Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
843. Humor Helga (válaszként erre: 842. - Edina070)
2017. febr. 3. 07:08
Azt mondták a boltba h lehet krémmel is, uh mi nem vettünk hozzá gélt :)
842. Edina070 (válaszként erre: 841. - Humor Helga)
2017. febr. 2. 19:32
De joooo...Én is akarok ilyet.es milyen kencet veszel hozzá?
841. Humor Helga (válaszként erre: 840. - Edina070)
2017. febr. 2. 18:46

van ilyen szívhang kütyünk :o)))

ilyen:

[link]

840. Edina070 (válaszként erre: 839. - Humor Helga)
2017. febr. 2. 18:45
:o hogy hallgatsz szivhangot?
2017. febr. 2. 18:27
Na hallgattam egy kis szívhangot, attól mindig jobb kedvre derülök :)
838. Humor Helga (válaszként erre: 835. - Edina070)
2017. febr. 2. 18:23

mert ott végzett, és beugrott vmi papírért.


Igeeen már nagyon várom.. nagyon kíváncsi vagyok h mit fognak mondani :))))

837. Edina070 (válaszként erre: 836. - Kisaniqa)
2017. febr. 2. 18:01
De jó...Akkor már hárman megyünk holnap.:)te hányra mész? Már nem tart sokáig a rossz idő.holnap már jobb is lesz.biztos kisüt majd meg a nap is miattunk.:)és már olyan hideg sem lesz.csak a második?Én minden másnap elsirtam magam vmiert.most jól vagyok a holnapi nap miatt.kuldom nektek is a pozitív energiákat.:)
836. Kisaniqa (válaszként erre: 835. - Edina070)
2017. febr. 2. 17:43
Nahát, én is holnap megyek UHra! Mindig nagyon szoktam várni, most is igyekszem, de az utóbbi napok időjárása, történtei, plusz a tény, hogy nagyon fáradok, előhozza a depis énemet :( Nálam is tombolnak a hormonok, eddig nem sűrűn sírtam bánatomban a várandósság alatt, na ezen a héten ma másodjára :(
835. Edina070 (válaszként erre: 834. - Humor Helga)
2017. febr. 2. 17:38
Nálunk 5-ig tart,de még megy kocsit szerelni,mert elromlott.miert nem visz téged is?Holnap megyünk uh-ra,erre gondolj és jobb kedved lesz.:)már nagyon várom.
2017. febr. 2. 16:44
persze 4ig tart a munkaidő.. de most tudott csak elindulni :(((( és még Anyóshoz is beugrik... sose ér haza :(((((((((((
833. Humor Helga (válaszként erre: 829. - Kisaniqa)
2017. febr. 2. 16:01

Szerintem most a Babó meg Te vagytok a legfontosabbak.


Én sem dolgozom már az elejétől(oviban voltam dajka) a 12hétig mondta h biztosan kiír, utána meg ahogy én szeretném(persze ha nincs semmi baj) és akkor mondták a kollégák h skarlát is van meg bárányhimlő, na mondom akkor jobb nekünk itthon.


Úgyhogy szerintem ne készítsd ki magad!

832. Humor Helga (válaszként erre: 828. - Edina070)
2017. febr. 2. 15:57

nálunk is ugyanez van, csak mi 3/4 7kor kelünk :)


persze én se tudok utána már vissza aludni, bár ma nagyon sokat aludtam... mintha jönne ez a takonykór... kicsit kapar a torkom az orrom hol be van dugulva hol nem.. így ma sikerült aludni, talán nem esek bele jobban :)

831. Kisaniqa (válaszként erre: 830. - Gümi1988)
2017. febr. 2. 13:56
Két hét múlva jön majd az én váltásom, csakhogy kollégám márciustól nem lesz. Az új ember nem tud betanulni 2 hét alatt nálunk, sajnos az első hetekben itt még alapozó tréningek vannak, ismerkedés a céggel, a rendszerekkel. Sajnos el se tudom képzelni, hogy ilyen rövid idő alatt valaki betanuljon emellé 3 olyan folyamatot, ami több éves rutinunkkal nekem és távozó kollégámnak is sok. Igazából eléggé kiakadtam (sírdogáltam is), mikor kiderült, hogy el fog menni, mert megijedtem, és bár tudom, nem így volt, de kicsit úgy érzem, hogy kijátszottak, kollégám a főnökségnek elvileg már vagy egy héttel korábban jelezte a felmondási szándékát, és nekem senki nem szólt, közben talán örültek nagyokat, mikor kijelentettem, hogy maradnék áprilisig :( A kolléga helyére most keresnek embert, hát nem tudom, sajnos szerintem pár hétbe ez is beletelik.
830. gümi1988 (válaszként erre: 829. - Kisaniqa)
2017. febr. 2. 12:38

Elhiszem, hogy nagyon fáraszt. Már önmagában a stressz miatt is örülök, hogy végső soron így alakult, az nem hiányozna, sajnos nagyon magamra veszek mindent és belelovalom magam, garantált lenne a gyomorideg. A csomagok cipeléséről nem is beszélve + hajolgatás, ami csak pár kiló, de biztos nem használ.

De nem értem a főnökeidet, tudják, hogy kismama vagy, így is úgy is kell majd a helyedre valaki, nem lenne egyszerűbb még most keresni valakit, hogy be is tudd tanítani? Ráadásul még másik kolléga munkáját is rád passzolják. Elég nagy pofátlanság szerintem.

Én nem akartam egyik napról a másikra eljönni, de így alakult..., de ez bármelyik kismamával előfordulhat, hogy hoppá, holnaptól nem tud menni.

2017. febr. 2. 11:57
És van olyan, aki még javában dolgozik rajtam kívül? Igaz, úgymond panaszmentes vagyok az elejétől (csak émelygés-hányinger volt, mostanság szédülés, de ezt ki kell bírni). Irodában dolgozom, szóval fizikailag nem megterhelő, de ugye a bejárás...2x45 perc nap mint nap és közben 8 és fél ht itt le kell húzni :( már borzasztóan fáraszt a dolog, és stresszel is, mert közben mi is lakást veszünk, 2 hónap múlva már költöznénk, addig papírozás... közbe itt a pici babó, aki jól bír mindent igazából, csak nekem sok néha. Sajnos már elkotyogtam, hogy terveim szerint március végéig maradnék, erre 2 nappal később kiderült, hogy felmondott az egyik kolléga, akinek munkáját legalább ideiglenesen biztosan rám fogják testálni, mert nincs más (a mostani munkám is sok!), és ilyen lenne a március hónapom, ugye 7. Hónap terhesség. Vacilálok nagyon, ha sok lesz, stresszes lesz, akkor kiíratom magam, pláne, hogy a költözésre is össze kellene készülni, azt április elejére tervezzük legkésőbb.
828. Edina070 (válaszként erre: 823. - Humor Helga)
2017. febr. 2. 09:45
:)csak mert apa akkor megy dolgozni,és én is felkelek vele,hogy csomagoljak neki kaját.persze aztán nem tudok vissza aludni,csak egy kicsit később meg 1-1,5 órára.
2017. febr. 2. 09:01

Sziasztok csajok!

Én is hasonló cípőben járok!

5+4 hetesen írt ki a doki (vérzés több hétig, görcsölés). Félig irodai, félig könnyű fizikai munkám volt, még maradtam volna…

Nekem az eleje volt nehéz, mostanában már jól elvagyok általában. Férjemmel napközben is tudok beszélni egyszer-egyszer, nyitva hagyja a fb chatet napközben, amikor tud, akkor írogatunk. Most fogunk költözni, rengeteg papírt kellett hozzá intézni, csomó bútort kiválasztani, úgyhogy sokat ülök (ill. fekszem) a net előtt és ezeket intézem, nézegetem, lekötöm magam. Meg persze fözőgetek. Van sok tervem, régi rajzfilmek letöltése, receptjeim, amik nem word-ben vannak meg begépelni, babakönyv olvasása.

Nálam a szülés történetek pont ellenkezőleg hatottak. Jön a baba – Hadas Krisztával minden részét megnéztem például. Nekem sokat segített, hogy ne legyek annyira befeszülve az egésztől. Az én férjem sem érti, hogy miért kell ennyire parázni ettől, mert „természetes folyamat” szerinte… Mondtam neki, hogy biztos én is így gondolnám, ha nem nekem kéne egy 3,5 kilós gyereket kipréselnem magamból. :)

826. gaby82 (válaszként erre: 807. - Mya01)
2017. febr. 2. 08:38
Mostanában én is ezt érzem,amit te!Teljesen kiakadok amikor vasárnap megy vissza külföldre,..Meg olyan jó lenne ha itt lenne minden nap,de dolgozni muszáj!Még jó hogy van két lányom és 3 kutya,mert begolyóznék az tuti!
825. Révész Mónika (válaszként erre: 822. - Edina070)
2017. febr. 2. 07:26
az igaz,hogy tudjuk mi vár ránk a másodiknál :D Végül is nekem nem volt rossz élmény az első szülésem, csak hát azóta eltelt 9 év,nem tudom a testem mennyire "emlékszik" arra mit is kell tennie majd :D Abban bízom,ismét egy igazán emberséges jó dokit fogok ki ügyeletben, és rendben lesz minden. Úgy tervezzük párom bent lesz velem mint először is bent volt.
824. Révész Mónika (válaszként erre: 809. - Mya01)
2017. febr. 2. 07:23
én novembertől vagyok itthon, augusztusban fogant a baba, onnan még dolgoztam október végéig, de nem tudták biztosítani pl azt hogy ne emeljek meg ilyenek, így táppénzre vett a doki. Ami végül is nem baj, mert nyugodtabb vagyok így. Na meg akkor sokat keményedett a pocak, így egyértelmű volt hogy jobb lesz itthon. Persze néha már olyan mintha begolyóznék, párom dolgozik,igaz csak háromig, nagylány iskolában négyig, azért rossz így. Babához szoktam én is beszélgetni, na meg Michonne-hoz a sziámi cicámhoz :D Édes kis macsek, mindig csinál valami rosszaságot amin aztán percekig nevetek :D Na meg takarítom utána a "romokat" tegnap a fülpiszkálókat cincálta le a mosdó feletti polcról :D egymás után kétszer is :D De azért már várom a tavaszt,hogy bemehessek pl.megfagyás nélkül a városba nézelődni ilyesmik :D
823. Humor Helga (válaszként erre: 822. - Edina070)
2017. febr. 2. 07:21

bizony ám :) a másodiknál olyan tapasztaltak leszünk h ihajj :DDD



miért vagy fent olyan nagyon korán?? :O

822. Edina070 (válaszként erre: 821. - Humor Helga)
2017. febr. 2. 05:14
Akkor én sem vagyok az.de sztem nem ezen fog múlni.kulonben meg azzal szoktam nyugtatni magam,hogy a második könnyebb lesz.:)a szülés amúgy sem egy könnyű dolog (ezért a nők dolga ez is:)),de még társul hozzá az ismeretlen is.a kovetkezonel már legalább tudjuk majd,hogy mi vár ránk.
821. Humor Helga (válaszként erre: 818. - Edina070)
2017. febr. 1. 20:29
fájdalomcsillapítás, az nálam is egyértelmű... azt hiszem nem vagyok egy ősanya típus :(
820. Humor Helga (válaszként erre: 817. - Mya01)
2017. febr. 1. 20:28

dettó, Babó előtt még szülést is végig néztem... most meg, a gondolattól is rosszul vagyok :D


Mya01, Téged miért írt ki a doki? (lehet már írtad, akkor bocsi figyelmetlen voltam)

819. Humor Helga (válaszként erre: 809. - Mya01)
2017. febr. 1. 20:26

akkor egy csónakba evezünk :)


engem is októbertől... az eleje nem is volt mert nagyon pocsékul voltam, de most már kezd sok lenni, mondjuk nekünk van legalább Fanni(a kutyánk) Ő nagyon sokat dob a dolgon, legalább van kihez szólni. Babóhoz is szoktam bezsélni de olyan sok nekem se megy. Meg olvastam h ha vmi hangosat csinál az ember(pl hajat szárít) mesélje el a Babónak... na nekem mindig utána jut eszembe :DDD

818. Edina070 (válaszként erre: 817. - Mya01)
2017. febr. 1. 17:26
De én is így képzelem el nagyjából,hacsak például a filmekből indulok ki.ott is mondja az orvos,hogy mit csináljon.en még a szulesznoben bízok,hogy majd esetleg kellően felkeszit rá.ja és lehet most sokan megvetnek majd egy kicsit,de a fájdalomcsillapítóban is bízom. Nem tudom elképzelni,hogy anélkül kibirnam.
817. Mya01 (válaszként erre: 816. - Edina070)
2017. febr. 1. 17:15
A terhesség előtt simán megnéztem szüléssel kapcsolatos műsorokat, pl. az On the spot ehhez kapcsolódó részeit, Otthon szülés, Baba érkezik..stb, mióta babát várok, nem tudom megnézni. Úgy vagyok vele, hogy majd ott leszünk, mondja az orvos mit kell tennem és teszem a dolgom. Lehet ez idealizált kép bennem és korántsem így működik, első baba, így nem tudom....
816. Edina070 (válaszként erre: 814. - Mya01)
2017. febr. 1. 17:11
Magát szulestortenetet én sem olvasok és próbálom is kiszűrni,hogy csak azokat olvassam, amikből pozitív energiát tudok meríteni.tegnap például láttam egy riportot a híradóban,hogy gyakornokok kaptak egy szimulációs babát,ami éppen vajudott és szült is.mutattak,ahogy kihúzták a gyereket sőt bár kitakarva,de még a mehlepenyt is.hat engem szó szerint le vert a víz.
815. Mya01 (válaszként erre: 812. - Feliz)
2017. febr. 1. 17:05

:)

Nekem ez nem megy, nem akarom születése előtt ráborítani a dolgaim, bánatom, persze biztos érzi, hisz össze vagyunk nőve... :)

Ma inkább meséltem neki két mesét, mikor jöttek az érzékeny pillanatok, jól esett, szerintem neki is, mert elaludt. :)

814. Mya01 (válaszként erre: 813. - Edina070)
2017. febr. 1. 17:02

Az enyém arra rájött, hogy őt sokkal több inger éri a munkahelyén, tud kivel kommunikálni, nem tök csendben van egész nap (mert azért lássuk be, egész nap nem beszélhetünk a picihez megállás nélkül...le a kalapom az előtt, aki erre képes).

Ő a sírást nem érti, nem szereti, nem tud mit kezdeni vele. A szélsőséges hangulataim az első pillanattól megvannak, így talán az nem új neki.

Pasiból vannak, ők nem értenek minket, mi nem értjük őket,ettől függetlenül működik a dolog... :D

Téged nem ijesztenek meg a különféle szüléstörténetek? Direkt nem olvasok semmit a szülésről, félek tőle, hogy idejekorán beparáznék.

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook