Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2073. Carfiol (válaszként erre: 2068. - Mukikám)
2017. máj. 30. 22:30
Pont elaludt a babóm mire rátették a tappancsokat a pocakomra, így megzizzentették vmi vibráló-berregő készülékkel, amitől felébredt :) Rendben volt meg izgi is volt, így nagyon gyorsan eltelt az a 25 perc :)
2017. máj. 30. 18:06
Most jottem haza uh-rol. Mindent megnezett a doki...nagyon jol erzi magat bent a kis pockos...pedig mar annyira nagyon varjuk. :)
2071. zsofiacskm (válaszként erre: 2059. - Manovaro:))
2017. máj. 30. 16:13
A vége felé elvileg lelassulnak, készülődnek, szóval ez is mutathatja, hogy hamarosan itt az idő :)
2070. zsofiacskm (válaszként erre: 2056. - Humor Helga)
2017. máj. 30. 16:11

Hű, azért ez sem semmi történet. A jobbra-balra forgást te hogy bírtad? Mert nekem az a rész volt a legrosszabb, nem értettem, ha ennyire nem jó a helyzet, miért nem császároznak. Akkor ezek szerint nem sokon múlt...


A tejjel kapcsolatban akik küszködnek: nekem attól indult be a nagyüzem, hogy melegvíz alatt masszíroztam körkörösen. Valószínűleg szerencse, meg genetika, meg ötezer dolog együttállása, mindenesetre működött. És amint megjelentek az első cseppek, fejés ezerrel.

Azóta úgy hízik a babó, hogy egy hét után megvolt a születési súlya :)

Én viszont elapadok lassan, ezt a mértékű kalóriavesztést lehetetlen ilyen időbeosztással pótolni.


A végéig 8-9 kg-ot híztam, ennek a nagy részét a 7-8. hónapban, a 9.-ben is meg voltam tőle ijedve, de csak nőttem, nem nehezedtem. Ez is olyan dolog, hogy van, aki tízet hízik és rajtamarad öt, kolléganőm húszat szedett fel és két hónap múlva sehol sem volt, szóval aggódásra semmi ok!:) A lényeg talán inkább az, hogy ne "szemetet" együnk, bár én ezt rettenetesen nehezen tartottam (fagyika, csipsz, gyorskaja és annyi nutellás-banános óriáspalacsinta, hogy lepény helyett arra számítottam a végén).


Kitartást azoknak, akik várnak! :)) Ildesz27, neked pedig szorítok nagyon!:)

2069. gümi1988
2017. máj. 30. 15:35

Helga nagy gratula. Azért te sem úsztad meg könnyen a dolgot. :( Volt olyan a gyerekágyon, akinek 2,5 óra volt az egész, mekkora mázlista.


Ildesz még mindig a patológián vagy/voltál? Drukkolok, ha még nem lennél túl rajta.


Szombaton hazajöhettünk végre.

Nálunk az első éjszaka durva volt, pedig amúgy nagyon jó baba...

A fejfájásom enyhült, egyre kevésbé fáj.


A pici étvágya nem az igazi.

320-at kéne ennie egy nap (8*40), ennyi sajnos nem jön össze. Hízik azért szerencsére. :)


Tejem az szinte semmi, ha fejek 5-öt ha letudok nyomkorászni belőlük.

2068. mukikám
2017. máj. 30. 15:08

Carfiol, milyen volt a CTG? Babóca mozgott rendesen? :) Én is pont ettől félek, hogy valami bunkót fogok ki majd uh-n, bár legutóbb egy nő volt, és viszonylag kedvelhető. :"D De lehet én voltam rossz passzban... én pénteken megyek vérvételre, NST-re, meg utána ballagásra, sűrű nap lesz. :D


Kíváncsi vagyok én is, hogy alakult a dolog ildesz! :) Drukkolok!


Belefogtam szüléstörténeteket olvasni... ismét vegyesek az érzelmeim. :D

2067. Manovaro:) (válaszként erre: 2066. - Ildesz27)
2017. máj. 30. 12:58
Vajon hogy alakult a dolog!? :) Kivancsian varjuk a fejlemenyeket... :)
2066. ildesz27
2017. máj. 29. 22:11

Köszönöm Lányok!

Már várom a végét :)

2065. Manovaro:) (válaszként erre: 2063. - Ildesz27)
2017. máj. 29. 20:38
Drukkolok enis! :)
2064. Carfiol (válaszként erre: 2063. - Ildesz27)
2017. máj. 29. 18:15
Drukkolok, hogy minden optimálisan alakuljon és szép élmény legyen! Hátha elindul magától...csalogasd ki! ;)
2063. ildesz27 (válaszként erre: 2055. - Carfiol)
2017. máj. 29. 17:25
Holnap elvileg már a kezemben tarthatom.A doki ma "megvizsgált" úgy rendesen,kellemetlen volt.Ha éjjel nem indul,holnap reggel rásegítenek :) Végre...
2062. Edina070 (válaszként erre: 2056. - Humor Helga)
2017. máj. 29. 11:59

Gratulálok!:)végre túl vagy rajta.

A varrat szedes miatt nem kell aggódnod.mi egy órát vártunk és túlzás nélkül mondom,hogy két másodperc volt az egész.meg sem éreztem,de nem is lett volna rá időm.csak az volt kicsit furi,hogy lekerült róla a kötés és éreztem,ha hozzá ért vmi.szoval nyugi.ez már semmi.:)

2061. Carfiol (válaszként erre: 2060. - Mukikám)
2017. máj. 29. 11:41
Ugyan így érzek :) A 10 mozgás simán megvolt már ma is. Annál tuti sokkal többet mocorog :D Főleg az hatott rá, hogy ma 1 órát vártam az uh-ra, ráadásul egy bunkó doki volt. 36 hetesen feküdjek a hátamra a bazi kemény asztalon, amikor ott már 24 hetesen ráírta a másik doki a lapomra, hogy háton fekvés nem javasolt. Éreztem is nem vagyok jól, a baba szívfrekvenciája is csak 128 volt, de egyébként elvileg minden ok volt. Mindjárt indulok ctg-re, most ebédeltem, de ki tudja 1.5 óra múlva ez hogy hat babóra :) Viszek vmi harapnivalót :D
2060. mukikám
2017. máj. 29. 10:49

Nagy gratu Helga! Jó egészséget Nektek, szurkolok, hogy jöjjön tejcsi! :)


Én nagyon büszke voltam magamra az elején, hogy havonta csak egy kilót szedtem fel, aztán a hatodik hónapban feljött négy is, most még úgy másfél szokott lenni havonta, bár a legutóbbi mérésen, múlthéten, elvileg ugyanannyi kiló voltam, mint előtte... fogalmam sincs, hogy mi az oka, hogy egyszer így, egyszer úgy, igaz, mindent megeszek, bár a tésztákat visszafogtam. Mozgok, amennyire győzök. Összesen eddig 13 kilót híztam. Nagyon sokat már nem szeretnék, de hát... egyébként nem vizesedek, csak hájasodok. A védőnőm csak egyszer jegyezte meg, hogy juj, ez sok, de most mit mondjak? Le van lassulva az anyagcsere egyébként is, plusz többet ülök, mint egyébként... nem zabálok, csak amennyi jól esik, zöldség-gyümölcs fejem búbjáig, szóval... de most nem is fogok ezen kiakadni, hogy nem vagyok "formában". :D


Nekem pénteken lesz az első NST-m, kíváncsi vagyok, mert nekem Babó mondjuk helyre-közel sokat mozog (sokszor lemozogja azt a tízet már kora délutánra, de van, hogy délelőtt is), bár inkább kinyomja magát, mint nagyokat hullámzik, de nincs is már annyi helye, plusz ez az időjárás... úgyhogy remélem, pont akkor lesz kedve jobban mozogni. :D


Kisaniqa, szurkolok, hogy kibújjon a Bébi! Nekem is van még egy hónapom, de már úgy vagyok vele, jöhetne két hét múlva, kezdek nyűgös lenni, pedig nem volt okom panaszra a terhességemmel, de ez a meleg, meg a nagy pocak és a "nem lelem a helyem" állapot egészen kicsit nyomasztó. Azért még kiélvezem, ami a pocakos időszakból hátravan. :) Ugyanakkor be is vagyok sz*rva. Szóval, ez tök jó idegállapot.:D

2059. Manovaro:) (válaszként erre: 2054. - Carfiol)
2017. máj. 29. 09:49

En 2 kg korul hiztam az utolso honapban...es igen, a viz miatt is fokent...rendesen vizesedik a labam, labujjamtol a terdemig... :(

Szerdan toltom a 38. hetet...holnap megyek a dokihoz uh-ra, megnezi miujs a babommal...

Azt vettem eszre, h 2-3 napja nagyon lelassult a mozgasa...napi tobbszor hallgatozok, ilyenkor megnyugszom picit. :) Csak az en Babam ilyen lusti? :)

2058. Kisaniqa (válaszként erre: 2053. - Ildesz27)
2017. máj. 29. 09:34
Én is péntekre vagyok kiírva, detto mindenki a "kisfiúk lustábbak" szöveggel boldogít, pedig ismerősi körben többeknek megérkezett a babó (pedig kisfiú) már 38-39. héten, legalábbis kiírt dátum előtt. Hát én már nem tudom, hová legyek, jobb híján várom, hogy teljék az idő... próbálom lefoglalni magam, ami nem könnyű. Fura a közérzetem napok óta, most is émelygek egy kicsit, meg fájdogál is a hasam, de semmi igazi fájás, odáig se jutok, hogy elkezdjem mérni, mivel rendszeresség nem nagyon van ezekben... Remélem, ha már így van, Nándi ügyesen megindul magától hamarosan, és minden rendben lesz.
2057. Kisaniqa (válaszként erre: 2056. - Humor Helga)
2017. máj. 29. 09:28
Juj hàt nem semmi sztori, örülök, hogy mindketten épen egészségesen kerültetek ki a kórházból :) Gratulálok
2017. máj. 29. 08:53

Sziasztok,


közben hazaértünk Flórával, túl az első éjszakán :)


Szülés... ugye kedden voltam dokinál, nyígtam h már túl akarnék lenni, mondta h akkor a vizsgálatnál sem finomkodik :D nem is tette ... de nem volt vészes. Este éreztem a pocim, de semmi kül. Éjfél körül viszont elkezdett fájdogálni, a hasam alul, mint a mensikor, aztán éjjel nem aludtam, reggelre már 5perces fájásaim voltak, de azért túl élhetők. 7kor hívtam a dokim h mi legyen, mondta h akkor klinika. Bementünk, vizsgálat infúzio, mert babó lassú volt. Aztán szülőszoba, borotválás beöntés(fergeteges élmény volt :D ) aztán burokrepesztés. Kaptam oxitocint, amitól olyan fájások lettek.. de mindegy mondom babóért megéri, csak nem értékelte a gyerek az oxitocint és a ctg eredmények rosszek lettek, a szülészni kiszól h azonnal hívjanak egy orvost mert az enyém messzebb volt.. bejött megvizsgált lekapcsolta az oxitocint, adtak valamit h hátha rendeződik a gyerek. Jött az én dokim is. Mondták forduljak jobbra-balra, nem lett jobb. Mondták h lehet h császár ekkor már 1000+2két doki, a dokim hívta már az altatóorvost. Közbe jött egy ürge hozott ágyát és át is rakott rá. Mondom át tudok mászni, erre h arra már nincs idő. Két percen belül műtő, sürögtek forogtak, az egyik vmi löttyöt itatott, maszkot rakott rám, ujjamra rakták az szivbigyót, vérnyomásmérő katéter és öntötték a betadint a pocakomra... és ennyi. Utána a császáros örzőbe ébredtem.

De 2017.május 24én 11.37kor megszületett Flóra baba :) 2700g és 51cm :)

Első nap nem is láttam mert nem kellhettem fel, Ő meg az inkubátorba volt. De Ő este már a csecsemőosztály vendégszeretetét élvezhette :) másnap reggel csatlakoztam én is hozzá :)


Hát oda vagyok érte.


A 4nap bentlétből 5lett, de kibírtuk tegnap meg már haza is jöhettünk.


Tejem semmi, gyerek elfordul a cicitől. Így tápszer van én meg mellszívózok hátha beindítja.

Úgyhogy ennyi :) holnap megyek varratszedésre.. aki már túl van rajta, nyugtassatok meg h túlélhető...

2055. Carfiol (válaszként erre: 2053. - Ildesz27)
2017. máj. 29. 07:49

Szorítok, hogy mielőbb a kezedben tarthasd ;) Hátha a melegre kibújik :) Az én babóm 2. napja csendes...csak a kaja meg a fekvés hatja meg

...akkor fészkel :) De ma uh meg az 1. Ctg vagy Nst is meglesz :) Izgis :D

Remélem mindenki jól van ;)

2054. Carfiol
2017. máj. 29. 07:45
Lányok "közvéleménykutatok" :) Ti mennyit híztatok utolsó 2 hónapban, mert én most 2.5 kilót. Normális ez? Úgy meglódult. Lehet kicsi víz benne, mert tegnap estére vizes volt a lábszàram. Vagy a melegtől van? Nektek is vizesedett az utolsó hónapban?
2053. ildesz27 (válaszként erre: 2051. - Kisaniqa)
2017. máj. 28. 23:16
Hát a kislányok sem sietnek jobban.Én ugyan még bent fekszem a kórházban így a szülőszoba egy köpésre van. Péntekre vagyok kiírva,de felőlem még az éjszaka elindulhatna :)
2052. Carfiol (válaszként erre: 2051. - Kisaniqa)
2017. máj. 28. 20:00
Úgy tűnik nagyon jól érzi magát odabenn ;) Engem jól megnyugtatott a védőnő, hogy a kisfiúk nem sietnek kifelé az anyukájukból :) Mondjuk nekünk még van majdnem egy hónapunk.
2051. Kisaniqa
2017. máj. 28. 18:40
Sziasztok, hogy van mindenki? Babák, mamák, kismamik? Új baba van-e azóta? Sajnos nálunk nem :( (39+2) Teljes a bizonytalanság, szinte semmi jele, hogy ki akarna bújni Nándi, pedig a hétvégében eléggé reménykedtem megint. Marad a további várakozás...
2050. Edina070 (válaszként erre: 2045. - Zsofiacskm)
2017. máj. 27. 16:46
Anyu is azt mondta,hogy ez hülyeség.nalunk sem működött meg.max.fel óra alatt ő is megeszi azt a mennyiséget.es el is farad.nalunk komfort szopi van.akkor kap és annyit ami neki jó.mondjuk nálunk is volt rá példa,hogy túl etettem.most merem egy kicsit sűrűbben,hogy lássam mennyit eszik.en kaja közben is megbufiztetem többször is.talan így ellehet kerülni nagyjából hogy levegő maradjon bent.sztem amúgy simán működne,bár gondolom ez is mindenkinél más,de nekem másfél, két óra után érzem,hogy duzzad a mellem és folyik belőle a tej.
2049. gümi1988 (válaszként erre: 2048. - Carfiol)
2017. máj. 27. 15:56

Ha nekik kene szulni, mar kihalt volna az emberiseg. :)

Nalunk most egy szobaban alvas lesz, mert olyan pici a dragam es gyenge a hangja, hogy nem hagyom kulon helyisegben. Meg legzesfigyelovel sem.

2048. Carfiol (válaszként erre: 2047. - Zsofiacskm)
2017. máj. 27. 08:17

Az egy ágyban alvás gondolat nekem se fekszik. Az egy szobában ok, bár ugye vkinél az se jön be. Jó, hogy írtok a szoptatásról saját élményeket, mert pont a napokban kezdtem ezen is kattogni, hogy olvassak-e róla külön szakirodalmat vagy megy az magától is.

Férjem szerint arról nem olvasni kell, csak csinálni :) Úgy bírom, hogy ilyen lazán áll a dolgokhoz...komolyan nem is tudom miért nem a férfiaknak jutott ez a szerep :)

2047. zsofiacskm (válaszként erre: 2001. - Mukikám)
2017. máj. 27. 06:36

Szakirodalomból nekem a Nem harap a spenót c. könyv jött be legjobban, mert nem merev dogmákat sulykol, hanem sokkal inkább az elvek kialakitasanak es megtartasanak fontossagara helyezi a hangsulyt.

Vekerdytol olvastam egy-ket konyvet (Erzelmi biztonsag, Nagy családkönyv), nála fura nekem, hogy vegso soron mindenre azt mondja, hogy csinald, ahogy akarod, ha nektek jo, akkor jo.

Ezen kivul Ejszakai gondoskodas (Sears) konyvet kezdtem el, de annyira nem tudtam azonosulni az egy agyban alvas gondolataval, amire az egesz epul, hogy biztos nem fogom vegigolvasni.

2046. zsofiacskm (válaszként erre: 2043. - Edina070)
2017. máj. 27. 05:39
:( szegeny baba :(
2045. zsofiacskm (válaszként erre: 2044. - Edina070)
2017. máj. 27. 05:37

Az elég soknak tunik, a lányom negyed vagy nagyon max fel ora alatt biztos betol 50-60 ml-t, mert lehetetlen tempoban habzsol, folyik rajta a tej...pont ezzel kuzdunk epp, mert valoszinuleg tuleszi magat es rengeteg levegot nyel.

Amugy ha egy baba egy oraig eszik, es mondjuk ket orankent ker, akkor fenntarthato ez a rendszer..? Egyreszt energia-, masreszt tejtermelesugyileg.

2044. Edina070 (válaszként erre: 2039. - Zsofiacskm)
2017. máj. 27. 01:07
Nekem azt mondta a védőnő,hogy egy óra kell legyen egy eves.ketszer negyed óra,aztán kétszer tíz és kétszer ot perc,valtogatva.persze nem bírja a baba,mert elfarad.max.fel óra szokott lenni,de nekem tápszert is kell adnom mellé,mert nem elég jó a tejem.neha szoktam fejni,de nem túl sűrűn és azt én sem szoktam oda adni neki.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook