Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2133. Carfiol (válaszként erre: 2132. - Kisaniqa)
2017. jún. 4. 20:31

Elhiszem, hogy vegyesek az érzéseid és amellett, hogy hatalmas boldogság egy egészséges baba, azért elég sokkoló, amikor hirtelen az emberre szakad az a nagy felelősség. Állítólag ilyenkor teljesen normálisak ezek az érzések, hiszen fel kell dolgoznod az elmúlt napok eseményeit. Pont ettől kezdtem el félni tegnap és tört rám a félelem hogy fogok egyedül boldogulni. Jó, hogy 5 napig férjem itthon lesz, de utána??? OMG! Jó, hogy meg tudjàtok ezeket beszélni :) és ki tudod mondani, írni magadból.

Én nagyon izgulok, mert ugye azt mondják betöltött 37. héttől bármikor jöhet. Már nagyon nehéz a pocak, pingvin üzzemmódba kapcsoltam egyik napról a másikra és csúcsosodik a fészekrakó ösztönöm, amit férjem nehezen visel.

2132. Kisaniqa
2017. jún. 4. 18:17
Sziasztok! Ma jöttünk haza a kórházból. A dolog érzelmi oldaláról: annyira furán érzem magamat... most kezd bennem tudatosulni, mi történt és alig érem fel ésszel a dolgot, hogy egy korszak végleg lezárult, és mostantól hárman vagyunk. Illetve nem vagyok már várandós, itt feszik mellettem az ágyban, akire annyit (!!!) vártam. Mindamellett, mennyire boldog vagyok, egy picit szomorú is. Nagyon sok ez egyszerre, férjemnek sírtam délután el ezeket. Persze inkább örömkönnyek ezek. A szülés-a kórház, mintha csak egy álom lett volna. Minden olyan fura még. Jövő héten apa szabin itthon, meglátjuk, hogy boldogul a kis család :) puszi nektek! Ki hogy érzi magát pocakosok és babások?
2131. gümi1988
2017. jún. 3. 20:00
Nálunk minimálisan mozog el a "helyéről". Igaz tegnap hason fekve átfordította a fejét.
2130. Humor Helga (válaszként erre: 2129. - Zsofiacskm)
2017. jún. 3. 16:24

ne is mondd.. lerakom este az ágy közepére, reggel a rácsvédőről szedem össze :DDDD


én is a riasztásra úgy ugrottam, pedig akkor jöttünk haza a kórházból, akkor még nagyon nehezen mozogtam :D na mondjuk az ágyból kikelés még mindig bajos :D

2129. zsofiacskm (válaszként erre: 2126. - Humor Helga)
2017. jún. 3. 16:20

Ma nálunk is volt egy fals riasztás...mire leesett, hogy nem a telefonom ébresztoje, úgy ugrottam az álmában ijedtségtol hadonászó gyerekhez, mint valami kommandós :D

Szerintem valami olyasmi lehet, hogy sikerült magát beforognia a két érzékelolap közé, vagy nem is tudom.

Nektek is pörög a tengelye körül álmában?

Illetve tegnap letettem kicsit párnával megtámasztva, hogy tudjon személodni, amíg pakolok, két perc múlva nagy küzdelem hangjai mellett hason fúrja magát elore. Mondtam neki, hogy ezt nem kellene még :D most figyelhetek meg körültekintobben, hogyan teszem le.

2128. zsofiacskm (válaszként erre: 2122. - Ildesz27)
2017. jún. 3. 16:09
Nekünk egy dolog a problémánk ezekkel a hordozóba teheto betétekkel: hogy valamennyire csökkentik a biztonságot, mert elmozdul benne, nem úgy szorít rá az öv, stb. Persze alapvetoen nem balesetre készül az ember, de pont a célját veszíti a hiperbiztonságos hordozó.
2127. zsofiacskm (válaszként erre: 2115. - Carfiol)
2017. jún. 3. 16:02
Sétálni abban visszük, ezek még autós utak voltak. Köszi a megerôsítést, örülök, hogy hamar rájöttünk azért :)
2126. Humor Helga (válaszként erre: 2124. - Gümi1988)
2017. jún. 3. 15:20

[link]


nálunk is van cumi :) olyan édes elveszik a csöpp gyerek a cumi mögött :D

2125. Humor Helga (válaszként erre: 2122. - Ildesz27)
2017. jún. 3. 15:18
vmelyik bababoltba mondták h nem rossz, de saját tapasztalat nincs.
2124. gümi1988 (válaszként erre: 2120. - Humor Helga)
2017. jún. 3. 12:10

Milyen légzésfigyelőtök van most?


Emese is nagyon nyugis, de azért tavaly ilyenkor éjszaka jobbat aludtam. :D


Egyébként tegnap éjjel óta valami történt vele, mert egész éjjel cuppog, nyüzsög és nyugtalan, eszi a kezét, evés után is. Szerintem megpróbáljuk a cumit.

2123. gümi1988 (válaszként erre: 2122. - Ildesz27)
2017. jún. 3. 12:07

Igen, én is sajnáltam, és ki is vettem, mert még szűkítővel is elveszett benne (alig több, mint 2 kiló). A 48-as térig feküdt a hordozóba, folyamat előrebukott a feje, utána az ölemben volt.


Szerintem egy próbát megér ez a fajta szűkítő. Neten hasonlókat, ami korababáknak van 15-20 ezerért láttam.

2122. ildesz27
2017. jún. 3. 12:00

[link]

Erről nem tudtok vmi véleményt?A babahordozóba lehet rakni amíg pici a baba.Tegnap amikor hoztuk haza úgy sajnáltam ahogy görnyedt a háta a hordozóban :(

2121. ildesz27
2017. jún. 3. 11:10
Köszönöm szépen a gratulációkat.Tegnap hazajöhettünk mi is.Végre otthon lehetünk nyugiban.:)Anna szopizik,kicsi pótlás kellett az elején,de most már így a 4. Napon jobb a helyzet. :)
2017. jún. 3. 10:39

ildesz Kisaniq hatalmas nagy gratula Nektek :))) lassan mindenki babázik :)


Én lekopogom, de Flóra nagyon nyugis baba, igaz ma felkelt éjjel, de evett és aludt is vissza. Uh nálunk még az alvással nincs gond.. bár ezen a héten volt segítségem itt volt a Nagynéném, és gyakorlatilag semmi dolgom nem volt csak pihenni. Kicsit tartok a jövő héttől, de várom is h hogy fogok helyt állni egyedül.


És Apa kicserélte a légzésfigyelőt, olyan jó, ez nem riaszt be. Állítólag ez van az inkubátorba a babák alatt is.

Anyósék jönnek holnap... na csak éljem túl ...:/

2119. gümi1988 (válaszként erre: 2118. - Mukikám)
2017. jún. 3. 10:11

Aludni utána sem fogsz. :D

Szerintem az első nyugodt éjszakánk akkor lesz, ha majd a mamáknál alszik. :)


Mérlegelés:

Mi minden fürdés előtt mérjük. Mérleget kölcsönöztük. Kórházban minden nap volt mérés meztelenül.

Szoptatott babákat pedig minden evés előtt és után lemértek ruhában, hogy tudják mennyit szopizott.

Az elején írni kellett a megevett mennyiséget, a kórházban mindenképp, de én itthon is írom: [link]

2118. mukikám
2017. jún. 3. 08:42

Na, mi is túl vagyunk az első NST-n, mondanom sem kell, előtte-utána olyan aktív volt, alatta csak háromszor mozdult meg. :D Egyszerűen utálja, ha valaki idegen piszkálja kívülről, de jó volt hallani a szívét. :) Viszont meglepő módon csak egy órát kellett várni, hogy bejussak. Az nyer, aki gyorsabban mozdul a kiskönyvével. :D Nem is értem, minek időpont, jövőhétre úgy hívtak vissza, hogy "ugyanígy a délelőtti órákban". Aztán csá. Én meg igyekszem megegyezni Babóval, hogy két hét múlva már igazán ki is jöhetne. :3


Még mindig nem tudok normálisan aludni, de már nem is fogok, szóval, elengedtem ezt az akarást. :D


Nyajj, olyan jó Nektek, hogy már babáztok! *-*


Nekem a védőnőm azt mondta, hogy mikor hazajövünk a kórházból, akkor hívjam fel, mert ő hoz recepteket, és állítólag majd mérésre kéthetesen kell vinni először a Bébit. Én ezt marha korainak tartom, de hát, biztos mindenhol más a "szokás". Nem mintha nyugalomra számítanék.


Ildesz: gratula! :) Jó egészséget Nektek!

2117. Carfiol (válaszként erre: 2095. - Zsofiacskm)
2017. jún. 3. 07:41
De érdekes! Mi negyediken lakunk, eszembe nem jutott nem kinyitni majd az ablakot, kivéve, ha 40 fokos levegőt engednék be. Felénk nagyon meleg van még éjszaka is...úgy tudom az ideális altatási hőmérséklet 20-22 fok.
2116. Carfiol (válaszként erre: 2101. - Ildesz27)
2017. jún. 3. 07:36
Gratulálok! :) Gyors felépülést kívánok!
2115. Carfiol (válaszként erre: 2105. - Zsofiacskm)
2017. jún. 3. 07:34
Igen...én is pont ezt olvastam, hogy a picurikat nagyobb sétákra mózesben érdemes vinni a gerinc megfelelő alátámasztása miatt, de szerintem ne ess kétségbe, biztos nem ártott neki ennyi.
2114. Carfiol (válaszként erre: 2109. - Zsani713)
2017. jún. 3. 07:25
Gratulálok! Én csak olyan külföldi rendszerekről hallottam, ahol Nektek kell vinni a babát...szerintem csak itthon jönnek házhoz a védőnők, szülésznők.
2113. Carfiol (válaszként erre: 2102. - Kisaniqa)
2017. jún. 3. 07:20
Gratulálok! :D Szép súly és hossz! ;)
2112. Carfiol (válaszként erre: 2097. - Humor Helga)
2017. jún. 3. 07:15
De ügyes vagy!Be fog ez indulni biztosan!Flóra is egyre ügyesebb, erősebb lesz ;)
2017. jún. 3. 06:20
hanatabb=hamarabb :)
2110. zsofiacskm (válaszként erre: 2109. - Zsani713)
2017. jún. 3. 06:20
Gratulálok!:) A hebamma a szülészno? Én ilyen szabályról nem hallottam, csak arról, hogy ha hanatabb hazamentek, a házi gyermekorvosnak kell hamarabb látnia a babát (talán minden nap, amit a kórházban töltöttetek volna).
2109. Zsani713
2017. jún. 2. 14:15
Sziasztok, én május 25.-én szültem reggel 6.19 re volt meg Bébi. És másnap hazajöttünk kórházból. A kérdésem az lenne, tud valaki valamit arról hogy kötelesek vagyunk-e hebammához járni, így hogy 3 napnál korábban jöttünk haza? Egyszerűen nem találok erről semmit neten és nem is tudom hol kéne utána járni. A hebammánk állítja hogy 7 szer menni kell hozzá, ráadásul nem is ő jön hozzánk...
2108. gümi1988
2017. jún. 2. 10:19
ildesz27, Kisaniqa nagy gratula nektek. :)
2107. gümi1988
2017. jún. 2. 10:19
Mi egyszer-egyszer kimegyünk a teraszra késő délutánonként, 5-10 percekre. Meg ablakot is szoktunk nyitni (persze nem huzatot). Azt mondta a védőnő, hogy lehet már, ill. fokozatosan szoktathatjuk a kinti levegőhöz. 12 napos a pici.
2106. gümi1988 (válaszként erre: 2104. - Zsofiacskm)
2017. jún. 2. 10:19
Nálunk is zabaroham volt most reggel... :D
2105. zsofiacskm (válaszként erre: 2096. - Humor Helga)
2017. jún. 2. 05:15

Mi tegnap teszteltuk vele a babakocsi mozes reszet, toltam harom kort az asztal korul, abba is belealudt :D


Ti hallottatok olyanrol, hogy az autoba kotheto hordozo nagyon rossz lenne a hatuknak? Mert mi mar utaztattuk ketszer 1,5 orat meg nehanyszor fel orat, de egyre tobbet olvastam es elbizonytalanodtam, hogy nem rossz-e ez neki nagyon.

2017. jún. 2. 05:12

Tegnap este 10kor olyan zabarohamot kapott Szaffi, hogy en keltettem 4kor reggelizni :D

Jo, hogy nem strapaltuk magunkat tul sok 56-os ruha beszerzesevel...ma megyunk merni a vedonohoz, elso kinti ut (vagy 150m :D), nagyon varom :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook