Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Létezik ilyen inzulinrezisztens étrend? fórum

Létezik ilyen inzulinrezisztens étrend? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
90. Channa* (válaszként erre: 89. - Globus)
2016. szept. 29. 21:30

Nincs, de fogok venni.

Már gondoltam rá.

89. globus (válaszként erre: 88. - Channa*)
2016. szept. 29. 21:16

Eleinte kicsit volt, de úgy néz ki, megszoktam.

Nincs vércukormérőd? Ha van, érdemes feláldozni egy doboz tesztcsíkot arra, hogy megfigyeld, milyen élelmiszerek viszik fel a cukor értékét. Nekem például nem jó a túró, zabpehely, semmilyen gyümölcs.

88. Channa* (válaszként erre: 86. - Globus)
2016. szept. 29. 21:06

Neked van mellékhatása?

Nekem nincs és nem is volt sosem.

Miért gondolod, hogy az én gyógyszerem jobb lenne neked? Az elhúzódó hatás miatt?


Nem tudom milyenek az értékeim, mert nincs orvosom. Sajnos kilépett és azóta nincs nálunk. Maszekhoz nem megyek. Majd a háziorvosomtól kérek egy terheléses beutalót. Nekem tulajdonképpen azért kell szednem, mert az éhgyomri vércukrom szinte mindig magas, és a tesóm cukorbeteg, meg a nénikéim, bácsikáim is. Ez megelőzés...

87. globus (válaszként erre: 86. - Globus)
2016. szept. 29. 20:55
Ha jók az értékeid, és panaszod sincs mellette, akkor OK.
86. globus (válaszként erre: 85. - Channa*)
2016. szept. 29. 20:54
Ne szedjél, mert tiéd retard, elhúzódó hatású, szerintem, ezért tovább tart. Passz :) Igen, 3x1000 mg-ot szedek, evés előtt kell bevenni.
85. Channa* (válaszként erre: 84. - Globus)
2016. szept. 29. 20:52

Szedjek délbe is?

De akkor nem elég 1 hónapra a gyógyszerem és akkor még többe kerül....

Te mennyit szedsz? 3000?

84. globus (válaszként erre: 83. - Channa*)
2016. szept. 29. 20:49
Közben utánaolvastam, tiéden még lehet emelni, ha szükséges. Én max.adagot szedek.
83. Channa* (válaszként erre: 82. - Globus)
2016. szept. 29. 20:48
Igen.
82. globus (válaszként erre: 81. - Channa*)
2016. szept. 29. 20:10
Vagyis összesen 1000 mg-ot szedsz most?
81. Channa* (válaszként erre: 80. - Globus)
2016. szept. 29. 19:49

Azért kell 2x szednem, mert a doki szerint az estinek már semmi hatása nincs délelőtt 10 körül...

Most akkor jobb vagy nem jobb?

Arra gondoltam, hogy íratok fel mondjuk olyat, amit te szedsz és kipróbálom, ha érzem, hogy nem jó, akkor visszaállok az XR-re.

Ebből is 500-500 at szednék....

80. globus (válaszként erre: 77. - Channa*)
2016. szept. 29. 19:46
Simát 3x kell szedni, estit rendszerint nem veszem be. Most, hogy beszélünk róla, eszembe jut, hogy ma is kimaradt. Ilyenkor már felesleges, nem küldöm a vacsi után.
79. Channa* (válaszként erre: 76. - Keller Szilvia)
2016. szept. 29. 19:37

Neked is magasak voltak a májértékeid?

Mennyire?

Nekem úgy a duplája szokott lenni. Persze a dokikat nem igen izgatja, mert ha gond lenne, akkor több százzal lenne magasabb.

Én 3x eszek naponta, de van olyan is, hogy csak 2x, illetve olyan is, hogy két kaja között eszek egy pár db korpovitot. Persze a 3-nál többszöri étkezés nagyon ritka.

Amíg nem kaptam ilyen gyógyszert, addig próbálkoztam májvédő teával. Az is rendezte a májértékeket, de sajnos azt csak télen tudtam inni, mert fényérzékenységet okoz és kiütéses lettem.

Én azt tapasztalom, hogy az étkezések száma nem számít, csak az, hogy kevés legyen a CH, illetve kell a mozgás.

78. Channa* (válaszként erre: 77. - Channa*)
2016. szept. 29. 19:30
1-1
77. Channa* (válaszként erre: 75. - Globus)
2016. szept. 29. 19:30

Miért macerás a szedése?

Én is reggel és este szedek 1-2 db-ot.

76. Keller Szilvia (válaszként erre: 67. - Channa*)
2016. szept. 29. 19:12

nyilván nekem is a Ch csökkentés oldotta meg, pedig a doki azt mondta, 150nél ne legyen több, de kevesebb se. Hát úgy nem fogytam semmit, és nagyon elkeserítő volt, ráadásul engem kinyírt ez a napi 5-6-szori evés, úgy éreztem, mást se csinálok, csak kaját előkészítek, megeszem, elmosogatok - és kezdhetem elölről. Mint amikor szoptattam, esküszöm:)

Ízületi gyulladásra elég kemény gyógyszereket szedek, folyamatosan ellenőrizni kell a máj- és veseértékeket, és az előbbi bizony elég húzós, már variáltak a gyógyszereimen is miatta, nem akartam még egy gyógyszerrel megdobni és hát nem is javasolják, még antibiotikum helyett is alternatív gyógymódokat javasolnak, nem terhelhetem tovább szegényt, 1 van belőle csak:) Meg hiszek abban, hogy egyéb módokon (lásd ketogén) is lehet rendezni az ember egészségét, nemcsak kemikáliákkal. De persze, ha nem lenne gond a májammal, én is biztos az IR-étrend+gyógyszer kombót alkalmaztam volna, elvégre azt írta fel rá az orvos. Így azonban nem váltottam ki, a diéta meg nem használt, jött a ketó, szeretem is csinálni meg végre hat is, jó érzés hordani a régi ruháimat.

75. globus (válaszként erre: 74. - Channa*)
2016. szept. 29. 18:51
Macerás a szedése, gyakran el is felejtem, vagy későn veszem be. Akkor már olyan, mintha kimaradt volna, nem hat. Egy retard készítmény jobban beválna.
74. Channa* (válaszként erre: 73. - Globus)
2016. szept. 29. 18:47

Cseréljünk:DDD

Szerintem simán kérheted.

Gondolod, hogy ez a jobb?

Én meg sokallom az árát:S

Miért akarod kipróbálni?

73. globus (válaszként erre: 72. - Channa*)
2016. szept. 29. 18:45
Én is ezt vágynék kipróbálni, hátha hatékonyabb. Sajna simát írtak fel. Mi lenne, ha követelném? :D
72. Channa* (válaszként erre: 71. - Globus)
2016. szept. 29. 18:39
Igen.
71. globus (válaszként erre: 70. - Channa*)
2016. szept. 29. 18:36
XR-est szedsz?
70. Channa* (válaszként erre: 69. - Globus)
2016. szept. 29. 18:35
Patikust már kérdeztem, de azt mondta, hogy szerinte ne cseréljek, mert ez máshogy szabályozza a vércukrot. Egyeztessek a dokimmal. Persze az már nincs, mert lelépett....
69. globus (válaszként erre: 68. - Channa*)
2016. szept. 29. 18:19
Metfogamma. Adimet is jó, olcsó, de olyan nagy méretű, alig lehet lenyelni. Maradok az elsőnél.
68. Channa* (válaszként erre: 66. - Globus)
2016. szept. 29. 18:15
Milyet? Mi a neve?
67. Channa* (válaszként erre: 65. - Keller Szilvia)
2016. szept. 29. 18:15

Nem írtad meg, hogy mi baja van a májadnak.


Én viszont írtam, hogy a CH csökkentéssel nekem rendeződött...

66. globus (válaszként erre: 63. - Channa*)
2016. szept. 29. 15:04
Persze, én is mást szedek :) Metformin legyen a hatóanyaga, ugyanakkora dózisban.
65. Keller Szilvia (válaszként erre: 64. - Channa*)
2016. szept. 29. 10:11

az IR-étrenddel hogy lehet nem jól diétázni?:)

150Ch-t ettem, a kellő felosztásban, pontosan tartva, mégse fogytam. A gyógyszer segített volna, de gondok vannak a májammal, így jött képbe a ketogén, már 1 hónapja tartom, azóta -6 kg.

64. Channa* (válaszként erre: 59. - Keller Szilvia)
2016. szept. 29. 07:21

Mert nem jól diétázol.

És, ha úgy gondolod, hogy ez egy fogyasztószer, akkor miért nem váltod ki, hogy te is lefogyj?

63. Channa* (válaszként erre: 58. - Globus)
2016. szept. 29. 07:19

Nekem is úm. enyhe van, de kaptam gyógyszert, mert sok a cukros a családban és az éhgyomri magas vércukorszint miatt nálam már nem is IR van, hanem 2-es típusú cukorbetegség.

Nem akarok inzulinos lenne, bár lehet, hogy nem úszom meg, és azt sem akarom, hogy tönkre menjen a szemem, az ereim, stb. a rossz ch felhasználás miatt.

Persze, én is játszhatnám, hogy nem szedem, mert nehogymár egy orvos mondja meg nekem, hogy mit tegyek! de mi értelme lenne?


Egyébként jellemzően az enyhe IR-ek többsége úgy sem ússza meg a gyógyszer szedését, mert képtelenek a legtöbben rendesen diétázni és mozogni, így csak súlyosbodik a helyzetük.


2 orvossal beszéltem át a gyógyszer szedését, mert én is azt gondoltam, hogyha enyhe, akkor miért tömnek gyógyszerrel. A háziorvosom elmagyarázta.


1 dolgot nem tudok és ezt ma meg is beszélem a dokimmal. Én merckfromint szedek, ami elég drága (2500 Ft), a többi ugyan ilyen hatóanyagú sokkal olcsóbb (max. 500 Ft). Csak nem tudom, hogy szedhetek e olcsóbbat?

62. Channa* (válaszként erre: 59. - Keller Szilvia)
2016. szept. 29. 07:11

A májad kivan...

És, hogyan?

Nekem rosszak voltak a májértékeim (magas GOT, GGT, stb.), magas volt a koleszterinem, a trigliceridem és még sorolhatnám.

És ez mind helyrejött a gyógyszer+diéta betartásától.

A CH csökkentés hatására az összes magas értékem a normál tartományba került, pedig a te szavaiddal élve terheltem a gyógyszereimmel a májam. Én szedek pm. gyógyszert, vérnyomáscsökkentőt és a merckformint.

61. 4975ebdc2f (válaszként erre: 60. - Keller Szilvia)
2016. szept. 29. 07:02
Hm mivel jó része a ch által megkotott víz!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook