Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még mindig cumizik fórum

Még mindig cumizik (beszélgetős fórum)


14. Marcsi1952 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2016. szept. 7. 05:56
Az én unokámnak most volt a 6. születésnapja és este csak cumival tudott elaludni. A szülők mindent kipróbáltak, hiába. Aztán a születésnap utána az egyik kis barátnője náluk aludt. Természetesen nem vette elő a cumit, mert szégyellte. A következő nap nagy dicséret, nem vette elő. A 4. nap után eltették egy szekrénybe a gyerekkel együtt, tehát nem dobták ki. Azóta nem is keresi, nem is érdekli, eltelt több, mint 2 hónap.
13. dominika 0908 (válaszként erre: 12. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 5. 10:18
Nem értem amit írtál! :o
12. bbe8e56e9e (válaszként erre: 11. - Dominika 0908)
2016. szept. 4. 15:49

Semmi gond a lényeget értettem!

Olyan kicsi mint mikor a lányom cumival a szájában beszél! Bocsi!

2016. szept. 3. 19:43
Ne haragudjatok az értelmetlen mondatokért, de e telefonom jobban tudja mit akarok írni mint én! 😁
2016. szept. 3. 19:42
Elveszi ha szégyellni fogja! 😁
9. dominika 0908 (válaszként erre: 8. - Bbe8e56e9e)
2016. szept. 3. 19:41
Szia! Én abszolút nem követnek ezért...3 gyermekem van a legnagyobb fiú, neki 2 évesen vitte el a Mikulás a cumiját ( persze volt tartalék is bőven) ami maradt azt össze szedtem, elraktam...soha többet nem is kereste! A középső lány, ő nem cumizik, mert a kora szülötte osztályon a legnagyobb méretűt próbálták bele erőszakolni és öklendezett tőle ő soha nem cumizik ezért és még az ujját sem szopta meg semmi hasonló! A legkisebb lányomról már írtam hogy még mindig cumizik és októberben kezdi az óvit, de nem akarom tőle elmenni majd ő szépen eltelni!
2016. szept. 2. 18:02
Nos lehet sokan megköveztek, de legyen! Lányom öt és fél éves és hát, cumizik! A történet úgy kezdődött, hogy újszülöttként három hétig kórházban voltunk! Olyan szinten ordított, hogy volt, hogy felhívtak hozzá az anyaszállóról, mert felsírta a többi babát és neki sem használt az állandó ordítás! ötödik napon,Megkérdeztem adhatok e neki cumit! Egy nővérke bevallotta ő már próbálkozott, de nem kellett neki! Na majd én hozatok egyet, új hiba tudom! Számba vettem mielőtt betettem a csipet szájacskájába! Nézett rám a nagy szemeivel szívta és elaludt! Azután csend volt a gyermekosztályon! Itthon már nem lehetett tőle elvenni! Sőt tetéztük a dolgot mikor nőni kezdett, mindig kiestek a cumik a kiságyból így vettünk többet, volt, hogy 10-12 cumi volt nála! Így mindig talált egyet amit a szájába tehetett éjjel és nem sírt! Mindenkinek jó volt így! Persze tudom a kényelem, de nem ő volt az egyedüli gyermek, a többinek pihennie kellett! Így csend volt! Három éves korára? Ne nevessetek 79 db cumink volt egy nyalókás dobozban gyűjtöttük őket! Bölcsibe még vitte és kiscsoportba is! Majd négy évesen bekeményítettem és közöltem nincs oviba cumi! Délig ki kell bírni! Azért tartalékban az óvónéninél volt egy , de soha nem kérte! Öt évesen eljutottunk odáig, hogy kapun kívül, nincs ! Most azt gyakoroljuk, hogy napközben nincs, csak este! Nagy szenvedély ez, higgyétek el! Bogi képes volt volt ordítani és magán kívül tombolni, ha nem kapta meg a cumit! Rágta a ruháját, a baba lábát, a játékokat, csak valami legyen a szájába! A legnagyobb poén akkor volt amikor bementünk a drogériába és cumit akart venni, de az eladót előtte megkértem hogy ne adjon már el neki cumit! Kiválasztotta aranyosan ment fizetni és az eladó közölte vele ezt neked nem adhatom el! Mert már nagylány vagy és ez pici babáknak való! Vegyél inkább valami szép hajgumit vagy csatot a hajadba! Hasonlóan járt a gyógyszertárban is! Azóta tudja, hogy ő már nem vehet cumi! A maradékokat rágja, de igencsak fogyatkoznak! A 79 db sem tart örökké! Igen azt tapasztalom, hogy önállóan fogja elhagyni és már nyilvánosság előtt szégyelli! Nem értek egyet a drasztikus elvétellel! Kitartást kívánok mindenkinek! Én megértem a gyereket! Hospitalizációs ártalomra vezetem vissza azt a tényt, hogy én 18 éves koromig szoptam az ujjam! Nem mindig tudatosan, de volt, hogy éjjel arra keltem fel! Talán neki a kis lelkében is él még az pár hét amit a kórházban töltött!
2016. szept. 2. 09:31
Óviba
6. dominika 0908 (válaszként erre: 5. - Cippora)
2016. szept. 2. 09:31
Igen, szégyellni fogja az óvi! El fogja rakni magától!
2016. szept. 2. 07:05

Nekem az az ötletem,hogy majd elhagyja ha megérik rá.

Kislányom 4 év 4 hónaposan rakta le önmagától a cumit.Oviba vihettük volna,nálunk volt is aki vitte,én nem engedtem,mondtam,hogy otthon alvásnál megkapja.Nem is forszírozta a dolgot,szerintem neki is ciki volt már,de ragaszkodott hozzá :) én nem vagyok híve az erőszakkal való elvételnek.

4. dominika 0908 (válaszként erre: 3. - Dominika 0908)
2016. szept. 1. 19:28

Szerinted ez milyen ötlet?

A két nagyobb gyermekemnek kettő évesen a Mikulás vitte el onnantól nem is keresték! 😁 😁 😁

3. dominika 0908 (válaszként erre: 1. - Adry06)
2016. szept. 1. 19:27
Szia! Az én kislányom 2.5 éves- október 3.án kezdjük az óvit és még mindig cumizik! Nem akarom én sem erőszakkal elmenni, abban bízom hátha az óviban látja majd hogy nem cumizik más sem!
2016. szept. 1. 17:24
Ötletem nincs. Tesóm még oviban is cumizott. Anyukám erőszakkal nem akarta leszoktatni, azt szerette volna, ha tesóm magától dobja el. Aztán addig-addig mondta neki, hogy miért nem jó már 4-5 évesen cumizni, hogy tesóm mondta ki, hogy jó, akkor már nem kell neki és kidobhatják. Végül tesóm dobta bele télen a kályhába, hogy lássa, hogy tényleg nincs többé cumi. Nem is kereste többet.
2016. szept. 1. 17:13
Sziasztok!3 evesem meg mindig cumizik. Annyi mindent kiprobaltunk de semmi valtozas egyenlőre. Valakinek valami ötlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook