Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (8. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2179. Edina0702017-06-10 15:06
Nekem voltak hülye álmaim.az elején rendszeresen azt álmodtam,hogy elaludtam a babával a mellkasomon és megfojtottam.arra riadtam fel,hogy tapogatom magam és keresem őt az ágyban.az durva volt.aztan volt,hogy az éjszaka közepén felkeltettem apát,oda adtam neki a cumis üveget,hogy csináljon neki kaját és mondta,hogy de nincs is ebren
(válasz gümi1988 2168. hozzászólására)

2178. Edina0702017-06-10 14:58
Gratulálok! Jó babazast Nektek. :)
(válasz gaby82 2167. hozzászólására)

2177. mukikám2017-06-10 08:53
Gratulálok! :) Jó egészséget és jó babázást! :3

2176. Humor Helga2017-06-10 06:56
Gratulálook én is :)))

2175. zsofiacskm2017-06-09 23:06
Mi is ezt a nem zargatást próbálgatjuk, de mára picit pöttyös lett a feneke (nem vészes persze). Körömvirágkrém szeru krémmel kenjük, eddig az 1-1 pöttyöt azonnal elmulasztotta, de ez most egyszerre több. Lehet, hogy az eper / tejtermékek miatt jöttek ki :( vissza is veszek belolük.
(válasz Humor Helga 2165. hozzászólására)

2174. zsofiacskm2017-06-09 22:57
A DM-est én is tervezem kipróbálni, csak pont bezárták a sarkon a boltjukat :D a költözés közepén mondjuk nem is tudom, hova pakolnék egy újabb pakkot.
(válasz gümi1988 2164. hozzászólására)

2173. zsofiacskm2017-06-09 22:52
Gratulálok! :)) sok boldogságot a csodaszép nevu kisfiadhoz!:)

2172. Carfiol2017-06-09 21:44
Na ilyenkor kezdek félni, hogy mi lesz amikor 2 teljes napig egyedül leszek a babával :-O pontosabban hogy fogom bírni...biztos a szülés se semmi, de sokszor jobban tartok az utána következő feladatoknak való megfeleléstől.
(válasz gümi1988 2168. hozzászólására)

2171. Carfiol2017-06-09 21:40
Gratulálok Noel babához!Nagyon ügyesek voltatok ;)

2170. gümi19882017-06-09 21:28
Gratulálok. Jó babázást. :)

2169. Manovaro:)2017-06-09 21:08
Gratulalok Noel babahoz!!! :) Remelem mostmar mi kovetkezunk...mar ugy varom a kisfiam!! <3

2168. gümi19882017-06-09 19:41
"Bennem van valami nyugtalanság-bizonytalanság-féle, nehezen alszom még amikor van is rá lehetőség, és hülye álmaim vannak. Nálatok ilyesmi?
Délután kicsit melankólia vesz rajtam erőt pár napja, mert ez azt jelenti, hogy közeleg az este meg az éjszaka"

Detto. :D A esti melankólia kezd múlni nálam szerencsére, de még mindig "szomorúság, félelem" fog el, ahogy elkezd sötétedni, és nem teljesen értem mi az ok. Mert ok, fárasztó az éjszaka, de simán túlélhető és egyre jobban viselkedik éjjel, tényleg csak enni kel fel, és mi is egyre jobban belerázódunk.
Napközben én is nehezen alszom el, régen nem volt ilyen gondom.

Mi éjjel közösen etetünk, ill. van egy etetés 10 körül, akkor mindketten fenn vagyunk végig. Éjjel 1 és 4 körül is eszik, pelusozni általában én szoktam, bár néha már apa is bátorkodik, az egyik evésnél a szopit kihagyjuk, apa tápszerezi, akkor én visszafekszem, ha szopizik és utána tápszerezik, akkor apa fekszik vissza. Reggel 7 körül kel legközelebb én még nagyon aludnék ilyenkor, apa már nincs itthon, szóval onnantól késő délutánig enyém minden. :)

Ma először engem is sikerül lekakilnia, peluson és rugin keresztül...
(válasz Kisaniqa 2166. hozzászólására)

2167. gaby822017-06-09 19:39
Sziasztok.Mostanában nem voltam aktív,de szeretném a boldogságomat megosztani.Szerdán 3;15kor megszületett Noel baba,3200grammal 49cm-rel😊Rekord gyorsasággal,éjfélre értünk be..
Este nyolctól kezdődtek a fájások.Harmadik szülésem is spontán sikerült,bár a kitolási szakasz kemény volt..De megérte,szerelmes vagyok a kisfiamba..két lányom után nagyon furi😊További jó babázást mindenkinek..

2166. Kisaniqa2017-06-09 18:26
Nálunk is volt, hogy lekakilt, ill. volt rajta pelus, szóval ez úgy történt, hogy kifolyt. Mi egyelőre Liberot használunk, de ha leesik a köldökcsonk, akkor kezdünk a moshatóval...kicsit izgulok, mert így is macerának élem meg a pelenkázást, rengeteget használunk, mert van, hogy pelusozás közben már sikerül belerondítani az újba...amúgy ma volt kinn dokinéni, mondta szép nagy, fejlett baba, úgy néz ki, mintha lenne vagy egy hónapos (1 hetes volt tegnap). :) Büszkék vagyunk.
Bennem van valami nyugtalanság-bizonytalanság-féle, nehezen alszom még amikor van is rá lehetőség, és hülye álmaim vannak. Nálatok ilyesmi?
Délután kicsit melankólia vesz rajtam erőt pár napja, mert ez azt jelenti, hogy közeleg az este meg az éjszaka - és azt nem szeretem főleg utóbbi nehéz, pedig pár hónap múlva ha majd fogzunk, szerintem visszasírom még a mostani helyzetet (2szer szokott kelni általàban). Az a baj, hogy úgy érzem nem tud segíteni senki, mivel szopis, nekem kell mindig topon lenni, nem opció egyelőre hogy férj segítsen ebben :(
(válasz Humor Helga 2165. hozzászólására)

2165. Humor Helga2017-06-09 07:56
Mi éjszakára a "P betűset"(ez tetszik Zsófi :D ) egyébként meg [link] ezt használjuk, nekünk bevált, és ha elfogy a P betűs, akkor éjjelre is megpróbáljuk hátha beválik :)

Nálunk ki még nem folyt semmi, de engem már lekakilt a drága :D és amikor azt hittem h végzett, mindig újra folytatta :DD ott álltunk Apával és szakadtunk a röhögéstől :D

Éjszaka én nem szoktam zargatni a tisztába tétellel 11körül tisztába teszem és kb egy evésnél hagyjuk ki mert reggel megint uh mi így csináljuk:)

2164. gümi19882017-06-08 21:14
Mi Liberot és DM Babylove saját márkásat használunk, nekik van korababás pelusuk, a DM-es jobbnak tűnik, sokkal puhább.
Én éjjel is pelenkázok mindig, nekünk azt mondták éjjel is mindig tegyük tisztába evés előtt, mondjuk a legtöbbször van produktum, szóval megcsinálom.

Nálunk nem tudom mi történt az utóbbi 2-3 napban de egy csomószor kifolyik a pelusból a pisi, van, hogy 4x kell átöltözni egy nap, ez főleg éjjel élvezetes. Eddig nem volt semmi ilyen gond, pelust sem váltottunk, nem értem mi lehet az oka.
(válasz zsofiacskm 2160. hozzászólására)

2163. gümi19882017-06-08 21:10
Csakhogy a kisasszonynak már nem elég, olyan adagokat eszik most, hogy az hihetetlen, szóval ugyanúgy marad a pótlás. 50 anyatej mellé betol még 40 tápszert.... és úgy eszik, hogy egyszer 1-1.5 órás szünettel újra kér egy keveset, aztán 4-5 órát nyugiba van.
(válasz zsofiacskm 2162. hozzászólására)

2162. zsofiacskm2017-06-08 16:38
De jo, hogy igy beindult a tejed!:)
(válasz gümi1988 2158. hozzászólására)

2161. zsofiacskm2017-06-08 16:36
Gratula!:D mindennapi sikereink :D

Megnyugtattal a sterilizalosdival, nem fogom magam rosszul erezni, hogy nem mindent gozolok at folyamatosan. A tejtarolasra hasznalt cuccokat muszaj, mert tobb ora alatt elszaporodhatnanak bennuk a bacik, de a tobbinel marad a mosogatas foleg. (A kezemen kezd meglatszani az anyasag...)
(válasz Humor Helga 2157. hozzászólására)

2160. zsofiacskm2017-06-08 16:32
Eves elott szoktam, nekunk is igy mondtak a korhazban. De nagyjabol ekkor szokta kiengedni az elozo adagot (gyakorlatilag ezert is kell megetetnem). Neha cselesen tobb szakaszban, apat olbe, engem terdenf*sott egyszer :D
Kiderult, hogy borsoszem hercegkisasszony nem viseli el azt sem, ha pisis a pelus, nemhogy egy ejszakan at, de fel oraig sem...pedig a babagondozos tanfolyamon mondtak, hogy ejszaka ne zargassuk oket pelenkazgatassal, ezek a mai pelusok sokkal jobb nedvszivok annal. Es tenyleg, a P betus marka premium pelusa kb.csontszaraz marad, csak a kislanyomat idegesiti a tudat, hogy bepisilt.

2159. Kisaniqa2017-06-07 20:00
Én pedig evés után szoktam a peluscserét, mert szinte mindig bekakil vagy bepisil közben. Nem szokott bukni, meg én nem akarom kakiban hagyni :( Sajnos van, hogy csúszik a dolog, és már félálomban van, amikor hallom, hogy produkált valamit...
Ami az alvást illeti, így vagyok én is mint HumorHelga, még nem sikerül pihenni is meg meg is csinálni, amit elterveztem... most így belegondoltam, mi lesz majd 2-3 év múlva, amikorra szeretnénk a kistesót :o Ha már egy gyerek így feladja a leckét... sajnos nincs tartós segítség, se nagyszülők se rokonság nem itt lakik :(

2158. gümi19882017-06-07 15:15
zsofiacskm: Köszi, de elég messze vagytok. Meg igazából szerintem nincs a készülékkel baj sajnos, csak szeretném azt hinni. Ma volt itt a gyerekorvos meg a védőnő. Végre megvan a TAJ kártyája a picinek, így előrehozva beutalják a kardiológiára, egyébként az orvos rendben talált vele mindent.
Neked jobbulást.

Ma nagyon "boldog" vagyok. Elkezdtem méregetni, hogy mennyit szopizik, mert gyanúsan keveset evett a tápszerből. 11-kor 30-at mértem (és még 10-et evett a Beba-ból), most 14-kor 50-et, nem kellett mellé tápszer. :D Szóval öröm, boldogság, úgy tűnik van elég tejem.
Csak azt sajnálom, hogy így etetést nem tudja apa is csinálni. Éjszaka kimondottan díjaztam, ha átvette. :D

Ti a pelus cserét evés után csináljátok?
Nekünk a kórházban úgy tanították, hogy evés előtt. Evés után, közben nem baj, ha bekakil, az övek még nem olyan erős, hogy kicsípje a bőrüket, evés után ne piszkáljuk, mert bukás lesz belőle.
Mondjuk van mikor megszegem és evés után átpelenkázom, de olyankor tényleg bukik is.

Humor Helga: ahányszor elaludnék napközben, tuti felébred. :D

2157. Humor Helga2017-06-07 15:10
Képzeljétek aludtam 2órát délután :)))) Gyerek még mindig alszik, utána eszik aztán megyünk a háziorvosomhoz(persze a Flóra kint marad Apával) és utána meglátogatjuk az egyik Dédnagymamát :)))

2156. Humor Helga2017-06-07 15:06
a ruhákat úgy tervezem h 1-2 hónapig külön, aztán egybe már :)

Én a cumisüvegeket, cumit, hetente 1x 2x, egyébként meg nagyon nagyon alaposan elmosom. De lehet lazán állok hozzá..
(válasz zsofiacskm 2153. hozzászólására)

2155. Humor Helga2017-06-07 15:04
igen az öklét Ő is tömi be ha éhes... :DDD
(válasz zsofiacskm 2152. hozzászólására)

2154. zsofiacskm2017-06-07 12:08
ezt ismerem :D de ha letennéd a fejed, egyből kipattanna a szeme :D
(válasz Humor Helga 2151. hozzászólására)

2153. zsofiacskm2017-06-07 12:07
ez az 5x rájön, hogy még kér enni ismerős :D pedig szerintem addig is kiszívta már a szükséges mennyiséget. Nálunk nem is a pelusozásra élénkül fel, hanem a büfiztetésre, de arra nagyon. Két böffentés és oda az álmosság, mintha el sem kezdtük volna...és így lesz a 15 perces étkezésből 50.

Ti külön mossátok a babadolgokat?
Nálunk a sterilizálás a rémálom, sosem tudom mit kellene még sterilizálni, állandóan megy a mikró. Bimbóvédőnél már ott tartok, hogy napi 2x és közben csak elmosom nagyon alaposan.
(válasz Kisaniqa 2148. hozzászólására)

2152. zsofiacskm2017-06-07 12:03
köszi szépen :) pár napja szédelgek, ehhez jött este óta láz meg torokfájás, tippem szerint tipikus nyári mandula/torokgyuszi készül :( próbálok pihenni meg teázni, hátha segít.

Nálunk is megtalálta már a kezét, de inkább egészben szopja az öklét egyelőre, de inkább csak ha enni szeretne, elalváshoz még nem. Ha rákapna az ujjára, szerintem mi is átállunk a cumira, nekem pl. nagyon kicsit kisebb az egyik hüvelykujjam a másiknál, sokáig volt a számban gyerekkoromban :(
(válasz Humor Helga 2149. hozzászólására)

2151. Humor Helga2017-06-07 10:50
persze most h csak arra várok h felkeljen, egyen és én is lepihenhessek... nem kel fel ... alszik ezerrel :DDDDD

2150. Humor Helga2017-06-07 10:12
Nálunk is megy kb minden nap a mosógép...

Nálunk a Flóra elég jó alvó, de mire odajutok h lepihenjek, kb letelik a 3 óra.. és akkor már nem dőlök le, most is 20p és elvileg ennie kell,persze van h 4órát is alszik..
(válasz Kisaniqa 2148. hozzászólására)