Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
1533. gümi1988 (válaszként erre: 1532. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 25. 13:23

Extra körültekintést inkább, ha netán vérátömlesztést kellene kapnom nem kaphatok sima A+ vért. [link] ilyen papírt kapok minden hónapban róla.

Egyébként a K antigénnek van egy olyan hatása, hogy vérszegény lehet a baba, erről semmit nem mondtak, neten kutattam ki. Megnyugtattak, hogy ne parázzak. Egyébként én kapom a vasat már egy ideje, mert irtó pocsék a vérképem, de mindig is inkább ájuldozós, alacsony vérnyomásos, vérszegény típus voltam.

1532. zsofiacskm (válaszként erre: 1531. - Gümi1988)
2017. ápr. 25. 12:42

Ez jelent valami szülés előtti/közbeni beavatkozást vagy extra-extra körültekintést?

Bocsi, hogy ilyen alapdolgot kérdezek, teljesen zöldfülű vagyok. Streptococcusnál elvileg az a lényeg, hogy ne kapja el, mikor áthalad a szülőcsatornán, de a gyakorlatban császár alatt is elkaphatja...úgyhogy ezért kap(unk) közben mindenképpen antibiotikumot.

1531. gümi1988 (válaszként erre: 1530. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 25. 12:35

Így nem. :(

Én ellenanyagot termelek (A RhD + vagyok amúgy), emiatt havonta járok a véradóba/laborba. Állítólag csak a transzfuzió miatt érdekes és csak 1-2 éve figyelik ezt. Hát nem tudom... remélem.

2017. ápr. 25. 12:07

Ma kiderült, hogy strepto B pozitív vagyok, ennek annyira nem örülök :(

A doki szerint gyakori és nincs gond aggodalomra, szülés közben fogok kapni antibiotikumot.


Járt még valaki így?

1529. zsofiacskm (válaszként erre: 1506. - Humor Helga)
2017. ápr. 25. 12:04
Nem vagyok benne, kicsit ódzkodom a facebook csoportoktól..ahányba beléptem, csak őrületes parák sorát szerezte nekem (pl. hogy milyen és mennyi teljesen indokolatlan vizsgálatot, felszerelést, dolgot hagytam ki eddig :D).
1528. zsofiacskm (válaszként erre: 1522. - Kisaniqa)
2017. ápr. 25. 11:54

Le a kalappal előttetek, hogy bevállaltátok a költözködést! :) Szerintem az a baj, hogy hiába mondják, hogy ne te pakolj, ne te rendezkedj, akkor is az ember csak arrébb tol ezt-azt..na erről kell(ene) leszokni, ha nehéz is! :) úgyis a baba az első, szóval az új lakásban bőven lesz időd rendezkedni a születése után is, nem?


nálunk kicsit összecsúsztak a dolgok: május 22. a kiírás, május 31. a lakásbirtokbavétel...úgy, hogy még azt sem tudjuk, hogy beköltözünk-e, vagy inkább átalakítjuk már most, de az meg egy fél éves projekt. Szívesebben tölteném a nyarat kertben, mint az ötödikről le-lehurcibálva szegény babókát...valaki újított már fel esetleg úgy, hogy bent laktak közben? Ez mennyire bírható?

2017. ápr. 25. 10:15

Huhh Lányok, aki költözött vagy költözni fog... le a kalappal, eddig pakolásztam kiságy alól ki... aztán alá vissza, dobozokat pakolásztam(persze nem voltak nehezek..) úgy bekeményedett a pocakom. És úgy elfáradtam, pedig még csak 10,15 van ...


Óvatosan pakoljatok lányok, vigyázzatok magatokra!

1526. Edina070 (válaszként erre: 1525. - Gümi1988)
2017. ápr. 25. 09:38
Május 14.Az meg három hét kb.de már mások is mondták,hogy előbb meg lesz és én is úgy érzem.nem nagyon bírjuk ezeket a frontokat.
1525. gümi1988 (válaszként erre: 1524. - Edina070)
2017. ápr. 25. 07:25
Mikorra vagy eredetileg kiírva? :)
1524. Edina070
2017. ápr. 25. 07:03
Mi is gratulálunk Bence babával Monieknak!:)a következők mi leszünk.mar bármelyik nap megérkezhet,de a szulesznom azt mondta,hogy meg azért legalább egy hétig próbáljam bent tartani.Kicsit félek.:)
1523. Carfiol (válaszként erre: 1517. - Kisaniqa)
2017. ápr. 24. 19:59
Szerintem is rendelj valami jó kis magyaros családi pizzát, azt kevés férfi nem szereti! :) Aztán csak a dobozt kell levinni a kukàba ;) Elég Neked pakolászni, még az is sok. Csak a könnyű dolgokat csináld Te...a legfontosabb "dolgot" úgyis napi 24-ben cipeled a pocakodban :) Hidd el senki nem várja el tőled, hogy a 35. héten hajszold túl magad! Túl lesztek rajta gyorsan. Egyébként padlót letenni tényleg nem egy hosszadalmas mutatvány...férjem egy nap alatt letette, pedig nem szakember és még nem is csinált ilyet soha, akkor egy szaki jól halad majd ;) Szuper, új kis helyre érkezik majd a kisbabád!
1522. Kisaniqa (válaszként erre: 1521. - Gümi1988)
2017. ápr. 24. 19:31
:D na pont ez a baj, hogy én is maximalista vagyok. Egyik heppem, hogy a kiságy meg a pelenkázó fehér legyen (ajándékba kapjuk de rendes festetlen fa), mert a hálóba nem illik így, a hálószoba bútorunk is fehér lesz, a falak világos kékesszürkék. Ha csak addig meg nem érkezik a babi, ebből nem engedek.
1521. gümi1988 (válaszként erre: 1520. - Kisaniqa)
2017. ápr. 24. 19:21

Igen-igen ismerős. Hónapokig mentünk majd' minden nap hol ide, hol oda. Annyi apróság van, ha valaki megkérdezi, akkor meg nem tudom megmagyarázni mit nézegettünk minden nap.

Most a hálószoba bútort neten néztük ki, megnéztük egyszer élőben is, a hiányzó babacuccokat (pl. pelenkázókomód) is ott néztem ki, csak megrendelni megyünk/mentünk személyesen. Tök maximalista vagyok/voltam/ amúgy, egy kisszerkény miatt két hónapig nézelődtünk pár éve :D, utólag már vicces, de kezdek egyre lejjebb adni a dologból ill. beérni a netes bámészkodással.

1520. Kisaniqa
2017. ápr. 24. 19:08
Köszi a biztatást :) igyekszem vigyázni, főleg nem idegeskedni, mert ez itt a fő probléma, meg még az, hogy nemigen tudok már áruházba járkálni nézelődni-vásárolni és ugye ez is egy full üres lakás se lámpa se függöny se bútor se semmi. Azért sok dolog már ki van nézve, de így is rossz lesz. Ha megyek apósomékkal vásárolni, akkor azért (nem tudom, fogom-e bírni), ha nem, akkor azért...
1519. gümi1988 (válaszként erre: 1517. - Kisaniqa)
2017. ápr. 24. 18:54

Vigyázz nagyon magadra!!

Nyugi, gyorsan túl lesztek rajta. Amúgy átérzem, nekünk az volt a mázlink, hogy már másfél hónappal korábban átvettük az új lakást, itt burkolni nem kellett, de minden törölközőtartót, lámpát, stb. nekünk kellett felrakni, amit lehetett elhoztunk korábban és kipakoltunk (konyhaszekrény megvolt), nem lett volna elég a dobozunk az tuti. Közben jöttem rá én is, hogy miért is nem férünk el a kis lakásban, rengeteg cucca van az embernek....

Költözés hetében én napközben elugrottam menüért, vagy pizzát rendeltünk. Költözés napján pedig anyukám és anyósom főzött és sütött sütit, de ha nem ajánlották volna fel, tuti lett volna kolbász meg felvágott, zsemlével, kenyérrel, esetleg pizza, nem is tudtam volna főzni, ha akartam volna se. Aki azt nem érti meg, hogy költözés közepén, 8-9 hónapos terhesen nem főzöl az nyaljon sót. :D

A hajolgatással is vigyázz, én feszültem (ill. a babó) sokat tőle. És a ki-be pakolás pont az amit nem szívesen bíz másra az ember, én tudom, hogy mit hol használunk, mit hova akarok tenni, elrendezni.

Úgy azért majd könnyebb lesz amikor nem kell ide-oda cikázni, csak egy lakásra koncentrálni.

A hálószobánkban és a fenti fürdőben még mindig doboz van, majd egyszer lesz ott is bútor. :) Még várjuk az illetékről a határozatot, hogy kell-e fizetnünk.

1518. Humor Helga (válaszként erre: 1517. - Kisaniqa)
2017. ápr. 24. 18:38

Ohhh, azért próbálj meg pihenni, ne erőltesd túl magad!!! A Baba meg Te vagytok most a legfontosabb!!!


Ha kell rendeljetek pizzát nehogy megerőltesd magad!!! Sztem ezt mindenki megérti.


És a védőnő még a régibe jön? A környéken maradtok? vagyis védőnőt is kell váltanod?

1517. Kisaniqa
2017. ápr. 24. 18:33
Hozzánk is szerdán jön a védőnő. Én most nagyon frusztrált vagyok, úgy alakult, hogy hétvégén kéne költöznünk, elvileg kész lesz addigra az új lakás, de ma ment volna ki a parkettás, és nem ment :( állítólag gyorsan lerakja...na ja, amikor végre megjelenik. Egyik szobában sincs még padló :( Már főbérlőnek, mindenkinek mondtuk h hétvégén cuccolunk. Szerdán este jön apósom és férjem öccse segíteni, ez is frusztrál, mert hát remélem, ebbe a helyzetbe nem várják el a nagy vendégséget, de így se nagyon van erőm pakolni se nemhogy főzni ilyesmi... nem tudom, hogy pakolunk be. Isten bizony nincs több cuccunk, mint egy átlagos párnak, plusz a babaholmik, de most, hogy elkezdtem a dobozolást, rájöttem, hogy ez rengeteg, és úgy érzem soha nem lesz vége. :( :( Ráadásul minden cucc nehéz (könyvek, férjem borgyűjteménye), így vagy 50 doboz kellene, hogy ne szakadjon meg az ember, amíg negyedikről földszintre ér. Persze én nem fogok cipelni, de akkor is. Úgyhogy ez már épp elég, bárcsak egy héttel előrébb lennénk és már az új lakásban. Ott se lesz luxus, mert csak kevés bútorra futja most, állni fog a sok doboz, de legalább le lesz tudva, és jöhet a kiságy meg a pelenkázó is végre. A pocakom mintha ma többet keményedne, babó mocorog napok óta elég sokat, de nem tudom, csak képzelem-e, hogy a méhszájamnál is mintha be-befeszülne. Kicsit megijedtem, mert most még nem igazán alkalmas, amúgy is csak 34+3 vagyunk. Remélem, minden rendben lesz.
1516. Humor Helga (válaszként erre: 1515. - Carfiol)
2017. ápr. 24. 18:22

Na az tök jó :) akkor tapasztalt :)


Én holnap megyek kismama masszázsra már nagyon várom meg du dokihoz is :)

1515. Carfiol (válaszként erre: 1514. - Humor Helga)
2017. ápr. 24. 18:19
Engem nagyon frusztrál a rendetlenség, nem, hogy még egy idegent is hívjak bele, de egyébként meg örülök, hogy jön, mert aranyos nagyon. Felnőtt fiai vannak, gondolom rengeteg tapasztalata a munkájában is. Hátha megnyugtat :)
1514. Humor Helga (válaszként erre: 1513. - Carfiol)
2017. ápr. 24. 18:10

Érdekes a meleget én is nehezen bírom de a frontoktól eddig semmi bajom, pedig terhesség előtt minden frontváltozásnál úgy fájt a fejem h biztosra vettem belehalok :D


a felesleges dolgok engem is zavartak kb egy hónapja úgy kiszelektáltam mindent h a férjem csak nézett h mindent kidobunk?! :DDDD


Hozzánk szerdán jön a védőnénink, de Ő mondta h miatta ne csináljak semmit .. na persze nyilván ki lesz takarítva de mondta h Őt ez nem érdekli :)

1513. Carfiol
2017. ápr. 24. 17:46

Kicsit megnyugtató, hogy nem csak rám tört a fészekrakó ösztön :)

Pontosan 6 hét múlva már érett babának számít a pocaklakóm és amilyen nehezen bírom a melegek érkeztét simán lehet, hogy egy nyár elejei front kicsalja a finishben. Ma megrendeltük a babakocsit, holnap a kiságyat is, ami 4-6 hét múlva érkezik meg :) És azért még vannak apróbb dolgok, amik kellenek, de elég sok. Én meg a nézelődés viszont 2 külön dolog...nem bírom :(

Úgy zavar minden felesleges dolog, ami a lakásban van, ráadásul még a férjem is lelkesen csiszol,fest, barkácsol...én meg őrülök meg a portól, kosztól :D A héten a védőnő is jön és frusztrál a rendetlenség :) meg, hogy ki kell nyalnom a lakást.

1512. Humor Helga (válaszként erre: 1511. - Manovaro:))
2017. ápr. 24. 17:11

Én is most h elkezdtem teljesen pánikolok :D pedig még van 5hét. Azért remélem kész leszünk :) lassan a gyerek kórházi csomagja kész már csak az enyémből hiányzik ez az. De végső esetbe azt már Apa is be tudja szerezni, az ilyen tena meg eldobható bugyi meg az ilyenek már megvannak :D


Csak nekem hihetetlen h lassan még egy emberke lesz itt velünk? Egyszerűen felfoghatatlan.. mármint nagyon várjuk már... de el se tudom képzelni h milyen is lesz!

2017. ápr. 24. 15:32
En is elkezdtem ma a mosast...irtam egy listat a hianyzo dolgokrol, ugyhogy holnap szeretnem azokat beszerezni, vegre letudni a vasarlast. Neha megijedek, h mennyi teendom van meg es nem sok idom van mar. Van koztetek nyiregyhazi? Csak azert, mert penteken a korhazban lesz szuloszoba latogatas es hasonlok!
1510. gümi1988 (válaszként erre: 1509. - Humor Helga)
2017. ápr. 24. 08:10
Igen viszem, ajánlják, legalábbis neten ezt olvastam. :)
1509. Humor Helga (válaszként erre: 1507. - Gümi1988)
2017. ápr. 24. 07:44

ruhát mi is kaptunk egy milliót... én ma kezdtem el mosni ... elképesztő, mindjárt itt lesznek :o)


holnap megyek dokihoz, majd megkérdezem a lábam, elég pocsék volt :(


huh, mellszívónk nekünk már van, vettünk a múltkor a bababörzén... Te viszed a kórházba? vagy érdemes vinni?

1508. gümi1988 (válaszként erre: 1502. - Ildesz27)
2017. ápr. 24. 07:43

Hát igen, elég hamar kidobálják az embert, de ezt lehet nem fogjuk bánni, a szülészetet sokan dicsérték, de a gyerekágyas-csecsemős osztályt nem annyira, állítólag nem túl kedvesek a nővérek, csecsemő ápolók és nem is igazán segítenek pl. első babás anyukáknak.

A képeket én is szoktam nézegetni. :)

Ha valami infot megtudok, majd megírom én is mindenképp.

1507. gümi1988 (válaszként erre: 1506. - Humor Helga)
2017. ápr. 24. 07:38

Mi is szombaton vásároltunk, még pár dolog van vissza, pl. légzésfigyelő, bébiőr, mellszívó. Ruhát örököltünk 5 zsákot azt már mosom, vasalom egy ideje, még a fele vissza van + az örökölt babakocsi, pihenőszék, stb. tisztítása, még nem találtam ki, hogy hogyan.


Füllyukasztás szerintem nálunk nincs a kórházban. Mindenesetre én ott még nem szeretném, szegénykémnek elég baja van, majd 5-6 hónaposan gondoltam.


A lábadat én megemlíteném telefonon az orvosnak a helyedben, esetleg védőnőnek.

2017. ápr. 24. 06:52

Sziasztok,


Aztaaa Móni gratulálook én is :)))


zsofiacskm, hát ez az h nem épp a legfrisebb infok voltak... fb-n benne vagy a sote1-es csopiba?


Képzeljétek, szombaton jól bevásároltunk uh már csak a babakocsi(de azt is rendeljük és tudjuk h honnan..) ás a légzésfigyelő van hátra :)

Ma elkezdem mosni a kórházi cuccokat, aztán meg minden egyebet is :) kezdek izgulni.. nagyon is. Álmodni én is zsoktam, bár inkább olyan h már meg van a Flóra és velünk van és csodálkozom h mikor és hogy szültem meg :D


Ti fület kilövettek még a kórházba ha lehet?


És még egy kérdés, a lábam tegnap írtóra fájt... kb olyan érzés mint amikor annó eltört a bokám... de persze most semmi ilyen nem történt, zsibbadt fájt, alig bírtam ráállni, már elmúlt.. mitől lehet ez?

1505. Carfiol (válaszként erre: 1501. - Kisaniqa)
2017. ápr. 23. 22:50
Én is szültem már álmomban és nem volt fájdalmas...ellenben a szoptatós álmaimmal, ami még sosem nyújtotta azt a meghitt élményt :S Na majd meglátjuk milyen lesz a valóságban :)
1504. Castanea (válaszként erre: 1486. - Feliz)
2017. ápr. 23. 22:37
Jaj Bocsi. Az előbbi Feliznek ment :) :) :)
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook