Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hematóma félig körülöleli a petezsákot - mennyire veszélyes? fórum

A hematóma félig körülöleli a petezsákot - mennyire veszélyes? (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 22. 14:05
Oké, köszi! :)
12. pillangó28 (válaszként erre: 10. - Világoskék)
2016. szept. 22. 07:44
Nekem 3 x 1-et kellett szednem. Nődokitól megkérdezhetnéd azért! Nem árt azért ha tud róla! :)
11. vevri
2016. szept. 21. 12:38
Én 3x1et szedtem a Rutascorbinból.
2016. szept. 21. 10:03
Egyébként a Rutascorbint hogyan kell szedni? 3x1, mint a betegtájékoztatóban? Vagy ilyen esetben másképp kell?
2016. szept. 20. 12:27
Feküdni nem tudok sajnos, el kell látnom a már megszületett gyerekeimet és egyéb kötelességeim is vannak. A második terhességemnél is volt hematómám, akkor felszívódott a 10. hét körül, a harmadik terhességem alatt is találtak egyet, abból amnion szalag lett. Félő volt, hogy lefűzi valamelyik végtagját picinek és nem fog rendesen fejlődni, de elnyomta a szalagot, ahogy növekedett és szülésnél sem akadt bele a lába, meg tudott születni rendesen. Viszont tényleg aggaszt, hogy félig körülöleli. Mert ha még csak alatta lenne, akkor nem izgulnék annyira. De még az is lehet, hogy ott alakul ki a méhlepény és a bevérzéstől esetleg leválik. :(
8. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Világoskék)
2016. szept. 19. 13:48
Ha a petezsákot körül öleli az azt jelenti, hogy ha nem felszívódással, hanem vérzéssel örül, akkor elsodorhatja, sajnos. :( Szóval feküdj és tarts be mindent, hogy lehetőleg inkább felszívódjon. Nem a legjobb helyen alakult ki.
2016. szept. 19. 13:36
Ja és magnézium. Magnézium minden mennyiségben.
2016. szept. 19. 13:35

Szia!

Nekem egy elég ijesztő bevérzésem volt 7 hetesen, UH szerint a petezsák alatt volt a hematóma - feküdtem becsületesen 2,5 hétig, plusz 3x1 Utro; szedtem én is Rutascorbint mellé.

Most már lassan 30 hetes :)

Pihenj sokat, próbálj meg nem idegeskedni (tudom, ezt a legnehezebb). Szorítok, hogy minden rendben legyen! ;-)

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Pillangó28)
2016. szept. 19. 13:26
A rutascorbinban van ugyan c-vitamin, de nem ez a legfontosabb alkotóeleme, hanem a rutin. Érfalerősítő, recept nélkül kapható, orrvérzésesek is szokták használni, tényleg érdemes szedni!
2016. szept. 19. 13:22

Szia!


Nekem volt ilyen hematomám, mikor 8 hetes terhes voltam. Nagyobb volt mint a kisbabám!


Nekem a doki megmondta, hogy semmi emelés, fekvés, és rutascorbint ( C vitamin ) írt fel!

De felkészített rá, ha minimális vérzés van, azonnal kórház!!!


Három hónapig feküdtem vele, szépen felszívódott! :))

2016. szept. 19. 13:11

Nem a legmegnyugtatóbb lelet, ez igaz. Megértem, ha izgulsz, de a pihenésen kívül nem tehetsz semmit. :(

Bízz erősen!

Drukkolok!

2016. szept. 19. 12:42
Egyébként volt már hematómám az előző terhességemben, de ott nem írták, hogy körülöleli a petezsákot. Engem ez ijeszt meg nagyon, hogy körbeöleli. :(
2016. szept. 19. 12:27

Sziasztok!


Ma voltam nőgyógyásznál, elvileg 6 hetes kismama vagyok. Mivel görcsölgetek, írtak fel Utrogestan hüvelykúpot 3x1-et, de erősebb görcs, vérzés esetén 3x2-t kell alkalmazni, mellette pedig pihenés és No-spa. Átküldtek ultrahangra.


A leleten az alábbiak szerepelnek:

Intrauterin petezsák: 12 mm

Embryo árnyék: 3,8 mm

Y.S.: 4 mm

Jobb adnexum: eltérés nélkül

Bal adnexum: eltérés nélkül

Húgyhólyag: eltérés nélkül.

Megjegyzés: A petezsák alsó pólusától kiindulva a petezsákot félig körülölelő 36x17 mm-es haematoma látható.

Diagnózis: O2000 Fenyegető vetélés


Nagy gond, hogy a petezsákhoz ennyire közel van a bevérzés? Lehet ilyen lelettel egészséges kisbabát kihordani? Doki csak annyit mondott, hogy várjunk, de én izgulok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook