Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (13. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1963. zsofiacskm2017-05-22 06:04
A többágyas szüloszobabol csak egy van és ott csak koraszulottek esetén szulnek, mert ott van a PIC felszereles. Az osszes tobbi szuloszoba egyagyas es nagyon picike :)
A gatvarrasnal kaptam lydocaint, nem volt rossz elmeny (meg el is tarsalogtunk, hogy kalocsai vagy buzsaki mintat szeretnek-e), de gondolom megengedik, hogy visszautasitsd - ne tedd! :D

Ketagyast szerettem volna, de tele volt az osszes, egy agyasba jottem es nagyon nem bantam meg, bar pont a csecsemogondozo mellettit kaptam, ami nem a leghalkabb, de a privat szfera, furdoszobasor elkerulese es relativ bekesseg miatt jo dontesnek gondolom. Ha barmi kerdesem van, atmegyek a szomszedba a gondozokhoz :)
(válasz Humor Helga 1961. hozzászólására)

1962. Humor Helga2017-05-22 04:13
..és még egy kérdés, hány ágyas szobába vagy Zsófi?

1961. Humor Helga2017-05-22 04:04
Sziasztok,
mivel ma már a szülőszobába csinálták a ctg-t, meg h sorra jönnek a babák.. így már elég valóságos az egész és alig bírok aludni.. teljes a pánik(vagy izgalom, bár ezt azért inkább pániknak nevezném..)

gümi remélem minden oké, és jól vagytok!

zsofiacskm, aztarohadt, le a kalappal :))) akkor már van tapasztalat... gátvarrás? adnak vmit? éss... mivel én is ott szülök majd... a szülőszobán ahol a ctg-t csinálták ott egy négy ágyasba mentünk az volt rá kiírva h szülőszoba, előtte meg egy másikba vitt a nő.. ahol csak egy ágy van... mitől függ h hova kerülsz? És Apa végig ott lehet Veled? (eddig úgy voltam vele h ellennék Apa nélkül is... de egyre jobban úgy érzem h nélküle egy tapottat se megyek..)

nagyon remélem h csak "túl pánikolom" .. de tényleg nagyon fosok ettől az egésztől ...

1960. Carfiol2017-05-22 00:29
Izgis ;)
A múltkor még nyugodt voltam...most már kezdek rettegni...nagyon szorítok, hogy mielőbb lássátok egymást a babáddal ;) és persze minden sokkal-sokkal jobban alakuljon, mint azt várod.
(válasz Humor Helga 1950. hozzászólására)

1959. Carfiol2017-05-22 00:24
Tök jó a tabli :) Lesz egy pàr szülésbeszámoló előttem :D De mindenki ügyes lesz és minden rendben lesz! ;)
(válasz gümi1988 1944. hozzászólására)

1958. Carfiol2017-05-22 00:15
Remélem minden rendben van!
(válasz gümi1988 1953. hozzászólására)

1957. Carfiol2017-05-22 00:15
Hűű!Gratulálok Szaffi babàhoz! Nem semmi...20 óra! Pfúú... :) Sok-sok örömöt és tejecskét kívánok! ;)

1956. ildesz272017-05-21 23:15
Nagyon jó ez a táblázat és nagyon drukkolok,hogy minden rendben legyen.:)

1955. zsofiacskm2017-05-21 23:15
Amig friss az elmeny, leirom a szulessztorimat, bar talan en sem a legmegnyugtatobb pelda vagyok. Pentek este fel 10kor hatalmas kajalas utan jott az utcan az elso „na en most leguggolok”-fajas. Hazaertunk es elkezdtek jonni sorban, ijeszto volt, hogy fel egyre mar rendszeresen, eloszor 10, aztan 5-6 percenkent jottek es egy-masfel percig tartottak.
A szulesznot felhivtuk, 2-kor bekuldott a klinikara, negyed 3-ra mar ott csengettunk. Az ugyeletes szerint a fajasaim nagyon jok voltak, de alig voltam kitagulva...azert felvettek elsokent, es kezdodhetett a vajudas. A fajasok nagyon erosodtek, de ezt alig kovette le a mehszaj sajnos..8ra alig birtam elviselni, de szuk ket ujjnyinal jartam csak. Emellett olyan erosek voltak a fajasok, hogy folyton leesett a babo szivhangja par masodpercre.
Delre mar koveteltem a fajdalomcsillapitast vagy a csaszart (tenyleg rettenetesen eros fajasok voltak es mar 14 oraja), amit korul megkaptam, es a hatterben erosodo fajasok mellett tudtam pihenni kb masfel orat szakaszosan, viszont tovabbra sem tagultam, de legalabb el tudtam viselni a mehszajvizsgalatokat. Viszont mivel nem haladt elore a dolog, felvetettek, hogy oxitocin fog kelleni,de vartak vele ameddig csak lehetett, kb masfel orat, az epidural kozben mult fokozatosan, es egyre erosodtek a fajasok, kezdett durvulni a helyzet. Mire feltettek az oxit, le se kellett cseppennie, ugy beindultak a fajasok, hogy majdnem vonyitottam.
Csak kozben az epi miatt a baba is ellazult, ugyhogy a szuperul illeszkedo fejet elforditotta...az orvosom egy masikkal megvizsgalt, es mondtak, hogy akkor mostantol a mulo epi mellett harom fajasonkent forognom kell. Na itt mar nem sok emberi volt bennem, a ferjem probalkozott forgatni kb. Csaszarert konyorogtem (kiabaltam), mert negy ujj volt, a mehszaj sehogy sem akart eltunni. Delutan otkor viszont meglendult a dolog, az ujabb vizsgalat alapjan a baba visszafordult majdnem teljesen iranyba, a szuleszno osszeszerelte az agyat, es megmondtak, hogy nyomjak, de elotte hivtak neonatologust, meg a masik orvost, hogy segitsen. Szoval tiszta korhazsorozat volt, akkora stab elott kitolni. 3 fajasbol meglett, nem hittem volna el, de ez volt a legjobb resze az epidural mellett. Ami kenyelmetlen volt, az ez a szek, amihez en sehogy sem ertem el a vasakat. A ferjem fogta az egyik labam, hogy ne torjem el a szuleszno kezet, aki asszisztalt a dokimnak kiszedni a babat, a masik doki fogta a masik labam es tolta lefele a mehem (valoszinuleg ekkora fajasok nem lettek volna elegendoek magukban...), ugyhogy elso osztalyu csapatmunka volt, le vagyok nyugozve... kaptam egy hosszabb vagast, de elore jelezte a doki, hogy kelleni fog a szukseg miatt. Semmi szakadas (pedig ugye forgott is ott), egyeb kellemetlen mellekhatas. Viszont erre a fajdalomra max a helyes legzestechnika automatikussa tetelevel lehet felkeszulni es akkor sem 100%-os a siker...nekem 20 oraig tartott az egesz :(
Viszont tenyleg kapsz egy babaillatu csomagot a vegen es apa szemeben hos leszel!:)

1954. zsofiacskm2017-05-21 18:19
Húha!:) Szorítok nagyon!
(válasz gümi1988 1953. hozzászólására)

1953. gümi19882017-05-21 16:51
Megyünk a klinikára!

1952. gümi19882017-05-21 15:00
:)

Én reggel óta görcsölgetek. Egyre erősebb, de totál össze-vissza. Remélem, hogy csak jósló.
A hasam alja fáj, kb. mint menseskor, picit talán erősebben.

1951. Kisaniqa2017-05-21 14:49
Nekem meg már sztem nem is lesz méhszájvizsgálat, csak ha nem születik meg a kiírt napig, mert 40 hétre megyek csak a dokihoz legközelebb - HA. Remélem, hogy előbb kibújik Nándi. Utolsó alkalommal totál zárt volt a méhszáj mellesleg, de ez 36 hetesen volt, azóta biztosan van előrelépés, mert néha mintha konkrétan érezném, hogy tágul :o Tegnapi sétánál is olyan érzésem volt odalenn, hogy ki akar jönni a gyerek úgy nyomott ott vmi (nyilván ha tényleg így lesz, akkor az nem úgy fog kezdődni persze :D)...

1950. Humor Helga2017-05-21 14:25
na voltunk a kórházba ctg-n és vizsgálaton is, mondta a doki h puhul a méhszáj na mondom akkor mikor kb?! válasz: már bármikor ... na remek :D gondoltam vmi közelebbit mond :D így a 38hét végén :D

1949. gümi19882017-05-21 13:58
Köszi. :) Örülök, hogy tetszik.
Sose tudtam ki-hol tart. :(

1948. zsofiacskm2017-05-21 13:20
De jó ez a táblázat! :) klassz így összeszedve látni.

1947. Humor Helga2017-05-21 11:07
Jó reggelt,

zsofiacskm, hatalmas GRATULA :)))))) remélem minden jól ment :))))

gümi, ez szuper jóó lett :)))

Kisaniqa, huhh igen a "jól van a Flóra?" és nem értik amikor azt mondom h "gondolom" :D jah azt már rég nem kérdezik h én hogy vagyok.. mintha vmi inkubátor lennék :DDDD

Mi most megyünk ctg-re, aztán vásárolni a kikába :)

1946. zsofiacskm2017-05-21 10:28
Koszonom szepen mindenkinek!
Mindenkeppen jovok majd es leirom reszletesen :) csak kicsit nagy meg a sokk.

1945. Kisaniqa2017-05-21 10:00
Oh de jó :) szuper kis táblázat!

1944. gümi19882017-05-21 09:14
[link]

Csajok! Egy picit unatkoztam. :)
Remélem nem nagy gond, hogy így összeszedtem az infokat (ha valakinél hülyeség szerepel, akkor bocsi érte).

Az aktívabb tagok szerepelnek benne, sokan eltűntek időközben. :(

1943. gümi19882017-05-21 09:05
Gratulálok. :)
Azért majd, ha időd és energiád engedi kérünk szépen egy élménybeszámolót. :)
(válasz zsofiacskm 1940. hozzászólására)

1942. Manovaro:)2017-05-21 06:16
Gratulalok! :D Jo egeszseget Nektek! Engem is erdekelne milyen volt a szules...
:)

1941. Kisaniqa2017-05-21 04:17
Gratulálok! :) Én amint az látszik, most se tudok aludni :( szülés hogy alakult? Könnyűnek vagy nehéznek mondanád? (Persze mihez képest) És hány hét hány napra bújt ki a picur? :)
(válasz zsofiacskm 1940. hozzászólására)

1940. zsofiacskm2017-05-21 04:06
Sziasztok lanyok! Tegnap 17:28-kor megszuletett kislanyunk, Szaffi :) 3580 gramm (3100 korulinek tippeltek) es 55 cm :)

Egy tipp: barmilyen oras terhesen street food show-ra menni, menusort vegigenni nem javasolt, mert kikergeti :D mondjuk amennyit mult heten ettem, megertem, hogy nem volt maradasa :)

Remelem mindenkivel minden ok es elvezitek az utolso napokat-heteket!

1939. Kisaniqa2017-05-20 22:32
Én arra lettem nagyon érzékeny, amikor azt kérdezik: hogy van Nándi?? Ez most olyan, mintha irígy lennék a gyerekre, viszont ezt rendszerint a szüleim kérdezik, akik tudom, nagyon várják már de a kérdés 2 okból zavar: 1: nem azt kérdezik/ azt nem kérdezik én hogy vagyok 2: mindig mondom, hogy szerintem jól, mivel honnan is tudnám... azt érzem csak, ha nagyon mozog vagy ha nem igazán, de honnan is tudhatnám, hogy ez épp azért van, mert nagyon jól vagy rosszul van. Közben szoktatom magam a tényhez, hogy onnantól, hogy megszületik, mindenki vele fog foglalkozni (velem az élen, nyilván), velem meg lehet, hogy nem nagyon...hát ez ilyen.
(válasz Humor Helga 1934. hozzászólására)

1938. Humor Helga2017-05-20 21:52
na jó akkor nem vagyok egyedi eset :DDD komolyan szívem szerint elmennék egy lakatlan szigetre telefon nélkül .. és csak Apát meg a kutyát vinném magammal :D
(válasz gümi1988 1937. hozzászólására)

1937. gümi19882017-05-20 19:19
Én már az elejétől!
Amikor a 8. héten megkérdezték, hogy mi lesz a neve (közeliek), már akkor elpattant a cérna.
(válasz Humor Helga 1934. hozzászólására)

1936. gümi19882017-05-20 19:18
Olvasás? Bár nekem most nincs hozzá türelmem, pedig szeretek.
Mi még a hálónkba és a fenti fürdőbe várjuk a bútort, máj. 30-ra ígérték, + még össze is kell rakni/rakatni. Jó lenne, ha a baba érkezése előtt túl lennénk azon az egy napos kopácsoláson, félfúráson.
(válasz Kisaniqa 1929. hozzászólására)

1935. gümi19882017-05-20 19:16
Hát gondolom, hogy tényleg nem látta, pedig még a nadrágomat is lejjebb kellett tolnom, annyira próbálta nézni, meg annyira lenn van a buksija.
Gondolom ilyenkor az agyvérzéstől félnek, amiatt nézegetik ennyire az agyat és az ereket.
(válasz Humor Helga 1933. hozzászólására)

1934. Humor Helga2017-05-20 18:56
Lányok, egyébként csak én viselem nagyon nehezen mindenki kedvességét vagy más is van így ezzel? Már egy sima "hogy vagy" v "egyben még?" v "hogy bírod"-tól is kiakadok, mármint nem csinálok jelenetet de érzem h felrobbanok... normális ez? vagy kezdek becsavarodni? :/