Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
783. gümi1988 (válaszként erre: 778. - Révész Mónika)
2017. jan. 31. 11:26
Szupi, gratula. :)
782. gümi1988 (válaszként erre: 776. - Humor Helga)
2017. jan. 31. 11:24
Kitartást! :)
781. gümi1988 (válaszként erre: 775. - Humor Helga)
2017. jan. 31. 11:24

Igen, első.

Hát igazából attól, hogy nem bírom majd, vagy hogy mennyire bírom.

780. gümi1988 (válaszként erre: 774. - Humor Helga)
2017. jan. 31. 11:21
Köszi. :)
779. Révész Mónika (válaszként erre: 776. - Humor Helga)
2017. jan. 31. 10:01
én is féltem előtte és látod rendben volt minden. Ne aggódj nálad is minden oké lesz! :)
2017. jan. 31. 09:41
Megvannak a laboreredményeim,terheléses+vérvétel,minden rendben :) még a vasam is jó lett :D
777. Edina070 (válaszként erre: 776. - Humor Helga)
2017. jan. 31. 09:30
Én még mindig nem merek menni.pedig már megvan a receptem meg a beutalom.majd írd meg,hogy milyen volt.lehet, addig én is raveszem magam.mar jó lenne azért túl lenni rajta.
2017. jan. 31. 09:12
Lányok.. hétfőn megyek a cukorterhelésre teljes a pánik :((((
775. Humor Helga (válaszként erre: 773. - Gümi1988)
2017. jan. 31. 08:49

első baba?


fájdalom részétől félsz? szerintem emiatt nem vagy nyápic, ez egy teljesen normális félsz.. hiszen ki örül ha fáj?! (és azért itt nem kis fájdalomról beszélünk..)

774. Humor Helga (válaszként erre: 772. - Gümi1988)
2017. jan. 31. 08:47
nagyon cuukiii :) Gratulálook!!!
773. gümi1988 (válaszként erre: 744. - Révész Mónika)
2017. jan. 31. 08:14

Huu, szerintem ez normális. Legtöbbünkbe van egy kis félsz.

Én félek attól, hogy eltudom látni-e rendesen, lesz-e elég türelmem hozzá, stb.; félek a szüléstől is, inkább a fájdalom részétől, mert tudom, hogy nem bírom (sajnos ilyen nyápic vagyok); komplikációktól is félek, a terhességem nem indult problémamentesen.

De próbálok nem ezekkel a parákkal foglalkozni. Pl. megnéztem az összes Jön a baba epizódot, egy csomót olvastam a szülésről, terhességről, ez nagyon sokat segített, így azért picit könnyebb, próbálok arra gondolni, hogy a családban, dédszülőkig felmenőlég mindenkinek nagyobb komplikáció nélküli szülése volt, megfelelő időben, egészséges babával.

2017. jan. 31. 08:01

Sziasztok!

Tegnap voltunk 4D-n! Kislány lesz. :) Raktam fel képet. Genetikai UH-t kértünk. Minden rendben van vele, azt mondta a szonográfus hölgy, ha így folytatja 3500 g körül lesz szüléskor (bár nem tudom, hogy ez meg lehet-e így jósolni 19. héten). Egyedül annyi problémát látott, hogy van egy kis vesetágulata, de ez állítólag a babák 80%-nak van és szülés után az első pisiléssel elmúlik, kórházban nem is nagyon nézik ezt és nem foglalkoznak vele.

Ittam egy pohár kólát indulás előtt, de megint összehúzta magát, most még ficergett is hozzá, az ölébe, arca elé húzta az összes köldökzsinórt, lábait, kezeit.

Azért kíváncsi leszek, hogy pénteken a dokim mit mond.

771. Révész Mónika (válaszként erre: 758. - Edina070)
2017. jan. 31. 07:09
ez igy van :) büszkén mondogatja az iskolában is, hogy lám lám ő nagytesó lesz :D
770. Révész Mónika (válaszként erre: 760. - Mya01)
2017. jan. 31. 07:08
nem,sajnos nem tudunk menni 4Dre, de nemsokára eljön a 30.heti uh, tegnap töltöttem be a 27.hetet, szóval hamarosan mehetek és hátha azon már megmutatja :) Majd előtte felhörpintek egy kis kólát meg eszegetek csokit,hogy forgolódjon kicsit a kis Manó :D
769. Révész Mónika (válaszként erre: 762. - Mya01)
2017. jan. 31. 07:07
hát igen, megértelek. Én is kislányra számítok ismét, de mivel még sejtésem sincs mert a 18.hetin nem mutatta meg magát, így én is azon gondolkodom,ha azt mondják a legközelebbi uh-n hogy kisfiú, hát majd azt hogy fogadom. :) Tudom persze hogy imádni fogom, hiszen a gyermekem, de első kislány lett a másodikat is annak várjuk, kell egy pár nap majd hogy átállítsam magam ha mégis kisfiúcska lenne :D
768. Humor Helga (válaszként erre: 766. - Mya01)
2017. jan. 30. 16:22

Akkor szreintem minden rendben :)


ha egész nap talpalsz, gondolom kellően elringatod mindig :D míg Te dolgozol, Ő meg szépen rápihen a dolgokra :D

767. Edina070 (válaszként erre: 766. - Mya01)
2017. jan. 30. 13:45
Mi is azt szoktuk hallgatni.:)nekem sem mocorog most annyira,de én is azt olvastam,hogy nem szabad egyből megijedni,mert ez normális.foleg,ha néha azért hírt ad magáról.:)a hanyatt fekvesrol nem olvastam,de ha úgy fekszem, akkor nekem is mindig mocorog.
766. Mya01 (válaszként erre: 763. - Humor Helga)
2017. jan. 30. 12:56

Szoktam vele beszélgetni, simizni a pocakom, elmondtam neki, hogy nagyon örülök, hogy kisfiú, csak meglepődtem, mert azt hittem kislány lesz, de ugyanúgy fogom szeretni, sőt, már most imádom.

Szoktam Neki énekelni az Édes kisfiam-at és hallgatjuk is, remélem érzi mennyire várom. :)


A hanyatt fekvést pedig kipróbálom, nem kényelmes, ezért nem szoktam, de hátha élénkebb lesz tőle. A napokban aktívabb voltam és nem igazán pihetem, lehet ez is közrejátszik.

765. Humor Helga (válaszként erre: 764. - Mya01)
2017. jan. 30. 12:49

Na akkor pénteken mindent viszek majd én is :DDD


nekem is volt ilyen h egy-egy nap lustibb volt


én azt olvastam h ha hanyatt fekszik az ember nyugodtan akkor kicsit felélénkülnek mert nincs a kellemes ringatózás, és kipróbáltam és tényleg ha lefekszem akkor van kis ficánkolás :)

764. Mya01 (válaszként erre: 761. - Humor Helga)
2017. jan. 30. 12:47

A kávétól nekem sem, simán végigaludta a vizsgálatot. A kólát javasolták, de itthon nem vettem észre, hogy attól felébredt volna, ezért egy kis csokival rásegítettem és bejött.

Biztos ez is mindenkinél más.

Három napja viszont kicsit aggódom, mert alig mocorog, napi 1x "beköszön", hogy szia anya itt vagyok, de azon kívül semmi, pedig előtte nagyon aktív volt.

763. Humor Helga (válaszként erre: 762. - Mya01)
2017. jan. 30. 12:46

nekem az a véleményem h ha ilyen érzés van benned.. mondd el a babának sztem mindent megértenek:)


Én így voltam az elején amikor a terhességem kiderült és teljes volt bennem a pánik, elmondtam neki h biztos lehet benne h mindennél jobban fogom szeretni de most sajnos nem ez az érzés jön magától, de ez nem az Ő hibája. Hiszem h ezek segítenek :)

762. Mya01 (válaszként erre: 744. - Révész Mónika)
2017. jan. 30. 12:43

Szerintem ezek az alap kérdések, félelmek nagyon sok kismamában felmerülnek és ez teljesen normális. Mindenki próbálja magából a maximumot kihozni. A koraszülés elkerülésére én is rákérdeztem a védőnőnél, ő azt mondta még csak meg se forduljanak ilyen gondolatok a fejemben, a segítség annyi volt, hogy ne kapjak el semmit...

Nekem is van olykor egy kis félelmem ezekkel kapcsolatban.

Illetve bevallom, hogy lelkiismeret furdalásom is van, mert kislányra számítottam....nyilván nagyon örülök a kisfiamnak, nehogy azt érezze őt nem várom!

761. Humor Helga (válaszként erre: 760. - Mya01)
2017. jan. 30. 12:38
én még semmi ilyet nem tapasztaltam... pedig annyira figyelem h mikor kezdd el aktívkodni...kv csoki bármi.. és semmi összefüggést nem vélek felfedezni :/
760. Mya01 (válaszként erre: 741. - Révész Mónika)
2017. jan. 30. 12:36

Próbáld ki a kólát, csokit előtte, hátha Neked is bejön. 4D-re nem mentek? Az is egy sansz lenne, hogy megtudjátok kisfiú vagy kislány. :)

A végén igazi meglepetés baba lesz, ha ilyen szégyenlős. :)

2017. jan. 30. 12:32

Fúúú nekem is annyi minden jár így a gyerek neveléssel kapcsolatba a fejembe.. de ahogy közeledünk ahhoz h ténylegesen itt legyen egyre jobban kételkedek egy csomó dologba... mit hogyan kell(vagy h kell az nem kérdés de h tudom e majd úgy csinálni :D )


meg a másik... amit szoktam mondani h kiélvezem az utolsó hónapokat amíg tökéleteesen tudok gyereket nevelni :DDDDD mert megszületik és úgyis borul minden :DDDD


Mónika, az sztem is nagyon jó ha bevonod a nagylányodat, egy mert már biztos nagyon ügyes, kettő meg mert hasznosnak fogja érezni magát :)

758. Edina070 (válaszként erre: 757. - Révész Mónika)
2017. jan. 30. 12:32
Biztos jó tesók lesznek.:)es akar is majd segíteni.elvegre ő lesz a nagy tesó,aki mindig mindentől megvédi majd a kicsit.
757. Révész Mónika (válaszként erre: 756. - Edina070)
2017. jan. 30. 12:15
hát igen. Szeretném ha jó testvérek lennének. :) Majd minél több dologba bevonom a nagylányt, és akkor nem fogja kirekesztve érezni magát. Sőt büszke lesz majd magára, hogy mennyi mindenben tud segíteni nekem. :)
756. Edina070 (válaszként erre: 754. - Révész Mónika)
2017. jan. 30. 12:05
Igen,erre már én is gondoltam,hogy biztos könnyebb lenne,ha nem az elsőt varnam.valoszinuleg az ismeretlen a másik amitől tartok.en is sokszor elképzeltem már azt is,hogy itt van velem és elméletben tudom,hogy mit akarok és milyen anyuka akarok lenni,de már néha nekem is eszembe jut,hogy mi lesz, ha nem úgy történnek majd a dolgok.igaz nekem még csak az első lesz,de elég határozott elképzeléseim vannak.szerintem a szülő hozzá állásának a kérdése,hogy a tesó hogy áll a kicsihez.ha nem érzi miatta elhanyagolva magát,akkor sztem nem lehet probléma.
755. Révész Mónika (válaszként erre: 751. - Humor Helga)
2017. jan. 30. 11:46
a fájdalom, hát igen ez érdekes egy dolog. Mert például visszanézve a 9 évvel ezelőtti eseményekre, inkább csak a tudata maradt meg bennem, hogy "na igen, ez fájt", de magára a fájdalom érzésére nem is tudok visszagondolni, annyira elhomályosította az a pillanat,amikor a mellkasomra tették a kislányomat. :)
754. Révész Mónika (válaszként erre: 750. - Edina070)
2017. jan. 30. 11:44
nem fogsz panaszkodósnak és gyengének tűnni. :) Normális, hogy félünk,illetve hogy tartunk bizonyos dolgoktól. Majd a picikénik megtanítanak bennünket mindenre. :) Kíváncsi leszek, menynire lesz más a második gyermekem,mint az első :D Jajj talán erre vagyok a legkíváncsibb. :) Mert most már a helyzetünk is más, már külön lakunk anyóséktól,nem függünk senkitől, míg az első gyermeknél bizony szörnyű volt az első időszak, mert szinte nem is tudtuk "megtanulni egymást" a kislányommal,mert folyton mindenbe bele volt szólva. Most meg csak az én kis Családom lesz itt :) Arra is kíváncsi leszek, hogy a 9 éves nagytesó, a Nővérke ugye, hogyan fog majd viszonyulni mindenhez.Mert most még lelkes,puszilgatja a hasam és élvezi ha rugdossa a kezét a Kicsike... :D De később vajon hogyan alakul a testvéri viszonyuk? :D
❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook