Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (22. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1759. gümi19882017-05-09 10:01
Én közben beszéltem a szülésznőmmel.
Amit írtál az valószínű az volt az ő leírása alapján.
Amiket én éreztem (nagyon enyhe mensi szerű görcs has aljában néhány naponta 1x), arra azt mondta, hogy nem baj, ha van ilyen néhány naponta, csak még ne legyen egy nap alatt 5-nél több (34+0 vagyok) /az 5-be nem számoljuk bele azt, amikor sétálás, lépcsőzés, pisilés után ha van, felkeléskor-lefekvéskor ha van keményedés, vagy görcs/, nagyjából ilyenek lesznek a jóslók is, vagy rendszereződnek- sűrűsödnek-erősödnek, vagy lassan ritkábbá válnak, és elmúlnak.

Magnéziumot még szedem, a 36. hétig tuti fogom, akkor megyek majd dokihoz, gondolom utána fogja leállítani.
(válasz gaby82 1757. hozzászólására)

1758. Carfiol2017-05-09 08:34
Hál ég még nem...de én azt olvastam ez már akàr 4-5 héttel a szülés előtt is elkezdődhet, ha rendszertelen, akkor nincs baj. Mondjuk nekem a Mg-ot pl. betöltött 37. hétig javasolta a doki. Utána már ugye érett baba, már "csak" tartalékol ínséges időkre :) Azért pihizz, amennyit csak tudsz!
(válasz gaby82 1757. hozzászólására)

1757. gaby822017-05-09 07:50
Sziasztok..hát éjjel kicsit beparáztam.
34+2h vagyok,olyan volt mintha josló fájásaim lettek volna.Mensi szerű görcsök,derékfájás..A harmadik ilyen 'fájás'után vettem be magnéziumot,utána elmúlt..
Valakinek volt hasonló ilyen korán?😑😐

1756. gümi19882017-05-08 21:23
Szerintem is jó ötlet. :) Nem éri a babát "trauma", mint amikor átkerül egy másik helységbe a szülők nélkül.
(válasz Carfiol 1755. hozzászólására)

1755. Carfiol2017-05-08 20:35
Mi is arra gondoltunk, hogy ő szokja csak meg a szobáját, a helyét, de, ha sűrűn ébred az elején, akkor könnyebb legyen mellre tenni ahányszor csak igényli. Ne kelljen oda-vissza járkálni a folyosón vagy ne az legyen, hogy férjem és én már a kezdetek kezdetén szétválunk és eltávolodunk egymástól. Anyós ugyan mást tanácsolt, de mi így érezzük jónak :) Szerintem így mi is nyugodtabban alszunk majd. Aztán meg majd alakul, ahogy alakul :D Kitaláljuk, alkalmazkodunk egymáshoz.
(válasz zsofiacskm 1754. hozzászólására)

1754. zsofiacskm2017-05-08 18:17
Ez jó ötlet, hogy nem ő kerül át új helyre :) legalább nem lesz olyan drámai a változás, amikor kiköltöztök.
(válasz Carfiol 1751. hozzászólására)

1753. zsofiacskm2017-05-08 18:12
*az első babájukat várók - ez lemaradt

1752. zsofiacskm2017-05-08 18:11
Nekem is ilyen megjövős típusú fájdalmaim vannak néha. Amikor viszont a fejét illesztgeti be és megnyom egy-egy ideget, az határozottan fájásszerű. Szerintem ilyesmi lehet a jóslófájás is, bár azt állítólag az első babájukat a sokadik terhességhez képest nehezebben azonosítják be, csak úgy mint a baba első mocorgásait a pocakban :)
(válasz Humor Helga 1741. hozzászólására)

1751. Carfiol2017-05-08 16:50
Visszatérve az együttalvás témakörre...nem merném közénk tenni...max. babaöbölbe mellém. Szerintem tudatmódosító szerek nélkül is lehet a kimerültségnek olyan szintje, hogy esetleg még a sírásra sem ébred fel az ember, nem hogy, ha véletlen megütöm vagy ráfekszek valamilyére. Vertem màr gigán a férjemet álmomban, mert hirtelen megébredtem a csókjára és azt se tudtam hol vagyok. Kiságyában lesz mellettünk a saját szobácskájában. Egy pár hétig ott leszünk vele, aztán visszacuccolunk a hálónkba. Ez a terv :)

1750. Carfiol2017-05-08 16:43
Na paramami befigyel :) Elolvastam, amit írtatok. Nekem 1-2-szer volt eddig néhány mp-ig alhasi mensi szerű fájdalom, de nem mondanàm rá, hogy az jósló fájás...inkább betudtam medence tágulásnak.Mondjuk honnan tudhatnàm mi az...még sose szültem :) Viszont múlt héten nekem is azt mondta a doki, hogy nagyon lent van a babám feje...pihenjek sokat, mert a sok függőleges helyzet, szaladgálás nehogy idő előtt nyissa a méhszájat.

1749. gümi19882017-05-08 14:02
1x 1x én is éreztem ilyen menstruáció szerű dolgot, mármint ilyen nagyon-nagyon lightos dolgot, múlt héten kb. 3 alkalommal, pár másodpercig tartott. Én is úgy gondoltam, hogy ez még csak jóslónak sem nevezhető. Meg még nem is szeretnék jóslót a 33.-34. héten.

Anyumnak éjjel elment a nyákdugó és kezdődtek a fájások, reggel/hajnalban mentek a kórházba, de akkoriban ott az volt a szokás, hogy nem szabad felkelni, lefektették a szülőágyra, nem volt szabad mozognia és otthagyták egyedül, 13:40-kor születtem meg. Burkot úgy repesztették.
(Akkoriban ugye még senki nem mehetett be vele.)

A tesóm fele ennyi idő alatt lett meg. Ott már engedték sétálni is, hogy jobban táguljon.

Mindkettőnket túlhordott.

1748. gümi19882017-05-08 13:57
:D Na igen.
(válasz zsofiacskm 1739. hozzászólására)

1747. Humor Helga2017-05-08 13:17
igen ettől tartok én is :DDDDDD
(válasz Feliz 1746. hozzászólására)

1746. Feliz2017-05-08 13:05
Majd biztos a legváratlanabb helyzetben! :D
(válasz Humor Helga 1745. hozzászólására)

1745. Humor Helga2017-05-08 12:58
Nálunk Anyunak elfolyt a magzatvíz és két óra múlva meglettem ... én se bánnék ilyen gyors szülést :D

óóó akkor már mindjárt ;) én is örülnék ha mostanában jönne Babuci :) de nekünk a hivatalos dátum május 29, bár a doki alkalmak óta azt mondja h lejjebb van a feje..bár nem tudom h ez mit is jelent pontosan, mármint h mennyire kell lejjebb jönnie h beinduljon a szülés :)
(válasz Feliz 1744. hozzászólására)

1744. Feliz2017-05-08 12:51
Maga a fájás időtartama, aztán pedig 2 fájás közti eltelt idő. :)

Na igen... nálunk meg úgy volt, hogy Anyukámnak a kórházba érkezésig semmi fájása nem volt, csak úgy érezte, hogy elrontotta a gyomrát (jól bezabált aznap :D ), és az Anyukája mondta Apának, hogy vigye be a kórházba. Mikor beértek, a doki megvizsgálta, aztán Apát haza is akarta küldeni, mert hogy itt nem lesz még gyerek... aztán meg úgy kellett a dokinak visszaszaladni a liftből, megjöttek a fájások is. Én meg másfél óra alatt meglettem. :D És azt mondják, hogy az első gyerek nem a legrövidebb idő alatt jön...

Úgyhogy annyira nincs egy mindenkire vonatkozó forgatókönyv. :)

Örülnék ha nekem is ilyen hamar meglenne a babci. Már nagyon izgi, 13 és 21 között lenne a hivatalos ideális ideje. :)
(válasz Humor Helga 1743. hozzászólására)

1743. Humor Helga2017-05-08 12:41
rendszer?! tényleg csak 1x 1x fordult elő... max hetente 1x..

Anyukám pl azt mondta h neki semmi jósló nem volt.. így tőle nem tudom ezt megkérdezni... de akkor lehet jobban hasonlítok rá mint gondoltam :D
(válasz Feliz 1742. hozzászólására)

1742. Feliz2017-05-08 12:39
Azt mondják, hogy nem pont a fájás erőssége a lényeg, hanem a rendszer benne.

Nálam már többször előfordul(t), napi szinten, aztán elmúlik. De volt olyan is, hogy már az órát is figyeltem, de még egyben vagyok... :)
(válasz Humor Helga 1741. hozzászólására)

1741. Humor Helga2017-05-08 12:13
Lányok, Nektek vannak jósló fájásaitok? Nálam kb semmi, ma töltöttük a 37. hetet. Néha 1x 1x ilyen mentsi előtti érzés de fájásnak korántse lehetne nevezni csak érzésnek..

1740. Manovaro:)2017-05-08 11:36
Az en vedonom szerint nem szabad egy agyban aludni a picivel. Sot!!! A korhazi rooming szobaban is azonnal visszakell tenni a picit a helyere szoptatas utan...mert meselte, h amikor O szult...egy Anyuka megnyomta a babat szopizas utan, annyira faradt volt es elaludt...ujra kellett eleszteni a babat...
Nalunk kulon szobaba lesz a baba...

1739. zsofiacskm2017-05-08 11:22
hát ezaz! :D
Meg azért jobb esetben más is történik egy pár ágyában, mint az alvás.
Kreativitás ide vagy oda, voltunk pár hónapja megnézni egy lakást, ott az öt éves gyerek aludt ágyöbölben a szüleivel. Néztünk egymásra, hogy akkor ezt hogyan...
(válasz gümi1988 1738. hozzászólására)

1738. gümi19882017-05-08 10:43
Azért ösztön ide vagy oda... és most az kinek jó, hogy élére fekve alszunk mindketten. Mi is rendszeresen össze tudunk fejelni, keresztbefekszünk, általában hasalunk, széttet karokkal, stb. Régebben mindketten egyedül aludtunk egy franciaágyban, ezért is kellett az 1,40-est 1,80-ra cserélni, mert folyamat összegabalyodtunk, egyszerűen nem fértünk el, de egy gyereknek most se lenne hely közöttünk. :D
(válasz zsofiacskm 1737. hozzászólására)

1737. zsofiacskm2017-05-08 10:21
Erre a ráfekvés kérdésre a védőnő válasza az volt, hogy ösztönből elkerülöd, meg csak olyan esetekben fordult elő nagyobb arányban, ahol tudatmódosító szert fogyasztottak a szülők, stb.
Nálam még el is hinném az ösztöndolgot, de volt, hogy arra keltem, hogy alig kapok levegőt, mert a férjem rámfeküdt álmában. Fel se tűnt neki...
(válasz gümi1988 1729. hozzászólására)

1736. zsofiacskm2017-05-08 10:18
A rugalmassággal teljesen egyetértek (mondjuk azzal is, hogy ha megvan, ami azért bevált, akkor ahhoz következetesen kell ragaszkodni). Itt inkább csak az zavart, hogy úgy tűnt, hasonló a hozzáállásunk egy adott kérdéshez, de látom, mekkora különbséghez vezet az eltérő tájékozódási szint - én már beleástam magam ezerféle oldal véleményébe, a férjem szerint az első hitelesnek tűnő a nyerő. Pedig más kérdésekben ennél megfontoltabb :)

Szerencsére meg fog oldódni a dolog viszonylag hamar, úgy néz ki, nemsokára költözhetünk! :))
(válasz Carfiol 1730. hozzászólására)

1735. Carfiol2017-05-08 08:28
Akkor hamarosan a kezedben tarthatod azt a kis tündért :) Biztos, hogy minden a legnagyobb rendben lesz.Kívánok nekik gyors és zökkenőmentes szülést, Neked pedig mielőbbi kellemes babázást!
(válasz Violet5909 1732. hozzászólására)

1734. Violet59092017-05-08 07:34
Köszönöm, a szülők nevében is :)
(válasz Feliz 1733. hozzászólására)

1733. Feliz2017-05-08 07:33
Nagyon drukkolok/drukkolunk! :)))
(válasz Violet5909 1732. hozzászólására)

1732. Violet59092017-05-08 07:20
Tegnap este a fiamnak úgy alakult a napja, hogy csak késő este tudott Anyák Napja miatt felhívni.
Hívtam napközben, de nem vette fel.

Azonnal hívtam a Margit kórházat, hátha a menyem szül...bármelyik pillanatban szülhet, már tiszta idegbeteg vagyok :) 2 éves a kisfiú és most kislány jön. KISLÁNY. Egész életemben, válás után, szerettem volna még egy gyereket a fiam mellé, egy kislányt..

Hát most az, hogy kislány unokám jön, teljesen felkavart....úgy izgulok, mint egy kisgyerek. Alig várom már, hogy megszülessen a kicsi lány..

Bármelyik percben jöhet a szülés :) A fiam megint bent lesz a szülőszobában és megint fogni fogja a felesége kezét, milyen szép tőle!

1731. Feliz2017-05-08 07:13
Egyetértek!!!

Majd ahogy Nektek a legjobb lesz, ezt ki kell tapasztalni. Annyira különbözünk... :)
(válasz Carfiol 1730. hozzászólására)

1730. Carfiol2017-05-08 00:14
Nekem nem egy anyuka mondta, hogy legjobb mindent rugalmasan kezelni, mert nem tudhatjuk előre, hogy nekünk mi válik be 1000 tanács közül. Az a baj, hogy annyi féle nézet van, még a pszichológusok közt sincs ebben egyetértés és ez engem mint kezdő anyukát csak elbizonytalanít. A bizonytalanságtól meg csak még frusztráltabb leszek...az meg nem jó a babának sem.
(válasz zsofiacskm 1728. hozzászólására)