Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2373. Edina070 (válaszként erre: 2371. - Carfiol)
2017. okt. 11. 10:43

Mi gyumolcsokkel kezdtunk.alma,banan,oszibarack.mar fozelekeket is eszik.edesburgonya,sutotok,repa,cekla.de o egy tipikus pasi.😆

Nem lakik jol a pepekkel.keri utana a tapit is.

2372. Carfiol (válaszként erre: 2370. - Humor Helga)
2017. okt. 11. 07:10
Mi volt a szemészeten? :(
2371. Carfiol (válaszként erre: 2366. - Edina070)
2017. okt. 11. 07:08
Ti mikor kezdtétek és mivel a mellétáplálást?
2017. okt. 9. 19:10

Jobbulást Nektek!!!


Mi még nem votlunk betegek, ugyhogy lövésem sincs mit adnák.. lázcsillapító kúp van itthon. Más nincs.


Ááá, dehogy váltottuk ki, van h épp nem kér utána tápit, de másnap tuti kér :D


Drukkoljatok hnap megyünk szemészetre és tiszta para vagyok...

2369. mukikám
2017. okt. 5. 14:22
Köszi! Nektek is! :) Már majdnem meggyógyultunk, kicsit még hörög, de fokozatosan múlik, szerencsére.
2368. Edina070
2017. okt. 4. 16:54

Mi meg csak most fogunk menni oltasra,a jovo heten.egy honapja voltunk kb.Bence baba pruszkol,kohog es szivni kell az orrat.mondjuk o nem lazas,de eleg nyugos.az utobbi nem feltetlenul emiatt,mert nalunk mar jonnek a fogacskak is.

Jobbulast nektek,ha meg tart! :)

2367. mukikám (válaszként erre: 2366. - Edina070)
2017. okt. 4. 14:24

Mi a Panadol szuszpit adjuk neki, és már jobb. Inkább hörög, mint amikor nem tudsz felköpni egy kis nyákot, de egyébként se láza, se rossz közérzete, szerencsére. : )

Állitolag ez lehet a szurik mellékhatása is.

2366. Edina070
2017. okt. 4. 11:51

Sziasztok!

Most mi is meg vagyunk fazva.ti mit adtok gyogyszert a babaknak?

En nurophen szuszpenziot,de nem sok javulast latok.pedig mar jo par napja kapja.

Van vki,aki mar teljesen kivaltott egy etkezest?

Mi jovo heten leszunk 5 honaposak,tapszeres baba.

De meg mindig eszunk minden kaja utan tapit. 😊

2365. Humor Helga (válaszként erre: 2362. - Zsofiacskm)
2017. okt. 2. 17:14
Flóra is sokat eszik, és élvezi is szerencsére :) a rizspép nálunk is menő. Uzsira két kanál rizspép+75ml víz +100g vmi gyümi pép és betolja... elképesztő :D
2364. Humor Helga (válaszként erre: 2363. - Zsofiacskm)
2017. okt. 2. 17:13
neeem, csak nem fókuszál rendesen, és "rezeg" a szeme. nekem van nistagmusom Anyunak is így valszeg (vagy legalábbis nagyon remélem) h "csak" azt örökölte.
2363. zsofiacskm (válaszként erre: 2361. - Humor Helga)
2017. okt. 2. 17:11
hm..ez a szemészeti vizsgálat is kimaradt nálam :o kötelező négy hónaposan?
2017. okt. 2. 17:10

sziasztok! mi is elkezdtünk hozzátáplálni, mert nekem délutánra kevesebb a tejem (vicc, hogy este meg le tudok még fejni 160-180 ml-t...), úgyhogy a doktornő javaslatára elkezdtük a hozzátáplálást, mondván, hogy 4 hónaposan felesleges tápszerre váltani, ha napi egy étkezés kiváltásával megoldhatjuk.

egyelőre nagyon jó döntésnek tűnik, úgy bever szilárd kajából 180 grammot (kb. egy hét alatt jutottunk el ide, előtte almát, barackot kóstolt), ahogy kell, kiabál, ha nincs a szájában a következő adag két másodperc alatt és nagykanállal kell etetni :D aggódtam, hogy baj lesz a habzsolásból, de egyelőre semmi, még levegőt sem nyel...rizspépet kap barackkal vagy párolt almával keverve egyelőre, a sima almától pukirakétává változott, szóval átugrottuk.


Nektek hogy megy azóta? :)

2361. Humor Helga (válaszként erre: 2359. - Carfiol)
2017. okt. 2. 16:47

Ízlelgette először, aminek a következménye h dugdosta ki a nyelvét a fele kint végezte, de utána megint adtam és a fele mindig bent maradt és tátotta utána a száját.


Ma meggyet kapott, és vártam h fintorog vagy vmi de csak tátogott h "na hé adjad már" :D de két kiskanál meggylénél többet azért nem adtam elsőre :)


Figyelj ha úgy érzed h korai akkor várjatok még :) semmiről nem vagy lemaradva :) Én már nagyon izgatott voltam, és nagyon örültem h ilyen pozitívan fogadta :)


Mi holnap megyünk a 4hós szurira(egy hét csúszásba vagyunk, mert 24én volt 4hós..) ezek a szurik teljesen kikészítenek...

Aztán szemészetre is kell mennünk, remélem ott sincs baj!

2360. mukikám
2017. okt. 1. 15:06

mi is nemrég voltunk három hónaposak, 6750 gr és 65 cm volt legutóbb.


nekem már nincs elég tejem, úgyhogy muszáj tápszerezni, az elején attól is fájt a pocija, most már semmi gond. kicsit bánom, mert az elején annyi volt, nem győzte nyelni, most meg igy kábé semmi, PUTTY. kétszer, ha meg tudom etetni egész nap.


a szurikat is jól viselte, nem lázasodott be, bár most kicsit meg van fázva, úgyhogy le kell szivni a nózit, de egyébként mosolygós, vidám baba, imádom. annyit "dumál" már! : D (a napi kaki nálunk is amolyan csodaszámba megy, most még előfordul, hogy két napig nincs, de megtornáztatom, és akkor azonnal beindulnak a dolgok).


nekem anyu is meg a doki is mondta, hogy el lehet kezdeni a zöldségeket-gyümölcsöket, végül is, próbálgatni lehet, legfeljebb nem eszi meg. védőnő szerint az anyatejesek ráérnek félévesen hozzátápláni, előtte csak a tápszereseknek javasolják (legalábbis nálunk). még nem tudom, mi lesz, kiváncsi vagyok, tetszik-e majd neki. szerintem én megpróbálom, lesz finom tök.*-*



mostanában olyan szép idő van, sokat vagyunk kint, amig lehet. most már sokkal jobb az én közérzetem is, hogy kipihentebb vagyok. :"D már csak egyszer kel este, igaz, a reggeli ébresztő hatkor van, de nem bánom. :) jövőhéten az egész hétvégét anyukáméknál töltjük. jó lenne még kicsit kirándulgatni, amig még nincs olyan hideg. :)

2359. Carfiol
2017. szept. 30. 22:00

Sziasztok Csajok! :) Nemrég töltöttük a 3 hónapot...7700g és 67 cm...doktornéni azt mondta kezdjem el a gyümiket, de nem merem...még olyan "picike". Most vasat kap és cebiont...ezektől fájhat a pocakja. Épp csak beállt a napi kaki. Nem akarok mindent egyszerre.

Helga!Tetszett neki, szívesen fogadta, nem fintorgott meg lökdöste ki a kanalat? Paramami vagyok...épp csak megbarátkoztam a tápival anyatej helyett és már adjak gyümit? :)

2358. Humor Helga (válaszként erre: 2357. - Manovaro:))
2017. szept. 28. 18:14

Nekem kezdettől nem volt tejem, így tápisok vagyunk. Így elkezdtük 4hósan(picit előbb)


Tízóraira gyümipépet(alma,barack,körte) vagy zöldségpépet(répa,krumpli) és szépen fokozatosan haladunk a táblázatunkon :) uzsira meg tejberizspépet kap, vmilyen gyümivel vagy magába(úgy is nagyon fincsi)


De utána mindig megkínálom tápszerrel.. bár már komoly mennyiségeket is megeszik, uh van h utána 30-60tápit eszik.

2357. Manovaro:) (válaszként erre: 2356. - Humor Helga)
2017. szept. 27. 15:55

Mi is kihasznaljuk a jo idot, sokat vagyunk levegon. Mi meg nem kezdtuk el a hozzataplalast, van tejem ...vedono azt javasolta, hogy varjunk meg vele...3 honapos volt David 19.-en. Anyukam szerint lassan azert kostoltassam meg ezzel azzal...

Mit adsz Neki es milyen gyakorisaggal?

2356. Humor Helga (válaszként erre: 2355. - Manovaro:))
2017. szept. 27. 12:17

Sziasztok :)


Nálunk minden rendben ámulok és bámulok h hogy lehet h valaki nem akar gyereket.. annyira élvezem h ihajj :DDDDD


Mi elkezdtük a hozzátáplálást, kis Maszathercegnő olyankor :)


Nagyon nagyokat sétálunk ezekbe a szép őszi napokba :)


Ti?

2017. szept. 26. 20:34
Sziasztok! Hogy vannak a Babucik? :)
2354. zsofiacskm (válaszként erre: 2348. - Manovaro:))
2017. szept. 19. 17:49
Elvileg lehet, hogy bar meg messze van az iny attoresetol, de mozgolodnak a kis kezdemenyek odabent :) nalunk is nyaladzas, okol (es minden egyeb) szajba tomkodese, kb. harom honapos kora ota - a vedono szerint ez annak az elojele.
2017. szept. 17. 13:08

Igazad van. :)

Ti se vagytok picurkak :) Mi kedden leszunk 3 honaposak, 6850 grammosak es 64 centisek vagyunk. :D

2352. Carfiol (válaszként erre: 2350. - Manovaro:))
2017. szept. 17. 09:23

A Dentinoxban van lidokain! A Dologél lehet az, amire te gondolsz, mert abban nincs ;)

Nálunk fogzásnak még nyoma sincs, igaz a babám még csak 25-én tölti a 3 hónapot, ellenben ma végre fél 10-től fél 8-ig aludt :D Én 6:30-kor nagy szemekkel ébredtem, hogy semmi 4:30-as kelés??? De 6:30-as se? :) Hátha így marad. 7300g és 65 cm :D Nagyon érdeklődő, sokat mosolyog és gőgicsél, szépen emeli magát hason és tudományosan vizsgálgatja a kezét.

2351. mukikám
2017. szept. 15. 06:52

Hahó!

(Jó rég irtam már én is)


Balázsnak is elmúlt a hasfájása, még nagyon ritkán előfordul, hogy nehezebben jön a puki, vagy a kaki, de megmasszirozom és úgy tud mosolyogni, mikor kijönnek a dolgok! :D már nagyon "beszédes", jól el lehet vele társalogni. :D Ezért már csak enni kel fel, de egyébként szpen kezd beállni a napirendje.


Én hosszúujjúban altatom, mert a kis karjai mindig kilógnak a pléd alól és olyan kis hideg tud lenni, pedig van alatta egy kókuszpólya is, és nálunk is olyan 23-25 fok van, de van, hogy már begyújt apa (mi kandallósok vagyunk).


Hú, ő is eszi az öklét, de nem folyamatosan, szóval, még nem fogzik, de nálunk volt olyan, akinek fogakkal született a babája, semmi sem lehetetlen! : o

2017. szept. 14. 17:08

Maszirozgatom az inyet, segit neki, utana mindig megnyugszik kicsit, de holnap megyek a patikaba, veszek Dentinoxot..arrol azt olvastam, hogy nincs benne lidokain. Szegenykem megfog szenvedni, mire kibujnak a kis fogacskai.:(

Hogy vagytok Csajok es Babucik?

2349. Humor Helga (válaszként erre: 2348. - Manovaro:))
2017. szept. 14. 09:12
simán lehet, bár nálunk kb egy hónapja eszi az öklét és ömjik a nyála... de fogacska sehol :D bár tény ennél több viszont nincs.
2017. szept. 13. 22:05

Vegul en is rovidujjut vettem. Hosszu ujju bodyt es rugit adok majd ra, azt mondtak nekem is, hogy ugy eleg lesz.

Nalunk szerintem a kis foga fog bujni kifele, mert par napja egyfolytaban a szajaban van a kis keze, mindig ugyanott...

Lehetseges, hogy 3 honaposan jon a kis foga? Nalatok nincs ilyen?

2347. zsofiacskm (válaszként erre: 2346. - Carfiol)
2017. szept. 11. 15:23

Nekem osszefagytak a daraboltak valamiert :( amugy inkabb az apukaja miatt turmixolom elore, mert hajlamos elengedni a maceras dolgokat...:)


Utanakerdeztem meg egy brendonban a halozsak-dolognak (most van egy-ket hosszuujju, raadasul akciosan), de azt mondtak, annyira mas a keringesuk, szerintuk eleg a rovidujju paplanos verzio, amig a tarkoja nem hideg, addig nem gond.

2346. Carfiol (válaszként erre: 2345. - Carfiol)
2017. szept. 9. 10:34
Nem turmixoltam semelyiket, mert, ha nem ízlik babónak vagy még nem bírja, akkor sütibe megy. Gondolom az nem olyan nagy cucc, akkor frissen turmixolni :) bár ki tudja mit enged ez a tökmag :)
2345. Carfiol
2017. szept. 9. 10:31
Tettem el őszibarackot, körtét és meggyet, mert azt kaptam háztól megbízható forrásból. Amivel meg indul az ugye lesz: sütőtök, alma, burgonya, répa, édesburi. Nem nagyon fér a fagyónkba már semmi...mi azt húslevessel, bablevessel és pörköltekkel töltöttük fel, no nem a babának :D
2344. zsofiacskm (válaszként erre: 2343. - Humor Helga)
2017. szept. 7. 12:02
En is irogatom de szerintem igy is lesz olyan zacsko, amit ballagasakor talalok majd meg, hogy "NA EZ MEG MI" :D az aventes pohar jo otlet, meg talan arra lehet hasznalni, mikor kell utra enni vinni. Csak ugyesen ra kell csavarni, loccsantottam mar ki taskaba ket deci tejet...:/
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook