Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (44. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1099. Kisaniqa2017-02-23 09:12
Ha minden igaz, akkor április elején költöznénk (nekem 32-33. Hét), de még csak holnap adjuk le a hiteligénylést, és vagy egy hónapig kell várnunk a bírálatra, szóval reméljük a legjobbakat. Addig a bútorokat stb. próbáljuk kinézni. Nekünk nem kertes, de első emelet, annyi lépcső, ami ott van, nem visel meg (remélem, később sem).
(válasz Humor Helga 1094. hozzászólására)

1098. Révész Mónika2017-02-23 08:54
nem tudom ti hogy vagytok ezzel,de ma nekem annyira semmilyen a kedvem :( Az idő is elromlott errefelé, be van borulva kicsit, és a szél is feltámadt halogatom a boltba menést már másfél órája...Már annyi miatt is fáztam hogy kiszaladtam vizet adni a kutyáknak :(

1097. gaby822017-02-23 08:28
Akkor te nagyon ügyi vagy!Én biztosan nem bírtam volna dolgozni,olyan fáradékony vagyok!(bár 9héten be is véreztem)
Gyerekek,háztartás,kutyák..örülök ha élek:)
(válasz Kisaniqa 1092. hozzászólására)

1096. Humor Helga2017-02-23 08:16
a feltett láb az polcolást jelent?

de jó, Ti kertesbe költöztök?? :))) irigykedem picit :)
(válasz gümi1988 1095. hozzászólására)

1095. gümi19882017-02-23 07:49
Ugyanígy vagyunk, annyi, hogy "szerencsére" itthon vagyok. Sokszor eszünkbe jut, hogy ha dolgoznék, hogy intéznénk el, minden hivatal munkaidőben van nyitva, birtokbavételtől kezdve minden munkaidőben volt. Most már "csak" a költözés és bebútorozás van vissza. De eddig egy nappali szekrénysorunk egy dohányzóasztallal és egy ágyunk van, a többit itt kell hagyni, mert be van építve és az udvaron is tereprendezés kéne még (kőművessel), ugyanúgy új építésű, annyi, hogy le van lapozva/parkettázva, szaniterek, konyhabútor (gépek nélkül) kész volt. Meló mellett tuti kikészülnék, még így is nehéz, mert nagyon fáradékony vagyok és azért kímélni is próbálom magam. Az egész család visszérrel küzdött terhesség után, meg vizesedett, így amennyit lehet, próbálok feltett lábakkal az ágyon ügyködni.

1094. Humor Helga2017-02-23 07:39
És mikor költöztök? Ugye ott van lift?

1093. Révész Mónika2017-02-23 06:34
Azta.....nem semmi,mennyi minden van előttetek akkor most! Kívánom hogy mindent el tudjatok intézni hamar! :)
(válasz Kisaniqa 1090. hozzászólására)

1092. Kisaniqa2017-02-22 19:01
Sajnos igen, nem bánnám pedig, ha hamarabb abbahagyhatnám, de írtam már, mi a szitu (kollégám felmondott) így nem merek előbb elmenni, mint amit korábban mondtam, és nincs is szívem hozzá,persze ha az állapotom indokolja, akkor nyilván, de inkább remélem, minden rendben lesz, a sok stressz és megterhelés ellenére igyekszem pihenni amennyit tudok. Sajna fizikailag is kimerítő bejárnom, 40 perc a 3-as metrón oda vissza, lift sehol. Mi is 4. Emeleten lakunk lift nélküli házban (félemelet is van :( ), mire felérek, kiköpöm a tüdőm, pedig lassan jövök több pihenővel.
(válasz Humor Helga 1091. hozzászólására)

1091. Humor Helga2017-02-22 17:34
5hétig még munka????? aztaaa... le a kalappal előtted!!

Ügyes legyél holnap aztán mindenképp írj h milyen volt!!
(válasz Kisaniqa 1090. hozzászólására)

1090. Kisaniqa2017-02-22 14:14
Sziasztok! Irigyellek benneteket, hogy már a kórházi táskánál/babaszobánál tartotok! Mi még igaz 25+5 vagyunk, de már elég nagy a poci, és még 5 hétig munka van, ami egyre fárasztóbb! Emellett belefogtunk egy lakásvételbe, ami a maradék szabadidőm nagyon nagy részét elveszi, na meg az idegeimet is hajlamos felőrölni egyszer egyszer, főleg, mivel ez egy új lakás lesz, parkettát, falszínt kell választani bele, bútorokat, gépeket venni, ami egyrészt izgis, de mindig azt kívánom lefekvéskor, hogy bár már az új lakásban kelnék és minden el van intézve... sajna ezek miatt babó is kicsit háttérbe szorul, most nem tudunk még vásárolni neki (igaz már van pár apróság, meg főleg kisruhák) és kiságyat meg pelenkázót kapni fogunk. Holnap reggel megyek a terhelésre, remélem, rendben lemegy, jövő szerdára foglaltam egy időpontot 4D-re, hogy megnézzük a picit. Nándi lesz a neve (persze hivatalosan Nándor, csak sose hívjuk így, mert még egy kis csöppség) :)

1089. gaby822017-02-22 13:30
Én március 13-án 26+1:)
(válasz gümi1988 1071. hozzászólására)

1088. gaby822017-02-22 13:28
Odett nagyon szép név,ha lányunk lett volna,benne lett volna a top 3-ban:)
(válasz gümi1988 1072. hozzászólására)

1087. gaby822017-02-22 13:25
Mi egyenlőre csak kombi ágyat veszünk,abba pont elfér a babaruha meg ami kell még!Aztán meglátjuk..Valószínűleg sokat nem fog a kiságyban aludni mert a férjem csak hétvégén van itthon,gondolom majd szopizáskor jól bealszunk😊
(válasz gümi1988 1073. hozzászólására)

1086. gaby822017-02-22 13:23
Köszönöm mindenkinek a választ!Akkor legjobb ha felhívom a háziorvost meg a labort nehogy pórul járjak!Így is rosszul vagyok a vérvételen,nagyon nem bírom!A lötyitől nem félek nem vagyok hányós szerencsére!

1085. Manovaro:)2017-02-22 13:15
Mi a babaszobaba vettunk egy ketajtos szekrenyt, egy komodot, es egy kombibabaagyat. Ugy gondoltuk, h az jo par evig tokeletes lesz neki...ugye a kombiagyat atlehet kesobb alakitani rendes 180cm-es aggya+ ejjeliszekrennye...vagy iroasztalla...
Nem tul nagy a szoba...tobb butor nem is igazan ferne be.
(válasz gümi1988 1073. hozzászólására)

1084. Manovaro:)2017-02-22 13:09
Szerintem is kerdezd meg, mert ahany hely...annyi fele keppen mukodik.
Nekem nem irta fel receptre a doki a glukozt...de kb 350 Ft-ot fizettem erte.
A beutalot nekem a vedono adta a vervetelre...mentem hozza reggel 8-ra...megmerte a vercukrom...4,9 volt (azt mondtak 6-ig veszik le) igy mehettem vervetelre...
Hamar le is vettek...vizeletet itthonrol vittem...megmutattam a bekevert lotyit...kint megittam es utana hazajottem...mondtak az a lenyeg, h 2 ora mulva ott legyek megint es nem ihatok csak vizet, ha szomjas vagyok. Ma delutan megyek az eredmenyert, amit mar viszek magammal az uh-ra is ma...megakarja a dokim nezni. Ha azt mondjak, h nem keverheted ossze...akkor is mindenkepp facsarj citromot es vidd magaddal...ugy egyaltalan nem rossz. :)
(válasz gaby82 1067. hozzászólására)

1083. Révész Mónika2017-02-22 12:58
Hát,igen már nem fog szekálni :) De ezek elvileg jók,most eleve ezzel kezdem el a szoptatást a védönö szerint is ez lesz a legjobb,mert látta akkor mennyit szenvedtem... :(
(válasz Humor Helga 1081. hozzászólására)

1082. Manovaro:)2017-02-22 12:53
Mi kisfiunk David lesz...a vezeteknevvel legjobban ez a nev cseng ossze. :)
(válasz Edina070 1065. hozzászólására)

1081. Humor Helga2017-02-22 12:18
Anyósok .... na az de rossz lehetett h nem hagyott békén, de legalább már külön vagytok tőle.

A bimbóvédő nem jó a sebesedés ellen? meg az ilyen krémek?
(válasz Révész Mónika 1080. hozzászólására)

1080. Révész Mónika2017-02-22 12:02
hát nekem pl sok rossz negativ tapasztalatom volt az első babánál, főleg a környezetem miatt, anyós mindenbe beleszólt, betegesen ott állt felettem minden szoptatásnál, órára kellett például, majdnem horrorként éltem meg... :( Aztán kaptam tejlázat, 40 fokos lázzal mentem be az ügyeletre, majd aztán el is apadt a tejem...Hát, anyós gond letudva ,ert azóta külön lakunk már, de pl a tejlázat szeretném elkerülni, ahogy a kisebesedett mellbimbót is :(

1079. Humor Helga2017-02-22 11:58
hogy lehet tudatosan rákészülni?

azt hallottam h van vmi kapszula, ilyen tejserkentő... de még nem néztem utána
(válasz Révész Mónika 1078. hozzászólására)

1078. Révész Mónika2017-02-22 11:55
most nyomtatom ki a www.lll.hu oldalról a szoptatós füzetet....számomra hasznosnak tűnik, mert első babámat nem sokáig tudtam szoptatni, most szeretnék tudatosan rákészülni :)

1077. Révész Mónika2017-02-22 11:54
még nekem sincs semmi itthon :D
(válasz Humor Helga 1076. hozzászólására)

1076. Humor Helga2017-02-22 11:47
na azt lassan sztem mindenkinek össze kell készítenie :))) úúú várom már, fejben már sokszor nekiálltam :D de még semmi sincs itthon :DDD
(válasz Révész Mónika 1075. hozzászólására)

1075. Révész Mónika2017-02-22 11:43
itt most ujra kisütött :D Én meg jövőhéten megyek uh-ra ugye, aztán elmegyek megveszem a picinek a pelust,törlőkendőt a kórházi csomagba, meg a gyermekágyas betétet, és elkezdem összecsomagolni a kis pakkomat....Védőnő is mondta hogy igen, a 30.hét után már elkezdhetem nyugodtan ne egyszerre kelljen kapkodni...El sem hiszem,hogy két hónap és megszületik a második gyermekem :D :D :D
(válasz Humor Helga 1074. hozzászólására)

1074. Humor Helga2017-02-22 11:39
nálunk "csak" kiságy meg egy komódja lesz először. Ebből csak a komódot kell megvenni, kiságyat kaptuk. Később meg tervezünk költözni és akkor saját szobája lesz.

Jaaajj visszaaludtam.. és most keltem fel.. és már nem is süt a napocska :((

1073. gümi19882017-02-22 08:58
Ti milyen bútor vesztek csajok?
Külön bababútort, amit pár év múlva lecseréltek, vagy inkább "normál" szekrénysort + kiságyat?
Mi utóbbit szeretnénk, de nagyon gyér a kínálat kisebb méretű, sok pakoló hellyel rendelkező elemes szekrénysorokban, vagy ami van, az horroráron. Az ifjúsági bútorokba ráadásul újabban beépítik az íróasztalt, amit szintén nem szeretnék (tetőtéri szoba), meg még felesleges is. De azért jó lenne, nem újabb bútort beszerezni néhány évente. Ilyesmire gondolok: [link]

1072. gümi19882017-02-22 08:41
Az Emese nálunk is benne van a TOP4-ben. :) Mi nem tudunk dönteni (Virág, Odett, Adél még a befutó). Az is igaz, hogy mostanában a költözés miatt annyi ügyintézés volt/van, hogy nem igazán tudtunk a nevekkel "foglalkozni".
(válasz Révész Mónika 1050. hozzászólására)

1071. gümi19882017-02-22 08:09
Nálunk nem, ez mindenhol máshogy van. Nekem az orvos kérte az időpontot a laborba (ill. csak beírta a rendszerbe), a löttyöt sem nekem kell vinni, viszont azt kérte, hogy a citromot itthon facsarjam ki magamnak, hogy ott már csak bele kelljen önteni, mondjunk én is így terveztem. :) 7-kor nyit a labor, fél 9-ig oda kell érnem, utána már nem kezdik el a cukorterhelést.
Az eredményt a dokim kapja meg, másnap megyek hozzá, elvileg meglesz addigra.
Én márc. 13-án megyek, aznap 25+6 hetes leszek.
(válasz gaby82 1067. hozzászólására)

1070. Humor Helga2017-02-22 07:02
Jó reggelt lányok!

Hogy ma milyen szép kék az ég :o)))) és kellemes az idő is :) ez olyan jól esik a lelkemnek :)

gaby82: kérdezd meg, ahova mész terhelésesre mert van ahol Neked kell bekeverni van ahol csak oda kell vinned és ők bekeverik Neked. De a citrom mindenképp nagyon sokat dob a dolgon. Nekem volt receptem, de amikor mentem a patikába itthon hagytam így anélkül vettem de így se volt sok. Jah és az idő...azt hiszem Edina futott bele h odament és "hoppon" maradt mert a terhelésesre korán kell érkezni. Nálunk 7ig kellett odaérni, de mondom ez is mindenhol más. Meg az ivás nem ivás, nekem azt mondták h sima vizet ihatok közbe, másoknak meg mondták h ha lehet akkor inkább ne.

Edina: nekem is a Bence :) de a majus 14 szép nap.. én is akkor születtem :)))))) uh én mondtam már Babónak h az "Anya napja akkor nem születünk" :DDD

Én május 29-re vagyok kiírva :)