Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Átalvási" problémák fórum

"Átalvási" problémák (beszélgetős fórum)


19. lolka78 (válaszként erre: 18. - C73db520ef)
2016. szept. 19. 20:34
...és olvasol vagy mit csinálsz olyankor ??
2016. szept. 18. 16:11

Velem ritkan megtortenik, hogy hajnali 2 utan nehezen vagy alig tudok visszaaludni.

Legalabb 2-3-4-szer ki kell menni.

Aztan hajnali 4 korul elzuhan a fejem majdnem reggel 8-ig.

De en megtehetem, hogy akkor ebredek, amikor...

2016. szept. 18. 12:28

Köszi aranyosak vagytok, de ez nem felfázás!!! Vagy egy hormon (ADH) vagy idegi alapon van....

Az (nem)alvás meg más miatt van, amire jó volna megoldást találni :(

16. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Lolka78)
2016. szept. 17. 19:15
Medveszőlőlevél tea, ha fizikai oka van a felfázásnak, ha lelki, akkor pszichológus.
15. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Lolka78)
2016. szept. 17. 18:02
Én is szenvedek ezzel, sosem érzem magam kipihentnek:(
14. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 10. - Lolka78)
2016. szept. 17. 15:56
akkor lehet, hogy nem is az alvással lenne alapjában gondod, lehet hogy hajlamos vagy a felfázásra, ha nem is érzed, hogy fázik a lábad próbálj meg otthon mindig zoknit hordani. vagy ha ennyire gyakori még az is lehet hogyha voltál strandon vagy usziban valami enyhébb kis fertőzés amire tudsz venni gyógyszertárban is gyógyszert, erre a legjobb a tőzegáfonya tartalmú de ha megkérdezed a gyógyszertárost ő tudni fogja mi erre a jó megoldás és akkor meg fog szűnni ez a gondod is. jobbulást neked, dínó
13. szecsilla (válaszként erre: 1. - Lolka78)
2016. szept. 17. 15:40
Ugyanezzel szenvedek én is. Este pillanatok alatt elalszok, de éjjel 2-3 körül felébredek és onnantól csak forgolódok. Ebben a periódusban, ha visszaalszok annyit álmodok és olyanokat, mintha egy külön életet élnék az álmaimban. Öt előtt kelek és minden reggel úgy, mintha semmit sem aludtam volna. Borzalmas. Magne B6 álom valamennyire segített, aztán tartottam egy szünetet. Most megint elkezdtem szedni. Sosem vagyok kipihent. Borzasztó.
2016. szept. 17. 12:26
Azt nem sikerul elerni, hogy este 11 korul menj el aludni?
2016. szept. 17. 11:19
Ugyanigy alszom 7éve. A legtöbb egyhuzamban másfél óra, de az ritka, hogy sikerül. Néha veszek be altatót de azzal is felébredek, úgy rosszabb. 3-4 órát alszom egy éjszaka, de sosem egyben. A világ összes sorozatát megnéztem már éjszakánként :D
10. lolka78 (válaszként erre: 8. - 4705d7a6b8)
2016. szept. 16. 22:31
Sajnos panelházban lakom, még a szomszéd horkolása is áthallatszik kb ;) amúgy nem zajra kelek, hanem hogy pisilnem kell, aztán ugye nem alszom vissza :( ...és kb óránként pisilek utána ....
2016. szept. 16. 22:28

Tudat alatt biztos stresszelek dolgokon, sajnos a magánéletem nem a legjobb, lelki bajaim is vannak néha :( tudom, hogy ez már bőven indokolja a rosszalvást, de gyógyszerekhez akkor sem szívesen nyúlok ....

ma vettem Orbáncfű cseppet, inkább a gyógynövényes utat választom, talán az nem okoz függőséget.... csodát nyilván nem várok ettől sem :)

2016. szept. 16. 20:08
nekem volt hasonló gondom de fél év után megszűnt. sajnos nem tudom mitől lett és mitől szűnt meg de az biztos hogy akkor korábban 9-10 elaludtam viszont mostanában 10-11 felé alszom el. az jó ha semmi altatót Valerinána stb. nem szedsz mert ezek a szerek tompítanak, és szédülést stb okoznak (fórumon olvastam erről). ja nincs valami szomszédod aki zajong és arra ébredsz fel csak esetleg nem tudsz róla hogy ez ébreszt fel?
2016. szept. 16. 18:55
Nekem egyik ismerősöm volt így. Nála lelki okai voltak/vannak, a párja lelki terror alatt tartja, a kapcsolatból nem tud kilépni anyagi okok miatt, emésztette magát, sokat fogyott és nem tudott aludni. Elment pszichológushoz, ott már a szakember sokat segített a tanácsaival, de kapott nyugtatót, altatót is, ami szépen visszahozta a lelki nyugalmát, az alvását, kipihent, sokkal pozitívabb, persze a családja is segítette ebben. Most már csökkenti a nyugtatót, altatót szépen fokozatosan.
6. globus (válaszként erre: 1. - Lolka78)
2016. szept. 16. 15:21

Szinte semmi... kb. 15 éve így alszom, ha másfél órát tudok egyhuzamban, akkor tapsikolok az örömtől. Igaz, könnyen elalszom utána, de az óránkénti villanykapcsolgatás garantált. Erre nem használ se nyugtató,se altató, mellette ugyanúgy megtörténik, legfeljebb kómás leszel másnap, szóval törődj bele.

Mondjuk én nem jártam utána, ennyi idő után már nem érdekel, a maradék kis időt már kibírom :D

2016. szept. 16. 15:09
Alváslabor?
2016. szept. 16. 15:03

Lelki okai nem lehetnek?

Doki mindenképpen, de lehet, hogy előtte egy természetgyógyászt érdemes felkeresned, sokat tudnak ők is segíteni.

Lehet, hogy szorongsz, vannak gyengébb altatók.

Sajnos, nekem elalvási problémám van már több éve, hiába próbáltam gyógyszer nélkül megoldani a dolgot, nem ment. :(

Hátha te szerencsésebb leszel.

3. lolka78 (válaszként erre: 2. - Bekacomb)
2016. szept. 16. 14:40
Voltam nyáron pajzsmirigy vizsgálaton, gyanakodtam rá..... de nincs gond vele .....
2016. szept. 16. 13:25
Szerintem ezt ki kéne vizsgáltatni. Én nem állítom, hogy neked ez a gondod, de például pajzsmirigy betegségeknél is van ilyen tünet. Szóval doki.
2016. szept. 16. 13:05
Sziasztok! Nagyon rossz alvó vagyok évek óta :( viszonylag könnyen, hamar elalszom, 3-4 óra intenzív alvás után megébredek (ez jellemzően hajnali 1-3 óra között van) és egyáltalán nem tudok visszaaludni, vagy ha igen akkor reggel 6-7 között, mikor már ugye kelni kell.... Vki hasonló cipőben??? Mi segíthet ?? Valeriana és társai kilőve, ugyanúgy felébredek..... nagyon szeretnék már kipihenten ébredni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook