Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaki redő érték - kell-e aggódni? fórum

Nyaki redő érték - kell-e aggódni? (beszélgetős fórum)


8. 388b941089 (válaszként erre: 7. - Pzuzu)
2016. szept. 13. 20:37
Jesszusom! Hogy mèrhettek ennyit??
2016. szept. 13. 20:17
Kislányomnak 7,7 volt a nyakiredője, esély a down-ra 1:5. 3 éves múlt, egészséges <3
6. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Remény1126)
2016. aug. 31. 17:06
Én úgy tudom, hogy 3 mm-ig nem tekintik kórosnak.
2016. aug. 31. 15:51

Köszönöm szépen!

Minden biztató szó jól esik :)

4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Remény1126)
2016. aug. 31. 15:28
Az még jó, rendben leszel ;)
2016. aug. 31. 15:25

Köszi a választ!

Remélem nem lesz rá szükség hogy tovább mennyünk,de ha igen akkor megtesszük.

Lombik babánk van,a 3.beültetés sikerült,nagyon-nagy érvágás lenne ha valami baj lenne :(

De bízom benne hogy minden rendben lesz!

2. v.reka (válaszként erre: 1. - Remény1126)
2016. aug. 31. 15:12

Nem ijesztésképp írom, csak, hogy előre tudj ilyenről is: nálunk pl. a kombinált nem hozott jó eredményt, eléggé megijedtünk, bár nálunk a tarkóredő jó volt (1.6). Továbbmentünk szekvenciális tesztre (azt hiszem ezt hívják intgeráltnak), és ez már alacsony rizikóba tett minket, és végül teljesen egészségesen született a lányom.


Szóval ha a kombinált nem ad megnyugtató eredményt nálatok, akkor se keseredj még el, elég megbízhatatlan, ráadásul statisztika alapú (nézz utána mi alapján számolják). Utóbbi az integrálta is igaz (mármint, hogy statisztika alapú, tehát visszafelé számolják, megnézik hogy akik betegek, azoknál milyen értékek voltak, és ebből következtetnek, de attól hogy olyan értéket mutatnak ki valakinél, még nem tuti hogy beteg a baba). Ha még ennél is tovább mennél, mi a NIFTY teszt felé fordultunk, az amnio előtt mindenképp megcsináltuk volna, ha az intgerált is rossz eredményt ad, bármilyen drága is.


Amúgy még egy dolog amit kiderítettem anno: a kombinált/integrált tesztek eredményeit befolyásolhatja ha valamilyen (pl. endokrin) betegsége van az anyának.

2016. aug. 31. 14:49

Sziasztok!

12 hetes uh.-on voltam tegnap,kicsit aggódom mert a nyaki redő értéke 2.6mm lett.

Volt valaki így?

Kombinált tesztet csináltattunk,de még messze az eredmény :(

Köszi ha válaszoltok !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook