Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
1563. gümi1988
2017. ápr. 26. 11:05
Zsofiacskm nálad ez a Streptococcus, hogy derült ki?
1562. gümi1988 (válaszként erre: 1557. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 10:49

Ez doki függő szerintem. Én úgy tudom az enyémnek a 6 hetes kontrollon szokták. Szülésére még nem fogadtam fel... hosszú sztori. Szóval, ha vállalja és ő lesz a szülésen, a 6 hetesen fogja megkapni.

De van aki rögtön szülés után adja, van aki, akkor amikor hazamegy.

Ugye van az a 60e Ft anyasági segély, gondolom sokan gazdálkodnak abból is, az szülés után pár héttel utalják.


Szülésznőnek még a kórházban szülés után tervezem odaadni.


Asszisztensnő nálunk nincs a dokinál, neki én max. valami ajándékcsomagot adnék a helyedben.

1561. zsofiacskm (válaszként erre: 1542. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 10:42

Ennek a parának én is beugrottam :) de amúgy is szerettem volna hálózsákot, pl. ha anyukámékhoz megyünk és szeretném picit letenni, vagy (kocsiba beköthető verziót vettünk) menet közben tudjon aludni benne.

Itthon és a férjem szüleinél viszont szerintem marad a takarós módszer. Jól el is rontottam, a 90x70-es ágyneműhöz most vettem két 130x90-es huzatszettet...

1560. zsofiacskm (válaszként erre: 1557. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 10:39

Szerintem még a kórházban fogjuk, pénzt én sem magammal viszek be, majd a férjem.

Mondjuk a szülőszobával és terhesosztállyal kapcsolatban nem volt semmilyen rossz tapasztalatom, simán otthagyhattunk mindent a szobában. Ez nyilván szobatársfüggő is.

1559. zsofiacskm (válaszként erre: 1546. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 10:37

Ma megyek 1 körül, csinál egy NST-t. Remélem, eszembe fognak jutni a dolgok :)

Ha nem, holnap megyünk az egyébként szülészfelkészítőt tartó másik szülésznőhöz reggel (ő István kórházas), aki elmeséli magát a szülési folyamatot, mert arról az alkalomról lemaradtunk :D

kicsit feleslegesnek érzem így választott szülésznő mellett, bár annyiban biztos hasznos lesz, hogy nagyon jól magyaráz és apukának is (remélhetőleg) jó gyakorlati tanácsokat tud adni, hogyan segítsen majd.

1558. zsofiacskm (válaszként erre: 1550. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 10:34

Külön pakolok, nekem egy NAGYON nagy gurulós sporttáskába mentek a dolgok (jól is jött, mikor befeküdtem pár napra, aztán pakolhattam újra..most úgy 80%-on lehet). És még így is hozott be az apuka egy külön hátizsáknyi ezt meg azt, mondjuk ennivalót tekintve hajlamos túllőni a célon.

De így is az volt a tapasztalatom, hogy mindent használtam ebből a zsákból, úgyhogy kell is ennyi dolog. Volt bent velem egy negyedik babáját szülő anyuka, ő egy hatalmas bőrönddel és még 2 hatalmas szatyorral érkezett, pedig már lehetett rutinja.


A baba dolgai egy kisebb táskában is elférnek, és ahogy valaki írta, a popsitörlőnek-pelusnak egy külön, névvel ellátott szatyor jó ötlet, én is ezt fogom tenni.

2017. ápr. 26. 09:30

És szerintetek a borítékot még a kórházban vagy a 6hetes kontrollon "kell" odaadni?


És még egy kérdés... magánrendelésre járok a dokihoz, és ott az aszisztens intéz mindent időpontok UH-ra, ott is ha ott van nagyon kedves és segít... neki is illik adni? és ha igen mennyit?

1556. gümi1988 (válaszként erre: 1554. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 09:16

A borítékot majd apa hozza nálunk is, azt nem rakom be a bőröndbe. Egy kis pénztárcába rakok kb. 1000 Ft értékben aprót 10-20-50-100Ft-ost, ha szükségem lenne valamire automatából pl.


[link]


Én ezekből fésűztem össze, hogy mi kell a szülőszobára. Tusolás miatt kell a törölköző, és a zuhanyzós papucs, normál papucs, egy kis törölköző borogatni, hálóing (és köntös), wc papír, inni-enni való, én beteszek egy tena bugyipelenkát, nagy vonalakban ennyi kb. Meg persze iratok, leletek, kiskönyv.

1555. Humor Helga (válaszként erre: 1553. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 09:14

babavíz... nem is gondoltam rá, de jó ötlet :)


milyet érdemes?

1554. Humor Helga (válaszként erre: 1552. - Carfiol)
2017. ápr. 26. 08:55

passz pont ezt akartam kérdezni :D


Te és célszerű még babóval a pocakban :D de gondolom hálóing, esetleg wc papír, nedves törlő, inni, enni(Anyának nem tudom lehet e, de pl Apának..) nálunk kell Apának pl műtős ruci.


Gondolom utánra bugyi betét, papucs(?)


így elsőre ezekre gondolok.


És amíg szülsz a többi cucc hol van? mert ha a csecsemőosztályon.. én pl oda nem raknék pénzt.. sőt, sztem nálunk csak Apa hoz majd pénzt nálam nem nagyon lesz.. nehogy ...

1553. gümi1988
2017. ápr. 26. 08:50

Köszi csajok. Én tuti, hogy takaróval aludtam (és még élek, jelentem :D). Anyukám nézett csak furán, amikor mondtam. Neten bukkantam erre tök véletlenül. 1-2 hálózsákot beszerzek szerintem, most csak néhány van 1-2 méretben. Takarónk van kettő, meg sok pokróc is. Eredeti tervek szerint napközben az alsó szinten lesz lent velem a baba, van utazóágy, kókuszmatraccal, éjszaka pedig a felső szinten a mellettünk lévő szobában normál kiságyban, csak ugye nyáron félek, hogy meleg lesz a felső szint picit, kánikula idején tuti leköltözünk a kanapéra aludni és nem főzzük meg a picit sem és magunkat sem.



Nekem is a normál gurulós bőrönd megtelt. A "konyhai" cuccokat egy szövet szatyorba teszem (pohár, evőeszközök, keksz, 1 üveg víz, babavíz, stb.).


A szülőszobás cuccokat én a strandtáskánkba teszem, abba is kerül, keksz (kísérőnek), nekem szőlőcukor, egy kis víz, egy nagy víz, wc-papír oda is, papír wc ülőke, törölköző, hálóing, a papucsok, lehet, hogy a köntöst átteszem ebbe, ha netán mászkálni küldenek a tágulás miatt.

Neten találtam sok kelengyelistát, hogy hova-mit tegyek, nálunk hálóinget tuti nem adnak. De majd csütörtökön találkozok a szülésznőmmel, meg ha minden igaz a szülőszobákat is megleshetem. :) Itt azt ajánlják, hogy legyen egy külön szülőszobás csomag és egy a kórterembe, mert a szülőszobán útban van a nagytáska.


A picinek a pelust és a popsitörlőt egy sima új szatyorba teszem és ráírom a szatyorra a nevét, az 1 ruhát a fotózásra az én cuccaim közé meg oda rakok még tartalék pelust, popsitörlőt, a hazamenő cuccát a pelenkázótáskába, azt majd apa behozza, amikor megyünk haza.

1552. Carfiol (válaszként erre: 1551. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 08:09
Remélem egy nagy utazóba belefér egybe és külön egy táskába a telcsi, töltő, toll, pénz, papírok, okmányok, amit esetleg a szülőszobára viszek, bár ez utóbbival nem nagyon vagyok tisztában...mi kell oda rajtam kívül ? :)
1551. Humor Helga (válaszként erre: 1549. - Carfiol)
2017. ápr. 26. 07:52

jah mi is távfűtés, átlag a jó meleg :) mpndjuk én szeretem... kivéve most a terhesség alatt.. mindig melegem van/volt :D


már most tiszta paramami vagyok.. mi lesz itt később? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

1550. Humor Helga (válaszként erre: 1548. - Carfiol)
2017. ápr. 26. 07:51

Teljesen el vagyok képedve h ez mind kell ... persze inkább legyen bent, de akkor is :D és még tartok Tőle h nincs is ekkora táskánk mert csak elsőkörbe dobáltam bele h jó majd még átnézem, meg amit kell sterilizálok és úgy megy a tatyóba.


Ti hogy pakoltok? mármint babónak külön és Neked külön, vagy ruhák külön, egyebek külön? vagy h praktikus?

1549. Carfiol (válaszként erre: 1547. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 07:50
Állítólag a túlmelegedés veszélyesebb ;) Mondjuk én panelben lakom...itt mindig meleg van! :D
1548. Carfiol (válaszként erre: 1544. - Humor Helga)
2017. ápr. 26. 07:47
Szerintem simán létezik :D Én is tegnap kértem meg a férjemet, hogy szedje elő a legnagyobb utazó táskát, mert ki akarom mosni...csak pislogott rám, hogy kizárt, hogy a kis sporttáskámba nem fér bele. De csak a törölközők, köntös, hálóingek, melltartók, bugyik, betétek, papucsok, tiszálkodó szerek, evőeszköz, wc papír, pzs, fertőtlenítő kendő, melltartó betét is elég nagy pakk...akkor még a babának pelus, popsitörlő, krém, esetleg fényképezős ruha... simán egy nagy Lidl-ös szatyor!
1547. Humor Helga (válaszként erre: 1545. - Carfiol)
2017. ápr. 26. 07:45

Én nem is attól tartok h megfullad.. mert azért sokan vagyunk akik túléltük a takaróval alvást...:DDD

inkább h kitakarózik és megfázik... bár lehet ez már a túlaggódás kategória ...

1546. Humor Helga (válaszként erre: 1529. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 26. 07:43

Na igen, bár lekpogom.. én még nem éreztem ilyet, bár "csak" kettőt olvasok rendszeresen :)

Mikor mész a szülésznődhöz? :) Majd mesélsz róla? :)))

1545. Carfiol (válaszként erre: 1542. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 07:38
Én is vettem egy hálózsákot és takarót is. Szerintem se fogja még az elején maga alà gyömöszölni, legalábbis remélem. Én inkább később félek ettől...mikor màr forog. De tuti én is takaróval aludtam, meg szerintem még a fél világ. Vagy esetleg nappal takaróval, éjszaka hálózsákban. (Én se altattam még gyereket, de pl.sógornőm 2 kislànnyal csak takarót használt, az egyik 1, a másik 3 éves ;)
2017. ápr. 26. 07:37

Jó reggelt


Én a hálózsákra szavazok inkább de lesz takarója is, lehet h Neki pont az fog beválni. A másik h elvileg van egy halom hálózsákunk és tegnap feltúrtam érte az egész lakást és nem találtam, uh most egy kicsit pipa vagyok.


Megkaptuk tegnap a pelánkázót uh ma már pakolhatok el ezerrel :) Úgy örülök :)


Lányok, létezik h amit a kórházba viszek(nem ruhanemű hanem a többi..) az kitesz egy nagy óriási Lidl-is szatyrot? Jó h a gyereknek meg nekem... de akkor is, ez rengeteg... vagy túl pakoltam? De igazából csak ami a listán van azt raktam el ... kicsit úgy érzem magam mintha nem 4napra mennénk hanem végleg beköltöznénk ...

1543. Kisaniqa (válaszként erre: 1542. - Gümi1988)
2017. ápr. 26. 06:27
Nekünk van ez is, az is :) elsőnek kipróbáljuk a hálózsákot, mivel szerintem ultracuki, de amúgy nem hiszem, hogy a takaró ördögtől való, az elején még picike, nem igazán tudja megfogni, az arcába dörgölni. Felügyelet mellett szerintem nem nagyon nagy gáz, de ez csak saját véleményem, és nem tapasztalat (1. Baba lesz.)
1542. gümi1988
2017. ápr. 25. 21:24

Csajok ti takaróval fogjátok takarni a picit, vagy hálózsákba teszitek?

Én betakarni terveztem, de beparáztattak vele, hogy attól megfulladhat. Van aki ezt mondja, van aki azt....

1541. Carfiol
2017. ápr. 25. 20:47
Köszi a válaszokat lányok! :)
1540. Carfiol (válaszként erre: 1539. - Manovaro:))
2017. ápr. 25. 20:45
Igen, 56-osból megvan az 5-6 rövid, 5-6 hosszú ujjú body, 5-6 hosszú ujjú rugi, 1 ujjatlan rugi, 2 vékony sapi, kiskesztyű, 1 kötött kardigán, zokni. Talán az elég lesz. Csak ugye mindenki azt mondja olyan gyorsan nőnek :) gondolom a 62-est tovább hordják. Én is ujjatlan rugikra gondoltam, mert július-augusztusban dög meleg szokott lenni...főleg panelben légkondi nélkül :D
1539. Manovaro:) (válaszként erre: 1535. - Carfiol)
2017. ápr. 25. 16:58
En talan meg a rugibol vennek 1-2 darabot, olyat, ami nem hosszu ujju. 56-s meretbol van tobb?
1538. gümi1988 (válaszként erre: 1535. - Carfiol)
2017. ápr. 25. 16:43

Nekem azt mondtak, hogy 5-6 body es ugyaennyi rugi meretenkent. En elso idokben rugiba tervezem oltoztetni, amig nem maszik. Ennek a sokszorosat orokoltuk ujjatlanban, rovid-

es hosszuujjuban. De ha en veszem, meretenkent vettem volna 4-4 rovid es hosszuujjut. Kisnadrag es polo nem igazan van csak nehany. Kardiganunk van tobb, meretenkent 1-2. Kisnadragot lehet veszek meg. Napozo is van meretenkent kb 1.

1537. zsofiacskm (válaszként erre: 1535. - Carfiol)
2017. ápr. 25. 15:59

Én egy rakatot vettem, mert a nővérem rémisztgetett, hogy évszakonként ÉS méretenként legyen 10-10 db. Azóta megbántam, bár valószínűleg első babánál sokan beleesnek ebbe :) Mondjuk 56-osból 1-2 darabom van összvissz.


Esetleg beszereznék még vékony kissapkát-kesztyűt, utóbbit karmolás ellen.

1536. zsofiacskm (válaszként erre: 1533. - Gümi1988)
2017. ápr. 25. 15:57

Ó, értem, köszi a részletes magyarázatot. Mindenesetre az megnyugtató, hogy monitorozzák ezeket. :)


Csak jusson eszembe szólni vajúdás közben, ha esetleg nem úgy alakulna a dolog, hogy a dokim lesz ott...

1535. Carfiol
2017. ápr. 25. 14:32

Anyukák, akik júniusra várjátok a babát segítsetek Ti hány és milyen típusú 62-es ruhát vettetek? Tegnap bepakoltam a szekrénybe és annyira kevésnek tűnik.

Leírom mi van és esetleg megírnátok, hogy még mit szereznétek be?

6 rövid ujjú body

3 hosszú ujjú body

3 talpas nadrág

1 vékony hosszú ujjú kapucnis felső

1 hosszú ujjú rugi

Köszönöm előre is!

1534. gümi1988 (válaszként erre: 1528. - Zsofiacskm)
2017. ápr. 25. 13:34
Én pici baba mellett nem vállalnám be. Ha fél éves felújításról van szó, akkor gondolom nem kis munka, zörgés, por, felfordulás.
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook