Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Klímát szeretnék beszereltetni itthon. Van egy 4 hónapos kislányom. Mit gondoltok? fórum

Klímát szeretnék beszereltetni itthon. Van egy 4 hónapos kislányom. Mit gondoltok? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 24. 20:14
Nekem 6 hónapos a kisfiam, és most ebben az igazi melegben szörnyűen viselte a meleget. Kivinni ugye nem célszerű, így aztán én is a klíma mellett döntöttem. Ha rendszeresen tisztítod, fertőtléeníted nem lesz gond
17. Icus (válaszként erre: 14. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 17. 11:30
Milyet szereltek be? Ha megkérdezhetem, mennyibe kerül?
16. d@nu
2008. jún. 2. 12:41
Hát én csak ajánlani tudom. A hosszú távú esetlegesen negatív hatásait nem ismerem, de azt tudom, hogy az első nyarunkat szó szerint egy szál pelusban/bugyiban izzadtuk végig a lányommal a besötétített lakásban - ezt nem kívánom senkinek. Tavaly úgy döntöttünk, hogy beszereltetjük - nem használtuk folyamatosan és normális hőmérsékletet állítottunk be, így egyetlen egyszer nem volt még csak náthás sem a bébi.
15. benvik (válaszként erre: 14. - 9bbb5bd983)
2008. jún. 2. 12:25
Ha szép fokozatosan szoktatod hozzá, akkor nem lesz gond. Na meg gondolom nem a kifagyasztás a cél. Meg folyamatosan nézni kell a nyakát, végtagjait, hogy nem hideg-e.
2008. máj. 31. 14:20
Köszönöm mindenkinek! Végül is eldőlt, belevágtunk. Még egy adósság. Jövő héten jönnek beszerelni a klímát. Talán több szól mellette, mint ellene. Remélem, nem rossz tapasztalatokról fogok beszámolni.:)
2008. máj. 31. 13:39

Én is tavaly felszereltettem (zárószinten lakunk),akkor volt a legkisebb gyerek 8 hónapos.Az első használatnál picit elszúrtam a tapasztalatlanságom miatt,másnapra letaknyosodott,belázasodott a kicsi.

Azóta már úgy csinálom én is,hogy nem állítom túl kicsi hőmérsékletre,és amíg megy,inkább kimegyünk a szobából.Ha éjszaka be van kapcsolva,az ablak felé, fölfele irányítom a levegőt.

12. Mokka78 (válaszként erre: 8. - Bokroskata)
2008. máj. 31. 13:24
Nem szabad ész nélkül használni,akkor nincs belőle baj! tegyél ki egy hőmérőt a hűvösbe és az ott mért hőnél 5 fokkal lehet kevesebb a lakásba! légkondiszerelő mondta hogy ha így használjuk akkor nem lesz se tüdőgyuszi se egyébb betegség :)
11. benvik
2008. máj. 30. 13:17
Nekünk is van a gyerek mellett. Tavaly is használtuk, amikor kb fél éves volt. Nem direkt fújta rá soha a levegőt, hanem vagy lehűtöttem a szobát, kikapcsoltam, és úgy vittem be, vagy a másik szobába voltunk, és kinyitottam az ajtókat, így szintén nem ment rá a hideg. Soha nem volt gond belőle. Amikor viszont nem használtuk, és 30 fok volt, tele volt szegény meleg kiütéssel, nem bírt aludni, folyt róla a víz. Csak szenvedett.
2008. máj. 30. 11:16
Nyugodtan szereltesd be!Nekünk is van,három gyerek mellett(a kicsi 11-hónapos)és semmi gond nincs!Ne rá fújja a levegőt!
9. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 8. - Bokroskata)
2008. máj. 30. 10:55
Igen ettől tartok én is, de az sem egészséges, hogy nálunk a panel negyediken már 27 fok van, a lányomról éjszaka folyik a víz, alig tud aludni. A férjemről nem is beszélve, aki dolgozni alig tud az álmosságtól, mert nem alszik éjjel. Én valahogy még bírom. Tudom, ennél nagyobb bajok is vannak. Sajna tudom...:)
2008. máj. 29. 16:39

Én rádióban hallottam,hogy nem egészséges a felnőttnek sem!!Tehát akkor a picinek sem!!

Állítólag homloküreg és tüdő gyulladást okozhat!!!

De én csak hallottam nem tudom!

7. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2008. máj. 18. 15:16
Köszi! Igen, a hőmérséklet különbség veszélyeit ismerem, elsősorban olyan dolgokra gondoltam, amiket írtam is: szemgyulladás, üreggyulladás, esetleg izületi bajok.
6. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 4. - Kandi)
2008. máj. 18. 15:14
Köszönöm a jótanácsokat! Ajövő héten elindulunk, szétnézünk, erre felénk milyet lehet kapni. Jó, hogy írtad, mire figyeljek.
2008. máj. 18. 13:54

Csak arra kell figyelni, hogy bent huvos van, kint meg hoseg, aztan a kocsiban megint huvos....

Igy szoktak megfazni a picik, de ha vigyaztok, akkor semmi gond.

2008. máj. 18. 11:39

Szia! Az én férjem klímákat szerel. Nekem van két gyerkőcöm 3 és 1 évesek, és van klímánk is. Lehet a gyerekek mellet használni. Ha rám hallgattok akkor inverteres készüléket vesztek és kizárólag szakkereskedésben vagy zöldkártyával rendelkező hűtéstechnikával foglalkozó szakembertől. Mivel nagyon nem minegy milyen teljesítményű készülékre van szükségetek. A komoly szerelő csakis helyszíni szemle után ad bármilyen árajánlatot ill. tanácsot. Az inverteres készülék drágább, mint a másik, de sokkal gazdaságosabb az üzemeltetése ill. a baba miatt is fontos hisz ez a készülék nem úgy hűti a teret, hogy ki be kapcsol hanem folyamatosan üzemel és egyenletes hőmérsékletet tart. Úgy kell felszerelni, hogy a levegőmozgás ne bántsa az embert, tehát pl. ne az ágyra vagy a nappali ülőgarnitúrájára fújja a levegőt.

Mindig ésszel kell használni a gépet. A kinti hőmérséklethez viszonyítva csak 5-6 fokkal állítsátok hűvösebbre. Tehát ha kint 35 fok van akkor ne akarjatok bent 18-20 fokot mert abból lesz a megfázás ahogy ki-be mászkálsz a lakásból.

A jó szerelő figyelembe vehet a felmérés során olyat pl., hogy hány személy tartózkodik általában a hűtendő helyiségben, milyen fekvésű, mekkora ablak van, milyen tető van fölötte, üzemel-e a helyiségben TV, számítógép (hőt termelnek) stb.

Szóval oda akarok kilyukadni, hogy ez a dolog nem úgy működik, hogy bemegyek a bótba oszt veszek. Egy megfelelően kiválasztott készülék komfortosabbá teheti az életet, de az elméretezett, rossz minőségű klímával csak a gond lesz.

3. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 18. 11:08

szia!


nekem nincs babám,csak kondim,meg két kutyusom akik pollen allergiával küzködnek,és hajlamosak a fülfájásra.Tudom,hogy nem ugyanaz,mint egy bébi,de talán a megldás eked is jól jöhet.

Olyan légkodit vegyetek,ami szűri a poratkákat,és nyigodtan hűtsd le a szobát klimával,csak amig megy a klima,addig hozd ki a babát,ha eléri az optimáli 22fokot a soba,akkor már szerintem berakhatod a finom hűvös szobába.Attól fázunk meg,hogy folyamtosan keveri működés közben a kondi a levegőt,gyakorlatilag állandó huzatban vagy.De ha kikapcsolod,és csak a hideg szoba marad,az már nem ártalmas szerintem:)

2008. máj. 18. 11:04

Panel épület legfelső emeletén lakunk. Amikor kánikula van kint, a lakásban 30 fok alá nem megy a hőmérséklet még éjjel sem. Máris 25,5 fok van. Én elég érzékeny vagyok a klímára, sokszor begyulladt már a szemem, arcüreggyulladásom is lett. Talán attól. A lányomnak nem akarok rosszat, de azt sem, hogy hetekig ne tudjon egy jót aludni, annyira meleg van.


Ha valaki hasonló cipőben jár, ossza meg velem a tapasztalatait! Köszönöm!

2008. máj. 18. 11:01
Klímát szeretnék beszereltetni itthon. Van egy 4 hónapos kislányom. Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook