Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2017 május-júniusi babák! fórum

2017 május-júniusi babák! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. máj. 1. 23:50
Szia! Facen vagyunk egy csopiba nehanyan...
2402. gümi1988
2018. ápr. 9. 14:09

Sziasztok!

Olvassa még valaki ezt a fórumot?

Én nagyon eltűntem sajnos...

2401. Edina070 (válaszként erre: 2400. - Humor Helga)
2017. okt. 24. 21:01

En is szeretem etetni,fozni meg imadok Neki.annyra izlik Neki minden,amit fozok.olyan cuki.😊

Latszik a kivancsisag a szemeben,hogy ma vajon mit fogunk enni.😊

2400. Humor Helga (válaszként erre: 2399. - Edina070)
2017. okt. 23. 18:28

alma,barack,körte,banán,meggy,gesztenye,

krumpli,édesburgonya,répa,sütőtök,

zab(de gluténmenteset vettem neki)


tejpép(milupa) grízpép(hipp)


ezeket esszük :) semmitől nincs pocakfájás szerencsére :) és kimondottan szeret is enni :) mondjuk én is extrán élvezem h etetem,meg csinálom neki :)

2399. Edina070 (válaszként erre: 2398. - Humor Helga)
2017. okt. 23. 12:52

Mi ettuk ezt a tejpepet neg a tejbegrizt,ami buzadaras,de azt vettem eszre,hogy ezek kicsit megultek a gyomrat,ugyhogy most egy kicsit halasztjuk.

Most vettem neki hippes babakekszet,azt meg negprobalom,hogy gyumolcspepbe belerakom.hatha azzal nem lesz baj,mert amugy szereti.

Ma brokkolit eszunk krumplival meg csirkemellel.

Ti miket ettetek mar?

2398. Humor Helga (válaszként erre: 2397. - Edina070)
2017. okt. 23. 10:10

naa tök jó :)


mi is tápszeresek vagyunk és el is kezdtük 4hósan a ht-t, de valahogy ez a glutén nem akaródzik :D


vettem 7gabonás pépet... de ahány ember annyi féle, és még nem mertem belevágni..holnap lesz 5hós a kisasszony :) uh a héten/jövő héten neki állunk mi is.

2397. Edina070 (válaszként erre: 2396. - Humor Helga)
2017. okt. 21. 10:48

Igen😊

Mivel tapszeres baba,a vedono javaslatara,mar eleg koran 4 honapos korul elkezdtem a hozzataplalast.evett mar babakekszes bebikajat is es most eszi mar az izesitett tejpepeket is.

Most voltunk a vedononel,es azt mondta,hogy mivel olyan fejlett,mint egy 6 honapos baba,ezert johetnek a husik is.😊

2396. Humor Helga (válaszként erre: 2395. - Edina070)
2017. okt. 20. 14:27
hu ez jól hangzik, ez már akkor a glutén bevezetése??
2395. Edina070 (válaszként erre: 2392. - Zsofiacskm)
2017. okt. 20. 08:58

Megfoztem a buzadarat,ugy mintha tejbegrizt csinalnek,csak nem tejben,hanem vizben.

Aztan kevertem hozza tapszert,reszeltem bele egy almat es a biztonsag kedveert meg atmentem rajta egyszer botmixerrel.😊

Hirtelen otlet volt reggel.gondoltam kiprobalom es majd leaz vmi.😊de bejott.en is megkostoltam egesz fini lett.es neki is nagyon izlett.😊

Mondjuk Bence babanak minden izlik,amit fozok Neki.egy kis zabagep.😊

2394. indasik
2017. okt. 19. 07:37

Sziasztok. Ritkán írok, de olvasni szoktam. Jól vagyunk. Liza szépen nő, viszont kis lusti, még nem fordul át, pedig tegnapelőtt betöltötte az 5 hónapot. Mi most fogjuk meg csak kezdeni a hozzátáplálást almával.

Nekem a fiam 5 és fél hónapos volt, amikor 3 napos láz kijött. És tényleg 3 nap volt és nem volt vészes, meg annyira nem is volt magas a láza, pedig ő nagyon hajlamos rá. Az első magad láz 7 hónaposan volt 39,6. Azóta már megszámolni se tudom hányszor volt 40 fok feletti láza, legutoljára pont tegnap egy egyszerű vírusos torokgyulladásnál. De 39-nél még ugrál.

2393. zsofiacskm (válaszként erre: 2390. - Edina070)
2017. okt. 18. 22:34
ez a "hogyan" úgy tűnik visszatérő kérdés nálam :D szóval simán belereszelted az almát a tejberizsbe?
2392. zsofiacskm (válaszként erre: 2390. - Edina070)
2017. okt. 18. 22:32

wow! az almás tejberizst én is enném :D megkérdezhetem, hogyan csináltad?


ez a három napos láz elvileg valami tipikus bababetegség, egyszercsak láz, nehéz lenyomni, aztán három-négy nap múlva esetleg már csak hőemelkedés...aztán semmi. de közelibb tapasztalatom (vagy emlékem:)) nekem sincsen.

2391. Edina070 (válaszként erre: 2378. - Zsofiacskm)
2017. okt. 18. 05:04

Gratula a fogacskakhoz.😊

Barcsak mi is tullennenk mar rajta.😊mi meg szenvedunk vele.

Mi ez a haromnapos laz tema?meg nem hallottam rola.

2390. Edina070 (válaszként erre: 2381. - Zsofiacskm)
2017. okt. 18. 05:00

Ja nem egyszerre csinalom oket.😊

Megfozok egy felet,mondjuk repat edesburgonyaval es azt puresitem.egy fajta kajat harom napig kap kb.,aztan ha marad belole,akkor az megy a fagyasztoba.

Most cekla van bent.

Mi mar eszunk husit is.

Csirkemellet par napja 😊

Babakekszes gyumolcsot is evett mar,azt nagyon szereti.😊

Tegnap almas tejbegrizt csinaltam neki tizoraira meg uzsira.😊

2389. mukikám
2017. okt. 17. 20:06

Lassan nálunk is kezdődik a hozzátáplálás, kiváncsi leszek, tetszeni fog-e neki.

Én tegnap kicsit szomorú voltam, mert mivel egy ideje tápszerezem is, már nem kell neki a cici. : (

Igaz, nem is nagyon van benne, de ami lenne, azt éppen tudná hasznositani, de hát, hiába magyarázom neki! :"D


Olyan szép idők vannak, minden nap kimegyek vele, amig lehet, nagyon élvezi! Már sikongat és visongat és nagyon sokat mosolyog, és ül felfelé, csak féltem a kis gerincét, mert hiába döntöm hátra, hogy támaszkodjon meg a hasamon, azért se! : D ellenben még nem fordult át, de azért kitartóan próbálkozik.


Szerintem nálunk is jön egy fog, mert állandóan egy helyen matat az ujjával a szájában, és néha sir etetés közben, nem tudom, lehet a pocijának rossz, de szerintem inkább a foga lesz, majd meglátjuk. : o


Grtau a fogakhoz meg a szemészethez! :3

Mi megyünk pénteken a négyhós státuszra, remélem, most már nem fog sirni, mert a doki múltkor megkérdezte (viccesen), hogy ez csak neki szól-e, én meg rávágtam, hogy naná. De egyre jobban viseli Balázs is ezt a kocsiban elalszunk-felkeltenek-pucérkodunk-megszúrnak tortúrát. :D amin szerintem párom jobban kikészül, mint a gyerek, vagy én...


és nem tudom - lehet csak én vagyok ennyire rápörögve- d már úúúúgy várom a karácsonyt is vele....:"D

2017. okt. 17. 18:00

Sziasztok! Csináltam egy facebook csoportot, persze nem kötelező jelleggel :) csak hátha gördülékenyebbé teszi a kommunikációt.

2017 május-június néven megtaláljátok.

2387. Humor Helga (válaszként erre: 2382. - Zsofiacskm)
2017. okt. 17. 17:22
mi vettük ezt a 7gabonás pépet és azzal, olyan 5-5,5 hónap körül tervezem(azt hiszem :D )
2386. Humor Helga (válaszként erre: 2383. - Zsofiacskm)
2017. okt. 17. 17:20
sztem nem volt vészes, de tény főleg azért mert a láz rövid ideig tartott és "kezelhető" volt.. a pöttyök meg nem voltak vészesek mert nem fájt/viszketett. a barátnőm lánya egy évesen kapta el...
2385. zsofiacskm (válaszként erre: 2384. - Humor Helga)
2017. okt. 17. 17:20
Szuper!:) ha elkulditek nekem a neveteket privat uzenetben, vagy ahogy megtalallak titeket, szivesen megcsinalom!
2384. Humor Helga (válaszként erre: 2383. - Zsofiacskm)
2017. okt. 17. 17:19
én támogatom nagyon is!!!!!! :))))
2383. zsofiacskm (válaszként erre: 2377. - Humor Helga)
2017. okt. 17. 17:18

Egy hooos a babad!:) a harom napos laztol tartok en is rendesen...nem hallottam rola tul jokat.


Bar lehet, hogy nem tul nepszeru otlet, de csinalhatnank zart facebook csoportot esetleg, azt talan gyakrabban nezegetjuk.

2382. zsofiacskm (válaszként erre: 2377. - Humor Helga)
2017. okt. 17. 17:17
Mi a heten kezdtuk a glutent, fosfovit (ez a nev...) kekszet kap napi egyszer egy felet - lereszelve gyumipeppel/anyatejjel/tappal -, jovo hettol egy egeszet. Elso heten mast nem vezetek be, mellette. Te hogyan tervezed?
2381. zsofiacskm (válaszként erre: 2373. - Edina070)
2017. okt. 17. 17:14
Hogy csinalod a fozelekeket? El sem tudom kepzelni, hogy ekkora mennyisegben lehet fozni :D
2380. Humor Helga (válaszként erre: 2378. - Zsofiacskm)
2017. okt. 17. 17:13

aztamindenit :)

Gratulálok a fogacskákhoz :))))

2379. zsofiacskm (válaszként erre: 2366. - Edina070)
2017. okt. 17. 17:13

Nekunk "csak" lazra metamizol-natrium hatoanyagu lazcsillapitokat ajanlottak (naturlandos kup, mexalen kup), ha mas baj is van, nurofent, mert az gyulladascsokkento is egyben.

A naturlandos kup nagyon hatasos, kb hibernalta 38,8-rol 35 fokra. A nurofent utalja es rovidebb ideig is hatott sajnos. De egyebkent ha nincs rossz kozerzete, akkor nem adnam, csak ha nagyon magas a laz (39 korultol).

2378. zsofiacskm (válaszként erre: 2365. - Humor Helga)
2017. okt. 17. 17:09

erre ezer eve vissza akartam irni, csak sosem talaltam ra idot :D

Ugyanitt tartottunk pontosan kb masfel hete :)) aztan egyszercsak nehany kanal utan bogni kezdett...amolyan hisztisen. Aztan lazas lett, mar antibiotikumot irt az egyik doki, de a regi dokija, akihez elvittem, mondta, hogy egeszseges ez a baba, csak jon a foga...es egyszercsak kint volt egy foga, masnap meg a masik, a laz meg eltunt :)))

2017. okt. 17. 13:40

Sziasztok,


tul vagyunk a szemészeten, pupillatágitás, szemfenék vizsgálat. Egy hős volt, egy szó nélkül tűrte, összességébe 8,08kor jelentkeztünk be a recepción, és 3/4 11kor ültünk be a kocsiba ... kb egy hangja nem volt utána akkorát aludt h ihajj :) szemfenék vizsgálat rendbe volt minden. De a biztonság kedvéért tovább küldött a dokinéni, de azt mondta valószínű h örökölte tőlem.


Utána kedd estére 39fokos láza lett... gondoltam fáradtság vagy bármi, kapott kúpot, levitte. ALudt is szépen másnapra kutyabaja. Estére mondtam h mintha pöttyös lenne a gyerek(de nem tudtam h csak bebeszélem mert a láz után ezerrel figyeltem minden hajszálát is :D )

Csütörtökre mindenhol csupa pötty lett. Mondta a doki, ez az úgynevezett "3napos láz" de mázlink volt h csak 1x lett lázas :)


Lassan töltjük az 5hónapot...félelmetesen gyorsan telik az idő, és annyira élvezem h van nekünk, élmény vele minden :)))


Kaja...

Ma betolt 150g sütőtököt, és utána még 40tápit és most szunyál :D

Glutén bevezetése? Ki hogy vélekedik róla?


Ésss, szombaton megyünk az első babaúszásra :)))))

2376. Manovaro:) (válaszként erre: 2375. - Manovaro:))
2017. okt. 16. 09:41

A "jo ido van rank" kijelentes akart lenni..

:D

2017. okt. 16. 09:40

Hogy vagytok Lanyok?

Meg mindig nagyon jo ido van rank? 19.-en leszunk 4 honaposak. Most kezdte a kiabalos korszakat :D kiabal...visit :D mar neha neha atfordul hatrol-hasra es vissza. Minden erdekli...mindent megkell vizsgalnia... :D de ugy igazan... Nagyon cuki. Meg egyenlore csak tejcsit kap, jo lenne 6 honapos koraig kihuzni. Nektek hogy telnek a napok? Nagyon kihalt a forum... :(

2374. Edina070 (válaszként erre: 2370. - Humor Helga)
2017. okt. 11. 10:44
Mi volt a szemeszeten?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook