Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2223. gümi1988 (válaszként erre: 2218. - Kisaniqa)
2017. jún. 15. 11:30

Nálunk a férjem és anyukám felváltva jöttek be. Kitoláskor anyukám volt benn, így volt megbeszélve nálunk.

Mivel Ő korababa volt, rögtön elvitték, nem rakták rám, emiatt is, hogy láthassam, ill. így a köldökzsinór elvágása miatt is felültettek. Láttam több szülős videóban (pl. Jön a baba - Hadas Kriszta), hogy anyuka vágja el.

2222. gümi1988 (válaszként erre: 2221. - Humor Helga)
2017. jún. 15. 11:27

Én ezt láttam egy baba-mama csoportban facen: [link] tök jó ötlet, bár én magyarul csinálnám meg, de kicsit macera a betűk beszerzése.


Egyébként mi nem tartottuk, mikor még apukám élt. 1-2 éve bukkantam rá, hogy egyáltalán mikor van, most be van írva a naptárba és a temetőbe is szoktam ilyenkor menni.

2017. jún. 15. 10:41

Lányok, Apák napját Ti tartjátok?


én szeretném, de mivel Apa itthon van a héten és "észrevétlenül" nem tudok lelépni, így jövő vasárnap tervezem megtartani...


csak az ajándék ötlettel vagyok bajban ... gondoltam h a "legjobb Apuka" kép vagy valami hasonló..de hogy hol lehet ilyet venni?! Valakinek valami ötlet? :)

2220. zsofiacskm (válaszként erre: 2218. - Kisaniqa)
2017. jún. 14. 22:46

Ugyanigy voltam vele, hogy nem kertem eredetileg, de a tizenotodik oraban nem birtam tovabb. Es meg igy is bekavart, de nem banom, mert tudtam pihenni es ez az egyik oka, hogy nem lett csaszar. A kovetkezonel eleve ugy keszulok majd...

Azert orulok, hogy itt nem szegyen nem termeszetesen lenyomni mindent!:)

2219. Carfiol (válaszként erre: 2215. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 20:43
Beszélgess Vele, hogy elengeded...jöjjön ki nyugodtan ;) Ezt szülésznő mondta nekem. Lélekben is el kell engedni a babót. Ez az én nagy parám is, hogy még a végén túlhordom, holott mennyire féltem a koraszüléstől.
2218. Kisaniqa (válaszként erre: 2217. - Gümi1988)
2017. jún. 14. 20:08
:o Na ilyet se hallottam még, hogy az anyuka vágja el a köldökzsinórt! Nálunk férjem feladata volt. Amúgy én is annyira megkönnyebbültem az EDA után, hogy mondtam is dokimnak, hogy csak azt sajnálom, hogy nem kértem előbb- akkor ennyire se fáradtam volna ki. Meg hogy köv.babánál nem fogom ennyit kínlasztani magam, előbb kérem simán... Erre mondta ő, hogy ok, de vigyázni kell, túl hamar se jó, mert leállíthatja a fájásokat, bekavarhat...
2217. gümi1988 (válaszként erre: 2216. - Kisaniqa)
2017. jún. 14. 15:17

Én sem bántam meg egy percig sem, még az 1 hétig tartó fejfájás és 4 bökés ellenére sem, nagyon "jó" volt utána. Eleve úgy készültem, hogy lesz.

Az utána való felkeléssel nem volt gond, szülés közben is felültettek, köldökzsinórt én vágtam el.

2216. Kisaniqa
2017. jún. 14. 14:38
Jaj de jó, szóval nem csak nekem volt EDA... ha emlékeztek még, én anno itt írtam, hogy nem szeretnék, amíg csak bírom...hát 10-hajnali 4-ig bírtam, addigra annyira kivoltam, hogy sírni tudtam volna, hogy még két fájást ki kell bírnom, amíg hatni kezd. Megkérdeztük, meddig még, mikor szülésznő mondta, hogy minimum 2 óra, akkor tudtam, hogy azt nem biztos, hogy kibírom, így történt. Jól döntöttem, mert csak fél nyolckor lett meg a kicsi, de utána sorra olyan anyukákkal találkoztam, akik érzéstelenítés nélkül szültek, és utána kb lepattantak a szülőágyról, amíg én felülni sem tudtam vagy 2 h-ig...
2017. jún. 14. 13:59

Koszi Lanyok a biztatast...azert remenykedem, h hetfoig meggondolja magat a Kisfiam es termeszetes uton megtudom szulni. :)

Ha megsem, akkor muszaj kibirnom...mindent Erte!!!

2214. zsofiacskm (válaszként erre: 2205. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 13:06

Ja es ne aggodj, meg koran van, hosszu a nap :)))

Nekem sokkal elobbre tippeltek, mint a kiiras, de megis csak ket nappal jott korabban.

2213. zsofiacskm (válaszként erre: 2205. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 13:05

Nekem megsurgetni probaltak, mikor lelassult a dolog.

Eloszor a kezzel tagitassal (rettenetesen fajt) aztan burokrepesztessel (egyaltalan nem fajt), mindketto EDA elott volt.

Elvileg oxitocinnal is lehet, hogy meginduljanak a fajasok, kezzel/ballonnal tagitast szerintem akkor szoktak, ha mar folyamatban a dolog. A noverem mehszajerlelo zselet kapott, az is egy modszer, de neki is szinten uton volt mar a baba. Szerintem az oxitocin az altalanos megoldas.

2212. zsofiacskm (válaszként erre: 2198. - Humor Helga)
2017. jún. 14. 13:00
Azt hiszem, akkortol lehet. Nem attol felek, hogy lemaradna, csak szivesen maszkalnek mar tobbet :)
2211. gaby82
2017. jún. 14. 12:54

Akkor én szerencsés vagyok,mert 18-ra voltam kiírva és.7-én született..

De nekem mondták,hogy hamarabb lesz,mert régóta nagyon lent volt a fejecskéje :-)

2210. gümi1988 (válaszként erre: 2205. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 12:16

Kérdezgetés, esetlegesen beszólás utána is lesz. Az én kedvencem a "Tudsz szoptatni? Van tejed?". Mondtam már sokszor, de egyszer tényleg megteszem, hogy visszakérdezek, hogy te tudtál-e reggel ...ni. :D Bocsi a stílusért, de már kiakasztanak ezzel.


Nekem nem indítottak, de kaptam oxit a vége felé (bekötötték infúzióval), és burokrepesztés is volt, sőt kézzel tágítás is. Mind EDA után, így bár nagyon féltem ezektől, nem voltak fájdalmasak (legalábbis az EDA előtti fájásokhoz képest).

2209. gümi1988 (válaszként erre: 2196. - Kisaniqa)
2017. jún. 14. 12:08

Szerintem is hagyd a csudába a házimunkát. Ami olyan azt mi délutánonként közösen lerendezzük. Hétvégén takarítunk. Kaját rendeljük (Teletál, Gasztroking).

Mondjuk Emese folyamatosan felügyelet van a légzésfigyelős dolgok miatt.

A kiságy légzésfigyelővel a felső szinten van, de itt csak a hálók és fürdőszoba van. Konyha, nappali, mosógép, vasaló, stb. az alsó szinten. Ha levisszük ott meg folyamat figyeljük, hogy vesz-e levegőt....

2208. gümi1988 (válaszként erre: 2192. - Humor Helga)
2017. jún. 14. 12:05
Én kikérem majd a védőnő ill. gyerekorvos véleményét, hogy egyáltalán javasolják-e, ha igen mikortól és hol. Kicsit félek a fertőzésektől, na meg télen lesz abban a korban, amikor mehetne, másrészt hidegebb az a víz, mint amiben fürdeni szokott.
2207. Kisaniqa (válaszként erre: 2205. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 12:03
Szia, megértelek, kis híján én is túlhordtam Nándit, kiírt előtti nap bújt ki. Engem se indítottak, de én is kaptam oxit bőven és bár a magzatvizem folyt el, tehát a burok nem volt sértetlen, nekem is tovább tepesztették, az elég durva volt, de lehet csak azért, mert addigra már elég erős fájásaim voltak és fájás közben történt a művelet. Kitartás, biztos, hogy maximum néhány nap és kibújik a pici! :)
2206. Humor Helga (válaszként erre: 2205. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 11:15

Hát meg tudlak érteni, engem is a végén minden jó indulatu kérdés is kiboritott ... uh kitartás szerintem ez normális.


Engem ugyan nem inditottak, de volt oxi(amire a Flóra ugye rosszul reagált) és elötte burok repesztés(hát nem kellemes de a fájáshoz képest kibirhato..) ezután többröl nincs infom, csak a császáros részröl.


Drukkolok h induljon el Babóka magától :)


És tényleg, kitartás :)

2017. jún. 14. 10:47

Lanyok! Mai napra vagyok kiirva, voltam dokinal uh-on es vizsgalt is...a Baba jol van, jol erzi a pocakban magat, de a buksija nagyon fent van meg...valami miatt nem tud vagy nem akar lejjebb ereszkedni...semmi fajasom nincs...csak neha pocakkemenyedes... :(

Ha vasarnapig nem szuletik meg, akkor hetfon inditani fogjak...felek, nehogy csaszar legyen belole... :(

Mostmar minden nap mehetek Nst-re is...

Azt gondoltam, h mivel eleg nagy Babo...hamarabb fog szuletni...erre tessek...meg tul is hordom... :(

Pedig mar ugy szeretnem a karjaimban tartani...

Arrol nem is beszelve, h akarkivel talalkozok, mindenki elso reakcioja:meg mindig egyben!!?? :o

Es folyton hivnak, h nincs-e meg baba, holott elmondtam mar mindenkinek, h majd szolunk mi, ha megszuletett...

Lehet, h en vagyok mar nagyon turelmetlen...azert veszem rosszul ezeket a dolgokat...

Van, akinek inditottak a szulest? Mit takar pontosan?

2204. gaby82
2017. jún. 14. 07:46

Köszönöm mindenkinek..

Alvás nem sok van,viszont tejem annál inkább..

De hát mit várok egy hét után?Majdcsak beáll:-)

2203. gaby82 (válaszként erre: 2169. - Manovaro:))
2017. jún. 14. 07:43
Köszi,neked kitartást :-)
2202. gaby82 (válaszként erre: 2173. - Zsofiacskm)
2017. jún. 14. 07:41
Köszönöm :-)
2201. gaby82 (válaszként erre: 2178. - Edina070)
2017. jún. 14. 07:40
Köszönöm
2200. Edina070 (válaszként erre: 2192. - Humor Helga)
2017. jún. 13. 17:23
Egyenlőre mi is hely és első benyomás alapján döntünk.aztan majd meglátjuk.kivancsi vagyok milyen lesz.szeret pancsolni.
2199. Edina070 (válaszként erre: 2195. - Zsofiacskm)
2017. jún. 13. 17:16
:) én is már csak azt veszem észre,hogy keresztben van.na majd egyszer jól kilesem,hogy csinálja. :)
2198. Humor Helga (válaszként erre: 2194. - Zsofiacskm)
2017. jún. 13. 12:33

nyilván azt én se :D


korábban nem is lehet vinni,nem?

2197. Humor Helga (válaszként erre: 2196. - Kisaniqa)
2017. jún. 13. 12:32

Szerintem így az elején, csak a legszükségesebbek csináld meg..


Én megbeszéltem Apával h simán lehet az elején h én alszom amikor a Flóra alszik és teszem azt ez a háztartás rovására megy. 6hét alatt sztem az ember belejön ezekbe, a lényeg h ne stresszeljünk rá, és igenis ha az ember fáradt aludjon!!


Nekem most szerencsém van a héten mert Apa itthon van :) bár ez inkább élmény már mintha az első héten maradt volna itthon :) uh minden percét kiélvezzük :)

2196. Kisaniqa
2017. jún. 13. 11:03
Mi holnap leszünk először egyedül kora reggeltől estig. Egy picit tartok tőle, néha úgy érzem, hogy az a max 2-2,5 h, amíg bealszik, az összes energiámat elszívja. Ma megint fáradtabb napom van, mert éjjel eggyel többször kellett kelni, bár mióta csak egyszer cserélek pelust éjszaka és fekve szoptatok, általában egyből visszaalszik. Tökre aludnék így nap közben, mikor ő is alszik, de akkor mikor egyek, igyak, fürödjek, mossak, takarítsak? Még mindig szokatlan...
2195. zsofiacskm (válaszként erre: 2181. - Edina070)
2017. jún. 13. 10:23
arra nem tudok rájönni, hogy hogyan másznak ennyivel arrébb? A folyamatot hallom, nagy nyögdécselés, aztán csak annyit látok, hogy keresztben az ágy végében...
2194. zsofiacskm (válaszként erre: 2192. - Humor Helga)
2017. jún. 13. 10:19
én távolság alapján :D ha nem szimpi, majd váltunk, de nem szeretnénk órákat utazni. 3 hónapos korától tervezzük kb.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook