Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2017 május-júniusi babák!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2354. zsofiacskm2017-09-19 17:49
Elvileg lehet, hogy bar meg messze van az iny attoresetol, de mozgolodnak a kis kezdemenyek odabent :) nalunk is nyaladzas, okol (es minden egyeb) szajba tomkodese, kb. harom honapos kora ota - a vedono szerint ez annak az elojele.
(válasz Manovaro:) 2348. hozzászólására)

2353. Manovaro:)2017-09-17 13:08
Igazad van. :)
Ti se vagytok picurkak :) Mi kedden leszunk 3 honaposak, 6850 grammosak es 64 centisek vagyunk. :D

2352. Carfiol2017-09-17 09:23
A Dentinoxban van lidokain! A Dologél lehet az, amire te gondolsz, mert abban nincs ;)
Nálunk fogzásnak még nyoma sincs, igaz a babám még csak 25-én tölti a 3 hónapot, ellenben ma végre fél 10-től fél 8-ig aludt :D Én 6:30-kor nagy szemekkel ébredtem, hogy semmi 4:30-as kelés??? De 6:30-as se? :) Hátha így marad. 7300g és 65 cm :D Nagyon érdeklődő, sokat mosolyog és gőgicsél, szépen emeli magát hason és tudományosan vizsgálgatja a kezét.
(válasz Manovaro:) 2350. hozzászólására)

2351. mukikám2017-09-15 06:52
Hahó!
(Jó rég irtam már én is)

Balázsnak is elmúlt a hasfájása, még nagyon ritkán előfordul, hogy nehezebben jön a puki, vagy a kaki, de megmasszirozom és úgy tud mosolyogni, mikor kijönnek a dolgok! :D már nagyon "beszédes", jól el lehet vele társalogni. :D Ezért már csak enni kel fel, de egyébként szpen kezd beállni a napirendje.

Én hosszúujjúban altatom, mert a kis karjai mindig kilógnak a pléd alól és olyan kis hideg tud lenni, pedig van alatta egy kókuszpólya is, és nálunk is olyan 23-25 fok van, de van, hogy már begyújt apa (mi kandallósok vagyunk).

Hú, ő is eszi az öklét, de nem folyamatosan, szóval, még nem fogzik, de nálunk volt olyan, akinek fogakkal született a babája, semmi sem lehetetlen! : o

2350. Manovaro:)2017-09-14 17:08
Maszirozgatom az inyet, segit neki, utana mindig megnyugszik kicsit, de holnap megyek a patikaba, veszek Dentinoxot..arrol azt olvastam, hogy nincs benne lidokain. Szegenykem megfog szenvedni, mire kibujnak a kis fogacskai.:(
Hogy vagytok Csajok es Babucik?

2349. Humor Helga2017-09-14 09:12
simán lehet, bár nálunk kb egy hónapja eszi az öklét és ömjik a nyála... de fogacska sehol :D bár tény ennél több viszont nincs.
(válasz Manovaro:) 2348. hozzászólására)

2348. Manovaro:)2017-09-13 22:05
Vegul en is rovidujjut vettem. Hosszu ujju bodyt es rugit adok majd ra, azt mondtak nekem is, hogy ugy eleg lesz.
Nalunk szerintem a kis foga fog bujni kifele, mert par napja egyfolytaban a szajaban van a kis keze, mindig ugyanott...
Lehetseges, hogy 3 honaposan jon a kis foga? Nalatok nincs ilyen?

2347. zsofiacskm2017-09-11 15:23
Nekem osszefagytak a daraboltak valamiert :( amugy inkabb az apukaja miatt turmixolom elore, mert hajlamos elengedni a maceras dolgokat...:)

Utanakerdeztem meg egy brendonban a halozsak-dolognak (most van egy-ket hosszuujju, raadasul akciosan), de azt mondtak, annyira mas a keringesuk, szerintuk eleg a rovidujju paplanos verzio, amig a tarkoja nem hideg, addig nem gond.
(válasz Carfiol 2346. hozzászólására)

2346. Carfiol2017-09-09 10:34
Nem turmixoltam semelyiket, mert, ha nem ízlik babónak vagy még nem bírja, akkor sütibe megy. Gondolom az nem olyan nagy cucc, akkor frissen turmixolni :) bár ki tudja mit enged ez a tökmag :)
(válasz Carfiol 2345. hozzászólására)

2345. Carfiol2017-09-09 10:31
Tettem el őszibarackot, körtét és meggyet, mert azt kaptam háztól megbízható forrásból. Amivel meg indul az ugye lesz: sütőtök, alma, burgonya, répa, édesburi. Nem nagyon fér a fagyónkba már semmi...mi azt húslevessel, bablevessel és pörköltekkel töltöttük fel, no nem a babának :D

2344. zsofiacskm2017-09-07 12:02
En is irogatom de szerintem igy is lesz olyan zacsko, amit ballagasakor talalok majd meg, hogy "NA EZ MEG MI" :D az aventes pohar jo otlet, meg talan arra lehet hasznalni, mikor kell utra enni vinni. Csak ugyesen ra kell csavarni, loccsantottam mar ki taskaba ket deci tejet...:/
(válasz Humor Helga 2343. hozzászólására)

2343. Humor Helga2017-09-07 11:43
kaptunk egy csomó házi őszit azt turmixolva raktam aventes poharakba(nem tele, de ha már megvettük használom őket :D )

cukkinit(azt is kaptunk vidékről) raktam el azt csak hámozva magozva, és kb akkora szeletekre amit gondolom megeszik 1-2evésre
jah meg sárgabarckot rakott el barinőm nekünk :D

és kiírom a hűtőre h mit mikor raktam el :D
(válasz zsofiacskm 2342. hozzászólására)

2342. zsofiacskm2017-09-07 11:29
mi is 4 honaposan kezdjuk a hozzataplalast, de inkabb csak azert, hogy boven legyen idonk, dokineni mondta, hogy nyugodtan lehet tej mellett is. Toltom a fagyasztot szorgalmasan, foleg barackkal + szilva, sargadinnye, edesburgonya, korte, sutotok lesz :) egybol pepkent teszem el, szilikonos muffinformaba fagyasztva, aztan zacsizva. Nalatok mi a modszer?
(válasz Humor Helga 2338. hozzászólására)

2341. zsofiacskm2017-09-07 11:25
köszi a válaszokat! Szerintem egyelore lecserelem a pizsit vastagabb fajtara, a tobbi marad, ha ennel is hidegebb lesz bent, elkezdunk futeni :D keleti fekvesu lakas, kislanyom szobaja eszaki, raadasul az egesz hegyoldalban, ami meg arnyekolja is :(

Baratnom tapszeres babajaval egyebkent tommee tippee (ezt a hulye nevet) cumit hasznal es teljesen jol mukodik!:)

2340. Kisaniqa2017-09-07 10:20
Sziasztok! Nándi ma 14 hetes, több, mint 6,5 kg. Nagyon szépen fejlődik :) Nálunk 24-25 fok van éjszaka, hosszú ujjú body, zokni, rövidujjú nem nagyon vastag hálózsákot visel. Ha hűvösnek érzem a szobát, éjszakai szopizás után ráteszek még egy kis takarót. Szerintem egyelőre elég neki ennyi, a meleget nehezebben bírtuk, most jó is egyelőre egy kis hűvös.

2339. Humor Helga2017-09-06 17:32
igen inkább alul... de én valamelyik nap nem raktam rá takarót és sokszor megébredt, aztán másnap jól betakartam és láss csodát átaludta az éjszakát(ahogy szokta :) )
(válasz Carfiol 2336. hozzászólására)

2338. Humor Helga2017-09-06 17:30
azta szép nagy babóca :)

Raktál el a fagyóba ezt azt? nálunk már van egy két dolog
(válasz Carfiol 2335. hozzászólására)

2337. Humor Helga2017-09-06 17:28
mi aventet használtunk mindig is, nekünk bevált, bár most a 3+ nál van olyan h ha kicsit csomós a tápi akkor odamegy és nem jön semmi és én szívom át. Barátnőmék tommitippit(nem tudom h írják..) használnak. De a mamm-ról is jókat hallottam.
(válasz Carfiol 2334. hozzászólására)

2336. Carfiol2017-09-06 15:16
Nincs hőmérőnk :) de panel 4. emelet újraszigetelt házban. Szerintem hűvös van. Hosszú ujjú rugi, vékony ujjatlat hálózsákkal és hülyének néztek, hogy még egy horgolt takarót is ráterítettem, amit kb az első megébredésnél le is rúg magáról. De a karja a hosszú rugiban is hideg, ergo ugyan ezen gondolkoztam, hogy miben altassam. Mondjuk ugye azt mondjàk inkább alul öltöztessük, mint túl, de én is hosszú pizsiben, zokniban és nyári takaróval alszok.
(válasz zsofiacskm 2331. hozzászólására)

2335. Carfiol2017-09-06 15:06
Valószínűleg nálunk is 4 hónapos kortól lesz a mellétáplálás, de ugye ő majd csak október végén tölti be. Ellenben 1 hete kereken 6500g és 63 cm volt, úgyhogy gyanítom, hogy a dokinéni is javasolja majd, hogy kezdjük el.
(válasz Humor Helga 2333. hozzászólására)

2334. Carfiol2017-09-06 14:52
Körkérdés tápszeresekhez: milyen cumisüveget és etetőcumit használtok, amin át is folyik a tápszer és nem dugul el?
Avent 2-es + Milumil nem igazán szuperál együtt :( már annyiszor felbosszantott, hiába morzsolgatom a végét.

2333. Humor Helga2017-09-06 10:23
Sziasztok,

Nekünk van hosszújjú hálózsák, de az nem olyan vastag mint az újjatlanok.. ki érti ezt?! :D

Mondjuk én hosszújjú body+zokni és rá a vastagabb hálózsák és utána takaró, és ha le is rúgja magáról akkor is védve van :)

Hozzátáplálás? Ki kezdi 4hósan? Mi mivel tápszeresek vagyunk belevágunk hátha tetszik neki :)

Tegnap voltunk a 3hós szurikon(kicsit későn mert 24én töltötte a 3hónapot de sebaj..) már több mint 5kg.. el se hiszem úgy nőnek :) Annyira élvezek minden napot Vele :)

2332. Manovaro:)2017-09-06 07:04
Szia! Nalunk meg 24 fok van bent, pizsi+takaroba altatom. De en is azon gondolkodom, h szereznem kellene hosszu ujju halozsakot, mert a kis karjait mindig kihuzza a takaro alol...bar en se lattam meg sehol.
Itt az osz, es ahogy nezem az idojarast...marad is mostmar. :( Jon az influenza szezon...vigyazni kell nagyon...remeljuk megusszuk. Nalunk/Nyiregyhaza/ vasarnap bababorze! Ha valaki a kozelben lakik vagy erre jar...nezzetek be! :)
(válasz zsofiacskm 2331. hozzászólására)

2331. zsofiacskm2017-09-04 12:21
Sziasztok, ti miben altatjatok oket ebben a huvosebb idoben? Nalunk 21-22 fok van a szobajaban, es pamutpizsi + vekony, hosszu ujju halozsak+ vekony polar takaro megy most, de kevesnek tunik. Viszont a nagy takarojat nem merem ratenni :(
Lattatok esetleg valahol vastagabb hosszu ujju halozsakot, ami nem bundazsak? Abba csak nem rakom bele aludni :D
Nekem furak ezek az ujjatlan halozsakok is, a kezeit ugy erzem, akkor nem melegiti semmi (a pizsin kivul).

2330. Carfiol2017-09-01 21:52
Nem lett lázas...37.5 volt popsiban. Viszont tegnap keveset evett...nah...ma azt bepótolta :)
Babó szeret hason, de mostanàban én nem tettem hasra.

2329. Manovaro:)2017-09-01 13:39
Nah...volt laz?
Nekem a hason fekvest nagyon nem szerette David, de amiota a gimnasztika labdat hasznaljuk, nagyon sokat fejlodott is es mar szeret hason lenni. :) jartok tornara?

2328. Carfiol2017-08-30 20:17
Babó ma kapta a Rota ellenit és a kötelezőket. Nálunk is egyik napról a másikra változott a helyzet. Pocakot nem csavargatják annyira a szelek, csak jön és a kakilás is könnyebben megy. Ma láttam, hogy megtalálta a kis kezét és egyébként is jól elnézelődik egyedül is :) Tök érdekes dolgok ezek, hogy ennyit változik ilyen gyorsan:) Remélem jól viseli a szurikat, mert úgy izgulok, hogy belázasodik vagy valami más jelentkezik.

2327. zsofiacskm2017-08-25 10:01
Mi is jovoheten megyunk, beadatjuk a rotat es az agyhartyagyulladas ellenit is. Ettol a kezbegyomoszolestol kesz vagyok en is :) annyira cuki. Meg mostanaban neha meglep azzal, hogy reggelre haton fekve fogad. Az a legcukibb, hogy nem sir ebredes utan, csak nyogdecsesekbol hallom, hogy felkelt es dolgozik valamin :D
(válasz Manovaro:) 2326. hozzászólására)

2326. Manovaro:)2017-08-21 19:00
Sziasztok csajok! Mi tegnap elott toltottuk be a 2 honapot. Jol vagyunk. A kezdeti hasfajason tulvagyunk,kb 2 hete elmult pikk pakk. Ennek koszonhetoen csak 1* ebred ejszaka a picur..enni. Mostanaban folyton vigyorog, nem tudok betelni Vele. :D es a masik dolog amikor az egyik kezevel gyomoszoli be a masikat a pici szajaba. :D Ti a kotelezo vedooltasokon kivul adattok be mast is, gondolok ilyenre, h agyhartyagyulladas elleni, rotavirus elleni!!???! Jovoheten megyunk 2 szurira. Izgulok...vajon h fogja birni. Nektek nem lazasodott be utana? Mindenkinek tovabbi szep nyarat, elvezzuk ki az utolso napokat...

2325. Révész Mónika2017-08-21 07:12
sziasztok,jó régen jártam már itt :) Ki hogy van? Mi jól, Nimródóm szépen fejlődik, már duplázta a születési súlyát, 18-án volt 4 hónapos :) Nagylányom szereti, bár látom rajta néha félztékeny,mert több időt fordítok a kicsire, de mindenbe próbálom bevonni,nem gondoltam féltékeny lesz,már 9 éves...Dehát, mégis csak gyerek még :9 ha tudok jövök gyakrabban, remélem mindenki jól van a bandából :) Puszi Nektek és a Babóknak is!!!!!