Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni a sikeres bilizés érdekében? fórum

Mit lehet tenni a sikeres bilizés érdekében? (tudásbázis kérdés)


7. orsibigyu (válaszként erre: 1. - Csizmatomi)
2016. szept. 11. 22:33
3,5 evesen szerintem sokkal nehezebb mint 1,5- 2 evesen. Csak a pelenkagyarak lobbiznak a kesoi leszoktatas mellett. Nekem mind2 fiam 1,5- 2 evesen leszokott minden kenyszer, idegeskedes nelkul, es buszkek voltak magukra. 3,5 evesen a kicsi latva a nagyot, mar mindenaron maganak torolte a feneket. Ellenorizgettem, tiszta volt, csak sok papirt hasznalt. Most 4, mar a papirhasznalat is csokkent. A gyerekek annyira onalloak amennyi teret vagyunk nekik.
2016. szept. 7. 10:07
Köszönöm a hozzászólásokat.
2016. szept. 6. 10:49

A fiam 2 éves elmúlt (ha jól emlékszem), mikor rászokott a bilire. A tavaszi-nyári hónapokban álltunk rá, mert egész nap egy kisgatyában-pólóban mászkált, játszott az udvaron. Egyszerűen levettem róla a pelust, és adtam rá egy gatyát. Nem feltűnően figyeltem, mikor kezd ficeregni, hogy kakálnia kell. Akkor ráültettem a bilire, és biztattam. Jutalmat is kilátásba helyeztem (az ésszerűség határain belül - tehát nem édesség, csak valami apróság).

Amikor sikeres volt az akció, nagyon-nagyon megdicsértem. Meg is tapsoltuk, csináltunk neki egy jó nagy felhajtást. :D Csak hogy minél pozitívabb legyen benne az élmény. :) Onnantól nem is kellett biztatni. Persze történtek balesetek, de ő is belátta, hogy jobb a bilibe csinálni, mint maga alá.

:D

Sok sikert!

2016. szept. 6. 10:32
Nekem a kislányom négy évesen szokott le a pelenkáról. Persze egy ideje már csak éjszakára kellett, de kellett. Félt a wc-be kakilni, erőltetni semmit nem akartam. Úgy gondolom, egészséges gyerek magától leszokik. Persze lehet ösztökélni, de nem pánikoltam rá.
2016. szept. 6. 10:03
Nekem se akart egyik se önszántából. Egyszerűen elfogyott a pelus, és kész. Pár napig mostam a sok bugyit, nadrágot, takarítottam a padlót, de 1 héten belül megoldódott. A fiamnál a pisi nagyon egyszerű volt. Tetszett neki a locsolás. :D
2016. szept. 6. 09:59

Nekem se akartak ráülni a bilire,egyik fiam se.

Lehet,hogy hihetetlen amit most írok,de a férjem szoktatta rá őket.Tőle jobban tartanak,és még pluszban bohóckodott is velük,így az ő hatására kezdtek el bilizni.

2016. szept. 6. 09:44

Azokat a szülőket kérdezném, akiknek gyermeke nagyon későn vált szobatisztává, volt valami oka? Vagy milyen praktikákat vetettetek be a sikeres bilizés érdekében?

Kisfiam 3,5 éves és egyáltalán nem bilizik.

Néha ráültetem a bilire, de hamar felpattan róla. A wc-re nem akar ráülni.

Ha tele a pelus vagy nagydolog van benne, szól, hogy cseréljem ki, de csak ennyi.

Ötleteket várok, akár priviben is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook