Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 évesen érdemes egy új szakmát tanulni? fórum

40 évesen érdemes egy új szakmát tanulni? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jan. 26. 19:40
Mindig érdemes.
2016. okt. 1. 20:24
Majd 8 év múlva tudok erre érdemben válaszolni :DDD
46. sanyinak (válaszként erre: 45. - Birgit77)
2016. okt. 1. 20:19
Rontgentfotokat keszitesz majd? :)
45. Birgit77 (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2016. szept. 30. 12:47

Szerintem tanulni sosem késő.


Ha egy módom van rá, én is elvégzek még a közeljövőben egy fotós sulit. Szeretem a munkámat az egészségügyben ugyan, de ez is egy vágyam, amivel akár pénz is kereshetnék.

2016. szept. 30. 12:32
Mindig érdemes. Nem szabad feladni.
2016. szept. 29. 11:32
... még az élet fele előtted van, hogy ne lenne érdemes? :O
42. gigi> (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2016. szept. 29. 10:46
Tanulni soha nem késő. 40 évesen sem. Pont annyi voltam,mikor elkezdtem tanulni azt amit 14 évesen szerettem volna. S ami fő,hogy ilyen idősen is kitünő bizonyítvánnyal végeztem.
2016. szept. 29. 10:10
sosem keso!
40. 9a095cf031 (válaszként erre: 39. - L.luiselotte)
2016. szept. 26. 09:16
Inkább az a kérdés, a munkáltatók felvesznek-e ennyi idősen egy új szakmában dolgozni. Mert ugye megy a sírás, hogy kevés a dolgozó, de közben a 40 év felettieket leöregezik... :/
2016. szept. 26. 08:43
Én is gondolkodom, hogy új végzettséget ( meteorólógus ) szerzek, mert van aki a munkájához is hűséges tipus,- bár ez kb 25 évvel ezelőtt volt nagyobb dicsőség, hogy ugyanazon a pályán marad nyugdijazásig - de én úgy érzem, hogy váltanom kell. Nem elsősorban anyagiak miatt, de 25 év alatt belefásultam és eléggé belefáradtam az utóbbi időben egyre kevésbé megbecsült és megfizetet munkámba.
38. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2016. szept. 26. 08:10
Valamikor kibőgtem a lelkem is , mert a lányomat egy olyan suliba iskolázták volna be , ami esztergályos ! szakma ! valami nagy kavarás eredménye volt ez , én + mire hazaértem dagadtra bőgtem a szemeimet ! végül kereskedelmibe járt , mára rettenetesen sajnálom , h nem próbáltuk meg ! jó nem a vasesztergályos szakmát , de mindig nagyon kreatív gyerek volt és fával dolgozni nagyon is jó lett volna ! nagyon klassz dolgokat lehet készíteni fából :)
37. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2016. szept. 26. 08:04

..... a jó pap is hóttig....... :) egy idő után muszáj váltani , mert változik a világ , változnak az igények .... ami 15 éve még működött , az mára elavult .... 68-ba kezdtem dolgozni , 10 évig az első munkahelyemen , úgy gondoltam , 10 év elég 1 munkahelyen , aztán a másodikon ott ragadtam :( mert helybe volt, nem kellett utazni , szerettem .... de jobban tettem volna ha váltok időben :(

Nézzél körül mire van igény .....aztán hajrá ! fiatal még a 40 környéki emberke !

2016. szept. 26. 04:01
m ég 50-60 évesen is
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Globus)
2016. szept. 26. 01:23

Én már úgy 15 éve fordítok. Nekem a tanulás nem azért kell, hogy diplomám legyen, hanem mert szakfordítói képesítéshez a vizsgára csak diplomások jelentkezhetnek.


Amióta a férjem meghalt, időm elég sok van. Tehát rászántam az időt a diploma megszerzésére. Utána jöhet a szakfordítói. Az egyetemen egy év alatt megszerezhető, kellőképpen fel is készítenek rá.


Azaz, mindent egybevéve, nem fogok több lábon állni, csak a meglevő "egy láb" lesz biztonságosabb.

34. globus
2016. szept. 25. 09:58

Ahhoz, hogy második lábon álljak, talán belevágnék.

De mostani életkoromban, tapasztalatommal nem szeretnék újra pályakezdő lenni.

2016. szept. 25. 09:52

Van még kérdés?


[link]

32. ina87
2016. szept. 16. 20:39
igen
31. Guruljka (válaszként erre: 17. - Bichter1)
2016. szept. 15. 00:12

Én tudok németül, de az anyanyelvi szint azért más.

Miért menjek Németországba? Ott a sarki boltos is jobban tudja a nyelvet, én meg tanulhatok valami teljesen mást.


Itthon csücsülök, és fordítok azoknak, akik nem tudnak németül, és semmi egyéb gondom nincs. :D

30. RPeach
2016. szept. 15. 00:12
Mindig érdemes tanulni.
2016. szept. 15. 00:10
De természetesen szakmát tanulni is érdemes, mindenképpen. Viszont biztosan fizetős, ha nem az első szakma.
28. Guruljka (válaszként erre: 16. - C73db520ef)
2016. szept. 15. 00:09

Én 54 évesen lettem levelező szakos egyetemista, állami finanszírozással. (Most már végzős vagyok az alapszakon, eddig még 4,6-os átlaggal. Sokat segített a fordítási munkámban, amit tanultam, és még csak ezután jön majd a szakfordítói! Az fizetős lesz eleve, de a vizsgáért nem kell külön fizetnem.)


Nem kell minden szakon fizetni!

Érdemes nézegetni a Felvi.hu oldalon a felsőoktatási lehetőségeket. Ott karonként, szakonként minden tudnivaló megvan, a felvételi követelmények és az adott szak használhatósága is.

27. 9a095cf031 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2016. szept. 12. 09:10
Nem akartam lehúzni, nem gondolom, hogy az ügyfélszolgálat, ahol több nyelven kell kommunikálni, túl egyszerű lenne, csak arra céloztam, hogy azért nem lesz olyan szintű belső képzés, mintha a kérdezőnek egy mérnöki egyetemet kellene végigcsinálnia, mert nála elsősorban a nyelv a fontos. Meg kell tanulni a belső dolgokat, az információs rendszert, ez természetes, de szerintem ez a része már egyszerűbb, mint felsőfokra elsajátítani a két nyelvet.
26. unom (válaszként erre: 25. - 4c1a787e8f)
2016. szept. 12. 08:37
Egyetértek. Az ügyfélszolgálaton akár a cég sorsa is múlhat.
25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 23. - Channa*)
2016. szept. 12. 08:23

Én egy műszaki szakértő cégnél dolgozom.


Egy évig a gyerekek után visszamenve asszisztensként - adminisztrátorként dolgoztam.


Most vizsgálómérnök vagyok már pár hónapja, szakértéseket írok, (és írok alá!!) épületek, ezáltal emberek sorsáról döntök felelősséggel.


Egyáltalán nem volt könnyebb munka az asszisztensi. És igen, ott is eléggé lenézték a "mérnökurak" a mi munkánkat. Most meg nem győznek kérdezni, hogy akkor ez hogy is működik a rendszerben?? Nagyon-nagy baj, hogy ma már nem tudják az emberek, hogy minden sikernek a rendszer működése a titka, és még a lenézett adminisztráció, mint rendelések, stb.. mennyi kompetenciát igényel. Sok cégnél a mérnök óradíjból a mérnökök rendelik a tollakat, meg veszik át, stb.. ahelyett, hogy 4 órában valakit felvennének erre. De nem mert arra sajnálják a pénzt, azt viszont nem veszik észre, hogy a saját "értékes" idejük megy el erre.

24. sanyinak (válaszként erre: 21. - 9a095cf031)
2016. szept. 11. 21:42

Az azért elég uncsi munka lehet, ahol nem kell érteni semmihez, csak a telefonokat fogadni... :)


Akkor lehet nyerő valaki pusztán nyelvtudással az SSC-ben, ha valami ritka nyelvtudása van, amit éppen keresnek.

23. Channa* (válaszként erre: 21. - 9a095cf031)
2016. szept. 11. 21:26

Szerintem az ügyfélszolgálat elég komplex tudást igényel, azaz ne húzd le ennyire.

Sok esetben többet tudnak egy programozónál pl. egy informatikai cégnél, hiszen ők a teljes program működését ismerik, a termékekkel együtt, az informatikus pedig "csak" az általa létrehozott funkciót és a termékről gőze sincs, és ha az ügyfélszolgálatosnak van késztetése arra, hogy többet tudjon, akkor ő is képes megtanulni a programozás részét is. Főleg egy olyan helyen, ahol csak egy-egy pici részt piszkálgat a teljes programból a programozó.


Persze, a fórum témája nem ez, csak gondoltam reagálok az ügyfélszolgálat lehúzására....

22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Fi-fi)
2016. szept. 11. 21:21

A nyelv csak szakmai tudással együtt ér valamit.


Márha nem nyelvész, vagy tanár vagy.. De még oda is kell a pedagógia, meg az egyetem, meg minden..


Volt egy fórum nemrég, alaposan kiveséztük a témát..

21. 9a095cf031 (válaszként erre: 20. - Sanyinak)
2016. szept. 11. 20:30

AZ SSC-n belül nyilván az ügyfélszolgálati kollegára gondoltam, nekik általában azért nem kell borzasztóan sok képzés, viszont vannak multik, amik simán felveszik az ember, egyszerűen azért, mert nem találnak elég 2-3 nyelvet beszélő embert.


Nyilván nem mindenkit, csak mint mondtam, nekem nem egy ennyi idős ismerősömet vették/vették volna fel.

20. sanyinak (válaszként erre: 19. - 9a095cf031)
2016. szept. 11. 20:20
Azert szerintem SSC-ben sem art mar 40 evesen ha nem elolrol kell kikepezni az adott szakteruletre...
2016. szept. 11. 20:15

Az attól függ, hogy mik a terveid a tanulással.


Hobbiból, hogy munka mellett belekezdj valami vállalkozásba? Vagy szeretnél ezzel elhelyezkedni és új, jobban fizető munkahelyet keresni?


Az első esetben simán kezdj bele bármibe, ami érdekel. A második esetben...no,s az nehéz dió. Tény ami tény, sajnos ma már nem kapós az ember 40 évesen, főleg ha 0 tapasztalattal rendelkezik az adott szakmában, még akkor is, ha egyébként hiányszakmáról beszélünk.


Esetleg a nyelveket tudom ajánlani, nem egy ismerősömet vették fel 40-45 felett SSC-be, de ehhez két nyelvet kell beszélni felsőfokon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook