Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
303. Surprise7 (válaszként erre: 299. - Wiki9)
2016. nov. 24. 13:02
Nekem a mellem viszket, a férjem már meg is jegyezte párszor, hogy mennyit nőtt. :D
2016. nov. 24. 11:21
Sziasztok! Szeretnek csatlakozni Hozzatok! A 11 hetet toltottem be tegnap. :) Mi hetfon megyunk a kombinalt tesztre. Engem szerencsere elkerultek a rosszulletek. Ha kicsit tobbet jovok- megyek, akkor erzem a pocakom, de nekem a Magnerot tabletta sokat segit, az orvosom ajanlotta...szerinte sokkal hatekonyabb a Magne B6-nal. Probaljatok ki! Mindenkinek problemamentes, boldog babavarast kivanok! :)
2016. nov. 24. 09:12

Jó reggelt,

Én azt hallottam h a terhesvitamin is okozhat hányingert.

Colát nem próbáltátok? hogy isztok egy keveset, nyilván nem azon kell élni de szépen helyre tudja rakni sztem a gyomrot.


Nekem a kombinált tesztre a dokim aszisztense adott időpontot a kórházba és ott csinálták a UH-t és a vérvételt is. Ott ki is tudtam fizetni. És azt mondták 10napon belül van eredmény de nekem már két nap után küldték.


Ti dolgoztok?

300. Wiki9
2016. nov. 23. 20:19

Hát, nekem a MagneB6 nem nagyon segített az első trimeszterben, ugyanúgy volt hányingerem és fájt a hasam. Az előbbit tudtam kontrollálni, de csak néha és kicsit.

Mya01, szerintem már a terhesvitamin is fél siker, biztos nem lesz baja a kicsinek, ő úgyis mindent elvesz magának, nekem is ezt mondta a védőnő és egy két gyerekes barátnőm :)

Helga, gratulálok a kisfiúhoz! :) Én úgy érzem, hogy nekünk is fiunk lesz, de aztán majd kiderül. Kellemes babavárós napokat!

299. Wiki9 (válaszként erre: 293. - Mya01)
2016. nov. 23. 20:15
Szia Mya01! A János Kórházban egy másik orvos csinálta a genetikai vizsgálatot, hozzá utalt az orvosom. Igen, akkor lehet jobban látni :) Nekem körben viszket a hasam, néha a mellem is, ahogy "nő" a bőr, kell az olaj, legalább a viszketés megszüntetésére :D
298. Mya01 (válaszként erre: 279. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 19:49
Szerintem megnéz ultrahanggal ő is. Legalábbis az én orvosom babavárás előtt is minden vizsgálatnál csinált UH vizsgálatot is, de lehet ez orvosfüggő...
297. Mya01 (válaszként erre: 274. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 19:45
Szia Helga! Gratulálok! :) Korán megmutatta magát a fiúcska. :)
296. Mya01 (válaszként erre: 270. - Surprise7)
2016. nov. 23. 19:43

Az miatt aggódom, ha nem táplálkozom rendesen, nem tudok bevinni vitaminokat, ásványi anyagokat zöldségekkel, gyümölcsökkel, akkor mitől fog szépen fejlődni a picikém....ez miatt eléggé elkeseredtem. Terhesvitamint szedek, de az vajon elég? Vagy később, ha helyreállnak a hormonjaim és visszatér a megszokott étvágyam, akkor behozzuk a lemaradást és teljesen feleslegesen paráztam...?

Sok kérdés felmerül ilyenkor....

Köszönöm a pozitív példát, ez azért megnyugtató, hogy egészséges gyermekei születtek, illetve nem csak én vagyok problémás ilyen téren.

A hideg innivaló, egy picit valóban segít.

A kombinált-teszten még mindig gondolkodom, természetesen a baba egészsége az első, de még van egy kis időm, hogy eldöntsem, még genetikai ultrahangon sem voltam, még csak 10 hetesek vagyunk. :)

295. Mya01 (válaszként erre: 268. - Surprise7)
2016. nov. 23. 19:34

Szia Surprise7! Kb. nekem is a 6. hét körül kezdődött, de először csak hányingerrel, a következő héttől jött a hányás is, örülök, hogy Neked ilyen ha,ar lezajlott ez a nagyon kellemetlen tünet. Magnézium+B6 kombinációt szedek pluszban, nem tudom ki hogy van vele, de én igencsak megérzem a méhem tágulását és a magnézium tényleg segít. A B6 hatását nem érzem sajnos, bízom benne, hogy a trimeszter végére elmúlik, és jön a tényleg áldott állapot érzés. :)

Köszönöm és örömteli babavárást kívánok! :)

294. Mya01 (válaszként erre: 267. - Korinna89)
2016. nov. 23. 19:28

Szia Korinna89!

A védőnő nagyon ajánlotta, nőgyógyásznál azóta nem voltam, háziorvosom véleményét még holnap kikérem. Ha egyértelműen ajánlja, természetesen megcsináltatom...de kíváncsi voltam hányan végeztetik el.

Köszönöm. :)

293. Mya01 (válaszként erre: 264. - Wiki9)
2016. nov. 23. 19:23

Szia Wiki9! A genetikai vizsgálatot a saját orvos végzi vagy beutal a rendelőintézetbe, ez a 12. héten történik? Nem igazán közlékeny az orvosom, ezért szeretném tudni, hogy ezt ő végzi vagy ő ad rá beutalót (magán orvosként nem sok esélyét látom), esetleg a háziorvos utal be.

Gyanús volt, hogy has-oldal és deréktájékon viszket a bőröm, eleve száraz, de ez akkor már a "növekedés" jele. :)

2016. nov. 23. 16:58
Köszi szépen! 😊 Szerintem is nagyon cuki! 😊😍😍 Kicsit én is féltem, hogy majd valami elmosódott képet kapunk 😞 de valószínű aludt a drágám, nagyon nyugodt volt, így sikerült ez a szép kép 😍
291. Humor Helga (válaszként erre: 287. - Surprise7)
2016. nov. 23. 15:58

nem nálunk semmi letakarás nem volt.

igen, nagyon jó dolog ez... azért régen határozottan nagyon nehéz lehetett, bár lehet akkor türelmesebbek voltak az emberek :)

290. Humor Helga (válaszként erre: 288. - Zsuzsi40)
2016. nov. 23. 15:55

tök jó kép,cuki a babó.


nekünk amit kinyomtatott, hááát a 8hetesen többet láttam :D

289. Zsuzsi40 (válaszként erre: 257. - Tünde1974)
2016. nov. 23. 15:16
Szia! Én tag vagyok két csoportban is, de nem tudom, ennek a csoportnak mi a neve 😞 2017-es tavaszi babák, abban a csoportban benne vagyok. Nem írtál, milyen volt a 12 hetes uh, és a genetikai vizsgálat? Túl vagy rajta?
2016. nov. 23. 14:45
Na sziasztok csajok! Ma voltunk a 12 hetes uh-on, a hölgy azt mondta jövő héten menjek vissza akkor jobban le tudja majd mérni a babócát, mert most 50 mm-es volt. 😊😍 És hétfőn reggel leveszik a vért a Nifty teszthez, akkor már a nemét is megtudjuk 😊 Azért sztárfotót kaptunk a kis gyönyörűségről. 😍😍Feltöltöm azt is mindjárt 😊
287. Surprise7 (válaszként erre: 286. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 14:34
Jah értem, nekem is még csak két hüvelyi volt, de a doki letakart, így nem volt kellemetlen és láthatta ő is. Drukkolok, hogy legközelebb veled tudjon menni. Kérd meg a dokit, hogy nézzétek meg a vizsgálatkor is. Biztos meg fog hatódni. Olyan jó dolog ez az UH, nem csak akkor látjuk a babót, amikor megszületik, hanem végig tudjuk követni a kis fejlődését. :)
286. Humor Helga (válaszként erre: 285. - Surprise7)
2016. nov. 23. 13:25
előtte kétszer voltam, az elsőre el se tudott kísérni mert délbe mentem a második meg még szintén hüvelyi volt... én mondtam h ahhoz még ne jöjjön be.
285. Surprise7 (válaszként erre: 284. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 13:20
Hogy érted, hogy simán jöhetett volna? Férjem bent volt eddig mindkét alkalommal dokimnál. Nem mondta, hogy gond lenne, sőt még ő szólt, hogy az UH-n mutassuk meg neki. :)
284. Humor Helga (válaszként erre: 283. - Surprise7)
2016. nov. 23. 13:18
jajj remélem, mert a párom nem volt bent a 12hetes UH-n..pedig már simán jöhetett volna, csak olyan buta voltam, h nem kérdeztem meg annyira túl akartam már esni rajta h tudjam minden ok.
283. Surprise7 (válaszként erre: 279. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 13:12
Ez jó kérdés. Szerintem dokifüggő. Ha kéred, biztos, hogy ránéz ő is.
282. Humor Helga (válaszként erre: 281. - Theresa123)
2016. nov. 23. 12:55

ha ez vígasztal... én ugyanígy vagyok...


egyszer az elején hánytam egy napig végig(de utóbb kiderült h valószínűleg elkaptam vmit) ez nekem azóta se múlt el ... elég nehéz kitalálni h mit is egyek ... de allítólag elmúlik(nekem még mondjuk nem, de reménykedek :D )

2016. nov. 23. 12:52

Èn most vagyok 9+2, június 26-ra kiírva. Ma voltam ultrahangon, 2,6 cm a baba, látszanak a kis kezei és lábai, elég cuki. 3 hét múlva megyek kombinált vizsgálatra (Németországban élek, 130 euró körül van). Viszont a társadalombiztosítás fedez elég sok mindent, pl. csináltak HIV-tesztet, amin meglepödtem, meg Clamidia, stb.


Èn nem érzem magam túl jól, föleg délután és esténként van durva hányingerem, de még nem hánytam. Viszont a szagoktól rosszul vagyok, és csak nagyon kevés dolog esik jól, három hét alatt egy kilót fogytam is.

280. theresa123 (válaszként erre: 224. - Castanea)
2016. nov. 23. 12:47

Szia Castanea,


láttam, hogy erre senki sem válaszolt, úgyhogy rákerestem angolul, hátha úgy van róla elég infó. egy fórumot találtam, ahol azt írják, hogy ha az ultrahangon nem látszik semmi probléma, akkor nem kell aggódni. A fórumon többen is írtak ezzel kapcsolatban, és a legtöbben azt írták, hogy ez nem jelent problémát. De persze kérdezd meg az orvost.


A jelenség neve angolul egyébként SUA, ha ez segít.


[link]

2016. nov. 23. 12:20
szerintetek ha jövő héten megyek nőgyógyászhoz ... csinál még egy UH-t?? vagy "csak" azt nézi amit múlt héten csináltak?
278. Humor Helga (válaszként erre: 277. - Surprise7)
2016. nov. 23. 12:08
sote I
277. Surprise7 (válaszként erre: 276. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 11:08
Ha minden jól megy, a Róbert Károlyban. És te?
276. Humor Helga (válaszként erre: 275. - Surprise7)
2016. nov. 23. 11:03

igen azt mondta az UH-s néni, bár nem teljesen éreztem h maximálisan rám figyelt volna ... majd jövő héten megyek a nőgyógyászhoz is, remélem Ő is csinál UH-t benne jobban megbízom :)


hol fogsz szülni?

275. Surprise7 (válaszként erre: 274. - Humor Helga)
2016. nov. 23. 10:37
Gratulálok! De jó, hogy már túl vagy rajta! :) A genetikai UH-n már látszódhat a neme???
2016. nov. 23. 09:27

Sziasztok,

Szeretnék csatlakozni.. :)


13 hétben vagyunk, múlt héten szerdán voltam UH-n meg vérvételen(kombinált teszt)

és azt mondta az UH-s néni h kisfiú lakik odabent :)

❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook