Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1658. gümi19882017-05-03 14:30
Ezek közül én is csak reggel tejeskávét, nagyon lightosat. Akkor kólával nem is próbálkozom, mert még jól lecsesznek. :)
(válasz ildesz27 1654. hozzászólására)

1657. gümi19882017-05-03 13:21
Megpróbálom a férjemmel megmasszíroztatni az alfelem. :D De igazából "belül" fáj, a csont vagy ideg, nem hiszem, hogy használ rá a masszázs, de lehet kipróbálom.
Humor Helga Te voltál ugye? Milyen volt?
(válasz Feliz 1656. hozzászólására)

1656. Feliz2017-05-03 13:10
Esetleg kismama masszazs?

Fuu, en majd akkor fogok menni, ha "leteszem" a babat, de akkor valami jo atgyurosra! :)))
(válasz gümi1988 1653. hozzászólására)

1655. Feliz2017-05-03 13:07
Manovaro! En is csak ezeket tudom, mint praktikakat, aztan ha ez nagyon fokozodna, akkor hatarozottan orvos!!

Szerencsere ez eddig engem elkerult, helyette viszont most szombat ota az a modi, hogy elkezd fajni a gerincem mellett bal oldalon, mintha nyomnak, es egyre jobban... tegnap pedig fejlodott azzal, hogy ez a nyomas elkezdett a hasam fele menni.Es ez mar nem az, hogy kellemetlen, faraszto, hanem konkretan faj.

Lehet, hogy mar nagy a suly, vagy csak ideget nyom a baba, esetleg ez mar tenyleg a vege... :) de eleg vacak erzes, es most olyan kis nyomorultnak erzem magam.
Szombaton nem birtam mar tovabb setalni, mert levegot is alig kaptam, levert a viz, le kellett, hogy uljek a kerites peremere.

Pedig ma is kene a varosba mennem (csak 20 perces seta). Es nem akarom azt csinalni, hogy most mar amig nem jon a baba, csak fekszek... Pentek ctg, nem tudom hogyan fogom elvonszolni magam. :(

Pedig eddig olyan buszke voltam magamra, mert mentem mindenhova, inteztem amit kell, nagyon sokat setaltam, az egesz babavaros idoszak kesz porges volt.

1654. ildesz272017-05-03 12:12
Nekem is lecsúszott 2 kocka csokika :)Nekem viszont azt mondták,hogy kólát,kávét,energia italt semmiképpen se igyak.Mondjuk amúgy sem iszom egyiket sem :)
(válasz gümi1988 1651. hozzászólására)

1653. gümi19882017-05-03 12:08
Sajnos nincs, félpócólast, sok pihenést tudom én is, mint gyógymódot. Esetleg kérdezd meg a védőnődet, orvosodat.

Nekem napok óta fáj a forgóm a jobb oldalon: [link] , főleg bizonyos mozdulatoknál betudnék pisilni annyira, na meg persze úgy megyek, mint aki be... és rohadt sok dolgom lenne itthon, de még a főzés is nehezemre esik, legszívesebben egész nap feküdnék (bár akkor is fáj fordulásnál).
(válasz Manovaro:) 1652. hozzászólására)

1652. Manovaro:)2017-05-03 11:38
Van, akinek dagad a laba, esetleg keze? Tegnap vettem eszre, pont cipovasarlas kozben, hogy bevan dagadva a bokam es a vadlim, na es a gyurut alig tudtam levarazsolni az ujjamrol, akkora lett. :( Sodietan es labpockolason kivul van valakinek otlete mit tehetnek? 34. hetet toltom ma...es meg annyi dolgom lenne itthon...de ilyen labbal nem fog menni. :(

1651. gümi19882017-05-03 10:55
Szupi. Már várom, hihetetlen, hogy már itt tartunk. :)
Szülésznőm mondta, hogy valószínű lesz csúszás, ne számítsak rá, hogy abban az időpontban leszek behívva amit kapok és vigyek valami csokit, kólát, stb., amitől általában beindul a babó.
(válasz ildesz27 1650. hozzászólására)

1650. ildesz272017-05-03 10:43
Nekem tetszett,jó volt hallgatni Anna baba szívhangját.Szerencsére ébren volt,mozgott eleget fél óra alatt végeztem is.Volt aki nyomta befelé a szőlőcukrot,de nem akart beindulni a babó.Ezért volt csúszás is,pedig voltunk bent jópáran. :)
(válasz gümi1988 1649. hozzászólására)

1649. gümi19882017-05-03 08:38
Szia!
Köszi. Elvileg megvan minden infom róla. Két hét múlva megyek először.
Milyen volt? :)
(válasz ildesz27 1648. hozzászólására)

1648. ildesz272017-05-02 22:59
Szia!Ma voltam először NST-n.Ha van ezzel kapcsolatban kérdésed,kérdezz nyugodtan :)
(válasz gümi1988 1606. hozzászólására)

1647. gümi19882017-05-02 21:48
Köszi, amúgy. :)
(válasz Manovaro:) 1645. hozzászólására)

1646. gümi19882017-05-02 21:26
Már gondolkodtam rajta és nézelődtem is, de ma adtam egy esélyt a Brendonnak, hátha csak a honlapjuk szerint nem rendelhető.

Amit linkeltél itt az van, hogy "Várható érkezés: 2017. június 20.". Aznapra vagyok kiírva. :)
(válasz Manovaro:) 1645. hozzászólására)

1645. Manovaro:)2017-05-02 20:58
Miert nem rendelitek meg neten!??
Pl. itt: [link]

1644. gümi19882017-05-02 20:47
Mi még nem tudtuk megvenni. :/ Nincs a helyi Brendonban és a központi raktarukban sincs. Mondtàk, hogy vàrjunk néhàny hetet valószínű lesz, max. átkérik másik üzletből, ha mégsem.

1643. Manovaro:)2017-05-02 19:24
Mi is az Angelcare AC 300-at vettuk meg, ami ket erzekelos. Rengeteg helyen olvastam utana, legtobben ezt ajanlottak. :)
(válasz Humor Helga 1633. hozzászólására)

1642. Humor Helga2017-05-02 13:03
mi is ezt néztük ki, amennyiben kiságyasat választjuk :)
(válasz gümi1988 1634. hozzászólására)

1641. Humor Helga2017-05-02 13:01
Annyira megértelek Titeket :) én először különszoba párti voltam, sőt azóta is az vagyok... csak mérlegeltem, és úgy voltam h nekem fontosabb a nappali megléte, de ettől még tökre meg tudom érteni h valaki így valaki úgy ... mások erre miért nem képesek?

Ha költözünk(eléggé közeljövőbe) ott már a Flórának is külön szobája lesz, és ha lesz kövi baba akkor Ő is külön megy már.

A másik ilyen téma... a tesó téma, miért nem lehet elfogadni h még nem tudom h szeretnék e másodikat?! Könyörgöm még az első sincs igazán itt. Meg egyébként is, felnőttek vagyunk a férjemmel, már csak tudunk erről dönteni, nem?!

Magázódás... egészséges távolságtartás... Anyós olyan szinten belemászott mindig is az intim szférámba h az félelmetes(jó tény én elég távolságtartó vagyok...) de 3hónap ismerettség után azt kérdezni h ugye 30éves korom előtt akarok gyereket, meg h húzzunk bele... azért nekem kicsit erős volt :D Pedig voltam már nem egy kapcsolatba.. de ilyet sehol se tapasztaltam :D

1640. gümi19882017-05-02 12:34
Mi azért költöztünk el az 1 szobásból (igaz az nagy szoba volt), hogy legyen külön kuckója a picinek és ennek tudatában jönnek a beszólások. :)
(válasz zsofiacskm 1639. hozzászólására)

1639. zsofiacskm2017-05-02 11:20
Pontosan, teljesen tudok azonosulni az utolsó mondattal :)
Mi most még nagyon pici lakásban alszunk, úgyhogy kiköltözünk a nappaliba, a baba marad a szobában, ahol nincs klíma, viszont jól el lehet sötétíteni (apa nem bírja klíma nélkül, azt meg nyilván nem nyomnám az újszülöttre).
A mi különalvásunk fel sem merült.
(válasz gümi1988 1637. hozzászólására)

1638. zsofiacskm2017-05-02 11:17
Ez a magázódás nekem olyan fura, nem volt még ilyen kapcsolatom szerintem. Főleg ahol jön a gyerek - végül is egy család lesztek hamarosan, nem?
Ha a pozitívumokat nézzük: egészséges távolságtartás! :D
Nekem hatalmas szerencsém van velük az elejétől kezdve. Közösen nyaralunk-telelünk, de ehhez kellett az, hogy szándékosan tartsák magukat távol olyan dolgoktól, hogy mikor lesz esküvő, ilyesmi. És mi mindig bevontuk őket, amikor úgy éreztük, tudniuk kell a dolgok állásáról. Szóval mindkét oldal meghálálta a bizalmat :) Érdekes, hogy a mi családunk oldalán kell jobban figyelnem, mit osztok meg és mit nem.

1637. gümi19882017-05-02 10:56
Igen, én is, mi is így látjuk jónak. Ráadásul, ha apa fáradt horkol, ergo a pici nem alszik. Ha a pici nyűgös, fáj a hasa, stb., senki sem alszik, apa pedig dolgozni megy hajnalban.
Egyébként a szobánkba nem férne be a kiságy, az ágyunkba pedig nem merném tenni, egymásra is simán ráfekszünk, összefejelünk, pedig 180*200-as az ágyunk.
De ez egy megosztó téma, mi így gondoljuk, más meg úgy, nem tudom miért kell a másikkal foglalkozni, engem nem zavar, ha más a gyerekkel alszik.
(válasz zsofiacskm 1635. hozzászólására)

1636. zsofiacskm2017-05-02 10:43
Tényleg szerencsés vagy ezzel :) aztán lehet, hogy majd a másik nagymama is előkerül, van, akinek később esik le a dolog. :) Apósomnak volt egy 10 perces blackoutja, aztán már örült velünk :D
(válasz Feliz 1630. hozzászólására)

1635. zsofiacskm2017-05-02 10:40
Ó, ez a kedvencem. Szintén ugyanez a terv nálunk is :)
Mindig igyekszem higgadtan válaszolni és hozzátenni, hogy természetesen tudjuk, hogy ezer dolog változhat, ami miatt a mi elképzelésünk is formálódik, de mi egyelőre így látjuk jónak és kész.
A legelfogadhatóbb érvelés számukra általában az, hogy egyszerűen szükségünk van ennyi intimitásra az apával és nem a gyerekkel akarunk kics*szni, egyszerűen nem három év múlva akarunk visszatalálni egymáshoz. Azért ő érkezik harmadiknak ebbe a kapcsolatba :)
(válasz gümi1988 1629. hozzászólására)

1634. gümi19882017-05-02 10:06
Hahaha nálunk egy személy a hordozóról is litániát tartott, hogy mennyire egészségtelen, amikor a férjem lelkesen fantáziált, hogy majd ő fogja vinni és megyünk kirándulni hármasban.
Már csak röhögök rajta.

Amúgy anyósékat én is magázom... kicsit furcsállom, de ők régimódiak ebből a szempontból. (Például barátnőm szülei is magáztatják magukat a vőjükkel, menyükkel.) Amúgy nincs rossz viszonyunk, persze nem tökéletes minden...

Légzésfigyelő:
Én ezt választottam: Angelcare légzésfigyelő AC 300 (2 érzékelős).
Angelcareról hallottam a legtöbb ajánlást. Pelusra csatolható szerintem nem lehet túl kényelmes. Fontos volt, hogy két érzékelőlapos legyen és hogy a bébiőr és a légzésfigyelő külön legyen (van olyan készülék ami 2 az 1-ben).

1633. Humor Helga2017-05-02 07:24
Jó reggelt,

Úgy tűnik túl éltem a hétvégét :)

Anyósnál már csak abban reménykedem h mivel eddig se jött.. és a terhesség alatt se volt vmi aktív, konkrétan semmit nem kapott még Tőlük a Flóra... de még csak annyit se h ha kell segíteni jönnek pl lakást pakolni.. semmi. Talán ez megmarad. Nálunk az a baj.. h én úgy érzem h nincs meg a jóviszony... még csak azt sem engedik h tegezzem Őket :( ettől én meg úgy érzem mintha abszolút családon kívül lennék... erre a válaszuk annyi volt amikor a férjem megkérdezte Tőlük h "így tisztelem Őket"

Na mindegy, meglátjuk.. most eldöntöttem h nem fog érdekelni senki véleménye, a férjem persze kivétel :)))

A másik meg... nem értem miért gondolja mindenki azt h van joga belebeszélni mint gümiéknél, amikor pl elmondom h kendőnk is lesz a babakocsi mellett(rögtön h az milyen egészségtelen.. és Ő nem híve neki.. mintha kérdezte vna bárki is)

Persze ha megkérdezem az más ... de így?!

Lányok, Akinek van/volt/lesz légzésfigyelő... miylet választ? és miért? pelusra csatolhatót vagy kiságyba rakhatót?

1632. Feliz2017-05-01 17:15
Lehet, hogy hogyha majd többször nem talál Titeket otthon, akkor rászokik arra, hogy praktikus szólni a saját érdekében is, ha látogatni menne... ;)
(válasz Humor Helga 1618. hozzászólására)

1631. Feliz2017-05-01 17:11
Ha kicsit rosszabb a kedved, mindenképp próbáld fel egy nagy betéttel, garantáltan a pocakod fogod fogni a nevetéstől! :D
(válasz Carfiol 1622. hozzászólására)

1630. Feliz2017-05-01 17:09
Köszönöm szépen Mindegyikőtöknek! :) Ma egy pillanatra átugrott hozzánk köszönni a 6 éves unkoahúgom, aztán úgy köszönt el, hogy "Szia Bence! Holnap találkozunk a kórházban!" - Beszarás lenne, ha tényleg így lenne! :D

Nem irigyellek Titeket a fontoskodó és mindent jobban tudó rokonok miatt... :(
Nálunk ilyen probléma nincs, mert a pici apjának az anyukája még csak arra se reagált semmit, hogy nagymama lesz...bár amiket hallottam róla, jobb is így.
Az én Anyukám pedig egy igazi Kincs, akiben maximálisan megbízok miden téren, és adok is a véleményére, a tanácsaira. Úgyhogy nagyon szerencsésnek mondhatom magam!

1629. gümi19882017-04-30 22:06
Hjaj jó tanácsok nálunk is vannak. Például egyesek a családból nem tudják megemészteni, hogy mi a gyereket nem a hálószobánkba rakjuk, hanem a gyerekszobába (közvetlen mellettünk lévő szoba). A kiakasztó az egészben leginkább az, hogy nem is nekem mondják, hanem a hátam mögött apának, ő meg nem tudja olyan velősen megfogalmazni nekik, hogy miért is gondoljuk így jónak.
(válasz zsofiacskm 1625. hozzászólására)