Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pékséget keresek fórum

Pékséget keresek (beszélgetős fórum)


1 2
50. syria (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 23. 07:17

Gondolom, megérne egy misét, miért lépett a Lipóti helyébe a Cserpes, minimum általad rosszabbnak deklarált minőséggel. (Vannak tippjeim.)

Ott tartok, hogy nem nézem a kenyér árát, csak a minőségét. Tojok rá, hogy egy kg 5-600 Ft-ba kerül, ha nekem megfelel a minősége. (Nem fogy belőle annyi, hogy a földhöz vágjon, s évek óta egy gramm kenyér nem sok, de annyit se dobok ki.)

Amikor 3 Ft volt 1 kg barna kenyér, az volt a non plusz ultra minőség. És nem volt más, csak a 3,6 Ft-os fehér kenyér, amit soha nem vettem, mert az első kóstolás után rájöttem, hogy nem szeretem. Aztán jött a burgonyás, kukoricás kenyér, s velük együtt sorra a minőségromlás.

Tegnap a József Attila lakótelepen járván, puszta kalandvágyból vettem egy pékségből teljes kiőrlésűnek mondott kenyeret. Háááát. Lehet, 1-2-nap múlva kiderül, hogy oda többé nem teszem be a lábamat.

Kövezzetek meg: szeretem a szikkadt kenyeret is. (Már, ha nem savanyú.)


Köszönöm. Anyja fia. :D

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Syria)
2016. szept. 22. 14:26

A belvárosban élek én is, és tényleg rengeteg pékség van, vagy pékárút kínáló üzlet. Két percre tőlem volt a Lipóti (ez most bezárt, a Cserpes vette át a helyét, közel sem olyan minőséggel, mint az elődje) az Albán pékség is 2 percre van, a Múzeum krt és a Deák tér között is rengeteg pékség van. A Vásárcsarnokban is több pékség kínálja portékáit, vagy amit bemásoltam listát Wydra21 számára, az Apáczai Csere János utcában lévő aranyérmes Jacques Liszt pékség (igaz, mint írják nem olcsó)

A minőséget mindig muszáj megfizetni, hogy olcsó is, jó minőségű is legyen, nem igazán jön össze. Finom és olcsó lehet, az ízfokozók csodákra képesek. Az utolsó mondatokat Wydrának írtam, mert ilyet keresne, minőségit, olcsón.


Ügyes fiad van. :)

48. syria (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 22. 13:47

Mindenhol, bármilyen témán össze lehet veszni. :)


Az olyan pékárut keresem én is (nem pedig a kákán a csomót), ami nincs felfújva, nem morzsálódik, nem penészedik, nem savanyodik meg egy hét alatt se. Biztosan vannak olyan pékségek, ahol tudnak ilyet készíteni, de tény:

1: nagyítóval kell őket keresni

2: örülhet, aki rendszeresen el tud oda menni, ahol ilyet kap.

Oka volt annak, hogy wydra21 kiírta a fórumot.


Sehol nem állítottam, hogy bárki azért, mert más a véleménye, rosszabb, kevésbé környezettudatosan él, mint akár én.


Mindenki annyiszor megy le naponta pékáruért, ahányszor csak akar. Én szeretem akár egy hétre előre is megvenni a jó minőségű kenyeret.

Bárki süsse otthon a kenyeret, ha neki ez örömet okoz. Az egyik fiam is ezt teszi, puszta hobbiból. Ráadásul, hiába vette meg bő 6 éve a szuper kenyérsütő gépet, 4 éve nem használja, kikísérletezte a sütőben sült, kovásszal készült kenyeret. Nyilván oka van annak, hogy így jár el a belvárosban lakva, ahol andi6020 szerint "Lassan minden sarkon van egy pékség."

Kétségtelen: sokkal takarékosabb egyszerre kisütni a pékségben mázsányi pékárut. Kivéve, ha a silány minőség miatt a fele a kukában landol.


Bocs, de nem állhatom meg a választ a 45-ös hsz.-ra. :D

Megint magadból indulsz ki.

Távolról sem annyi helyre, mint te. 😄 Igazán kár bosszankodnod, fröcsögnöd, árt a szépségednek, idegrendszerednek.

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Syria)
2016. szept. 22. 11:58

Végig olvastam a fórumot,furcsa számomra, hogy ezen a témán is össze lehet veszni.


Mint kívülálló, több hozzászólónak igaza van, hogy a kákán is csomót keresel, jelen esetben. Megtudják ők magukat védeni, meg is védik, csak azért, mert más a véleményük, nem biztos, hogy rosszabbak, kevésbé környezettudatosan élnek, mint Te.


Nem bántani, és nem is vitatkozni áll szándékomban, csak rávilágítani, hogy néha jobb túllépni dolgokon, mint, ahogy nekem se kellett volna most állást foglalnom.


De ahány ház, annyi szokás. Ha naponta többször megy le valaki pékárúért azt sem baj, ha egy havit halmoz fel az sem, ha maga süti az meg főleg, igaz ez utóbbiba bele lehet kötni, hogy ez meg ne környezetbarát. mert egyenként sütni háztartásonként, közel sem, annyira takarékos , mint egyszerre kisütni a pékségben mázsányi pékárút.

46. 3d787b167a (válaszként erre: 44. - 9b10f3d7ff)
2016. szept. 21. 22:19
:DDD
45. 3d787b167a (válaszként erre: 43. - Syria)
2016. szept. 21. 22:19

Te is csak ennyit tudsz.

Mindenhova odapiszkítasz.

44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Wydra21)
2016. szept. 21. 21:11

Én írtam neked, be is linkeltem, az Astoria mellett van.


Azt ne várd, hogy megvegyem, és el is vigyem hozzád. :)

43. syria (válaszként erre: 41. - 3d787b167a)
2016. szept. 21. 20:46
Mééééé? Tán félsz, hogy rátojnak a fejedre? 😄
2016. szept. 20. 12:56

Ja, hogy itt még mindig áll a bál? Faca.

Visszatérve az eredeti témához, szerintem érdemes rákeresni a neten a kézműves pékségekre. Biztos, hogy megkérik az árát, de tuti biztos minőséget kap az ember a pénzéért. Vagy tényleg otthon kell sütni, nagyon jó receptek vannak a neten, Limara pl. egy pékistennő, a receptjeivel nem lehet hibázni. Diétás pékáruban pedig Nikk new life blogját ajánlom. Itt teljes őrlésű kenyerek, péksütik receptjei vannak fent, szintén többet kipróbáltam már, remek mind. Aki kicsit komolyabban gondolja, érdemes beruházni egy kenyérsütő gépbe, a Lidl-ben kapható Silver Crest jó választás, de ahogy hallom, a Moulinex gépek is strapabíróak.

41. 3d787b167a (válaszként erre: 40. - Syria)
2016. szept. 20. 12:40
Galambokkal nem sakkozom.😄😄😄😄😄
40. syria (válaszként erre: 39. - 3d787b167a)
2016. szept. 20. 11:47

Konkrétan hol kötöttem beléd? A mindenhol az rágalom részedről. 😄 (Az már belekötés, ha elmondom a véleményemet, anélkül hogy sértegetek?)

Te tényleg magadból indulsz ki.


A fórumok nyilvánosak, ahhoz szólok hozzá, amihez kedvem tartja.


Tessék. Megint engem ekézel. Szállj már magadba, mielőtt megint kiraknak innen! 😄


Átmenetileg leszállhatnál rólam, fikázd inkább tovább te is Serenity20-t!

39. 3d787b167a (válaszként erre: 38. - Syria)
2016. szept. 19. 21:39

Te kötsz belém mindenhol.


Szóltam én hozzád?


Tisztára olyan vagy, mint..... :D


Amúgy ja, mindenkit lenézel, mert azt hiszed te mindig mindet mindenkinél jobban tudsz.


Ha nem haragszol, nem így van.


De nyugodtan ragaszkodj a téveszméidhez! :D

38. syria (válaszként erre: 36. - 3d787b167a)
2016. szept. 19. 20:39
Ha elfogynak az érveid, sértegetsz. Mindenkivel ezt csinálod, vagy csak engem tüntetsz ki? 😄
37. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Syria)
2016. szept. 18. 17:50

Azért lesz penészes, mert nem tartja elég száraz é szellős helyen. Ha ki akarja valaki szárítani, ügyelni kell, hogy nem legyen magas páratartalmú a hely, ahol tárolja. Na meg ki kell venni a zacsiból.

Persze az okosok szerint ami nem lesz penészes az meg tele van tartósítóval, azért nem penészedik. (mint mekis hamburger, amit elrettentő példaként hurcoltak körbe a neten, mint valami penészmentes véres kardot...)

Nos nem, csak jól szellőző helyen tartják.

36. 3d787b167a (válaszként erre: 35. - Syria)
2016. szept. 18. 14:40
Ezért vagy olyan, mint az ecetes uborka. ☺
35. syria (válaszként erre: 33. - 3d787b167a)
2016. szept. 18. 14:34

Nem nevezek meg senkit. Max. a segédeimet. :D


A fantáziám sajnos messze elmarad a tiédtől. :D


4 rövid mondatból kettőt tuti nem rontok el. :D


Nyilvánvaló, hogy a tudásom messze nem tökéletes, de legalább törekszem rá.


Te viszont bizonyára Summa cum laude vagy mindenből. Kötözködésből, mások mondanivalójának kiforgatásából egészen biztosan. :D

Ja, ki ne felejtsem a hurráoptimizmust! @

2016. szept. 16. 11:56
Jaj, ne vitatkozzatok már itt a semmin. Péntek van, süt a napocska, peace! ;-)
33. 3d787b167a (válaszként erre: 30. - Syria)
2016. szept. 16. 11:56

Kedves syria!


A fantáziád olyan amilyen.....


Te bizonyára sohasem ütsz mellé.....



Ja mert olyan, de olyan tökéletes vagy.


Kár, hogy a tudásod nem az.:D

32. 3d787b167a (válaszként erre: 27. - Wydra21)
2016. szept. 16. 11:53

WTF!???

Komkrét helyet dünnyögtél a 21 hsz-ban talán.


Mi a bajod?


Amit írtam, az egy király pékség.

2016. szept. 16. 10:04
Jacques Liszt a Bazilikánál.
30. syria (válaszként erre: 16. - Bekacomb)
2016. szept. 16. 08:55

Köszönöm, valami egészen hasonlóra gondoltam. :D


(Szegény Örökké Boldog nagyon felhúzhatta magát: négy rövid mondatból kettőt nem volt képes hibátlanul leírni.

Szerintem valahol elvégezhette a „Forgassuk ki mások szavait!” kurzust. Summa cum laude minősítéssel. :D)

29. wydra21 (válaszként erre: 25. - Kisj)
2016. szept. 16. 08:46
Köszi, szoktam sütni, csak sokszor nincs időm rá, pláne minden nap. Azért is keresek valami normális pékséget, mert eddig szimplán közértben vettem, de olyan silány minőségű, hogy ehetetlen. :( Ja és persze nem mindegy nyilván, hogy mennyibe kerül, meg nem szívesen kerülöm érte meg a fél várost, ha nem muszáj, egy fárasztó munkanap végén.
28. wydra21 (válaszként erre: 23. - 2104cc91e8)
2016. szept. 16. 08:38
Hol írtam, hogy "sz@r"? Még csak azt sem írtam, hogy miért hagyjátok ki... De ezt nem is tartozik a kérdéshez. Azért, mert csak.
27. wydra21 (válaszként erre: 22. - 3d787b167a)
2016. szept. 16. 08:36
Olvasd már el, hogy mit írtam, melyik környéken érdekel, amúgy nem hinném, hogy amit írtál az lenne...
26. 3d787b167a (válaszként erre: 23. - 2104cc91e8)
2016. szept. 15. 21:40
:DDD
25. kisj (válaszként erre: 21. - Wydra21)
2016. szept. 15. 20:52

Azt hiszem, akkor jobban járnál ha saját magad sütnél kenyeret mindenféle bio lisztekből, mert akkor legalább tudod,hogy mi van benne.


Vegyél egy kenyérsütőt. Tök jó. Van nekem is. Egy időben állandóan sütöttem.

Teljesen más az állaga és az íze is.Nem is szárad ki. (mert már eleve kemény:))

24. kisj (válaszként erre: 22. - 3d787b167a)
2016. szept. 15. 20:45

:D

Nekem jó:)

23. 2104cc91e8 (válaszként erre: 21. - Wydra21)
2016. szept. 15. 19:18

ha neked a lipóti is sz@r, akkor biztos, hogy

igazán különlegesen kifinomult ízlésed van

22. 3d787b167a (válaszként erre: 21. - Wydra21)
2016. szept. 15. 14:57

Osfildern-Ruit a központban a Zoller


Így jó? :)

2016. szept. 15. 14:26
Érdekes, mindenki szerint minden sarkon van normális pékség, de senki egy kicsit konkrétabbat sem mondott (az adott környéken). De, hogy nehezítsem a dolgok, az L betüs pékséget kérlek hagyjátok ki a felsorolásból. Köszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook