Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (4. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2299. Kisaniqa2017-08-03 14:19
Nagyon rosszul bírjuk, már 30,5 fok van a hálószobában, hiába minden próbàlkozásunk (sötétítés, direkt nem ott tartózkodunk napközben, csak este 10-reggel 8-9ig vannak myitva az ablakok). Sajnos egyre rosszabb, amíg nem jön normális lehűlés, szerintem napi 1 fokot emelkedhet. Mi is napjában többször fürdünk. Nándi sokat nyüglődik, mire végül sikerül elaludnia napközben. Próbálom sokat szoptatni, más folyadékot még nem kap. Én is kivagyok, minden tekintetben :( Nem elég, hogy lelkileg se a topon, még kell ez a 40 fok... mindig is utáltam az ennyire meleg időt, mert fizikailag nem bírom. Szédülök, émelygek. Jó, hogy már nem vagyok terhes ebben az időben.
(válasz Edina070 2298. hozzászólására)

2298. Edina0702017-08-03 13:15
Ti hogy bírjátok ezt a meleget? Nálunk harmad fokú hőség riadó van. :( Ráadásul a baba szoba az emeleten van és az alsó szinten is 30 fok van.mashol nem tudom lerakni, mert csak a kisagyaban alszik.ilyenkor persze nem is akar inni,csak eszik.mar csak tapszeres baba, mert eleve kevés volt a tejem,de már el is apadt. :(
Figyelem őt egész nap, hogy nehogy kiszaradjon.
A teste is tök forró.vagy háromszor-negyszer mosdatom egy nap.mondjuk azt szereti.mindig nagyokat nevet közben.jol esik neki. :)

2297. Edina0702017-08-03 13:04
Szia!
Sztem is próbáljátok ki az infacolt.nalunk is bevált és nekem is sokan ajánlották.meg az angol vizet próbáljátok ki,ha gondolod,azt is mindenki dicsérte.ugyanugy gyógyszertárban lehet kapni.
H-h nem alszik hason a babad?Azt mondják, hogy a hasfajos babák szeretnek hason aludni.Bence baba csak úgy alszik.a hátán nem is tud, mert akkor felébred.
A szelcsovet mi is használtuk.nekunk jó volt.mondjuk én sem mertem, úgyhogy az apa feladata volt. :)
(válasz mukikám 2291. hozzászólására)

2296. Edina0702017-08-03 12:53
Gratulálok a kisbabadhoz! :)
Hogy hívják? Neked jobbulást.Nalunk sincs még teljesen kialakulva a dolog.egy hét múlva lesz három hónapos.az éjszakákat végig alussza, kivéve,ha úgy dönt,hogy du öt-hat körül alszik el.szerencsere ez nem fordult sűrűn elő,de akkor nem ébresztem fel,mert iszonyú hiszti követi.
Általában este fél kilenc körül alszik el és öt-hat körül kel.
Most sokat alszik nappal, mióta ilyen nagyon meleg van,de egyébként nem jellemző rá.
Nekünk az infacol nagyon bevált, nem is próbáltunk mást.
Még mecsek baby teát adok neki mellé.
Egyébként az angol vizet mondták még sokan,de nekünk arra már szerencsére nem volt szükségünk.
(válasz Carfiol 2287. hozzászólására)

2295. Kisaniqa2017-08-01 20:26
Nekünk az Infacolról volt az a tapasztalatunk, amit az Espumisanról írsz (Espumisant nem is próbáltuk). Kinek mi válik be. Nándinak úgy tűnik, a tejcukorral gyűlik meg a baja, ezért nem jó rá csak a Colief vagy olvastam még a Lactase Comfortról, hogy az is laktáz enzim. Sajna ma reggel kb az egész gyógyszert kibukta, valószínűleg ezért lehetett, hogy 12-16 között nagyon nyugtalan volt és rettenetesen sírt. Már azt hittem, az oltás a ludas, amit ma kapott, de aztàn kiderült, hogy a kaki nem tudott kijönni.
(válasz Manovaro:) 2292. hozzászólására)

2294. Carfiol2017-08-01 06:47
Én is gratulálok Minden anyukának, kisbabának :)és köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Tegnap már kapott fürcsi előtt is enni, így élvezte is, nem üvöltött az éhségtől.

2293. Carfiol2017-08-01 06:44
Köszi :) Én is Nektek!
Manó szopizik, de sajnos elég sok pótlás kell neki, mert nő, mint a gomba :) Tegnapi pucér súlya 50g híján 5 kg és 58 cm :-O Már ketten 3 hónaposnak nézték :-D Ügyes nagyon: a fejét nagyon szépen kiemeli, tartja...hason aludni is szeret.Mosolyogni is szokott már néha. Éjjel 1-2-szer ébred enni. Ez az Espumisan , Bio Gaia párosítás úgy tűnik bevállt a pocakra, de pl. tegnap nem kakilt. Ha ma délig se fog, akkor lehet megpróbálom szélcsövezni, hátha elősegíti a dolgot.

2292. Manovaro:)2017-07-31 12:40
Szia! Probaltatok mar az Infacolt hasfajasra? Eloszor mi is az Espumisant adtuk neki, de az csak osszegyujtotte a pocakban a bubikat es egyszerre "robbant" a pelusba...szegenynek nagyon fajt...ismeroseim is tobben erre panaszkodtak...aztan ajanlottak az Infacolt...nekik is es nekunk is bevalt! Probaljatok meg!

2291. mukikám2017-07-31 09:11
Carfiol gratulálok, és jobbulást a szemednek! Én gondoltam is Rátok, mert csak te nem írtál, de így már érthető! (Egy napon szültünk :3)

Balázs hasfájására a kezdetekben elég volt az Espumisan, de most már Coliefet is adnom kell neki, és mindkettőt vagy anyatejbe, vagy Mecsek Baby teába keverem, ami szintén hasfájásra lett kitalálva, de csak enyhíti a tüneteket, ugyanúgy erőlködik, és sokszor arra is kel fel, hogy fáj a hasa, úgyhogy mellette még tornáztatom is, és általában pelenkázás közben pukizik akkorákat, hogy csak lesek :D
(a szélcső nem vált be, és nem is nagyon merem használni).
Ráadásul folyton cicizne, mert azzal nyugtatja magát, és már tele van, de még mindig szopna, úgyhogy ez egy ördögi kör, de most próbálom leszoktatni, hogy ne másfél óránként, hanem legalább két-két és félóránként egyen, mert a háromórás etetést nem sikerülne tartanom, hiába is próbálkoznék vele. Szerencsére tejem van bőven, és már majdnem ÖT kilós, egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy öthetes baba. :"D
Most alszik a nagyágyban mellettem cumival a szájában, mert az kell :D, de még nincsen ritmusa, van egy nagyobb alvása délután, és az esti első lefektetés meg a fürdetés nagyjából ugyanarra az időpontra esik, de minden más össze-vissza, sokszor nyűgös a nagy melegben, és hát hiába, de a házban is konstans 25-27 fok van, úgyhogy megértem, amikor nem bír elaludni. vannak nappalok, amikor csak ölben marad meg, és ha leteszem, rögtön felkel és sír, de szerencsére ezekből kevés volt eddig.
Hajnalban rendszeresen kel óránként kettő-háromtól hatig, ami nagyon megvisel mindhármónkat, de egyszerűen akkor jön elő jobban a hasfájása. Egyébként egészséges, szép baba, nem panaszkodhatok rá, mert nincs vele semmi gond, és szerencsére én is tudok vele pihenni, ha meg nem, akkor is legalább kikapcsolódok valahogy, már amikor a háztartás engedi, de most tényleg nem viszem túlzásba a háziasszonykodást.

A védőnőt meg az orvost nagyon rosszul viseli, végig ordítja a mérést és a vizsgálatokat, úgyhogy ezektől mindig tartok, de utána hamar megnyugszik. :) 22-én megyünk csípő uh-ra, 27-én meg kéthónapos státusz, meg a szuri, de ezek még messze vannak, hátha addig már hozzászokik a fogdosáshoz-forgatáshoz. :D

Nekem az egyik "problémám", hogy a védőnőm mondta, legyen többet hason, de nem szereti, és sokat forgatom hasra, ilyen öt-tíz percekre, de nem szívesen marad úgy, de a fejét forgatja és szépen emelgeti, úgyhogy nem félek attól, hogy elmaradna a korosztályához képest, vagy ilyesmi.

2290. Kisaniqa2017-07-30 19:06
Nahát, mi is épp kedden megyünk oltásra + 2 hós státusz. Remélem, minden ok lesz.
(válasz Humor Helga 2289. hozzászólására)

2289. Humor Helga2017-07-30 17:01
Sziasztok,
Carfiol gratulálok a kisfiadhoz!! :) a szemednek jobbulást!

Napirend nálunk alakulóban, Flóra 10hetes lesz szerdán! Reggel kimegyünk a Margit szigetre kutyával, ott nagy séta alvással, aztán haza evészet van h kint is eszik, aztán "ebéd" utána nagyágyban alvás Anyával :D szigorúan 3óra vagy több. Utána evészet, Apa hazajön 6körül elmegyünk kutyával sétálni és utána 7körül fürcsi, kaja, és alvás a saját ágyába, és mostanság 4-5körülig alvás.

Kedden megyünk oltásra na attól picit tartok ...

2288. Kisaniqa2017-07-29 09:12
Szia! Jobbulást a szemednek! Hát napirend nálunk sincs (Nándi 8 hetes). Csak a fürdés és az esti elalvás fix nagyjából, de már elfogadtam. Hasfájásra a Colief vált be. Teljesen elmúlt tőle. Persze erőlködni szokott továbbra is, de nem ordít sikítva, mint előtte. Szerencsére már megtanulta a fecskendőből érkező tejcsit is elkortyolgatni (Colief adagolás), ami az elején nagyon nehezen ment.
(válasz Carfiol 2287. hozzászólására)

2287. Carfiol2017-07-28 16:22
Sziasztok! Talán még emlékeztek ránk :) Június 25-én megszületett a kisfiam sima szüléssel. Teljesen egészséges, gyönyörű baba. Sajnos én viszont azóta járom az egészségügy berkeit, mert mindkét szemem begyulladt és nagyon nehezen javul. Màr jobban kivizsgáltak, mint terhesség alatt :) Még mindig fátyolosan látok sajnos, így nem is nagyon írtam. Igyekszem visszaolvasni Titeket, ahogy tudok, de még hamar elfárad a szemem főleg telefonon. Sajnos az elmúlt időszak a tejtermelésnek sem kedvezett igazán így pótolni kell tápszerrel. Remélem jól vannak a babáitok. Nálam teljes a tanácstalanság napirend terén...Ti hogy boldogultok? Hogy altatjátok el a babákat? Bevállt valami nálatok hasfájásra?

2286. Humor Helga2017-07-24 08:37
huhhh hát a lényeg h minden rendben a minimanóval, aki már nem is olyan mini :D

oltást hogy viselte? mi jövő kedden megyünk :( félek tőle rendesen ....
(válasz zsofiacskm 2285. hozzászólására)

2285. zsofiacskm2017-07-17 17:34
A regi lakasban kb 40centi magas asztalon pelenkaztuk, onnan ugrott le...oldalt fordulva erkezett, es szerencsere nem lett semmi baja. 6 oraig tartottak bent a Heim Palban. Nagy szerencsenk volt, a tobbi ugros babat 2-3 napig is megfigyelik, persze fo a biztonsag. 6 hetesen tortent, azt hittek ra a dokik, hogy 2-3 honapos baba...szoval gyorsan no a kisasszony. A 62es bodyk mar elegge feszesek, kisnadragok ra sem jonnek :D
Holnap lesz oltas :(
(válasz Humor Helga 2283. hozzászólására)

2284. Manovaro:)2017-07-14 16:10
Repul az ido! Hetfon mar mi is 4 hetesek leszunk! :D Nagy a szerelem! :D

2283. Humor Helga2017-07-13 14:55
vetődés?!?!?! hol miért?

bakker a héten már 7hetes is elmúlt a Flóra... elképesztő!!!
(válasz zsofiacskm 2281. hozzászólására)

2282. Humor Helga2017-07-13 14:54
legalább tudjátok h mi a teendő!!!
(válasz gümi1988 2280. hozzászólására)

2281. zsofiacskm2017-07-10 16:56
Sziasztok, mukikám, gratulálok!:)))
Én sem írtam ide jó régen, de közben túllettünk a költözésen és egy kisebb vetodésen is a baba által... nagyon megijedtem, de szerencsére nem volt semmi gond.
Közben járjuk a várost kocsival, babakocsival, kendovel, kenguruval - nagyon mobilak lettünk :) beállt az éjszakai alvása, mondjuk a költözés kicsit megzavarta, elotte már 10-fél8ig aludt, ezt most áthelyezte 8-fél6ra, amit nehezebben bírunk. Persze ez nem jelenti azt, hogy mi is ennyit aludnánk, nekem minden este van egy hosszabb fejési etap és jól esik némi ido kettesben is.

Edina070, ez a 6 hetes kontroll elvileg nem kötelezo, engem szülés után egy-két napon belül nézett meg a doki, azt mondta, ha nincs panaszom/nem érzek semmi rendelleneset,, nem kell mennem.

2280. gümi19882017-07-05 20:52
Semmit. :( Elkönyvelik annyival, hogy minden ok, csak érzékeny a kütyü.
Közben pedig annyira mélyen bealszik néha, hogy "elfelejt" levegőt venni (alvási apnoe). Csak fel kell ébreszteni ilyenkor. Érdekes módon két időpontban szokott előfordulni, du. 17-20 óra között és hajnalban 5-6 körül.
(válasz Humor Helga 2279. hozzászólására)

2279. Humor Helga2017-07-05 17:39
És akkor már nem foglalkoznak vele? és mit mondtak miért riszt akkor be?
(válasz gümi1988 2278. hozzászólására)

2278. gümi19882017-07-05 13:53
Igen, hatalmas boldogság ez a kis csöppség, nagyon cukker. :)

2275. Edina070
A kórházban ahol szültél a betegfelvételen nem tudod megkérdezni? Szerintem ott meg tudják mondani. Gondolom vagy a terhesgondozást végző dokihoz vagy ahhoz kell menni, akinél szültél.

2277. Humor Helga
Köszi.
Nem tudom,hogy írtam-e már, de voltunk kardiológián, ott minden rendben találtak. Innentől kezdve nem foglalkozik senki a dologgal. Csak rákérdeztek, hogy legérzékenyebbre van-e állítva? (Igen.) És legyintenek egyet.
Légzésfigyelős bejelzés azóta is előfordul, bár ritkábban, olyan is van, hogy csak 1-et pittyen (15mp) és a rendes riasztás már nem kapcsol be (20mp), mert vesz levegőt.
Ő tuti nem az érzékelőről mászik le olyankor.

2277. Humor Helga2017-07-05 07:58
Sziasztok,
Mi ma vagyunk 6hetesek..elképesztő h rohan az idő!!! :)) Nagy öröm ez a Maki :) Éjjel kb 2x 3x kel, attól függ milyen korán alszik el, de betolja a tápit és már alszik is vissza :)

most épp a reggeli alvását folytatja a nagy ágyba mellettem :D

Edina, én hétfőn voltam de nekem szólt is a dokim h el ne felejtsem. Kenetet vett rákszűréshez, megnyomkodta a pocim, meg manuálisan is megvizsgált. És mivel kértem írt fel fogamzás gátlót.

Sztem mindenképpen menjél el ha kell az sztk-ba. nehogy baj legyen!!!

gümi, gratula jó nagyot nőtt Emese :) légzésfigyelővel hogy álltok? voltatok kivizsgáláson? (mi-lekopogom- megoldottam a problémát... raktam az ágy két oldalához 1-1 összecsavart törülközőt így nem tud lemászni az érzékelőről :D )

mukikám, gratulálok a fiadhoz :)))

2276. Edina0702017-07-05 02:48
Gratulálunk! Sok boldogságot a kisbabahoz! :)
(válasz mukikám 2272. hozzászólására)

2275. Edina0702017-07-04 16:27
Hogy van ez a hat hetes kontroll? Nekem első baba és természetesen senki nem mondott semmit.ezt is csak onnan tudom, hogy olvastam róla,hogy csak ez után lehet elkezdeni bármit is csinálni.pl.edzes.de én nem tudom, hogy hova kell mennem.nem volt fogadott orvosom,aki műtött, bár kapott pénzt,de két szót nem beszélt velem.terhes gondozásra már nem mentem vissza az utolsó hónapban,mert nem volt értelme. még a saját nőgyógyászom van,akihez terhesség előtt jártam,de neki nem tudom mennyi köze van a dologhoz.o kezdte el csinálni amúgy a terhes gondozást,csak átvette ez a másik orvos.
(válasz gümi1988 2274. hozzászólására)

2274. gümi19882017-07-04 10:58
Sziasztok! Már jó régen írtam ide.

Mukikám gratulálok.

Nálunk zajlanak az események és valóban nagyon megy az idő. Emese tegnap volt 6 hetes. Ma reggel 3810g volt (2150g-al született).
Elég rendesen bukós baba lett, néha sugárban, de olyan is van, hogy két órával evés után... kakilás, pukizás ill. babakocsis sétálás közben mindig.
Az utóbbi két napban azt csinálja, hogy két órán át eszik, közben bekakil (ekkor peluscsere), csuklik, bukik, virgonckodik, büfizünk ill. próbálunk sokszor. Nála ez a sokszor keveset enni nem tud működni, elképesztő hisztit tud levágni, ha még éhes. Ma éjjel most először csak 1x ébredt éjjel (és akkor csak 1 órát volt fenn, hurrá).
Tejem továbbra sem elég, de azért szopizik, kap tápszert pótlásnak.
A héten megyünk ortopédiára (csípőszűrés). Jövő héten, szemészet, hallásvizsgálat, koponya- és hasi UH lesz.
Az én dokim most szabin van, két hét múlva megyek a "6 hetes" kontrollra.

2273. Manovaro:)2017-07-02 18:21
Gratulalunk! :) Jo egeszseget Neked es Balazs babanak is! :)
(válasz mukikám 2272. hozzászólására)

2272. mukikám2017-07-02 14:45
Sziasztok!
Balázs is megérkezett június 25-én, 11:00-kor, császármetszéssel. 3850 gr és 52 cm, és tegnap óta itthon vagyunk, egy igazi kis csoda, nagyon jó fiúcska. :3

2271. Humor Helga2017-06-27 14:40
ez épp a napokba jutott nekem is eszembe.. elképesztő h hogy megy az idő :)))
(válasz gaby82 2270. hozzászólására)

2270. gaby822017-06-27 12:00
Csajok,azon gondolkoztam,hogy nemrég még a terhességről,cukorterhelésről beszélgettünk.. Stb.Most meg már az egy hónapos vizsgálatról.. (bár mi még csak 3 hetesek leszünk holnap)
Annyira megy az idő..:-( tényleg ki kell élvezni minden pillanatát..Még az éjjeli nem alvást is:-) Bocsi,csak most ilyen nosztalgikus hangulatban vagyok:-)