre megragadnak bennuk a tanult dolgok, csak nem szaraz tenyeket kell hadarni, hanem azokrol a szemelyekrol es tortenesekrol erdekesen, izgalmasan meselni, amik ahhoz kapcsolhatok
16. trapiti (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. szept. 20. 16:32

A múzeumlátogatás is nagyon fontos már gyerekkortól. Viszont semmiképpen nem abban a formában ahogyan ez a "tanulmániy kirándulások" alkalmával zajlik. Minimum 30 gyerek, akit nem tud a mondjuk két tanár lekötni, a tanár elöl, a gyerekek nagy része meg unatkozik, mert nem érti, unalmas, nem úgy van az egész kitalálva, hogy egy gyereket megfogjon.


Mi járunk múzeumba a gyerekkel, és az iskolából is szoktak menni. Igaz nem 3 napos kirándulásra ahol 20 múzeumon vonszolják őket végig, hanem egy-egy konkrét, gyerekeknek (is) szóló kiállításra, amire előtte felkészülnek, egyszerre 10-20 gyerek megy 2 tanárral, mindenki tudja mit fognak látni és a látottakat utána együtt feldolgozzák. Ezeken a kiállításokon általában valamilyen aktív szerep jut a gyereknek, kvíz, kézműveskedés stb. Pl. múlt héten a helyi halászati múzemban voltak a Világ tengerei c. kiállításon. Ennek volt értelme, mert nekik való volt, élvezték, érdekes volt számukra és tanultak belőle. Egy Bp-i osztálykiránduláson végighúzni őket a Műcsarnokon nem sok értelme van... De voltunk itt festészeti kiállításon is, ahol részben külön gyerek kiállítás is van, egy csomó interaktív dologgal a színekről, formákról ill. időszakos kiállítások gyerekekhez közelálló alkotásokból, pl. mesekönyv illusztrációk stb. A felnőtteknek szóló kiállítással kapcsolatban pedig egy csomó anyagot adnak ki a gyerekeknek, családoknak pl. imádta a lányom a Munch kiállítást, mert egy gyerekeknek szóló munkafüzet volt hozzá rejtvényekkel, feladatokkal, szinezővel stb. Tehát igen, való a múzeum a gyereknek csak olyanná kell tenni ami a gyerek számára is érdekes és befogadható. Remélem hogy mostanában jobbak a kirándulások, én sokat jártam a szüleimmel is, és szerettem is várost, templomot stb. nézni, de az ilyen osztálykorándulásoktól a hideg kiráz...

2016. szept. 20. 16:28

nem, tudom, melyik város lesz az útirány

szerintem ha utbaesik - ne hagyjátok ki Kiskőrösön Petőfi szülőházát, róla már az oviban is hallottak


vagy Kiskunhalas halasi csipkeház, múzeumban 48-as szabadságharcról képek


Kecel - Pintér művek féle repülő harckocsi kiállitás


Kalocsán a templom ahol az érsek prédikál


Kecel Soltvadkert - most érdemes szüretet nézni

vagy bekapcsolódni ha van ismerős


ezeket a gyerekek élvezik vagy már a 6 évesek is hallottak róla

14. Channa* (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 15:51

Én értem miről beszélsz! És igazad van. A tanulmányi kirándulások erről szólnak, és így szeptemberben arra szoktak menni a sulisok. Szerintem jó ötleteket írtál, és bár sokan azt hiszik, hogy a gyereket nem érdekli a helyi templom és egyéb nevezetességek, nem így van. A kicsik és általában a gyerekek nagyon fogékonyak az ilyenekre is, aztán sajnos a szülők elrontják azzal, hogy felesleges időtöltés, játszani kell a gyereknek, majd néhány év múlva ha megkérdezik tőle, hogy hol van a ...., akkor csak les, hogy ilyen is van a közelében, azaz azt mondja majd, hogy olyan nem is létezik. Ha meg később nem fogja tudni pl. hogy a szabadság szobornál van lefényképezve, az meg egyenesen ciki lesz.

Bár, ha így haladunk, akkor nem lesz ciki, mert egyik sem fogja tudni:(

2016. szept. 20. 13:51
Barátnőm kislánya tavaly Bugacon volt, egy csomó klassz programot szerveztek nekik.
2016. szept. 20. 13:41

Köszönöm a válaszokat. Kis település, de a városnézős kirándulások azok megvannak helyi kisvonattal, ill majd lesz biciklikirándulás is.

Budapest-Kecskemét vonal lehet érdekes...

Medvefarm kilőve, Fővárosi, Kecskeméti Állatkert szintén, ott már többször voltak még oviban.

11. Shanalyl (válaszként erre: 9. - Feketepolos)
2016. szept. 20. 13:28
Az én kedvencem a múzeum, ekkora gyerekeknek. Náluk csak azok élvezik jobban, akiket nem kötelezően cipeltek be oda, hanem mondjuk az évi egy nagyobb szabadságuk alatt jutottak el és csendben nézelődnének. Helyette lehet hallgatni a 30 elsőst, akinek a púpjára hiányzik egy-egy ilyen kiállítás és már húznának végre fagyizni meg rohangálni az udvaron.
10. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2016. szept. 20. 13:24
Helvecia-Ge'ro Udvar
9. feketepolos (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 13:09
Fúú.. engem nem nagyon érdekelt általánosban a városom nevezetességei. Persze az akkori tanítónk úgy gondolta, hogy művelni kell minket, mi meg elökörködtük az időt... Biztosan voltak ott szobrok meg szép házak is.
8. bnedora (válaszként erre: 4. - B4b1d52444)
2016. szept. 20. 13:09
Most voltam ott, nagyon tetszett. 6 órát töltöttünk ott, igaz, ebben volt hajókázás is.
2016. szept. 20. 13:03

olyat ami közel van, 25km-en belül.

De az enyém volt tesióra keretében,helyben a közeli "arborétumban", mondjuk az arborétum túlzás rá, de kisétáltak meg vissza

6. zsanci79 (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2016. szept. 20. 13:00

Hát, nem tudom, a mi elsőseink tavaly 3 napos kiránduláson voltak, és tanítási napokon volt, és akkor ha nevezhetem, öncélú volt :)

Ez a szóbeli érettségi pár napján volt, az utolsó tanítási napokon.


Mi Budapestiek vagyunk, Leányfalun voltak, ami kb. a szomszédba van. Nem is mint úticélt ajánlom, hanem mint programokat.

Ők túráztak, játszótereztek, elmentek fagyizni (higgyjétek el, ez nagy dolog a kis elsősnek, aki saját zsebpénzéből veheti meg), egyik nap elmentek a termálfürdőbe, egy szuper gyerekmedencében pancsolhattak.

Volt ki-mit-tud? Mindenki készülhetett előtte, mert mondták, hogy lesz. Az én fiam pl. bűvészkedett, voltak akik táncoltak, verseltek, viccet meséltek. Nagyon nagyon élvezték.

Este mini discot csináltak nekeik a tanárok, hát csúcs, hogy a gyerekek milyen jól érezték magukat.

Palacsintázás, párnacsata, stb....

Szóval én sem gondolnám, hogy első osztályosoknak nevezetességeket kellene nézni.

Nekik még az élmény a fontos, és ezt vehetjük úgy, hogy egy kis "csapatépítő" tréning volt nekik.

Az idén is mennek, de mivel nyert az osztály egy szabad napot, amit még nem használtak fel, 4 naposra szeretnének menni :)))

Nem kétlem, hogy idén is nagyon jól fognak szórakozni.


Ja, és mindenekelőtt fontos egy jó szállás!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook