Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2059. Manovaro:)2017-05-29 09:49
En 2 kg korul hiztam az utolso honapban...es igen, a viz miatt is fokent...rendesen vizesedik a labam, labujjamtol a terdemig... :(
Szerdan toltom a 38. hetet...holnap megyek a dokihoz uh-ra, megnezi miujs a babommal...
Azt vettem eszre, h 2-3 napja nagyon lelassult a mozgasa...napi tobbszor hallgatozok, ilyenkor megnyugszom picit. :) Csak az en Babam ilyen lusti? :)
(válasz Carfiol 2054. hozzászólására)

2058. Kisaniqa2017-05-29 09:34
Én is péntekre vagyok kiírva, detto mindenki a "kisfiúk lustábbak" szöveggel boldogít, pedig ismerősi körben többeknek megérkezett a babó (pedig kisfiú) már 38-39. héten, legalábbis kiírt dátum előtt. Hát én már nem tudom, hová legyek, jobb híján várom, hogy teljék az idő... próbálom lefoglalni magam, ami nem könnyű. Fura a közérzetem napok óta, most is émelygek egy kicsit, meg fájdogál is a hasam, de semmi igazi fájás, odáig se jutok, hogy elkezdjem mérni, mivel rendszeresség nem nagyon van ezekben... Remélem, ha már így van, Nándi ügyesen megindul magától hamarosan, és minden rendben lesz.
(válasz ildesz27 2053. hozzászólására)

2057. Kisaniqa2017-05-29 09:28
Juj hàt nem semmi sztori, örülök, hogy mindketten épen egészségesen kerültetek ki a kórházból :) Gratulálok
(válasz Humor Helga 2056. hozzászólására)

2056. Humor Helga2017-05-29 08:53
Sziasztok,

közben hazaértünk Flórával, túl az első éjszakán :)

Szülés... ugye kedden voltam dokinál, nyígtam h már túl akarnék lenni, mondta h akkor a vizsgálatnál sem finomkodik :D nem is tette ... de nem volt vészes. Este éreztem a pocim, de semmi kül. Éjfél körül viszont elkezdett fájdogálni, a hasam alul, mint a mensikor, aztán éjjel nem aludtam, reggelre már 5perces fájásaim voltak, de azért túl élhetők. 7kor hívtam a dokim h mi legyen, mondta h akkor klinika. Bementünk, vizsgálat infúzio, mert babó lassú volt. Aztán szülőszoba, borotválás beöntés(fergeteges élmény volt :D ) aztán burokrepesztés. Kaptam oxitocint, amitól olyan fájások lettek.. de mindegy mondom babóért megéri, csak nem értékelte a gyerek az oxitocint és a ctg eredmények rosszek lettek, a szülészni kiszól h azonnal hívjanak egy orvost mert az enyém messzebb volt.. bejött megvizsgált lekapcsolta az oxitocint, adtak valamit h hátha rendeződik a gyerek. Jött az én dokim is. Mondták forduljak jobbra-balra, nem lett jobb. Mondták h lehet h császár ekkor már 1000+2két doki, a dokim hívta már az altatóorvost. Közbe jött egy ürge hozott ágyát és át is rakott rá. Mondom át tudok mászni, erre h arra már nincs idő. Két percen belül műtő, sürögtek forogtak, az egyik vmi löttyöt itatott, maszkot rakott rám, ujjamra rakták az szivbigyót, vérnyomásmérő katéter és öntötték a betadint a pocakomra... és ennyi. Utána a császáros örzőbe ébredtem.
De 2017.május 24én 11.37kor megszületett Flóra baba :) 2700g és 51cm :)
Első nap nem is láttam mert nem kellhettem fel, Ő meg az inkubátorba volt. De Ő este már a csecsemőosztály vendégszeretetét élvezhette :) másnap reggel csatlakoztam én is hozzá :)

Hát oda vagyok érte.

A 4nap bentlétből 5lett, de kibírtuk tegnap meg már haza is jöhettünk.

Tejem semmi, gyerek elfordul a cicitől. Így tápszer van én meg mellszívózok hátha beindítja.
Úgyhogy ennyi :) holnap megyek varratszedésre.. aki már túl van rajta, nyugtassatok meg h túlélhető...

2055. Carfiol2017-05-29 07:49
Szorítok, hogy mielőbb a kezedben tarthasd ;) Hátha a melegre kibújik :) Az én babóm 2. napja csendes...csak a kaja meg a fekvés hatja meg
...akkor fészkel :) De ma uh meg az 1. Ctg vagy Nst is meglesz :) Izgis :D
Remélem mindenki jól van ;)
(válasz ildesz27 2053. hozzászólására)

2054. Carfiol2017-05-29 07:45
Lányok "közvéleménykutatok" :) Ti mennyit híztatok utolsó 2 hónapban, mert én most 2.5 kilót. Normális ez? Úgy meglódult. Lehet kicsi víz benne, mert tegnap estére vizes volt a lábszàram. Vagy a melegtől van? Nektek is vizesedett az utolsó hónapban?

2053. ildesz272017-05-28 23:16
Hát a kislányok sem sietnek jobban.Én ugyan még bent fekszem a kórházban így a szülőszoba egy köpésre van. Péntekre vagyok kiírva,de felőlem még az éjszaka elindulhatna :)
(válasz Kisaniqa 2051. hozzászólására)

2052. Carfiol2017-05-28 20:00
Úgy tűnik nagyon jól érzi magát odabenn ;) Engem jól megnyugtatott a védőnő, hogy a kisfiúk nem sietnek kifelé az anyukájukból :) Mondjuk nekünk még van majdnem egy hónapunk.
(válasz Kisaniqa 2051. hozzászólására)

2051. Kisaniqa2017-05-28 18:40
Sziasztok, hogy van mindenki? Babák, mamák, kismamik? Új baba van-e azóta? Sajnos nálunk nem :( (39+2) Teljes a bizonytalanság, szinte semmi jele, hogy ki akarna bújni Nándi, pedig a hétvégében eléggé reménykedtem megint. Marad a további várakozás...

2050. Edina0702017-05-27 16:46
Anyu is azt mondta,hogy ez hülyeség.nalunk sem működött meg.max.fel óra alatt ő is megeszi azt a mennyiséget.es el is farad.nalunk komfort szopi van.akkor kap és annyit ami neki jó.mondjuk nálunk is volt rá példa,hogy túl etettem.most merem egy kicsit sűrűbben,hogy lássam mennyit eszik.en kaja közben is megbufiztetem többször is.talan így ellehet kerülni nagyjából hogy levegő maradjon bent.sztem amúgy simán működne,bár gondolom ez is mindenkinél más,de nekem másfél, két óra után érzem,hogy duzzad a mellem és folyik belőle a tej.
(válasz zsofiacskm 2045. hozzászólására)

2049. gümi19882017-05-27 15:56
Ha nekik kene szulni, mar kihalt volna az emberiseg. :)
Nalunk most egy szobaban alvas lesz, mert olyan pici a dragam es gyenge a hangja, hogy nem hagyom kulon helyisegben. Meg legzesfigyelovel sem.
(válasz Carfiol 2048. hozzászólására)

2048. Carfiol2017-05-27 08:17
Az egy ágyban alvás gondolat nekem se fekszik. Az egy szobában ok, bár ugye vkinél az se jön be. Jó, hogy írtok a szoptatásról saját élményeket, mert pont a napokban kezdtem ezen is kattogni, hogy olvassak-e róla külön szakirodalmat vagy megy az magától is.
Férjem szerint arról nem olvasni kell, csak csinálni :) Úgy bírom, hogy ilyen lazán áll a dolgokhoz...komolyan nem is tudom miért nem a férfiaknak jutott ez a szerep :)
(válasz zsofiacskm 2047. hozzászólására)

2047. zsofiacskm2017-05-27 06:36
Szakirodalomból nekem a Nem harap a spenót c. könyv jött be legjobban, mert nem merev dogmákat sulykol, hanem sokkal inkább az elvek kialakitasanak es megtartasanak fontossagara helyezi a hangsulyt.
Vekerdytol olvastam egy-ket konyvet (Erzelmi biztonsag, Nagy családkönyv), nála fura nekem, hogy vegso soron mindenre azt mondja, hogy csinald, ahogy akarod, ha nektek jo, akkor jo.
Ezen kivul Ejszakai gondoskodas (Sears) konyvet kezdtem el, de annyira nem tudtam azonosulni az egy agyban alvas gondolataval, amire az egesz epul, hogy biztos nem fogom vegigolvasni.
(válasz mukikám 2001. hozzászólására)

2046. zsofiacskm2017-05-27 05:39
:( szegeny baba :(
(válasz Edina070 2043. hozzászólására)

2045. zsofiacskm2017-05-27 05:37
Az elég soknak tunik, a lányom negyed vagy nagyon max fel ora alatt biztos betol 50-60 ml-t, mert lehetetlen tempoban habzsol, folyik rajta a tej...pont ezzel kuzdunk epp, mert valoszinuleg tuleszi magat es rengeteg levegot nyel.
Amugy ha egy baba egy oraig eszik, es mondjuk ket orankent ker, akkor fenntarthato ez a rendszer..? Egyreszt energia-, masreszt tejtermelesugyileg.
(válasz Edina070 2044. hozzászólására)

2044. Edina0702017-05-27 01:07
Nekem azt mondta a védőnő,hogy egy óra kell legyen egy eves.ketszer negyed óra,aztán kétszer tíz és kétszer ot perc,valtogatva.persze nem bírja a baba,mert elfarad.max.fel óra szokott lenni,de nekem tápszert is kell adnom mellé,mert nem elég jó a tejem.neha szoktam fejni,de nem túl sűrűn és azt én sem szoktam oda adni neki.
(válasz zsofiacskm 2039. hozzászólására)

2043. Edina0702017-05-27 00:57
Igen,mindig hason fekve alszik.ugy talán jobb egy kicsit a pocija,de akkor is meg egy csomót tekereg szegény,mire megtalálja magának a jó pózt.
(válasz zsofiacskm 2038. hozzászólására)

2042. gümi19882017-05-26 22:05
Indasik koszi, ugyanezeket csinalom. A megoldas egy "kismutet" lenne, de azt nen akarom. Egyrbkent sztem, ha hazamegyunk es meg alszom is (itt folyton zaj van), akkor elmulik.

2041. indasik2017-05-26 13:05
Ja és eddig még nem fejtem. Amíg bírom nem akarom, ne legyen még több. Így is azt érzem hamarosan előkerül a mell szívó. Én azt a fiamnak soha nem adtam oda, mert volt friss. 🙂 Lefagyasztottam és hozzátáplálásnál vettem elő. Pl tejbegrízt sokáig abból főztem neki.

2040. indasik2017-05-26 13:02
Nekem a fiam is olyan volt, meg eddig most Liza is, hogy nagyon gyorsan eszik. Kb 10 perc. Utána még cicizne, de akkor már el szoktam tőle venni. De amúgy azt mondják 20-40 perc az ideális. Én igény szerint szoptatom. Van hogy 1,5 óránként van hogy 3.
(válasz zsofiacskm 2039. hozzászólására)

2039. zsofiacskm2017-05-26 11:29
Nálunk az első éjszakát kivéve (amikor 6 órát lehúzott egyben!) elég nehezen megy az éjszaka, mert olyankor nem szeretném mellre tenni - tudom, hogy egy percen belül elaludna, de ilyenkor már nem szeretném, ha hozzászokna a többszöri evéshez, víz/anyatej, utóbbi kanállal módszert próbáljuk.
Rettenetes kibírni, de tudom, hogy a következő 3 évünk estéinek relatív nyugalma érdekében muszáj...
Egyébként tündéri baba, nagyon masszív, folyton emelgeti a fejét, amit nem kellene még neki.
Amit gondnak látok, hogy mellen egyszerűen lehetetlen ébren tartani, folyamatosan fújkálnom kell a szöszi fejét :D meg masszíroznom a füle mögött, mert egy percen belül durmol, aztán fél óra múlva újra enne. És elég cicifüggő is, ezt próbálom kicsit mérsékelni, mert apukája is szereti etetni üvegből/kanállal, egyébként pelenkázza is, mint a kisangyal :D

Akik otthon vagytok már babával: nálatok mennyi idő egy evés? Illetve utána lefejitek a maradékot? Ha igen, üvegből adjátok oda neki?

Akik nincsenek otthon: kitartást, itt a nyár, mindjárt kibújnak mind!:)

2038. zsofiacskm2017-05-26 11:22
Bár gondolom mindenfélét próbáltatok, de a hasra fordítás esetleg nem segít? Az elvileg megkönnyíti nekik a büfit. Meg olvastam, hogy a babamasszázs is, de azt nagyon óvatosan szabad csak ekkora babóknál, én nem is merem még.
(válasz Edina070 2011. hozzászólására)

2037. indasik2017-05-26 08:09
Szupi! Otthon meg biztos jobb lesz neked is. Ja még azt is mondták párna nélkül aludjak. Bár gondolom mondták neked is, de ha nem gondoltam leírom.
(válasz gümi1988 2035. hozzászólására)

2036. indasik2017-05-26 08:07
Nekem is fájt. Bár nekem nem állandóan, csak hajnaltól délelőtt 10-11-ig. A gyógyszer nem segített. Csak a rengeteg tea. Én alapból nagyon keveset iszom, de most erőltettem és tényleg megittam a napi 4-4,5 litert. Főleg témából. Meg nekem azt is mondták, hogy hozassak kólát, kavarjam ki a szénsavat és igyam. Meg koffeines fájdalomcsillapítót vegyek. A dokim végül ott fel valami gyógyszert itthonra, de végül nem kellett kiváltani, mert ahogy hazajöttünk elmúlt. :)
(válasz gümi1988 2033. hozzászólására)

2035. gümi19882017-05-26 07:07
Vegre hizott. Szerda este 2010g volt, ma hajnalbam 2060g. Erre vart a gyerekorvos. :) tegnap este msr siketult 30at lefejnem. De ma reggel mar kert melle meg. :D szoval orom, boldogsag. Csak most az agyabam nem hajlando aludni, vsak rajtam...

2034. zsofiacskm2017-05-26 00:34
Szegenykem, ez igy egyutt rettenetesen hangzik :( az eda ennyiben teljesen lutri, van akinek semmi mellekhatas, mas meg napokig/hetekig szenved :(
A fogyas az milyen utemu? Felette van az alap 7-10%nak?

En nemsokara jelentkezem, az elso napok eleg masszivak, pedig nincsen semmi kulonleges problema, csak ez az ugyintezes (anyakonyv, taj, csed, stb.) kiborito.
(válasz gümi1988 2033. hozzászólására)

2033. gümi19882017-05-25 22:41
Helga nagy gratula. :) Varjuk majd az elmemybeszamolot.
A csecsemosok jo resze itt iscmindenkit kikeszit. Raadadul mindegxik mast mond. Na meg sorolhatnam. Van azert 1-2 nagyin normalis.
Emese meg mindig fogy. Ok szigoruan 3 orankent megtometnek 40el. En meg 1,5-2 orankent 30al, es akkor nen kell tomni es nem bukik....
Neken a fejemmel vannak gobdok az eda miatt. Keves az agyvizem, birzalmas fejfajas, mert 4x boktek, gerincferdules miatt nehez vokt eltalalni. Volt 2x is, h emeset el kellett vinni, en infuziot kaptam, mert fel se tudtam kellni.
Tejem persze kevesebb mint kene. Tegnap ota bogok. Majdnem mindenki bog itt nehanyszor. ;D
Vasarnap elott nem mehetunk haza. :/ Sem a fejem, sem Emese miatt. Mar teljesen lecserelodott a szoba.

2032. zsofiacskm2017-05-25 22:03
Végre hát, nem kell többet izgulni (vagyis kell majd...100 másik dolgon). Nagyon gratulálok!:))))
Elso tipp: ne huzd fel magad az ujszulottosztalyon :D nekem csak ugy ment, hogy elengedtem minden hulyeseget...
(válasz Humor Helga 2018. hozzászólására)

2031. Edina0702017-05-25 12:07
Mi infacolt használunk.azt honnan hozatod?nem hallottam még róla.majd írj,hogy bevalt e.
(válasz Révész Mónika 2029. hozzászólására)

2030. Edina0702017-05-25 12:03
Gratulálok!:)üdv Flóra babanak.majd írj,ha tudsz.
(válasz Humor Helga 2018. hozzászólására)