Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem tudok zajban aludni fórum

Nem tudok zajban aludni (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. okt. 1. 16:41
Gyerekkoromban is , ha a hugom tevezett, én kimentem a hideg előszobába és a földön aludtam.
76. Dodi44 (válaszként erre: 74. - C73db520ef)
2016. szept. 29. 19:02

Sajnnos nem olvastam vissza...

Ugy gondolom, talan mas alapja is van a nem alvasnak, nem csak a nem hozzaszokottsag...

75. ab61752c45 (válaszként erre: 72. - Dodi44)
2016. szept. 29. 18:58
én csöndben sem tudok.
74. c73db520ef (válaszként erre: 72. - Dodi44)
2016. szept. 29. 18:53
Csak eppen nem mindegy, hol van az a zaj. a jol ertem, o egy szobaban aludna ezzel a fazonnal, aki jon-megy, stb. Igy igen nehez nyugodtan aludni.
2016. szept. 29. 18:41
Nagyon jó alvó voltam, egészen a kisfiam születéséig tényleg ágyút lehetett volna sütögetni a fejem fölött. Aztán mikor megszületett persze minden rezdülésére felébredtem (mint minden anyuka), és ez jó pár évig meg is maradt. Mindenféle apró zajra, neszre felébredtem. Azt hittem így is fog maradni. Aztán szép lassan visszaállt az eredeti helyzet, mostmár megint jól és mélyen alszom. De ez nem elhatározás kérdése, hogy aki akar, az alszik bármilyen zajban.
72. Dodi44
2016. szept. 29. 18:33

Nem tudsz aludni?

Nem vagy eleg faradt.

-Zajban nem tudsz aludni?

-Mert nem akarsz, csak selyem parnakon selyem agynemuben es ha ket fekete rabszolga a strucctollas legyezovel legyez... :DDD

De ha akarunk, hozzatudunk szep lassan szokni.

[Az egyik barat/osztalytars, a vonat allomasban lakott a szuleivel. Nagyon jol aludt. Amikor megkerdeztem, nem ebredsz fol a vonatok zajara? Azt kerdezte artatlan szemekkel, milyen zajra?]

Minden zajt meglehet szokni, csak kerned kell a szurkeallomanyodtol, es persze akarni kell...

(emlekszel a Pimpimpare kiralykisasszonyra a meseben, aki het parna alatt is megerezte a borsoszemet???) :DDD

Angolban van egy mondas: "Mind over Manner"

2016. szept. 29. 17:55
Én pedig nem tudok alvás közben zajongani. :-/
2016. szept. 29. 17:07
Zajban én sem.
69. selena78 (válaszként erre: 68. - Evawitch)
2016. szept. 29. 16:31

Tényleg az a legnagyobb gondod a pároddal, hogy különbözőek az alvási szokásaitok? Valahogy nem hiszem.


Én 35 évig éltem együtt valakivel úgy, hogy ő 11-kor ment aludni, én meg hajnali 2-kor. Aztán mégis meg tudtuk oldani az együttélést.

2016. szept. 29. 07:02
De már nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni, nem fogom otthon őrizni az álmát... Hataviszem az edző cuccom és így külön szobában barmikor neki tudok állni edzeni is végre
2016. szept. 29. 06:59

Kb 2 hét és vége ennek.

Már mostanában nem iszik a szobában, nem kopog a sörös üveg az asztalon. Akkor jön be, amikor aludni akar ő is.

Ha szabadnapos, akkor ő elalszik délig is, főleg ha éjjel sokáig fent van. Én meg legkésőbb 7-8 fele felkelek reggelizni.

Otthon külön szónában tudunk aludni majd. Azt várom. Akkor még azért szokott szólni, ha szó nélkül elmegyek a dolgomra, míg ő átalussza a nap felét....

66. c73db520ef (válaszként erre: 44. - 3d787b167a)
2016. szept. 17. 20:54

Van, aki meg tudja szokni, van, aki nem.

Ha egeszseges, jobban birja a kikepzest.

Ha meg labilis, akkor minden baj.

65. globus
2016. szept. 17. 20:45

Hop-hop-hop-hop-hukk! Hop-hop-hukkk!

Buli van.

2016. szept. 17. 20:43
En sem. Halk zene mellett viszont igen.
63. Cucicsillag (válaszként erre: 23. - Evawitch)
2016. szept. 17. 20:37

Az en parom is ezt mta, aztan erkezett a tesoka :)

de nalunk total mas a helyzet. Szokoevente iszik vmit, horkol,mint agyu, de mi a gyerkocokkel megosztasban alszunk :) Igy mindenkinek jo -most.

Imadok a borjakkal aludni,na.


Te akarod ezt a kapcsit amuuugy? :-/ :-S

vagy meddig mehet el a manyus?? Nem latom tisztan...

62. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Evawitch)
2016. szept. 17. 20:33

He?

Rotyit nem takaritok,max. Az ovis fiam utan...

Nem ezekkel van a baj, ugymond, hanem ahogy irod, egyik dolgon sem kuvan valtoztatni. A csicskaja vagy vagy vagy mi? Mit dolgozik amugy, hgy nem szamit a pia?

2016. szept. 14. 19:30
nekem is gyerekkoromba külön szobám volt csenddel és én sem tudok zajban aludni, gondolom pont ezért
2016. szept. 14. 04:38
Ha már a rossz alvás a téma: 3 óta fent vagyok. :D Ez nálam rendszeres.
2016. szept. 13. 22:52
Teljesen érthető, engem is kiborít.
2016. szept. 13. 22:25
Most olvastam vissza hogy szerinte nem párkapcsolat ha külön alszotok. Ez nagyon önző viselkedés.. én biztos nem tűrném ezt..
2016. szept. 13. 22:23

Hogy bírod ezt ilyen sok ideje elviselni? Másik szobába nem tudsz átmenni aludni? Mi is külön alszunk mert nem bírnék egy másik emberrel együtt aludni, aki mozog, szuszog meg minden..

Engem hónapokon keresztül a szomszéd ébresztett mindig, előtte se voltam jó alvó, de pár hónap folyamatos ébresztés után teljesen felborult az alvási rendszerem, már csak füldugóval és altatóval bírok aludni vagy azzal se, ha teljes csend van akkor is felébredek mindig hajnalban.. ha egyáltalán sikerül elaludni este..

Szerintem ne várd meg hogy te is ide juss, borzalmas minden napot kialvatlanul végigszenvedni és a legrosszabb a tehetetlenség..

56. andi6020 (válaszként erre: 21. - Evawitch)
2016. szept. 13. 20:22
Úristen. :(
55. 937a2a883a (válaszként erre: 44. - 3d787b167a)
2016. szept. 13. 19:37
Azért ez nem ilyen egyszerű. Tehát én azért nem tudok 13 éve normálisan aludni, mert ezt akarom és jó ez így? Ha annyira kialvatlan lennél, mint én, akkor nem ezt gondolnád. Van olyan, hogy majd összeesek az álmosságtól. Lefekszem, becsukom a szemem, aztán mégsem tudok elaludni. Most nyitva az ablak...ha sikerül elaludni, arra is simán felébredek, ha a legszélső lakásban leengedik a redőnyt vagy épp lent az udvaron bekapcsol az öntöző.
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 50. - Magdalénia)
2016. szept. 13. 19:16

Persze, valóban nem jó megszokni a teljes csendet. De azért a legtöbb lakhely, pláne városban nem ilyen.

Érdekes, engem az ilyen zaj nem zavar. Sem a vonatkattogás, sem az autók, de még a szomszéd bulizása, vagy a kutya ugatása is kevéssé, meg a fűnyírás miatt se bántanék senkit.


Engem kifejezetten a közeli emberi szuszogás, fingás, gyomorkorgás zavar nagyon, meg az, ha nem alszanak mellettem, hanem még élik életüket. Ettől, ha el is alszom, nem pihenek sajna. De ez így volt gyerekként is, imádott nagymamám mellett sem tudtam aludni, pedig sokszor hetekre vele voltam.

53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - 3d787b167a)
2016. szept. 13. 19:10

Ez nem így van.

Sokan évekig, vagy egy életen át szenvednek, sőt évekkel is megrövidíti egy ilyen jellegű gond az életet.

Van olyan típusú ember, aki bárhol tud aludni, és olyan is, aki meg nagyon nehezen. Én is ez utóbbiakhoz tartozom. A férjem meg nem, ő jó alvó.


Nekem a házasság is komoly megpróbáltatás, mert a másik fordulására, horkantására is felébredek. Én is kihúztam 5 évet kisszobában férjjel, gyerekkel. Egyébként nem volt nekünk ez olyan rossz időszak, de ez volt az a szempont, amitől meghaltam. Arra is felébredtem, ha az öcsém 2 szobával odébb felgyújtja a villanyt, vagy apám kimegy pisilni éjjel.


Nekem most is a füldugó az egyetlen rész-megoldás.

52. ina87
2016. szept. 13. 19:04
szerintem jelezd h h mi van veled ha igazán érdekli akk csendbe marad amúgy az ember akk sem tud igazán aludni ha ideges
51. bc681dac13 (válaszként erre: 49. - Gyöngyszemü)
2016. szept. 13. 18:32
Különböző zajszint szűrőképességű, minőségű füldugók vannak.
2016. szept. 13. 18:32

Érdemes tréningezni magunkat, hogy kis zaj mellett is el tudjunk aludni, mert lehet, hogy egyszer szükségünk lesz rá.


Elég sokakat érint a fülzúgás, amit soha nem lehet kikapcsolni, lehalkítani, de még a külön szoba sem segít. Ha valaki nem bír mellette aludni, az kikészül mentálisan is.


Akinek jók az idegei, az el tud aludni még a fülzúgás mellett is és nem zavarja.


Jobb időben hozzászokni egy kis zajhoz, hogy akkor is el tudjunk aludni és kipihenten ébredni.

49. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Evawitch)
2016. szept. 13. 18:06
Én a férjem iszonyatos horkolása miatt szoktam rá a füldugóra, arra a narancssárga szivacsosra, semmit nem hallok csak a saját belső szuszogásomat. Kívülről semmit nem hallok ilyenkor szólhat riasztó vagy bármi, nekem kiabálhatnának hogy baj van, nem hallanám. Viszont az ébresztőt sem hallom, de úgy rakom a telefonom ami ébreszt hogy a szemembe világítson, arra felébredek, de ha eldől a teló, akkor rázogat reggel a férjem, de akkor már üvölt a zene, és tudja hogy nem hallom.. Úgy hogy ha netán én fekszek le előbb és ő gépezik, vagy tévézik ég a kisvillany akkor bedugom jól mindkét fülem, és a szememre rakok egy sötét könnyű kis sálat, vagy valami anyagot, akár egy pólót de csak a szemere..
2016. szept. 13. 16:11

Hát nem tudom mit vársz a fórumtól!

Borzasztó egy emberrel élsz. Ezen változtatni kell.

Nehogy már szagoljam az ilyet!

Nem tudsz aludni? Hát nem csodálom. Ezen a füldugó sem segít.

Ha ennyire zavar, ahogy írod, akkor miért élsz vele?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook