Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák! (11. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2091. gaby822017-06-01 12:52
De jó nektek..többség már babázik😊Én még várok..bár kezdek izgulni..37+4😊

2090. Humor Helga2017-06-01 12:50
hát azt hittem könnyebb lesz.. de mindegy a héten letudunk kb mindenkit, és utána kb senki, a barátok majd később ...
(válasz zsofiacskm 2089. hozzászólására)

2089. zsofiacskm2017-06-01 12:03
nalunk elso este jott anyos-apos, mert elobbi furdetni szeretett volna...ott alltunk bokaig kaoszban. Ok, egyszer van ilyen vegulis, de mikor masnap mar sogorno is jott, akkor megalljt intettem par hetre...a bejelentkezoket a noverem kivetelevel leintem annyival, hogy "persze-persze hamarosan:)". Nalatok nagyon nehez haritani?
(válasz Humor Helga 2088. hozzászólására)

2088. Humor Helga2017-06-01 09:49
Nálunk ma Apa visszaviszi a légzésfigyelőt, és kicseréli, remélem az már jobb lesz.
A Flóra ma is 11-5ig aludt, de persze a légzésfigyelőre mi keltünk azért ... :/

a tejem meg nem indul ... kezdem feladni :(

Nálatok a látogatók h vannak? még nincs egy hete h itthon vagyunk de bakker már tele a naptár ... csak én viselem ezt nehezen?

2087. zsofiacskm2017-06-01 06:36
A korhazas bepolyalast az elejen nem is ertettem, de amugy tenyleg biztonsagosabb valahol (bar engem az egyik csecsemosnover halalra remitett, hogy mi tortenne, ha kiesne belole...hat kosz) meg ott van az is, hogy akkor meg frissen erkeznek a konstans 37,5 fokbol. Meg most is ez jut mindig eszembe, hogy dehat ket hete meg ott bent uszkalt, en meg itt sokkolom a hideggel.
(válasz gümi1988 2084. hozzászólására)

2086. zsofiacskm2017-06-01 06:20
Nalunk is egy szal body, szoptatas kozben meg osszvissz egy pelenka. Feltem is, hogy lejottunk videkre anyosomek hazara vigyazni par napot, itt meg annyival hidegebb van, de szerencsere nem lett baj.
A csuklas elvileg azert is van, mert no a gyomruk es ez folyamatos izgalmi allapotban tartja a rekeszizmot :)
(válasz Edina070 2082. hozzászólására)

2085. zsofiacskm2017-06-01 06:17
Aventet, ennek a motoregysege osszeszerelheto a kezivel is (gyakorlatilag ugyanaz a ketto), igy csak az egyiket kell hasznalnom. Remelhetoleg igy konnyebb lesz majd eladni, elegge huztam a szamat az aran, de ugy latom, tenyleg megeri.
(válasz Carfiol 2083. hozzászólására)

2084. gümi19882017-05-31 21:04
Uhh, az is "jó".
Nekünk picit más a helyzet az öltözéssel, a koraszülöttség miatt őt rétegesebben kell öltöztetni, mint az érett babákat. Próbálok figyelni, hogy ne fázzon és ne is melegedjen túl...
A kórházban brutálisan be volt bugyolálva, pedig ott sem volt hideg. Itt most 27 fok van, rövid body, hosszú rugi van rajta és egy vékony pokival van betakarva.
(válasz Edina070 2082. hozzászólására)

2083. Carfiol2017-05-31 20:51
Milyen márkát vettetek?
(válasz zsofiacskm 2080. hozzászólására)

2082. Edina0702017-05-31 20:33
Nekünk is van problémánk a legzesfigyelovel.bar pont az ellenkezője.en kiveszem a gyereket és néha még mindig azt mutatja hogy lélegzik.a matrac alatt van a két szenzor.az érzékeli.nalunk is meleg van,26,27 fok,mert a háló meg ő szobája is az emeleten van.en nem adok rá csak egy bodyt.azt mondta a védőnő,hogy a csuklas meg a tüsszögés is normális,mert a babaknal még sűrűn előfordul mind a kettő​.es tényleg.pocakban is sokat csuklott.viszont a kórházban meg azt mondták,hogy ha nagyon bebugyolaljuk és alulról meg felülről is,az lehet az egyik oka a bölcső halálnak.
(válasz gümi1988 2076. hozzászólására)

2081. gümi19882017-05-31 19:54
Na igen, nálunk 5-re van. De láthatóan felriadt... nem tudom mit higgyek, az biztos, hogy a koraszülöttség miatt nála fokozottan figyelni kell. De az is igaz, hogy a kórházban egyszer nem riasztott be... pedig ott is mindig légzésfigyelőn volt.
(válasz zsofiacskm 2079. hozzászólására)

2080. zsofiacskm2017-05-31 18:18
Vegul beruhaztunk egy elektromos mellszivora, mert mar most annyi ideig tartott a kezivel, hogy majdnem eltartott a kovetkezo szoptatasig.
Hogy ezt eddig nem tettuk meg! Ehhez kepest a kezi verzio ugyanebbol a tipusbol letepte a cicimet es joval kevesebbet nyertem ki vele meg az inhuvelygyulladas aran is.

2079. zsofiacskm2017-05-31 18:15
A noveremektol kaptunk legzesfigyelot es ok azzal az instrukcioval lattak el, hogy nehogy 3as fokozatnal erzekenyebbre allitsuk, mert ok elso ejszaka tizenotszor berohantak, hogy nem vesz levegot a gyerek! De gondolom ez nem opcio most :( a legfontosabb a biztonsag nyilvan!
Mi viszont mindig elfelejtjuk kikapcsolni, mikor kivesszuk, ugyhogy mi fogunk rohamot kapni, amikor hajnalban belerikolt a levegobe...
(válasz gümi1988 2076. hozzászólására)

2078. Humor Helga2017-05-31 13:52
szofiacskm, hát igen az a forgatás buli .... nagyon szar volt :/
tej.. hát mellre rakom, szívja mint állat tök ügyes de nincs, közbe meg be vannak durranva a cicijeim, mint két dinnye.. uh utána tápit kap és én meg neki esek a géppel minden etetés után a ciciknek.. kb semmi, a múltkor már egy korty jött ..

de hát egy hete volt.. nem tudom meddig próbálkozzak ... meddig indulhat be??

gümi, nálunk is riaszt a köcsög légzésfigyelő, nekem azt mondták h kicsi a súllya... próbáljam meg a matracra rakni és letakarni és úgy rakjam rá a gyereket.

2077. gümi19882017-05-31 12:00
Nálam is hasonló volt. Keddi NST-n még semmi, pénteken már éreztem keményedéseket (akkor tudtam meg, hogy mi az), a baba szívhangja is magasabb volt, vasárnapig elvétve keményedések/görcsök és vasárnap indult a buli....
(válasz Kisaniqa 2075. hozzászólására)

2076. gümi19882017-05-31 11:56
Nálunk hajnalban riasztott a légzésfigyelő, arra ébredtünk.
Már vasárnap is kétszer beriasztott du., de akkor csak az 5 mp-es pittyegés volt, gyorsan felkeltettem a picit. Ma éjjel viszont csak a nagy sípolásra ébredtünk. Amikor kinyitottam a szemem azt láttam, hogy már a pici is felébredt vszínűleg a hangra, mert a zöld is villogott, ami mozgásnál szokott.
Felhívtam a védőnőt ma reggel, valószínűleg megsürgetik a kardiológiai kivizsgálást, nem várunk júliusig és holnap újra meglátogatnak minket. A tetőtéri meleg is befolyásolhatja ezeket, de ugyanakkor meg annyira fázós még, hogy ha nincs 27-28 fokban betakarva rendesen + sapi tüsszög és csuklik. De azt nem értem, mert hajnalban közel sem volt olyan nagyon meleg, mi is be voltunk takarózva.
Rendeltem pelenkára csíptethető légzésfigyelőt is, hiszen nem lehetünk örökké ide a hálószobába bezárva, még pisilni sem megyek ki, ha egyedül maradna, de szeretném, hogy napközben is "monitorozva" legyen.
"Kicsit" kivagyok idegileg, el nem tudom képzelni mi lenne, ha történne vele valami.

2075. Kisaniqa2017-05-31 11:27
Hello lànyok, most jövök NSTről, aszerint nem sok van hátra - rendszeres fájástevékenységet mutat, amit érzek is tegnap óta, ugyan még nem elég sűrű ahhoz, hogy szülési fájás legyen. Ha sűrűsödnek, be kell mennünk, ha pedig addig semmi, akkor holnapután (aznapra vagyok kiírva). Izgatottan várjuk a fejleményeket :)

2074. Carfiol2017-05-30 23:20
Én eddig legtöbbet a 8. hónapban híztam:2.5 kg-t és kicsit félek mi lesz most az utolsó hónapban, mert igencsak éhes vagyok mostanában :) Nyilván a babi még 1 kilót hízni fog, ha a végéig kihúzzuk. Kedvencünk a répa, alma, korpovit és a ropi...ezekre mindig hatalmas mocorgást produkál a hasamban. Nekem is eszembe jutott már, hogy narancssárgán születik :) mert én ennyi répát és almát lehet egész életemben nem ettem meg, mint az elmúlt hónapokban :)
(válasz zsofiacskm 2070. hozzászólására)

2073. Carfiol2017-05-30 22:30
Pont elaludt a babóm mire rátették a tappancsokat a pocakomra, így megzizzentették vmi vibráló-berregő készülékkel, amitől felébredt :) Rendben volt meg izgi is volt, így nagyon gyorsan eltelt az a 25 perc :)
(válasz mukikám 2068. hozzászólására)

2072. Manovaro:)2017-05-30 18:06
Most jottem haza uh-rol. Mindent megnezett a doki...nagyon jol erzi magat bent a kis pockos...pedig mar annyira nagyon varjuk. :)

2071. zsofiacskm2017-05-30 16:13
A vége felé elvileg lelassulnak, készülődnek, szóval ez is mutathatja, hogy hamarosan itt az idő :)
(válasz Manovaro:) 2059. hozzászólására)

2070. zsofiacskm2017-05-30 16:11
Hű, azért ez sem semmi történet. A jobbra-balra forgást te hogy bírtad? Mert nekem az a rész volt a legrosszabb, nem értettem, ha ennyire nem jó a helyzet, miért nem császároznak. Akkor ezek szerint nem sokon múlt...

A tejjel kapcsolatban akik küszködnek: nekem attól indult be a nagyüzem, hogy melegvíz alatt masszíroztam körkörösen. Valószínűleg szerencse, meg genetika, meg ötezer dolog együttállása, mindenesetre működött. És amint megjelentek az első cseppek, fejés ezerrel.
Azóta úgy hízik a babó, hogy egy hét után megvolt a születési súlya :)
Én viszont elapadok lassan, ezt a mértékű kalóriavesztést lehetetlen ilyen időbeosztással pótolni.

A végéig 8-9 kg-ot híztam, ennek a nagy részét a 7-8. hónapban, a 9.-ben is meg voltam tőle ijedve, de csak nőttem, nem nehezedtem. Ez is olyan dolog, hogy van, aki tízet hízik és rajtamarad öt, kolléganőm húszat szedett fel és két hónap múlva sehol sem volt, szóval aggódásra semmi ok!:) A lényeg talán inkább az, hogy ne "szemetet" együnk, bár én ezt rettenetesen nehezen tartottam (fagyika, csipsz, gyorskaja és annyi nutellás-banános óriáspalacsinta, hogy lepény helyett arra számítottam a végén).

Kitartást azoknak, akik várnak! :)) Ildesz27, neked pedig szorítok nagyon!:)
(válasz Humor Helga 2056. hozzászólására)

2069. gümi19882017-05-30 15:35
Helga nagy gratula. Azért te sem úsztad meg könnyen a dolgot. :( Volt olyan a gyerekágyon, akinek 2,5 óra volt az egész, mekkora mázlista.

Ildesz még mindig a patológián vagy/voltál? Drukkolok, ha még nem lennél túl rajta.

Szombaton hazajöhettünk végre.
Nálunk az első éjszaka durva volt, pedig amúgy nagyon jó baba...
A fejfájásom enyhült, egyre kevésbé fáj.

A pici étvágya nem az igazi.
320-at kéne ennie egy nap (8*40), ennyi sajnos nem jön össze. Hízik azért szerencsére. :)

Tejem az szinte semmi, ha fejek 5-öt ha letudok nyomkorászni belőlük.

2068. mukikám2017-05-30 15:08
Carfiol, milyen volt a CTG? Babóca mozgott rendesen? :) Én is pont ettől félek, hogy valami bunkót fogok ki majd uh-n, bár legutóbb egy nő volt, és viszonylag kedvelhető. :"D De lehet én voltam rossz passzban... én pénteken megyek vérvételre, NST-re, meg utána ballagásra, sűrű nap lesz. :D

Kíváncsi vagyok én is, hogy alakult a dolog ildesz! :) Drukkolok!

Belefogtam szüléstörténeteket olvasni... ismét vegyesek az érzelmeim. :D

2067. Manovaro:)2017-05-30 12:58
Vajon hogy alakult a dolog!? :) Kivancsian varjuk a fejlemenyeket... :)
(válasz ildesz27 2066. hozzászólására)

2066. ildesz272017-05-29 22:11
Köszönöm Lányok!
Már várom a végét :)

2065. Manovaro:)2017-05-29 20:38
Drukkolok enis! :)
(válasz ildesz27 2063. hozzászólására)

2064. Carfiol2017-05-29 18:15
Drukkolok, hogy minden optimálisan alakuljon és szép élmény legyen! Hátha elindul magától...csalogasd ki! ;)
(válasz ildesz27 2063. hozzászólására)

2063. ildesz272017-05-29 17:25
Holnap elvileg már a kezemben tarthatom.A doki ma "megvizsgált" úgy rendesen,kellemetlen volt.Ha éjjel nem indul,holnap reggel rásegítenek :) Végre...
(válasz Carfiol 2055. hozzászólására)

2062. Edina0702017-05-29 11:59
Gratulálok!:)végre túl vagy rajta.
A varrat szedes miatt nem kell aggódnod.mi egy órát vártunk és túlzás nélkül mondom,hogy két másodperc volt az egész.meg sem éreztem,de nem is lett volna rá időm.csak az volt kicsit furi,hogy lekerült róla a kötés és éreztem,ha hozzá ért vmi.szoval nyugi.ez már semmi.:)
(válasz Humor Helga 2056. hozzászólására)