Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » DIY termékek árusításához kell-e valamilyen engedély? fórum

DIY termékek árusításához kell-e valamilyen engedély? (tudásbázis kérdés)


4. emagdi (válaszként erre: 2. - 6f257fd90e)
2016. szept. 6. 10:57

igen, adózni kell utána. (erre nem vonatkozik a 600e ft-os értékhatár)

át kell gondolnia, hogy várhatóan kb mekkora forgalmat fog tudni generálni, milyen költségeket és mekkora mértékben tudna elszámolni... és aztán ezek függvényében kiválasztja, hogy milyen formában szeretné végezni a tevékenységét.

(egyébként nem érdemes kockáztatni, a nav nagyon rámegy ezekre a netes "boltokra" mostanában)


egyébként ha ékszereket vagy ilyesmit készít, ahhoz nem hiszem, hogy kellene bármiféle hatósági engedély (magához a tevékenységhez)

2016. szept. 6. 09:23
Ha csak meghirdetik és eladják, amit ők készítenek, az nem legális.
2016. szept. 4. 15:10

Sziasztok,


Nagyon sokan készítenek kézzel ékszereket, kütyüket és árulják jófogáson, facebookon. Az egyik barátnőm gondolkodik azon, hogy foglalkozzon ilyesmivel, mert tehetsége is van hozzá és szereti is csinálni. Először online webáruházra gondultunk, utána konkrét fizikai boltra.


Milyen engedélyek szükségesek ehhez? A NAV-hoz gondolom be kell jelenteni, hogy van egy fajta jövedelemforrás plusz adó a jövedelem után, de ennyi elég lenne? Van valakinek tapasztalata benne?


Tudom, hogy sokan csinálják úgy, hogy csak meghirdetik és eladják, de nem tudom, ez mennyire legális. Vagyis mintha legális lenne, egy bizonyos összegig, azt hiszem, évi 500 ezer forgalomig, de ebben nem vagyok biztos (talán akkor érvényes ez, ha otthoni cuccokat akar valaki eladni, pl egy nadrágot, nem kell utána adót fizetni).

2016. szept. 4. 15:07
DIY termékek árusításához kell-e valamilyen engedély?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook