Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (3. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2210. gümi19882017-06-14 12:16
Kérdezgetés, esetlegesen beszólás utána is lesz. Az én kedvencem a "Tudsz szoptatni? Van tejed?". Mondtam már sokszor, de egyszer tényleg megteszem, hogy visszakérdezek, hogy te tudtál-e reggel ...ni. :D Bocsi a stílusért, de már kiakasztanak ezzel.

Nekem nem indítottak, de kaptam oxit a vége felé (bekötötték infúzióval), és burokrepesztés is volt, sőt kézzel tágítás is. Mind EDA után, így bár nagyon féltem ezektől, nem voltak fájdalmasak (legalábbis az EDA előtti fájásokhoz képest).
(válasz Manovaro:) 2205. hozzászólására)

2209. gümi19882017-06-14 12:08
Szerintem is hagyd a csudába a házimunkát. Ami olyan azt mi délutánonként közösen lerendezzük. Hétvégén takarítunk. Kaját rendeljük (Teletál, Gasztroking).
Mondjuk Emese folyamatosan felügyelet van a légzésfigyelős dolgok miatt.
A kiságy légzésfigyelővel a felső szinten van, de itt csak a hálók és fürdőszoba van. Konyha, nappali, mosógép, vasaló, stb. az alsó szinten. Ha levisszük ott meg folyamat figyeljük, hogy vesz-e levegőt....
(válasz Kisaniqa 2196. hozzászólására)

2208. gümi19882017-06-14 12:05
Én kikérem majd a védőnő ill. gyerekorvos véleményét, hogy egyáltalán javasolják-e, ha igen mikortól és hol. Kicsit félek a fertőzésektől, na meg télen lesz abban a korban, amikor mehetne, másrészt hidegebb az a víz, mint amiben fürdeni szokott.
(válasz Humor Helga 2192. hozzászólására)

2207. Kisaniqa2017-06-14 12:03
Szia, megértelek, kis híján én is túlhordtam Nándit, kiírt előtti nap bújt ki. Engem se indítottak, de én is kaptam oxit bőven és bár a magzatvizem folyt el, tehát a burok nem volt sértetlen, nekem is tovább tepesztették, az elég durva volt, de lehet csak azért, mert addigra már elég erős fájásaim voltak és fájás közben történt a művelet. Kitartás, biztos, hogy maximum néhány nap és kibújik a pici! :)

2206. Humor Helga2017-06-14 11:15
Hát meg tudlak érteni, engem is a végén minden jó indulatu kérdés is kiboritott ... uh kitartás szerintem ez normális.

Engem ugyan nem inditottak, de volt oxi(amire a Flóra ugye rosszul reagált) és elötte burok repesztés(hát nem kellemes de a fájáshoz képest kibirhato..) ezután többröl nincs infom, csak a császáros részröl.

Drukkolok h induljon el Babóka magától :)

És tényleg, kitartás :)

2205. Manovaro:)2017-06-14 10:47
Lanyok! Mai napra vagyok kiirva, voltam dokinal uh-on es vizsgalt is...a Baba jol van, jol erzi a pocakban magat, de a buksija nagyon fent van meg...valami miatt nem tud vagy nem akar lejjebb ereszkedni...semmi fajasom nincs...csak neha pocakkemenyedes... :(
Ha vasarnapig nem szuletik meg, akkor hetfon inditani fogjak...felek, nehogy csaszar legyen belole... :(
Mostmar minden nap mehetek Nst-re is...
Azt gondoltam, h mivel eleg nagy Babo...hamarabb fog szuletni...erre tessek...meg tul is hordom... :(
Pedig mar ugy szeretnem a karjaimban tartani...
Arrol nem is beszelve, h akarkivel talalkozok, mindenki elso reakcioja:meg mindig egyben!!?? :o
Es folyton hivnak, h nincs-e meg baba, holott elmondtam mar mindenkinek, h majd szolunk mi, ha megszuletett...
Lehet, h en vagyok mar nagyon turelmetlen...azert veszem rosszul ezeket a dolgokat...
Van, akinek inditottak a szulest? Mit takar pontosan?

2204. gaby822017-06-14 07:46
Köszönöm mindenkinek..
Alvás nem sok van,viszont tejem annál inkább..
De hát mit várok egy hét után?Majdcsak beáll:-)

2203. gaby822017-06-14 07:43
Köszi,neked kitartást :-)
(válasz Manovaro:) 2169. hozzászólására)

2202. gaby822017-06-14 07:41
Köszönöm :-)
(válasz zsofiacskm 2173. hozzászólására)

2201. gaby822017-06-14 07:40
Köszönöm
(válasz Edina070 2178. hozzászólására)

2200. Edina0702017-06-13 17:23
Egyenlőre mi is hely és első benyomás alapján döntünk.aztan majd meglátjuk.kivancsi vagyok milyen lesz.szeret pancsolni.

2199. Edina0702017-06-13 17:16
:) én is már csak azt veszem észre,hogy keresztben van.na majd egyszer jól kilesem,hogy csinálja. :)
(válasz zsofiacskm 2195. hozzászólására)

2198. Humor Helga2017-06-13 12:33
nyilván azt én se :D

korábban nem is lehet vinni,nem?
(válasz zsofiacskm 2194. hozzászólására)

2197. Humor Helga2017-06-13 12:32
Szerintem így az elején, csak a legszükségesebbek csináld meg..

Én megbeszéltem Apával h simán lehet az elején h én alszom amikor a Flóra alszik és teszem azt ez a háztartás rovására megy. 6hét alatt sztem az ember belejön ezekbe, a lényeg h ne stresszeljünk rá, és igenis ha az ember fáradt aludjon!!

Nekem most szerencsém van a héten mert Apa itthon van :) bár ez inkább élmény már mintha az első héten maradt volna itthon :) uh minden percét kiélvezzük :)
(válasz Kisaniqa 2196. hozzászólására)

2196. Kisaniqa2017-06-13 11:03
Mi holnap leszünk először egyedül kora reggeltől estig. Egy picit tartok tőle, néha úgy érzem, hogy az a max 2-2,5 h, amíg bealszik, az összes energiámat elszívja. Ma megint fáradtabb napom van, mert éjjel eggyel többször kellett kelni, bár mióta csak egyszer cserélek pelust éjszaka és fekve szoptatok, általában egyből visszaalszik. Tökre aludnék így nap közben, mikor ő is alszik, de akkor mikor egyek, igyak, fürödjek, mossak, takarítsak? Még mindig szokatlan...

2195. zsofiacskm2017-06-13 10:23
arra nem tudok rájönni, hogy hogyan másznak ennyivel arrébb? A folyamatot hallom, nagy nyögdécselés, aztán csak annyit látok, hogy keresztben az ágy végében...
(válasz Edina070 2181. hozzászólására)

2194. zsofiacskm2017-06-13 10:19
én távolság alapján :D ha nem szimpi, majd váltunk, de nem szeretnénk órákat utazni. 3 hónapos korától tervezzük kb.

2193. zsofiacskm2017-06-13 10:18
Nálunk is nagy sírás van mindig...mondjuk mi nem kádban fürdetjük egyelore, inkább mosdatunk. Egyetlen részt visel jól: amikor bebugyoláljuk a kifogóba. Mondjuk elég késôn (9 körül) van fürdetés, addigra elég fáradt és éhes is, de legalább jót alszik utána (ma én keltettem 6 körül, 10-tôl aludt!:))).
(válasz Kisaniqa 2190. hozzászólására)

2192. Humor Helga2017-06-12 17:06
fürdéshez mi ilyet használunk, nekünk nagyon bevállt
[link]

Csak a hőmérséklet változásnál nyüsszög picit, egyébként élvezi(talán.. még azért nem vagyok benne biztos :D )

Akik babaúszni terveznek... mi alapján választotok uszodát?

2191. gümi19882017-06-12 11:38
A kórházban Emese is nagyon sírt, meg itthon az első fürdésnél. Anyukám mondta ill. mutatta, hogy az alábbiak szerint csináljuk. Egy picit melegebb vizet engedünk, mint a babahőmérőn van bejelölve. (Sokáig terhesen én is mértem a víz-hőmérsékletet amiben fürödtem, hát fáztam a bejelölt víz-hőmérsékletben.) A fenekét teljesen leengedjük a kád aljára, a fejét nem magasan tartjuk és stabilan, szinte a vízbe ér, hogy biztonságban érezze magát. Ahogy meginog egy picit az ember kezében látszik, hogy kezdené a műsort, nála erre kell nagyon odafigyelni, hogy biztonságban érezze magát a vízben. És nagyon lassan fürdetünk. A szobában jó meleg van, 26-28 fok.
Mondjuk Ő nem síros baba, csak ha nagyon tele a hócipője, akkor zendít rá, szóval nem tudom másnál beválik-e, na meg fázós is, mint az anyja. :)

2190. Kisaniqa2017-06-11 20:13
Imád fürdeni? Mi a titkotok? Nándi egyelőre nem szereti, mindig nagy sírás van, igyekszünk gyorsan letudni a dolgot...igaz még csak 10 napos, lassan talán megszokja.
(válasz gümi1988 2185. hozzászólására)

2189. Carfiol2017-06-11 19:14
Pár napja én is vizesedtem, még a jeggyűrű sem jött fel az ujjamra. Nem tudom a gyomrod bírja-e vagy nem kell-e diétáznod, de nekem a sok gyümölcs-zöldség és víz segített, no meg elhagytam a nagyon sós dolgokat. Gyönyörűen lement rólam a víz 3 nap alatt.
(válasz mukikám 2188. hozzászólására)

2188. mukikám2017-06-11 13:31
Szerintem Balázs nem fog hamarabb jönni, igaz, most úgy vagyok vele, hogy csak egy napra előre tervezek, mert sosem lehet tudni. Közben meg teljesen kész vagyok: ahányszor bemegyek a szobába, mindig rakok be valamit a bőröndbe, meg a listámat nézem, mert mi van ha... mindemellett meg még jó lenne behozni minden lemaradást, mert tudom, hogy utána nem lesz időm, és ez az állapot kezd az agyamra menni. : D
Persze a családból mindenki türelmetlen, mindenki várja, én meg úgy vagyok vele, hogy jó, nektek könnyű, szóval kicsit nyűgös vagyok rájuk, de tudom, hogy jót akarnak.
Pár napja fájt a hasam, ma reggel is görcsöltem, de ezek elmúlnak, pedig gondoltam majd a front, meg a telihold betesz, de legalább aludni már tudok, igaz, kint a kanapén, mert ott meg van támasztva a hátam. :"D Kijöttem ebből a köhögésből legalább, amitől jobban fájt az oldalam, mint az egész terhességtől.
Jövőhéten még van egy uh, meg persze az NST, nagyon kíváncsi vagyok, mekkorának saccolják majd Babót. :)
Vizesedni vizesedek, és kezdek szépen torzulni, mindennek érzem magam, csak nőnek nem. :')

Ezek tényleg durva álmok. : o Az ember agya is szeret néha ellene dolgozni. : o Én egyenlőre mindig csak szülök álmomban, ki tudja, lehet egyik reggel arra ébredek, hogy ott a gyerek. :D Anyukám viszont megnyugtatott, hogy ő mindhármunkkal 6 órákat vajúdott, és, hogy nem voltak igazán nagy fájásai, ellenben a nagyimmal, aki persze végigszenvedte anyukám születését. Ha ilyesmit lehet örökölni, remélem anyura ütöttem...

Pánikhangulatban nem vagyok, inkább csak amiatt izgulok, hogy MIKOR jön már el az idő, mert addig minden olyan fura. Hol túl gyorsan telik az idő, hol meg csigalassú... de még szeretném kiélvezni a végét. Az biztos, hogy ez az egész egy hatalmas érzelmi hullámvasút.

2187. gümi19882017-06-11 12:18
Huhh. Engem a furi hangok tudnak kiakasztani. Néha érdekes hangokat ad ki. :)
(válasz Edina070 2181. hozzászólására)

2186. gümi19882017-06-11 12:17
Szerintem ne félj tőle. A kórházban megtanítják, hogy kell ellátni és hamar rá fogsz érezni a dologra. Na meg neten is van csomó videó róla. A házimunka meg megvár. :)
[link]
(válasz Carfiol 2172. hozzászólására)

2185. gümi19882017-06-11 12:14
Mi is tervezzük, kb. fél éves kora körül, de kikérem majd a gyerekorvos, védőnő véleményét. Imád fürdeni.
Sajnos pont tél lesz.
(válasz Humor Helga 2183. hozzászólására)

2184. Edina0702017-06-11 11:25
Mi tervezzük őt vinni.:)
(válasz Humor Helga 2183. hozzászólására)

2183. Humor Helga2017-06-11 11:09
lányok, megy valaki babaúszni a manójával?

2182. Humor Helga2017-06-11 10:56
uhh de durva álmok, nekem csak terhesen voltak ilyenek.. már attól totál kikészültem, annó ezért is vettünk szívhangfigyelő kütyüt, mert rosszat álmodtam :/

Carfiol, engem érdekes a kórházban töltött 5nap, sokkal jobban megviselt mint az itthon egyedül töltött napok... mert akkor még mozogni is alig bírtam, és teljesen rám volt bízva a Flóra, csak fürdetni/vizsgálni vitték el. Bár a szobatársak nagyon sokat segítettek :)

2181. Edina0702017-06-11 10:09
Egyik éjszaka beparaztatott.az durvább volt.az első éjszaka volt,hogy aludt.este hét órakor aludt el és hajnali háromkor riadtam fel, hogy a gyerek még nem kelt fel.atrohantam a szobába és láttam, hogy teljesen felmászott a kisagy végébe és ott is a sarokban volt a feje.azt hittem, hogy megfulladt, pedig be volt kapcsolva a légzés figyelő.aztan megsimogattam a hátát és szuszogott.ilyen volt az első ataludt ejszakank.
(válasz gümi1988 2180. hozzászólására)