Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (32. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1396. Castanea2017-04-01 15:55
Ami nagyon jo sztem az a tena pants (nadragpelenka felnotteknek)
Nem büdös, kibir akar egész napot is es bárhogy mozogsz, fekszel nem verzed át :)
Jo pihit!
(válasz gümi1988 1394. hozzászólására)

1395. gaby822017-04-01 10:21
Sziasztok,egy kicsit eltűntem,mert itthon volt Apa,gyerekek is betegek voltak...remélem mindenki jól van és még egyben😊

1394. gümi19882017-04-01 09:15
Zalakarosra megyünk. :) Már várjuk, eléggé elfáradtunk az utóbbi időben.

Ha minden igaz, jövő hét elején kész lesz a szoba berendezése (kiságy és pelenkázó kivételével), húsvétkor összeszedjük a családtól a cuccokat, aztán jöhet a hiányzó dolgok beszerzése.

Nem adtak listát, legalábbis eddig még. Még végül is adhatnak, talán szülőszoba látogatáson.
4 hálóinget terveztem a két napra, itt csak két napot kell benn lenni normál szülésnél (remélhetőleg az lesz). Nem szopisat veszek, hanem a kínaiba gondoltam valami élölgombolósat, ami annyira nem "gagyi", meg a bugyikat is ott tervezem megvenni, nem szimpik a hálós eldobható bugyik, abból 6-8 db-ra gondoltam.

1393. Castanea2017-04-01 03:36
Köszi a Csajok! Már jobban vagyok. Lassan vége az antibogyesznek, de teljesen rendbe is hozott. Tegnap hazajöttünk. Átmentünk Velencére, nagyon jó volt. A kislányom először pancsizott, ki se lehetett szedni a vízből :)
Lassan én is kezdem átnézni h mit tudunk hasznosítani a kisasszony cuccaiból és a babonát félretéve megkezdem a rendezkecést, vásárlást. Majdnem 32 hetes vagyok, lassan illene :)
Hétfőn megyünk 4dre a G1re, remélem nőtt a pici és a lepényem is bírja még.

Sztem jó a napi egy hálóing. De ha javasolhatom ne szopisat vegyetek, hanem elől gombosat így megmarad utána is. Nekem van egy kedvenc ilyenem és olyan jó belebújni mindig Lili jut róla eszembe :)

Jobbulást a betegeknek és jó hétvégét!

1392. Humor Helga2017-03-31 16:35
Manovaro jobbulást Neked is!!!

gümi1988, grat biztos minden nagyon szépséges :)))
a kórház ahol szülni fogsz, nem ad listát? Én úgy számolom h minden napra azért szeretnék egy hálóinget hátha össze maszmókolom ...hova mentek pihire?? Érezzétek jól magatokat :)

Móni, Nektek már nagyon a finish van :) hogy érzed magatokat? :)

1391. gümi19882017-03-31 08:59
Castanea, Manovaro jobbulást.

Mi túl vagyunk a költözésen, még vannak hiányosságokat, meg van még mit pakolni, de nagyjából helyreállt a rend, gyerekbútor fele is össze van rakva. :) Lassan végre elkezdhetek foglalkozni a gyerekholmik átnézésével és beszerzésével. Így a 28. hét környékén eléggé elfog a pánik, ha arra gondolok, hogy még semmit ruhát nem vettünk, csak az örökölt cuccok vannak (igaz az jó sok, szerencsére), az a baj, hogy amíg nem tudom pontosan mi van meg, addig nem is merek semmit venni, nehogy duplán legyen meg. Holnap elmegyünk szőnyeget nézni neki.

Jövő pénteken megyünk a 30. hetes UH-ra (29+3 hetes leszek). Kíváncsi vagyok. Tegnap óta nagyon-nagyon ficereg a kis hölgy, remélem befordul szépen a helyére, és a súlya is rendben lesz, meg minden. Utána megyünk egy kétnapos pihire, egyenesen a kórházból indulunk, már várjuk. Ha hazajöttünk már a kórházi cuccaimat pakolom a bőröndbe. :)

A kórházi csomagba hány hálóruhát/pizsit raktok és mennyi pelenkabetétet?
Eddig 2 hálóingem van meg, 4-re gondoltam. Betétből fogalmam sincs a mennyiségre.

1390. Manovaro:)2017-03-30 14:37
Sziasztok! Haaat csajok...en minden nyavajat elkapok. :( multheten benyaltam egy virust...hiaba ittam a forro citromos teat...mezet...csinaltam kamillas inhalalast...sos vizes gargalizalast...rament az arcomra, arcureggyulladasom lett. :( Hivtam az orvosom..O mondta, h Sinupretet szedhetek. 5 szemet vettem be belole es nekem nagyon jol bevalt, sokkal jobban vagyok mar. Lazam nem volt szerencsere, csak hoemelkedesem...a gyogyszertarban megis azt mondtak, h vegyek ra be Panadolt. :S Nem vettem be vegul...
Most a ferjem elkapta tolem...O fekszik itthon 39.5 -os lazzal...
Nagyon vigyazzatok Magatokra!!!! Csalokas az ido...nagyon nehez meggyogyulni gyogyszer nelkul!!!

1389. Humor Helga2017-03-30 08:04
Beszélj Vele sokat, hátha szót fogad :))))))
(válasz Kisaniqa 1386. hozzászólására)

1388. Humor Helga2017-03-30 08:03
jobban vagy már? sikerül kicsit pihenni?
(válasz Castanea 1385. hozzászólására)

1387. Révész Mónika2017-03-30 07:20
az jó súly :) hát, bízz benne hogy még megfordul,kislányom anno kb ennyi idősen fordult be menetirányba :) Most kisfiamnál külön nem mondta a doki amikor uh-n voltam, de mivel fent mutogatta hogy látom-e a kukit, ebből gondolom hogy a buksija akkor már jó helyen van :D
(válasz Kisaniqa 1386. hozzászólására)

1386. Kisaniqa2017-03-29 12:37
Sziasztok, most jövök a 30 hetes UHról. 1700 gr a kisbabánk, minden rendben, de még ő se fordult meg, sőt, eléggé bekuckózott fejjel felfele. Jobb oldalamon van a gerince, bal oldalamon kis keze, kis lába kinyújtva felhúzva a fejéhez és valahol a hólyagom környékén csücsül... Mondták, hogy még megfordulhat, de azért nagyon nem biztattak. Hát kénytelen leszek beszélni pocilakóval, mert én se igazán szeretném a császárt, persze ha nincs más választás, végső soron az a lényeg, hogy mindketten épek, egészségesek legyünk.

1385. Castanea2017-03-27 17:58
Antibiotikum. De inkább mint koraszülés...
Jó pihit holnapra :)
(válasz Humor Helga 1383. hozzászólására)

1384. Humor Helga2017-03-27 17:35
Ma Flóra, nagyon nyugis de én is elég nyünnyedt vagyok, reggel nagyon nehezen jött az ihlet a wc-n, aztán meg 2x úgy ment a hasam... és nem tudom h mitől. Semmi extrát nem ettem.

Holnap védőnő+doki uh ma hajmosás, aztán filmezés a férjecskémmel :) Ez tuti jó lesz :) begubózódva a hálóba ami most még csak és kizárólag a miénk .. :D
(válasz Révész Mónika 1382. hozzászólására)

1383. Humor Helga2017-03-27 17:33
jajjjj ez nagyon rosszul hangzik, doki mit mondott???
(válasz Castanea 1381. hozzászólására)

1382. Révész Mónika2017-03-27 14:07
szia :d Igen már elég kevés van vissza :D ma töltöttük a 35.hetet :) Jól vagyunk köszi, csak egyre jobban izgulok már :D :D :D Még a héten szedem a magnéziumot lecsökkentve napi 3x1 szemre, következő héten már nem kell. Kisfiam sokat mocorog,van hogy egész nap meg sem áll :D És Ti hogy vagytok? :)
(válasz Humor Helga 1379. hozzászólására)

1381. Castanea2017-03-27 10:45
Miért ne utazz a noszvaji [link] -be, pláne gyerekkel;
Tisztelt Cím!
A tegnapi napon érkeztünk a szállodába.
A 205-ös szobában lakunk.
Az elmúlt este folyamán az alábbi problémákkal szembesültünk:
- nincsen melegvíz
- a törölközőszárítós radiátor nem működik
- a zuhanyzóban a víz nagyon nehezen megy le a lefolyón

- a kapott törölközők, köpenyek rongyosak, elszíneződtek

- az online regisztrációkor kitöltött űrlapon megigényelt eszközöket nem kaptuk meg

Egyéb:
- a tv távirányítója hibás, nem lehet a készüléket kikapcsolni

- a fűtést nem lehet szabályozni

- a szoba kialakítása lehetetlenné teszi az esti tv hasznàlatot, mert a hálóban a villogás miatt lehetetlen aludni

A felsoroltakat a holnapi nap folyamán személyesen is fogom jelezni a recepción.

Kérem, hogy szíveskedjenek tájékoztatni, hogy a tapasztalt hibákat miképpen tudják javítani, hogy az itt tartózkodásunk valóban olyan színvonalas legyen mint ahogy azt a honlapjukon ígérték, egy 4 csillagos szállodához méltóan.

Köszönettel,
Stb

Ma reggel el is jöttünk....
Csodás volt bepakolni kipakolni 30 hetes terhesen, kisgyerekkel.
Fel is fáztam, mehetek a dokimhoz...

1380. Kisaniqa2017-03-27 10:18
Sziasztok, mi 30+3 hét, ma van az utolsó hétfőm a munkában, úgyhogy megkezdődött a visszaszámlálás. Péntek az utolsó napom. Én szerdán megyek a 30 hetes UHra. Közben tűkön ülök, hogy legyen már meg a hitelbírálat, 2 héten belül költözni szeretnék, mert se mosásnak, semminek nem tudok nekiállni, míg ez le nincs tudva... és pár dolgot csak a költözés után veszünk meg/hozunk el. Így sehogy se állunk szinte és 31.hét :o
(válasz Humor Helga 1379. hozzászólására)

1379. Humor Helga2017-03-27 10:02
Jó reggelt,
Remélem mindenki jól van. Lassan teljesen kiszelektálunk mindent a hétvégén is négy zsák szemetet dobtunk ki és "csak" 3fiókot néztünk át... h mennyi szemét gyűlik fel, elképesztő.

Ma töltöttük a 31. hetet, Flóra ma nagyon nyugis, legalábbis eddig :)
Holnap reggel védőnő, du meg doki.

Edina, bízzál a testedbe, de ne ess nagyon kétségbe ha "véletlenül" császár lesz, a legfontosabb h egészséges kisbabátok szülessen :)

Castanea, remélem tudtál pihizni :)

Móni, Nektek már kimondottan kevés van :)) Jól vagytok?

1378. Castanea2017-03-25 22:33
:) :) :)
Köszi.
Most elutazunk, remelem sikerül :)
(válasz Humor Helga 1375. hozzászólására)

1377. Edina0702017-03-25 08:47
Írtam rögtön a szulesznonek.azt mondta,hogy figyelni kell,de ezen még ne aggodjak, mert még hátha befordul.ha nem, akkor csaszarozni kell.azt nagyon nem akarom.:(de azért aggódok miatta, mert anyunak mind a három terhessége csaszaros volt.azt mondják van vmi összefüggés.
(válasz Humor Helga 1373. hozzászólására)

1376. Humor Helga2017-03-25 07:57
Lányok én megint voltam fent 4kor, majd éhen akartam halni, ez normális?? És addig persze visszaaludni se tudtam. Kimentem megkajáltam és minden ok volt :D Most meg jön a rendes reggeli :DDDD

1375. Humor Helga2017-03-25 07:55
Megy a drukk ezerrel, és amikor Apa otthon van azért próbálj meg pihenni!!!
(válasz Castanea 1372. hozzászólására)

1374. Humor Helga2017-03-25 07:54
minimanó :) jó nagyok már :)))
(válasz ildesz27 1371. hozzászólására)

1373. Humor Helga2017-03-25 07:54
Dokidnál is voltál? mit mondd? Azért van még 8 hete... hátha befordul :)

Ha nem, neki vágsz a term szülésnek, vagy akkor császár?
(válasz Edina070 1370. hozzászólására)

1372. Castanea2017-03-24 23:55
Sziasztok! Köszi a biztatást. A dokim azt mondja h pihenjek szigorúan, de hát ez egy másfél éves gyerek mellett lehetetlen. :)
Meg hat persze ugye a gép csak átlagot számol. Meg h addig nincs baj még a lepény és az áramlás is jó. Csak nálam minden necces a cukor és a magasvérnyomás miatt.
Reménykedem...

1371. ildesz272017-03-24 17:15
Na én is megjöttem már.30+0 hetes ma,de a méretei alapján 30+6 hetes.Becsült súlya 1730 gr.Minden rendben vele és koponyavégű fekvése van.Remélem így is marad :)

1370. Edina0702017-03-24 13:56
Mi is nemrég jöttünk meg az uh.-rol.a babával minden oké elvileg,de farfekveses. :( Őt nagyobbra mondták.most 2100gr.

1369. Humor Helga2017-03-24 13:17
és megosztottam a fb-n hátha .. :)

1368. Humor Helga2017-03-24 13:15
úúúúúú de jóóóóóó, kösziii, ezer hálám!!!

regisztráltunk, mi is megyünk. :)))
(válasz Kisaniqa 1367. hozzászólására)

1367. Kisaniqa2017-03-24 12:52
Lányok, már nem emlékszem, van-e még köztetek budapesti, hagy környéki, de muszáj szólnom, hátha mást is érdekel. A Magyar Gyerekmentő Alapítvány megint hirdet budapesti időpontokat is ingyenes gyermek-elsősegélynyújtó tanfolyamra. Becsszó nem reklám, csak úgy megörültem neki, 3 hete napi szinten csekkolom az oldalukat, végre sikerült regisztrálni április 2-re, remélem, hasznos lesz, de bánnám, ha kihagynám, valamennyire csak biztonság-érzetet ad. Amúgy vidéken is vannak 1-2 helyszínen tanfolyamaik ;) ha érdekel benneteket.