Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2163. gümi1988 (válaszként erre: 2162. - Zsofiacskm)
2017. jún. 8. 21:10
Csakhogy a kisasszonynak már nem elég, olyan adagokat eszik most, hogy az hihetetlen, szóval ugyanúgy marad a pótlás. 50 anyatej mellé betol még 40 tápszert.... és úgy eszik, hogy egyszer 1-1.5 órás szünettel újra kér egy keveset, aztán 4-5 órát nyugiba van.
2162. zsofiacskm (válaszként erre: 2158. - Gümi1988)
2017. jún. 8. 16:38
De jo, hogy igy beindult a tejed!:)
2161. zsofiacskm (válaszként erre: 2157. - Humor Helga)
2017. jún. 8. 16:36

Gratula!:D mindennapi sikereink :D


Megnyugtattal a sterilizalosdival, nem fogom magam rosszul erezni, hogy nem mindent gozolok at folyamatosan. A tejtarolasra hasznalt cuccokat muszaj, mert tobb ora alatt elszaporodhatnanak bennuk a bacik, de a tobbinel marad a mosogatas foleg. (A kezemen kezd meglatszani az anyasag...)

2160. zsofiacskm (válaszként erre: 2158. - Gümi1988)
2017. jún. 8. 16:32

Eves elott szoktam, nekunk is igy mondtak a korhazban. De nagyjabol ekkor szokta kiengedni az elozo adagot (gyakorlatilag ezert is kell megetetnem). Neha cselesen tobb szakaszban, apat olbe, engem terdenf*sott egyszer :D

Kiderult, hogy borsoszem hercegkisasszony nem viseli el azt sem, ha pisis a pelus, nemhogy egy ejszakan at, de fel oraig sem...pedig a babagondozos tanfolyamon mondtak, hogy ejszaka ne zargassuk oket pelenkazgatassal, ezek a mai pelusok sokkal jobb nedvszivok annal. Es tenyleg, a P betus marka premium pelusa kb.csontszaraz marad, csak a kislanyomat idegesiti a tudat, hogy bepisilt.

2159. Kisaniqa (válaszként erre: 2158. - Gümi1988)
2017. jún. 7. 20:00

Én pedig evés után szoktam a peluscserét, mert szinte mindig bekakil vagy bepisil közben. Nem szokott bukni, meg én nem akarom kakiban hagyni :( Sajnos van, hogy csúszik a dolog, és már félálomban van, amikor hallom, hogy produkált valamit...

Ami az alvást illeti, így vagyok én is mint HumorHelga, még nem sikerül pihenni is meg meg is csinálni, amit elterveztem... most így belegondoltam, mi lesz majd 2-3 év múlva, amikorra szeretnénk a kistesót :o Ha már egy gyerek így feladja a leckét... sajnos nincs tartós segítség, se nagyszülők se rokonság nem itt lakik :(

2158. gümi1988
2017. jún. 7. 15:15

zsofiacskm: Köszi, de elég messze vagytok. Meg igazából szerintem nincs a készülékkel baj sajnos, csak szeretném azt hinni. Ma volt itt a gyerekorvos meg a védőnő. Végre megvan a TAJ kártyája a picinek, így előrehozva beutalják a kardiológiára, egyébként az orvos rendben talált vele mindent.

Neked jobbulást.


Ma nagyon "boldog" vagyok. Elkezdtem méregetni, hogy mennyit szopizik, mert gyanúsan keveset evett a tápszerből. 11-kor 30-at mértem (és még 10-et evett a Beba-ból), most 14-kor 50-et, nem kellett mellé tápszer. :D Szóval öröm, boldogság, úgy tűnik van elég tejem.

Csak azt sajnálom, hogy így etetést nem tudja apa is csinálni. Éjszaka kimondottan díjaztam, ha átvette. :D


Ti a pelus cserét evés után csináljátok?

Nekünk a kórházban úgy tanították, hogy evés előtt. Evés után, közben nem baj, ha bekakil, az övek még nem olyan erős, hogy kicsípje a bőrüket, evés után ne piszkáljuk, mert bukás lesz belőle.

Mondjuk van mikor megszegem és evés után átpelenkázom, de olyankor tényleg bukik is.


Humor Helga: ahányszor elaludnék napközben, tuti felébred. :D

2017. jún. 7. 15:10
Képzeljétek aludtam 2órát délután :)))) Gyerek még mindig alszik, utána eszik aztán megyünk a háziorvosomhoz(persze a Flóra kint marad Apával) és utána meglátogatjuk az egyik Dédnagymamát :)))
2156. Humor Helga (válaszként erre: 2153. - Zsofiacskm)
2017. jún. 7. 15:06

a ruhákat úgy tervezem h 1-2 hónapig külön, aztán egybe már :)


Én a cumisüvegeket, cumit, hetente 1x 2x, egyébként meg nagyon nagyon alaposan elmosom. De lehet lazán állok hozzá..

2155. Humor Helga (válaszként erre: 2152. - Zsofiacskm)
2017. jún. 7. 15:04
igen az öklét Ő is tömi be ha éhes... :DDD
2154. zsofiacskm (válaszként erre: 2151. - Humor Helga)
2017. jún. 7. 12:08
ezt ismerem :D de ha letennéd a fejed, egyből kipattanna a szeme :D
2153. zsofiacskm (válaszként erre: 2148. - Kisaniqa)
2017. jún. 7. 12:07

ez az 5x rájön, hogy még kér enni ismerős :D pedig szerintem addig is kiszívta már a szükséges mennyiséget. Nálunk nem is a pelusozásra élénkül fel, hanem a büfiztetésre, de arra nagyon. Két böffentés és oda az álmosság, mintha el sem kezdtük volna...és így lesz a 15 perces étkezésből 50.


Ti külön mossátok a babadolgokat?

Nálunk a sterilizálás a rémálom, sosem tudom mit kellene még sterilizálni, állandóan megy a mikró. Bimbóvédőnél már ott tartok, hogy napi 2x és közben csak elmosom nagyon alaposan.

2152. zsofiacskm (válaszként erre: 2149. - Humor Helga)
2017. jún. 7. 12:03

köszi szépen :) pár napja szédelgek, ehhez jött este óta láz meg torokfájás, tippem szerint tipikus nyári mandula/torokgyuszi készül :( próbálok pihenni meg teázni, hátha segít.


Nálunk is megtalálta már a kezét, de inkább egészben szopja az öklét egyelőre, de inkább csak ha enni szeretne, elalváshoz még nem. Ha rákapna az ujjára, szerintem mi is átállunk a cumira, nekem pl. nagyon kicsit kisebb az egyik hüvelykujjam a másiknál, sokáig volt a számban gyerekkoromban :(

2017. jún. 7. 10:50
persze most h csak arra várok h felkeljen, egyen és én is lepihenhessek... nem kel fel ... alszik ezerrel :DDDDD
2150. Humor Helga (válaszként erre: 2148. - Kisaniqa)
2017. jún. 7. 10:12

Nálunk is megy kb minden nap a mosógép...


Nálunk a Flóra elég jó alvó, de mire odajutok h lepihenjek, kb letelik a 3 óra.. és akkor már nem dőlök le, most is 20p és elvileg ennie kell,persze van h 4órát is alszik..

2149. Humor Helga (válaszként erre: 2144. - Zsofiacskm)
2017. jún. 7. 10:08

takonykór? vagy vmi más? jobbulást Neked!!!


egyébként tényleg ez a része jóval könnyebb tápszerrel, h látja az ember h mennyit evett, lelkileg viszont elég szar :(


nálunk van cumi, még nem tudja messzire elkavarni... utána a leszoktatás tényleg nehéz lesz sztem, de úgy vagyok vele h inkább mint az újját szopja, arról sztem nehezebb leszoktatni(persze nem törvényszerű h aki nem kap cumit az az újját szopja, de az oviba sok olyat láttam akinél az újjról való leszokás nagyon nehéz volt)

2148. Kisaniqa (válaszként erre: 2144. - Zsofiacskm)
2017. jún. 7. 10:05
A szoptatás nálunk sem problémamentes... nekem azzal van gondom, hogy egy alkalommal kb 5x játsza el, hogy nem kér többet, majd 2-3 perc után rájön, hogy mégis. Elképesztő, mennyit bír enni - bár én se tudok konkrét mennyiségeket, de sok a tejem, ettől hamar megszabadít, meg hát időbelileg elhúzódik nsgyon a szopi. Másik hogy mindig akkor rottyant be, mikor épp tisztába tettem és már majdnem elaludt :( ilyenkor azért nem teszem le aludni, de a pelusozástól újra megélénkül...kezdhetjük újra a szopit, büfit stb. Még nehezen tudom úgy beosztani az időm, hogy a ház se szaladjon (nem nagytakarítok de pl csomót kell mosni a pici miatt), és pihenésre is jusson idő amíg Nándi alszik.
2147. Humor Helga (válaszként erre: 2142. - Gümi1988)
2017. jún. 7. 10:04

A kórház nem csodálom h kiakasztott... azt sztem kb mindenki rosszul viseli.


Igen ez a légzésfigyelő berisztás, tényleg teljesen kiakasztó, nálunk ez a mostani úgy tűnik bevállt(igaz egyszer ez is beriasztott... de két napja semmi úgyhogy talán csak fals riasztás volt)

2146. zsofiacskm (válaszként erre: 2142. - Gümi1988)
2017. jún. 7. 09:33
Esetleg valakivel tudnátok cserélni légzésfigyelot néhány éjszakára? Lehet, hogy megnyugtató lenne, hogy nem a babával van bármi... szívesen felajánlom a miénket egy tesztre, bár ez sem a legjobb valószínuleg, hajnalban besípolt, pedig csak a baba mászik el mostanában felfelé és oldalra.
2145. zsofiacskm (válaszként erre: 2140. - Kisaniqa)
2017. jún. 7. 09:29
Nézegettem ilyen tájékoztatókat, hogyan kellene szabályosan fogni, elsore nagyon természetellenesnek tunt, de egyébként hosszú távon lehet, hogy jobban jár vele az ember. Mondjuk én is inkább a szoptatóspárnára szavazok, csak egyedül nagyon körülményes használni, vagy azt igazgatom az ölembe épp, vagy a gyereket fogom, a ketto együtt nem megy :D
2144. zsofiacskm (válaszként erre: 2140. - Kisaniqa)
2017. jún. 7. 08:40

Én is szerettem...a család-feeling már akkor megvolt, csak hangos sírás nélkül. Persze örülök, hogy alapvetoen jó baba, este fél 10tol fél3ig, aztán 3tól 6ig aludt, de nehezen viselem ezt a cicin megnyugvást. Most azzal vigasztalom magam, hogy ez a 2-3hetes kori növekedési ugrása, azért kell neki óránként szopnia és még közte a lefejt tejet ennie...gonoszul hangzik tudom, de néha azt gondolom, ilyen szempontból könnyebben bírnék egy tápszeres babával. Így nem látom, mennyit eszik, lehet, hogy tényleg az éhhalál szélén áll, mikor üvölt, de simán lehet, hogy csak megint túl akarja enni magát. Erosen kacérkodom a cumi gondolatával, ott csak attól félek, hogy kiesik éjszaka és vadászhatjuk össze, illetve a leszoktatástól.

Biztos azért vannak ilyen sötét gondolataim, mert kezdek beteg lenni :(

2143. gümi1988 (válaszként erre: 2140. - Kisaniqa)
2017. jún. 6. 20:34
Szoptatós párnát nem próbáltad? Vagy a fekve szoptatást?
2142. gümi1988 (válaszként erre: 2132. - Kisaniqa)
2017. jún. 6. 20:33

Nekem is voltak hasonló érzéseim. Bevallom sokat sírtam, a kórházban azért, mert ott vagyunk, ill., hogy korababa lett és még akkor nem kezdett el hízni. Itthon meg annyira új volt a dolog. Egyszerűen meg kellett szokni, hogy nem kettőnk kis saját ritmusa szerint élünk (és alszunk) ezentúl, hanem a picur diktál. A légzésfigyelős dolgok rátettek egy lapáttal (tegnapelőtt is besípolt :( ), olyankor mindig letargiába esek tőle.

Szóval az életünk 180 fokos fordulatot vett és nem teljesen van rendben a pici sem vagy csak szär a légzésfigyelő, ráadásul mi örök kirándulók, mászkálósak voltunk, furcsa most bezárkozva lenni a szobába, +1 hét kórház, tejem szinte semmi és minden rokon, ismerős ezzel zaklat, nem tagadom volt néhány depis pillanatom, főleg a kórházban és hazaérkezés után, de egyre rózsásabbnak látom a helyzetet. :) A picit meg egyenesen imádom, érte bármit megtennék. :)

2141. Carfiol (válaszként erre: 2140. - Kisaniqa)
2017. jún. 6. 20:28

Ez eddig jól hangzik :)


Nem párnázod alá a babót, hogy ne Neked kelljen görnyedni? Vagy az sem segít?

2140. Kisaniqa (válaszként erre: 2139. - Humor Helga)
2017. jún. 6. 19:36
Én utólag jöttem rá, hogy igazából szerettem a terhességet. Olyan jó volt készülődni. A várakozás is jó volt, csak nagyon türelmetlen típus vagyok, így anno ezt nem így éltem meg. Nándi egész jó baba amióta megjött a tejem, evés-pelenkázás-evés-alvás, kb. így nézünk ki, de még csak 5 napos, így nem vonok le messzemenő következtetéseket. Holnap jön először a védőnéni, a héten apa is itthon szabin, jövő hétre meg home office-t kért. Az a baj, hogy a legtöbb idő és energia a szoptatással megy el (igazán csak cicin nyugszik meg, alszik el Nándi), így ezekben nem tud segíteni, pedig már leszakad a vállam-karom-hátam. Azt hiszem, nem tartom egészen jól a babát, meg hát nekem mindig is baj volt a testtartásommal :(
2017. jún. 6. 07:10

Jó reggelt,


Érdekes számomra amit írtok.. mármint az "egy korszak lezárult" ezt érzem én is, de annyira élvezem h nem vagyok terhes már,én nagyon rosszul viseltem, mármint problémamentes voltam végig, de lelkileg nehezen viseltem. Úgyhogy én nagyon élvezem h kézzel fogható már az eredménye :) Egyedül azt viselem nehezen h nem sikerült természetes úton, ill h alig van tejem ... de próbálom ezt is feldolgozni :)


Ma van az első napunk kettesbe :) Éjszaka egyszer kelt fel enni, és aludt is vissza, most a hintájában próbál aludni :) talán sikerül :) Ma még jön a védőnéni is. Apa meg jövő héten itthon lesz velünk :)

2138. mukikám
2017. jún. 5. 13:03

Nekem is vannak hasonló érzéseim. Szerintem erre egyébként sem lehet felkészülni. Mindegy, ki-mit mond. Ez akkora változás, ami szerintem pofán és szíven vágja az embert, függetlenül attól, hogy nem egy hirtelen fellépő helyzet. Tudatosítom én is magamban már kilenc hónapja, hogy oké, akkor most anya leszek, de nem ugyanaz, amikor még bent van, és amikor már kint lesz. Nem mondanám, hogy félek, inkább csak nem tudom, hogy fogom viselni. Hogy fogok viselkedni. Mennyire változtat meg engem. Mert innentől kezdve minden más lesz, és minden rajtunk múlik. De erre nincs is jó recept, remélem, bízhatok az ösztöneimben. :) Türelmetlen is vagyok, meg izgatott. Ez az utolsó pár hét már úgyis olyan, hogy "csak legyünk túl a dolgokon", aztán vágjunk bele. :D

Nekem fájdogál a hasam, tegnap egészen erősen nyilallt (szerintem ez a sok köhögés se tetszett a méhemnek), de ezek mindig elmúlnak. keményedni keményedek, Babó mozog, kevesebbet, de erősen kinyomja magát. Kevés a hely, meg ez az időjárás is biztos bekavar Náluk is.

2137. Manovaro:) (válaszként erre: 2132. - Kisaniqa)
2017. jún. 5. 12:02

Nekem meg van egy bo hetem...ha idore jon a Picur...de semmi fajas...gorcsoles nincs 4-5 napja...es rengeteget alszik...alig mocorog, ugy kell noszogatni...naponta tobbszor hallgatozok.

Annyira varom mar, h jojjon...ugyanakkor ugy erzem...nem vagyok ra felkeszulve...olyan tavolinak es hihetetlennek tunik. Valaki erez hasonloan...vagy csak velem van a baj!??

2136. mukikám (válaszként erre: 2119. - Gümi1988)
2017. jún. 5. 10:34

Nekünk is mondta a védőnő, hogy kapunk mérleget, szorgosan fogom én is nézni, habár nagy babának mondják, úgyhogy remélem, nem lesz gond az etetésével sem.:) (inkább azt tartom korainak, hogy vinni kell, mert hát olyan aprók még. Vagy csak én vagyok ez a túlféltő már előre is, hogy rá ne köhögjön, meg rá se nézzen senki, aki kicsit is gyanús... :D)


Az alvást meg tényleg elengedtem.:D Most még benyeltem egy jó kis torokgyulladást, kezdek nyűgös lenni, DE még kicsivel több, mint három hét, és már mi is babázunk.*-* Ha Balázs úgy dönt, hogy kijön, mert itt a környéken a fiús anyukák rendre túlvitték (biztos benne van a levegőben), de bízom benne, hogy már ő is kint szeretne lenni. :D

2135. zsofiacskm (válaszként erre: 2132. - Kisaniqa)
2017. jún. 4. 22:17

Teljesen megertem az erzeseid es hasonloak kavarognak bennem is, de nem tornek teljesen fel, mert latom, hogy pl. a ferjem mennyire termeszetesnek veszi a helyzetet. Pedig ez a "korszak lezarult" kifejezes nagyon jol lefesti a helyzetet, tenyleg egy drasztikus es nem visszafordithato valtozasrol van szo. Velem ket hetig volt itthon apa, kedden megy vissza, elore felek.

Egy biztos, hogy nagyon-nagyon imadni fogjuk oket, de ido a megszokas, az biztos...

2134. zsofiacskm (válaszként erre: 2131. - Gümi1988)
2017. jún. 4. 21:49
akkor o is eros baba :) a dokineni szerint ez honapos program :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook