Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell töltöttkáposztát készíteni? fórum

Hogyan kell töltöttkáposztát készíteni? (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 8. 17:36
akkor lehet, hogy én nem jó helyen jártam:))))))))))))))
20. 328e1b30ab (válaszként erre: 17. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 8. 14:44
A szabolcsi töltött káposzta paradicsomos és édeskáposztából készül. Ami nem jelenti azt, hogy Szabolcs megye területén mindenki így készíti, ez a recept neve :)
19. Cic*Mic (válaszként erre: 17. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 8. 14:38
A ferjem mamaja mindig tett bele, de akarhany szabolcsi receptet olvastam, mindegyikben szerepel paradicsomle, vagy suritett paradicsom.
18. Cic*Mic (válaszként erre: 16. - 328e1b30ab)
2016. szept. 8. 14:36
Koszonom, egyedi recept.
17. ca6273a8a5 (válaszként erre: 15. - Cic*Mic)
2016. szept. 8. 14:27

de nem tesznek bele paradicsomot. legalábbis én szabolcsban nem így ettem.


a paradicsomos káposzta teljesen más.

16. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. szept. 8. 13:44

Mindenki másképp csinálja.


Végy leveleket a savanyúságosnál, hogy könnyítsd a munkádat! Az, hogy savanyú vagy sima káposzta, az ízlés dolga.


A rizs/gersli/kukoricadara nyersen kerüljön bele.


Tekerd picit lazán, mert megdagad.


Én libából és füstölt libából készítem, nem darát, hanem masszává aprított húsból, így olyan lesz az állaga, mint egy pástétom. Nem kerül bele rizs, hanem gersli: egy kg húshoz 20 dkg. Kovászolt káposztából készítem, rántás nélkül, paradicsomosan, azaz 1.5 liter paradicsomlével felöntve. A szószba nem szárított babérlevél is kerül, 4-5 db. Alá pörköltalap kerül, olívaolajjal, mert a libahúsok eléggé megadják az ízét, zsírját. Természetesen nem kerül bele tojás, nem fasírt ez.


Nem tűzhelyen főzöm, hanem sütőbe teszem 3 órára, s ha szükséges, pótolom a folyadékot, vízzel.


Ez egy nagyon finom, lassan készülő, aromás töltött káposztát ad, nem "darabkás", mint a darál hússal készülők. A libahús pedig nagyon finommá teszi, szinte húskrém jellege van, s a gersli aránya miatt valódi húsos étel. Kizárólag frissen őrölt feketebors kerül bele, fokhagyma pedig nem, viszont csombor igen.


Ez egy erdélyi, szabolcsi és zsidó recept összegyúrásából született saját kreálmány, a mi szánk ízére szabva. Viszont a legfinomabb, amit kóstoltam a műfajban, mind ízre, mind állagra. Garantáltan sikert arat.

15. Cic*Mic (válaszként erre: 14. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 8. 13:14

A férjem szerint is :)

Én szeretem a rakott kelkáposztát/savanyúkáposztát, de nehezen tudom elképzelni a sima édeskáposzta levélbe tekert tölteléket, úgy hogy a maradékot felaprítom alá, ráadásul pradicsommal...nekem ez paradicsomos káposzta :D

De ő tudja. Ezt kéri, megkapja :P Én nem szeretem.

2016. szept. 8. 11:48
végülis a legfinomabb: a szabolcsi töltöttkápinyó!
2016. szept. 6. 18:07
többféle variáció van, mindenhol másképp készítik, a saját ízlésed szerint próbáld meg elkészíteni + szakácskönyv.
12. Cic*Mic (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2016. szept. 6. 16:43
Koszonom, a Youtube tenyleg jo otlet :)
11. Cic*Mic (válaszként erre: 7. - Tuttuka)
2016. szept. 6. 16:43
Koszi :)
10. c73db520ef (válaszként erre: 6. - Cic*Mic)
2016. szept. 6. 16:37
nem teszek bele, mert nem szeretem, ha egybe marad a toltelek; szamomra ugy az igazi, hogy amikor vagom, akkor szepen szinte kibukik a belseje
2016. szept. 6. 16:30

Itt van a szabolcsi recept:


[link]

8. bnedora (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. szept. 6. 16:25
A youtube-n rengeteg van, ott még láthatod is hogyan kell készíteni. Itt a receptek között is van pár. Ahány ház, annyi szokás:-)
7. tuttuka (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. szept. 6. 16:21

Vegyél savanyú leveleket, az a legegyszerűbb. Általában óriásiak, én elfelezem, a kisebb töltelék hamarabb fő. Alája és közéje is én teszek egy kis édes káposztát is, így nem kell kimosni a piaci savanyú káposztát sem. A rizst éppen csak felforralom annyi vízzel, amennyi ellepi. De használhatsz előfőzött zacskóst is.

A lapocka szaftosabb, vagy a dagadó. Nem fűszerezem nagyon, só, bors. A tojásból sem kell sok, ha van kimaradó fehérje éppen, az is mehet bele. Az edény aljára szalonnabőrt rakok, arra rétegezem a káposztát és a tölteléket. A rétegeket szórom paprikával, pici borssal, mehet egy-egy karika kolbász, vagy valami füstölt hús is.Tetejére káposzta. Felöntöm, felforralom majd kislángon főzöm. Ha már nem látszik a felöntővíz, kész. Nálunk vannak pucér gombócok is, mert nem mindenki szereti a "harasztját"

6. Cic*Mic (válaszként erre: 5. - C73db520ef)
2016. szept. 6. 16:10
Pont a tojas lett volna a kovetkezo kerdesem. Koszonom :)
5. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Cic*Mic)
2016. szept. 6. 16:06

Ahogy en csinalom: az alap kicsit leoblitett savanyu kaposzta. A rendes kaposztat kicsit forro vizbe tenni, hogy a vastag eret le lehessen vagni, ill. igy hajthato a kaposztalevel. Daralt lapocka, so, bors, aprora vagott voroshagyma, pici torott paprika, kicsi rizzsel osszeekverni. A levelekbe tolteni.

A fazek aljara kaposzta, arra egy kis oldalas, vekony szelet fustolt husos szalonna vagy kisebb darab fustolt kolbasz. Aztan egymas tetejere az osszetekert kaposztak. A tetejere ismetelten egy reteg savanyu kaposzta, torott paprika, karikara vagott paradicsom. Igy ontom fel majdnem tele. Lassan fozom. Aztan mar csak a tejfol hianyzik a tanyer mellol. Csak ketfalatnyi hust teszek bele, mert nem szeretem az egyszerre nagy adagot belole. Tojast NEM teszek a toltelekbe!

4. Cic*Mic (válaszként erre: 2. - Vberni01)
2016. szept. 6. 15:59
Azt keszitettem multkor, nagyon finom volt :)
2016. szept. 6. 15:57
De lehet kapni készen is ;)
2016. szept. 6. 15:57

Nem tudok tölteni, én rakottan készítem.


Rizs főzve, összekeverem pörköltes darált hússal, rá az olajon megfonnyasztott káposzta, tejföl és kész.

2016. szept. 6. 15:55

Most fogok eloszor toltott kaposztat fozni, es felek hogy elrontom. Megneztem egy tucat receptet az interneten, es mindegyik mashogy irja :(


Sima kaposztat kell megfozni egeszben, es azokba a levelekbe tekerni a tolteleket?

Vagy egesz fej savanyukaposztat vegyek?

Vagy savanyu leveleket?

Ala sima kaposztat apritsak, vagy savanyu kaposztat?

A toltelekhez meg kell fozni a rizst, es ugy osszekeverni a nyers daralthussal?

Husnak mi a jobb, comb, lapocka?



Ti hogyan keszititek? Leirnatok nagyvonalakban?

Ha tudtok szabolcsi receptet, orulnek, mert a ferjem ugy szereti.

Elore is koszonom :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook