Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyagcsere-szűrés újszülöttnél fórum

Anyagcsere-szűrés újszülöttnél (beszélgetős fórum)


25. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - Mandulacska2)
2016. szept. 10. 22:35
Engem is erdekel, irj,ha van fejlemeny!
2016. szept. 10. 20:23
Sikerült beszelned veluk?
2016. szept. 8. 18:15
tel.: 62/545-000
22. mandulacska2 (válaszként erre: 20. - Nefaria)
2016. szept. 8. 10:50
Az a baj, hogy a szegedi klinika honlapján nincs telefonszám. Láttam, hogy a pestin igen. Max majd utánanézek, vagy írok valami emailt. Te mennyi időn belül telefonáltál? mert nem tudom, milyen időhatáron belül nézik egyáltalán meg.
21. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2016. szept. 8. 10:48
Azzal szerencsére nem érintkezett. Mit takarhat ez a teljes kivizsgálás? most vizeletet is néztek. Remélem, azért megírják, hogy minden rendben van. A papíron ez állt, és ha gond van, akkor telefonon hívnak azonnal.
20. nefaria (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2016. szept. 8. 10:01

Ez igy van. En ezert hivtam fel oket es egy nagyon kedves holgy elküldte emailen az eredmenyt (Bp nem Szeged! )


Az ördög nem alszik....veszett mar el OEP levelem amire a rendszeruk azt.irta postazva van. Nagyon fontos level volt.


Telefonalj mindenkepp sztem

19. telifánt (válaszként erre: 17. - Mandulacska2)
2016. szept. 7. 22:40
nem, csak ha vegyszerrel vagy más valaki vérével érintkezik. Ha most is pozitív az eredmény, akkor kell egy nagy kivizsgálás. Negatív minta esetén nem is jelentkeznek.
18. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Nefaria)
2016. szept. 7. 12:12
Mindenképp írok. Nagyon aranyos vagy.
17. mandulacska2 (válaszként erre: 16. - Telifánt)
2016. szept. 7. 12:12
Igazából nekem úgy tűnt, hogy megszáradt, de nem tudom, hozzá ért e valami. Mert volt textilpelenka is a kocsiban. Mi van, ha hozzáért valami? Nekem száraznak tűnt, és a hátoldalára is átütött a minta, ami úgy tudom, szintén fontos. Ettől ugye nem lehet megint téves az eredmény?
16. telifánt (válaszként erre: 12. - Mandulacska2)
2016. szept. 6. 21:13
Az a lényeg hogy megszáradjon a vér a papíron, és addig ne érjen hozzá semmi. Mi az osztályon 1 hétig tároltuk a babák ilyen levett mintáit, aztán küldük át a laborba. Mindet egyben egy boritékban.
15. nefaria (válaszként erre: 14. - Mandulacska2)
2016. szept. 6. 20:29

Hat nem tudom :( magat a szűrést hivjak pku-nak, de az csak egy betegseg a huszonvalamennyibol.

Esetleg majd kerd ki te is a leletet, hofy tudd mi volt az eltérő.

Szoritok ertetek hogy rendben legyen ❤💞 irj mmajd mindenkepp!

14. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Nefaria)
2016. szept. 6. 15:45
Annyit írtak, hogy a szűrővizsgálat elvégzésekor pozitív eredményt kaptak, meg sürgősen megismétlendő a kizárás miatt. Nem írtak betegséget, de a doktornőnk azt mondta, ez a PKU vagy mi. Annyit írtak még rá megnyugtatásként, hogy a pozitív eredmény oka lehet vitaminhiány, táplálási probléma, vagy helytelen mintavétel is. Nálunk remélem, amiatt, hogy túl korán ismételte meg a helyettes, még abszolút nem volt anyatej, és tápszer se. Most már jó ideje kap tápszert, mert anyatej abszolút nem volt, és most rohamosan gyarapodott is. És remélem, hogy helyesen vettük le, mert babakocsiban kellett hazaszállítanom, postán kell feladnom. Tehát nem teljesül több feltétel se. De a doktornő szerint ezen ne aggódjak. Szóval remélem, most már reális eredményt kapunk.
13. nefaria (válaszként erre: 12. - Mandulacska2)
2016. szept. 6. 14:21

Nekunk is ugyanigy volt. Beleallitottam a kocsiba en is. Nekunk meg akkpr pont hoseg volt.

en elsobbseggel adtam fel. Mi Bp-n lakunk igy ide kellett postázni.

De biztos Szegedet is fel lehet hívni. Penteken vették le du postaztam hetfon telefonaltam kedden megvolt az eredmény. Ne iidegeskedj 💞

Es pontosan mi van a papíron? Mert 28 betegsegee szur ez a vizsgalat.

12. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - Nefaria)
2016. szept. 6. 13:52
Most voltunk orvosnál. Levette a vért, de nekünk kell postázni. így babakocsiban tudtam csak hazaszállítani ezt a papírt, de így meg szerintem nem teljesültek a levételi körülmények: szobahőmérséklet, nem érhet hozzá semmi (bármi hozzáérhetett), stb. így most félek, nehogy megint rossz eredmény jöjjön ki. Nem értem, miért nem veszik le az illetékes laboratóriumban. Akár Szegedre is elmennénk ezért, csak normálisan vegyék le, és ne kelljen aggódnunk hetekig.
11. nefaria (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2016. szept. 6. 13:47
Nem volt ilyen szo rajta. Valami olyasmu volt hogy "minimalis elterest talaltunk mely valoszinuleg az enzimek elettani eretlensegebol fakad".
10. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Nefaria)
2016. szept. 6. 10:03

és nektek is pozitív eredményt írtak a papírra? Mert nekünk úgy volt, hogy először levette a kórház a fejéből még az utolsó nap. De utána mondták, hogy ismételni kell, mert nem volt elegendő. Másnap (szerintem túl korán) a háziorvos helyettese megint levette a fejéből. Pedig még nem volt azóta se elegendő anyatej, tápszert meg nem kapott még. És most jött meg az eredmény, hogy pozitív. De remélem, emiatt nem lett jó. Ezért most nekünk kell a sarkából levenni a vért, meg vizeletet gyűjteni egy zacskóba, és azt egy kémcsőben elküldeni Szegedre. SZóval nálatok is az szerepelt a papíron, hogy "pozitív"? Mert írják igaz a papíron, hogy lehetséges, elégtelen táplálás is okozhatja.


Köszi egyébként az info-t. Talán megnyugodok egy kicsit.

2016. szept. 6. 07:18

Nekunk is ismételni kellett (majus), mivel nem evett még eleget a baba mikor levettek a vert. Az ismeretségi korben 4-5 ilyen volt. Mindegyik baba egészséges 💞

Bízom benne hogy nalatok se lesz baj.

en amiutan bekuldtem a mintat fel is hívtam őket és elküldték az eredményt emailen. Az elsonel is minimalisak voltak az eltérések, mondták is hofy vszi amiatt hogy nem evett eleget akkor még.

8. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2016. szept. 5. 21:45
Sajnos abszolút nincs tej. Nem is tudott rendesen szopni, a mellbimbóm sajnos lapos, és ő nem tudta rendesen bekapni. Szóval csak próbálkozott sikertelenül, kirágta, és bealudt.
7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2016. szept. 5. 21:32

2.kisfiamnal vegeztek ilyet, csaszi volt O is, igy a tejem csak a 4.napon indult meg, szval elotte nalunk sem volt merheto, de amikor hazajottunk kellett ismetelni ujra. Addigra, szerencsenkre rendezodott.

Valszeg, a korhazi fertotlenito allergizalta a kicsit :/

Szval , remelhetoleg nalatok is jora fordul, de a tapi mellett az anyatejet nyomasd inkabb (amennyire megy, az eleje nehez mindenkinel, de utana megeri ;) es ne stresszelj!

6. telifánt (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2016. szept. 5. 21:31
Ahhoz hogy értékelhető legyen a vizsgálat napi 60 milli tejet kell minimum elfogyasztania a babának. Nagy valószínűséggel a nem megfelelő táplálás okozza (nem a te hibádból, ne hogy rágd magad rajta) , de nagyon fontos ismételni. Ahhoz hogy értékelhető legyen a vizsgálat nem feltétlenül kell anyatejet ennie, de elegendő fehérje kell hogy legyen a pici szervezetében.
2016. szept. 5. 21:12
miből gondolod, hogy nem volt elég neki a tej? Éhesen sírt, és nem tudtad megnyugtatni, vagy kapott utána még pótlást, és akkor jóllakott, vagy miből? Az első pár napban nem mérhető a mennyiség, amit szopik, csak később egyébként, amikor már nagyobb adagokat szopik-eszik olyan 50-60ml-nél
4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2016. szept. 5. 20:43
Elvileg azt mondták, hogy a helyes vizsgálathoz megfelelő mennyiségű, fehérjealapú tápanyag szükséges. A kórházban még mérhetetlen volt az anyatej mennyisége. A második napon se volt semmi. Aznap éjjel adtam neki tápszert. Tehát ha nem volt elegendő anyatej, már pedig nem volt, tápszert se kapott előtte, akkor elvileg lehetséges.
2016. szept. 5. 20:35
nem értek hozzá ugyan, de kizártnak tartom, hogy ilyesmi befolyásolná a szűrés eredményét
2016. szept. 5. 20:14
Sziasztok. Nem tudom, tud e valaki segíteni. Kisfiamnak a születése után amikor levették ezt a vért, ami anyagcsere rendellenességeket szűr, nem volt elég minta, mivel nem volt elég anyatejes , sem tápszeres táplálás. Hétfő délután mentünk haza. A helyettes doktornő kedden délelőtt újból levette, de szerintem akkor se volt elegendő anyatej, és kedd éjjel adtam először tápszert, mert a kórházban nem írtak, de szerencsére volt receptünk. Tehát ismételt vizsgálatnál a keddi mintát küldtük el. Most visszajött az eredmény, hogy pozitív eredményt kaptak. Nem tudom, kapott e már valaki ilyen eredményt. Meg kell ismételni megint a vizsgálatot. De nagyon kétségbe vagyok esve, nehogy tényleg ilyen baja legyen. Kiemelték a papíron, hogy lehet oka a pozitív eredménynek a táplálási probléma, de lehet akár az, hogy tényleg anyagcsere problémája van. Nagyon kétségbe vagyok esve Holnap megyek mindenképp a tanácsadásra. Remélem, csak a helyettes hülyesége miatt van pozitív eredmény, hogy hétfőn hazajöttünk minta hiányával, kedden meg rögtön megismételte, pedig semmi tényleges dolog nem volt a babában, mármint fehérjealapú, mert egyszerűen nem volt mérhető az anyatej. Járt már valaki így?
2016. szept. 5. 20:13
Anyagcsere szűrés újszülöttnél

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook